نمی خواهم با تو حرف بزنم – ویبره

نمی خواهم با تو حرف بزنم – تربیت کودکان

نمی خواهم با تو حرف بزنم
زمانی که بچه ها به مدرسه می روند، معمولا شما والدین کمتر درگیر وجوه عاطفی زندگی فرزندانتان هستید . چون به هر حال بچه دیگر مانند سال های پیش از مدرسه ، متکی به شما نیست .

ادامه خواندن نمی خواهم با تو حرف بزنم – ویبره

این فسقلی های قانون شکن – ویبره

این فسقلی های قانون شکن – تربیت کودکان

این فسقلی های قانون شکن
تشویق رفتارهای مثبت در کودکان
کودکان از طریق سازگاری کردن و الگوبرداری از رفتار بزرگسالان، یاد می گیرند که چگونه رفتار کنند، صحبت کنند و ارتباط برقرار نمایند. اگر می خواهید فرزندانتان پرخاشگری نکنند و یا رفتار غیر مؤدبانه ای نداشته باشند؛ به آنها اجازه چنین رفتارهایی را نداده و به جای آن الگوهای رفتاری مناسب را به آنها ارائه دهید.

ادامه خواندن این فسقلی های قانون شکن – ویبره

تمرکز روی اشتباهات کودک – ویبره

تمرکز روی اشتباهات کودک – تربیت کودکان

تمرکز روی اشتباهات کودک
زیر ذره بین
یکی از نیازهای  اساسی والدین و معلمان در امر تربیت و پرورش اخلاق کودکان، برقراری ارتباط سالم با آن هاست. ارتباط صحیح بین پدر و مادر و روابط سالم آنان با کودکان، اولین و مهم ترین زمینه ی رشد و پرورش اخلاق نونهالان است. بهترین ملاک و معیار که بر اساس آن تربیت و کیفیت پرورش اخلاق کودکان را می توان مورد ارزیابی و دقت قرار داد، ارتباط اعضا خانواده با یکدیگر است.

ادامه خواندن تمرکز روی اشتباهات کودک – ویبره

عشق به خدا را در قلبش حک کنیم – ویبره

عشق به خدا را در قلبش حک کنیم – تربیت کودکان

عشق به خدا را در قلبش حک کنیم
تربیت دینی
هدف حقیقی دین ، تربیت انسان ها و پرورش احساسات معنوی و اخلاقی در آنهاست . پدر و مادر در محیط خانواده ، نخستین الگوها و نمونه هایی هستند که کودک ، ارزشهای اخلاقی و دینی و سایر رفتارهای زندگی را از آنها فرا می گیرد .

ادامه خواندن عشق به خدا را در قلبش حک کنیم – ویبره

بهینه سازی زمان در نوروز – ویبره

بهینه سازی زمان در نوروز – تربیت کودکان

بهینه سازی زمان در نوروز
برنامه ‏ریزی برای اوقات فراغت فرزندان
کار و فراغت، مفاهیمی است که با وقت و زمان ارتباط دارد. کار، یعنی گذران وقت با فعالیت و هدف خاص و فراغت وقت آزادی است که فرد در آن به فعالیت خاصی مشغول نیست. به طور معمول، در جامعه کار اهمیت دارد و برای آن برنامه‏ریزی می‏شود،

ادامه خواندن بهینه سازی زمان در نوروز – ویبره

یادگار تلخ دوران کودکی – ویبره

یادگار تلخ دوران کودکی – تربیت کودکان

یادگار تلخ دوران کودکی
کودک کتک می‌خورد تا مثلاً برای زندگی آماده شود، او آماده می‌شود تا بزرگ شود و ازدواج کند و بچه‌دار شود و آن‌گاه، آموخته خویش را به کودکانش بیاموزد. او نیز کودکش را کتک می‌زند، تا این چرخه معیوب در روش‌های آموزشی جامعه ما، هم‌چنان به عمر خویش ادامه دهد. انگار همه جهان در روش‌های تربیتی خویش تنها به تنبیه فکر می‌کنند.

ادامه خواندن یادگار تلخ دوران کودکی – ویبره

مشق شب یا جریمه خانگی – ویبره

مشق شب یا جریمه خانگی – تربیت کودکان

مشق شب یا جریمه خانگی
انجام دادن تکالیف مدرسه یکی از منابع اختلاف زا میان فرزندان و پدر و مادر است. بچه ها از انجام دادن تکالیف مدرسه دل خوشی ندارند. آنها تا آخرین لحظه این مهم را به تعویق می اندازند، فراموش می کنند که تکالیف مدرسه را یادداشت نمایند، در انجام دادن تکالیف بهانه می آورند،

ادامه خواندن مشق شب یا جریمه خانگی – ویبره

یک روال قانونمند ، ولی عاشقانه! – ویبره

یک روال قانونمند ، ولی عاشقانه! – تربیت کودکان

یک روال قانونمند ، ولی عاشقانه!
ایده های موفق برای تربیت فرزند
کودک
تربیت مهم ترین مسئولیت پدر و مادر نسبت به فرزند است. آینده کودک در گرو رفتار صحیح والدین و نشان دادن عکس العمل های مناسب در موقعیت های خاص است. با عمل به چند نکته ساده اما مهم، می توانید در تربیت صحیح فرزندتان موفق باشید.

ادامه خواندن یک روال قانونمند ، ولی عاشقانه! – ویبره