شگفتی‌های اقیانوس – ویبره

شگفتی‌های اقیانوس – آیا میدانید ؟

شگفتی‌های اقیانوس
مارماهی نوک دراز که معمولا در هر اقیانوس در عمق ۳۰۰ تا ۶۰۰ متری مشاهده می شود اما گاهی این ماهی ها در عمق ۴ هزار متری به سر می برند. نوع بالغ این ماهی بین ۷۶ تا ۱۵۵ سانتیمتر طول دارد و وزن آن گاهی به ۵۰۰ کیلوگرم نزدیک می شود.

ادامه خواندن شگفتی‌های اقیانوس – ویبره

شگفتی بدن انسان – ویبره

شگفتی بدن انسان – آیا میدانید ؟

شگفتی بدن انسان
۱٫ نیاز به خواب

شاید بعضی اوقات بگویید که دارم از شدت خواب می میرم، اما به معنای کلمه توجه نداشته اید. شما بدون خوردن غذا تا هفته ها زنده می مانید، اما بعد از ۱۱ روز نخوابیدن، برای همیشه به خواب خواهید رفت.

ادامه خواندن شگفتی بدن انسان – ویبره

وسعت جهان – ویبره

وسعت جهان – آیا میدانید ؟

وسعت جهان
دنیای اطراف ما پر از رازها، شگفتی ها و زیبایی هاست. هر چه قدر به آن بیش تر توجه کنیم، شگفتیمان بیش تر و بیش تر می شود. از قرن ها قبل، انسان با دیدن طبیعت به بزرگی جهان پی برده بود. در میان این همه زیبایی، آسمان جلوه ی دیگری دارد. شب ها که برای بیش تر انسان ها زمان آرامش و استراحت است، لحظه های خوبی برای تفکر و تعمق درباره ی جهان اطراف است. وقتی سرمان را بلند می کنیم و آسمان پر از ستاره را می بینیم، از بزرگی و زیبایی این دنیا احساس عجیبی پیدا می کنیم.

ادامه خواندن وسعت جهان – ویبره

گلابی تمساح – ویبره

گلابی تمساح – آیا میدانید ؟

گلابی تمساح
آوکادو معمولاً بومی ایالتی در مکزیک است. میوه ی آوکادو یا گلابی تمساح به شکل کروی، گلابی شکل یا تخم مرغی شکل است.

ادامه خواندن گلابی تمساح – ویبره

حیوانات شبگرد – ویبره

حیوانات شبگرد – آیا میدانید ؟

حیوانات شبگرد
زمان های مختلف شب و روز برای حیوانات گوناگون مزایا و معایبی دارد.از آن جایی که انسان ها بیشتر در روز فعالیت می کنند،به همین خاطر فکر می کنند که روز بهترین زمان ممکن برای انجام کارها است.اما این امر کاملاً صحیح نیست،چرا که بعضی از حیوانات در روشنایی روز قادر نیستند از خود محافظت کنند و به زندگی خود ادامه بدهند.

ادامه خواندن حیوانات شبگرد – ویبره

حشره دعاخوان – ویبره

حشره دعاخوان – آیا میدانید ؟

حشره دعاخوان
حشره دعاخوان با نام علمی praying mantis مانند  دیگر حشرات دارای سر،قفسه ی سینه و شکم  است.این حشره دارای دو چشم درشت است.سر  این حشره یک دور کامل می چرخد و از دو شاخک روی سرش برای راهبری استفاده می کند.وقتی این حشره کمی بزرگتر شد،بال هایش در می آید و قادر به پرواز می شود.

ادامه خواندن حشره دعاخوان – ویبره

جانوران خونگرم – ویبره

جانوران خونگرم – آیا میدانید ؟

جانوران خونگرم
گروهی از جانوران‌اند که انسان نیز جزو آنهاست. پستاندارن مهره‌دارانی خونگرم هستند و در همه جای دنیا، در آب، خشکی و هوا یافت می‌شوند. پستانداران ۴۰۰۰ گونه‌اند و همگی دارای ویژگی‌های مشترکی هستند.

ادامه خواندن جانوران خونگرم – ویبره

حیوانات گریه می‌کنند؟ – ویبره

حیوانات گریه می‌کنند؟ – آیا میدانید ؟

حیوانات گریه می‌کنند؟
بسیاری از حیوانات گریه نمی‌کنند؛ اما پسناندار دریایی «داگونگ که در اقیانوس هند زندگی می‌کند، به هنگام خطر و درد اشک می‌ریزد.

ادامه خواندن حیوانات گریه می‌کنند؟ – ویبره

حیوانات هم میتوانند بینند – ویبره

حیوانات هم میتوانند بینند – آیا میدانید ؟

حیوانات هم میتوانند بینند
تقریباً همه حیوانات در مقابل نور، از خود واکنش نشان می دهند، اما همه آن ها چشم هایی شبیه چشم های ما ندارند. کرم خاکی چشم ندارد ولی در عوض، پوست بدنش به نور بسیار حساس است. هر چند چشم ها در حیوانات، ساختمان های متفاوتی دارند، اما در یک چیز مشترک هستند؛ همه این حیوانات از راه کشف و جمع آوری نور را می بینند.

ادامه خواندن حیوانات هم میتوانند بینند – ویبره

اجرام منظومه شمسی – ویبره

اجرام منظومه شمسی – آیا میدانید ؟

اجرام منظومه شمسی
همان طور که دانشمندان، نپتون را با توجه به آشفتگی و انحراف مشاهده شده در مدار اورانوس کشف کردند، این بار نیز انحراف در حرکات محاسبه شده ی نپتون، دانشمندان را بر آن داشت تا به جست و جوی سیاره ای دیگر در دور دست های منظومه ی شمسی بپردازند.

ادامه خواندن اجرام منظومه شمسی – ویبره