شگفتی‌های اقیانوس – ویبره

شگفتی‌های اقیانوس – آیا میدانید ؟

شگفتی‌های اقیانوس
مارماهی نوک دراز که معمولا در هر اقیانوس در عمق ۳۰۰ تا ۶۰۰ متری مشاهده می شود اما گاهی این ماهی ها در عمق ۴ هزار متری به سر می برند. نوع بالغ این ماهی بین ۷۶ تا ۱۵۵ سانتیمتر طول دارد و وزن آن گاهی به ۵۰۰ کیلوگرم نزدیک می شود.

لابستر چمباتمه زده که دارای دم بلندی است که آن را زیر قفسه سینه خود جمع می کنند، این لابستر در اقیانوسهای سراسر دنیا یافت می شود و از سطح تا عمق محل زندگی آنها متفاوت است.

ماهی های دندان بلند آبهای عمیق که به علت دندانهای بلند و شباهتشان به گربه های دندان بلند نام گذاری شده اند، این موجودات در قسمتهای استوایی تا زیر استوایی اقیانوسهای آتلانتیک، هند و آرام یافت می شوند.

ماهی  grunt sculpin که در آبهای ساحلی شمال اقیانوس آرام از ژاپن تا آلاسکا و از جنوب تا کالیفرنیا زندگی می کند.

موش ماهی که از آن با عنوان Chimaera monstrosa نیز نام می برند، این ماهی در اعماق ۱۰۰۰ متری در شرق اقیانوس آتلانتیک و از غرب آفریقا تا نروژ زندگی می کند.

تاامروز ما تنها ۵ درصد موجودات اقیانوسهای عمیق را بررسی کرده ایم و تصور کنید که اگر این بررسی ها بیشتر شود چه موجودات دیگری را مشاهده می کنیم

تاامروز ما تنها ۵ درصد موجودات اقیانوسهای عمیق را بررسی کرده ایم و تصور کنید که اگر این بررسی ها بیشتر شود چه موجودات دیگری را مشاهده می کنیم.

وی اظهار داشت: وقتی این تصاویر منتشر می شود و در دسترس مردم قرار می گیرد، هیجان زده شده و الهام می گیرم، این موجودات زیبایی عجیبی دارند و من از اینکه می توانم با این موجودات کار کنم و درباره آنها بیشتر یادبگیرم هیجان زده هستم.

منبع: شگفتی های دنیا
Vibre.ir

شگفتی‌های اقیانوس – آیا میدانید؟ – ویبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *