شگفتی‌های اقیانوس – ویبره

شگفتی‌های اقیانوس – آیا میدانید ؟

شگفتی‌های اقیانوس
مارماهی نوک دراز که معمولا در هر اقیانوس در عمق ۳۰۰ تا ۶۰۰ متری مشاهده می شود اما گاهی این ماهی ها در عمق ۴ هزار متری به سر می برند. نوع بالغ این ماهی بین ۷۶ تا ۱۵۵ سانتیمتر طول دارد و وزن آن گاهی به ۵۰۰ کیلوگرم نزدیک می شود.

ادامه خواندن “شگفتی‌های اقیانوس – ویبره”

فسیل زنده – ویبره

فسیل زنده – آیا میدانید ؟

فسیل زنده
انسان بندرت به کوسه Frilled برخورد می کند. این مخلوق شگفت انگیز در اعماق اقیانوس ها زندگی می کند. شما برای دیدن او باید زحمت رفتن به عمق ۵۰۰۰ فوتی یعنی معادل ۱۵۰۰ متر را به جان بخرید. این کوسه فسیلی زنده از دوران دایناسور ها است که مشخصات فیزیکی اجداد باستانی خود را داراست.

ادامه خواندن “فسیل زنده – ویبره”

حشره‌ای به شکل گل – ویبره

حشره‌ای به شکل گل – آیا میدانید ؟

حشره‌ای به شکل گل
این حشره علاوه بر اینکه یکی از زیباترین حشرات دنیا است، قابلیت استتار نیز دارد و با رنگ های بدن خود می تواند خود را در مقابل خطرات حفظ کند.

ادامه خواندن “حشره‌ای به شکل گل – ویبره”

هشت‌پای پرنده – ویبره

هشت‌پای پرنده – آیا میدانید ؟

هشت‌پای پرنده
هشت پای پرنده یا اختاپوس پتو که با نام علمی ” Blanket octopus ” آن را می شناسند، نوعی هشت پا است که گویی از یک سیاره ی دیگر آمده است. این هشت پا در اواسط آب در اقیانوس های  گرمسیری و نیمه گرمسیری زندگی می کند.

ادامه خواندن “هشت‌پای پرنده – ویبره”

عجایب دنیای حیوانات – ویبره

عجایب دنیای حیوانات – آیا میدانید ؟

عجایب دنیای حیوانات
شاید کمی عجیب به نظر برسد اگر بگوییم حلزون ها دندان دارند! در دهان کوچک حلزون ها در حدود ۲۵۰۰ دندان، در اندازه بسیار ریز وجود دارد. قدرت این دندان ها به اندازه ای است که حیوان می تواند برگی را ریز ریز کند. حلزون قبل از اینکه غذایش را بخورد، خوب آن را توسط دندان هایش آسیاب می کند.

ادامه خواندن “عجایب دنیای حیوانات – ویبره”

عقاب طلایی – ویبره

عقاب طلایی – آیا میدانید ؟

عقاب طلایی

عقاب طلایی Golden Eagle با نام علمی Aquila chrysaetos  یكی از زیباترین پرندگان شكاری است كه در بسیاری از مناطق جهان زندگی می‌كند و در ایران، نیز به صورت بومی وجود دارد. عقاب‌های طلایی معمولا پرندگان نیمه مهاجری هستند که به صورت انفرادی یا جفت زندگی می‌كنند. عقاب طلایی در زیستگاه‌های باز و نیمه باز و در ارتفاع ۳۶۰۰ متری از سطح دریا یافت می‌شود.

ادامه خواندن “عقاب طلایی – ویبره”

دریاچه خون – ویبره

دریاچه خون – آیا میدانید ؟

دریاچه خون
یکی از مکان های عجیب و غریب دنیا معروف به دریاچه خون است که این دریاچه در (بپوو) شهری در یکی از جزایر ژاپن واقع است.

ادامه خواندن “دریاچه خون – ویبره”

درازترین جانور دنیا – ویبره

درازترین جانور دنیا – آیا میدانید ؟

درازترین جانور دنیا
زرافه‏ ها، درازترین جانوران دنیا هستند. طول قد زرافه‏ها به بیش از ۶ متر می‏رسد. پاهای جلوی این جانوران آنقدر بلند است که جانور برای نوشیدن آب باید آنها را از هم باز کند تا سرش به زمین برسد.

ادامه خواندن “درازترین جانور دنیا – ویبره”

ستاره دریایی – ویبره

ستاره دریایی – آیا میدانید ؟

ستاره دریایی
ستاره‏ دریایی در بستر آب‏های سراسر دنیا، به ویژه در آب‏های گرم هندوستان و اقیانوس آرام یافت می‏شود. شکل ستاره‏های دریایی شبیه به ستاره است. آنها ماهی نیستند و سر و مغز ندارند. آنها دارای پنج بازو یا بیشتر، بخش مرکزی بدن و یک دهان هستند.

ادامه خواندن “ستاره دریایی – ویبره”

کرم پادار – ویبره

کرم پادار – آیا میدانید ؟

کرم پادار
طول کرم پادار ۱۸تا۸/۲۳ سانتی متر می باشد.این کرم دارای بدن لوله ای با رنگ مایل به صورتی است و پشت سر این کرم را حلقه های پولکی پوشانده است.

ادامه خواندن “کرم پادار – ویبره”

وحشت در مرداب – ویبره

وحشت در مرداب – آیا میدانید ؟

وحشت در مرداب
هنگامی كه درباره ی گیاهان گوشتخوار فكر می كنیم، نباید تصور كنیم كه این گیاه یك تاك رونده ى عظیم الجثه است كه می تواند سگی را در میان شاخ و برگ خود بفشارد یا گل غول پیكری است كه یك جهانگرد بخت برگشته را می بلعد!

ادامه خواندن “وحشت در مرداب – ویبره”

بادخورک و پرستو – ویبره

بادخورک و پرستو – آیا میدانید ؟

بادخورک و پرستو
بادخورک و پرستوها (چلچله‌ها) در میان پرندگان، چابک‌ترین و سریع‌ترین پرندگان‌اند. آنها می‌توانند ساعت‌ها بدون توقف پرواز کنند. بادخورک‌ها بال‌های بلندتری دارند و می‌توانند بالاتر از پرستوها پرواز کنند. آنها به ندرت در زمین می‌نشینند. پرستوها در ارتفاع پایین‌تر پرواز می‌کنند و گاهی وقت‌ها برای استراحت در روی سیم‌های برق و تلگراف، پشت‌بام‌ها و درختان می‌نشینند.

ادامه خواندن “بادخورک و پرستو – ویبره”

جانوران بازیگوش – ویبره

جانوران بازیگوش – آیا میدانید ؟

جانوران بازیگوش
میمون ها پستاندارانی هستند که به گروه انسان و جانورانی مانند بوزینه و گوریل تعلق دارند. بیشتر میمونها، دمهای بلندی دارند و سراسر بدنشان را موهای ضخیمی پوشانده است. دست و پای این جانوران بسیار شبیه دست و پای انسان است و در گرفتن اشیا به  آنها کمک می کند .

ادامه خواندن “جانوران بازیگوش – ویبره”

باغ های معلق بابل – ویبره

باغ های معلق بابل – آیا میدانید ؟

باغ های معلق بابل
باغ های معلق یکی از بناهای برجسته و معروف شهر قدیمی بابل است. باستان شناسان ویرانه هایی را یافته اند که ممکن است آثار این باغ ها باشد ولی مطمئن نیستند.

ادامه خواندن “باغ های معلق بابل – ویبره”