دستور پخت خوراک ماهی و سبزیجات – ویبره

دستور پخت خوراک ماهی و سبزیجات – غذای دریایی

دستور پخت خوراک ماهی و سبزیجات - غذای دریایی
این روزها متخصصان تغذیه،

جایگزین‌کردن گوشت‌های سفید، به‌ویژه ماهی و میگو را به جای گوشت‌های قرمز، به‌عنوان الگویی مناسب برای تغذیه توصیه می‌کنند . اگر شما هم می‌خواهید غذایی سالم و سریع با استفاده از ماهی بخورید، طبق دستور زیر عمل کنید. ماهی ‌همراه سبزیجات مختلف، هم غذایی پرخاصیت و کامل است و هم طعم‌ و مزه خوبی دارد. برای پختن این خوراک حدود نیم ساعت زمان لازم است.

مواد لازم برای ۴ نفر:
– ماهی شیر (به تکه‌های متوسط خرد شود)؛۷۰۰گرم
– بادمجان؛ یک عدد
– فلفل دلمه‌ای قرمز یا سبز حلقه شده؛ یک عدد
– قارچ خرد شده؛ سه‌چهارم پیمانه
– پیاز بزرگ خلالی خرد شده؛ یک عدد
– روغن زیتون؛ ۲ قاشق سوپ‌خوری
– سیر له شده؛ یک حبه
– سرکه؛ نصف پیمانه
– گوجه‌فرنگی ریز خرد شده؛ ۲۵۰ گرم
– سس گوجه‌فرنگی؛ ۲ قاشق سوپ‌خوری
– آویشن خشک شده؛ نوک قاشق چای‌خوری
– برگ‌بو؛ یک عدد
– نمک و فلفل؛ به مقدار لازم
– پنیر پیتزای رنده شده؛ نصف پیمانه
روش تهیه:
۱ – بادمجان را شسته و پوست بکنید، سپس آن را به‌صورت نگینی خرد کنید و در سبدی بریزید تا آب اضافه آن خارج شود. کدو را نیز به‌همین صورت پوست کنده، خرد کنید. حالا روغن زیتون را در ظرف گود مخصوص مایکروفر بریزید و یک دقیقه با حداکثر قدرت، حرارت دهید تا داغ شود.
نکته: برای جلوگیری از پاشیدن قطرات روغن به دیواره‌های مایکروفر روی ظرف، در مخصوص‌اش را بگذارید.
۲ – وقتی روغن داغ شد، سبزیجات – بادمجان، کدو، قارچ، فلفل دلمه‌ای، پیاز و سیر- را داخل آن بریزید و ۵ دقیقه روی بیشترین درجه، حرارت دهید تا سرخ شوند. در این فاصله، دوبار در مایکروفر را باز کنید و مواد را هم بزنید.
۳ – پس از اینکه سبزیجات سرخ شدند، گوجه‌فرنگی خرد شده و رب‌گوجه‌فرنگی را ‌همراه برگ‌بو، نمک، فلفل و نصف سرکه به آنها اضافه کنید.
۴ – حالا یک ظرف پیرکس متوسط آماده کرده، همه این مواد  را در آن بریزید و در ظرف را بگذارید؛ سپس ۱۰ دقیقه، روی بیشترین درجه، حرارت دهید. در این مدت سه یا چهار بار مواد را هم بزنید.
۵ – پس از  این مدت، قطعات ماهی را همراه باقیمانده سرکه و کمی نمک در ظرفی جداگانه بریزید و ۴دقیقه با بیشترین حرارت بپزید. سپس تکه‌های ماهی را با مخلوط سبزیجات بپوشانید و پنیر پیتزای رنده شده را روی آن بریزید. درآخر در ظرف را بگذارید و ۲ دقیقه حرارت دهید تا پنیر روی مواد آب شود.

دستور پخت خوراک ماهی و سبزیجات – غذای دریایی – Vibre.ir – غذای دریایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *