اکسیر عشق – ویبره

اکسیر عشق – تربیت کودکان

اکسیر عشق
یکی از هدف‏های اساسی در تربیت کودکان، پرورش عاطفی آنهاست. منظور از عاطفه در این بحث، استعداد و گرایش فطری و درونی است که پشتوانه‏ی «دیگر خواهی» در انسان است.

ادامه خواندن اکسیر عشق – ویبره

هدف آدمی از ارتباط با جهان و خالق جهان – ویبره

هدف آدمی از ارتباط با جهان و خالق جهان – تربیت کودکان

هدف آدمی از ارتباط با جهان و خالق جهان
هدف کلی ، وصول به مقام قرب خداوند است که قدرت و غنای مطلق است و جلب رضای او ، و یافتن عشقی ملکوتی که پرتوش دیده بصیرتمان را بگشاید و ژرفنای دل و زندگی ما را روشن کند.
این امر مستلزم شناخت او و آنگاه عبادت اوست.

ادامه خواندن هدف آدمی از ارتباط با جهان و خالق جهان – ویبره

از دخالت ناشیانه در تربیت بازایستیم – ویبره

از دخالت ناشیانه در تربیت بازایستیم – تربیت کودکان

از دخالت ناشیانه در تربیت بازایستیم
 در شرایطی که راه و روش تربیت را نمی دانیم اگر هیچ اقدامی نکنیم،به تربیت فرزندان کمک بیشتری می کنیم . اگر بتوانیم از تربیت ناشیانه خودداری ورزیم، به تربیت شدن کودکان یاری مؤثرتری می رسانیم . اگر می دانستیم که رها کردن مشکلات موقت کودک به جای دستکاری های ناشیانه چه قدر به بهبود و کاهش آنها کمک می کند دست از درمان آسیب زا برمی داشتیم .

ادامه خواندن از دخالت ناشیانه در تربیت بازایستیم – ویبره

نکته ها و توصیه های تربیتی کودکان(۵) – ویبره

نکته ها و توصیه های تربیتی کودکان(۵) – تربیت کودکان

نکته ها و توصیه های تربیتی کودکان(5)
۹۱ -رمز تربیت کودک در درست دیدن و درست شنیدن است . این مهارت ها باید توسط مربی بینا و شنوا داده شود .

ادامه خواندن نکته ها و توصیه های تربیتی کودکان(۵) – ویبره

معنی و مفهوم تربیت – ویبره

معنی و مفهوم تربیت – تربیت کودکان

معنی و مفهوم تربیت
در قسمت قبل به مراحل پرورش مذهبی پرداختیم . اینک در ادامه می خوانیم…
والدین امروز مسئولیتی به مراتب سخت تر و دشوارتر از گذشتگان بر عهده دارند که کوتاهی در آن نفرین آیندگان را به همراه خواهد داشت . برای انجام این وظیفه دشوار، آگاهی و ایمان لازم است از آن باب که ساختن آدم ، بسی دشوارتر از ساختن هر پدیده ی دیگر است.

ادامه خواندن معنی و مفهوم تربیت – ویبره

خدا در زندگی کودکان – ویبره

خدا در زندگی کودکان – تربیت کودکان

خدا در زندگی کودکان
مریم ۵ ساله از مادرش پرسید: مامان خدا کیه؟ مادر گفت: خداوند یک نیروی خیلی بزرگیه که دنیا را آفریده. مریم پرسید: نیرو چیه؟ مادر گفت: یعنی خدا قویه، خیلی قوی. مریم پرسید: پس خدا مثل باباست؟ مادر گفت: نه عزیزم! خدا که آدم نیست.

ادامه خواندن خدا در زندگی کودکان – ویبره

یک تکیه گاه برای آسودن – ویبره

یک تکیه گاه برای آسودن – تربیت کودکان

یک تکیه گاه برای آسودن
والدین برای بخشیدن اعتماد به نفس بیشتر به فرزندان خود بایستی با تلقین مثبت ، خوش بینی بهتری از زندگی را به آنان بدهند. نه تنها کودکان و نوجوانان و جوانان  نیازمند به اعتماد به نفس هستند، بلکه بزرگسالان نیز برای زندگی خوب و رضایت بخش به آن نیاز دارند.

ادامه خواندن یک تکیه گاه برای آسودن – ویبره

خرداد و استرس‌هایش – ویبره

خرداد و استرس‌هایش – تربیت کودکان

خرداد و استرس‌هایش
بیشترین میزان عدم توافق‌ها، تیره ‌شدن روابط ، ناراحتی‌‌ها ، تعارضات ، دور شدن و فاصله گرفتن والدین و فرزندان در زمان امتحانات است. این نتیجه، حاصل استخراج نتایج پرسشنامه‌ای است که در آن از والدین و فرزندان آنها درخواست شده بود به این سوال پاسخ دهند: چه مواقعی بیشترین اختلافات بین شما بروز می‌کند؟

ادامه خواندن خرداد و استرس‌هایش – ویبره

نفس عمیق یادتان نرود – ویبره

نفس عمیق یادتان نرود – تربیت کودکان

نفس عمیق یادتان نرود
شاید فکر کنید در این زمانه پرمشغله، وقتی برای استراحت یا تفریح در کنار اعضای خانواده باقی نمی‌ماند اما با کمی دقت و حوصله درخواهید یافت که راه‌های بسیار ساده و ملموسی وجود دارد که از آن طریق می‌توانید برای لحظاتی، آرامش بیشتری در روزهای پرمشغله به دست آورید.

ادامه خواندن نفس عمیق یادتان نرود – ویبره

هیس …الان نه – ویبره

هیس …الان نه – تربیت کودکان

هیس ...الان نه
بارها اتفاق افتاده است که مشغول صحبت کردن با تلفن هستید. در همان زمان فرزندتان وارد اتاق شده و از شما سوالی را می‌پرسد. شما به آرامی می‌گویید: «مامان الان مشغول صحبت کردن با فرد مهمی است عزیزم.» و او باز سوال خود را بلندتر مطرح می‌کند. بار دوم کمی لحن شما تغییر می‌کند «الان نه!» او پای خود را بر زمین می‌کوبد و فریاد می‌زند و برای چندمین بار سوال خود را مطرح می‌کند.

ادامه خواندن هیس …الان نه – ویبره

عاشقترش کنید – ویبره

عاشقترش کنید – تربیت کودکان

عاشقترش کنید
تعلیم و تربیت و آداب و شرایط آن ، از مباحث پیچیده در حوزه زندگی انسان است . زیرا تربیت دینی ، پروراندن نفوس انسانها با استفاده از تعالیم و معارفی ارزنده است . معارف والایی که خداوند برای انسان نازل کرد و آنها را از زبان برترین معلمان بشریت یعنی پیامبران به او تعلیم داد . در این میان ، امر خطیر تربیت دینی درمورد کودکان و نوجوانان از اهمیت زیادی برخوردار است .

ادامه خواندن عاشقترش کنید – ویبره

کودکانی که پدر و مادرند – ویبره

کودکانی که پدر و مادرند – تربیت کودکان

کودکانی که پدر و مادرند
تربیت یک واژه است اما درون خود هزاران معنا و دنیایی از مفاهیم را جای می دهد. برخی افراد فکر می کنند برای داشتن شیوه های تربیتی سالم فقط کافی است در مواقع متعدد و پی در پی به امر و نهی و پند و اندرز بپردازند و برخی دیگر معتقدند نباید سخت گرفت همین که فرزند در کنار ما به سر می برد و زندگی می کند شیوه زندگی را می آموزد.

ادامه خواندن کودکانی که پدر و مادرند – ویبره

قصه لالایی تو، حس منقصه لالایی تو، حس من – ویبره

قصه لالایی تو، حس منقصه لالایی تو، حس من – تربیت کودکان

قصه لالایی تو، حس منقصه لالایی تو، حس من
متخصصان روان شناسی ، قصه گفتن را برای تکامل مغز نوزادان و کودکان لازم می دانند و می‌گویند: با قصه‌گویی ، علاوه بر شناساندن صدای والدین ، صحبت کردن برای کودک راحت می‌شود و کلمات را صحیح و کامل ادا می‌کند.

ادامه خواندن قصه لالایی تو، حس منقصه لالایی تو، حس من – ویبره

پول توجیبی – ویبره

پول توجیبی – تربیت کودکان

پول توجیبی
اختصاص مبلغی به‌عنوان پول توجیبی به فرزندان بحثی است که همواره در خانواده‌ها وجود داشته و در واقع پولی است که قرار است بدون غرغر کردن به‌ صورت ماهانه، روزانه یا هفتگی به فرزندان داده شود.

ادامه خواندن پول توجیبی – ویبره

محبت افراطی یا عقلانیت؟ – ویبره

محبت افراطی یا عقلانیت؟ – تربیت کودکان

محبت افراطی یا عقلانیت؟
اصول تربیتی به مجموعه هنجارها و عملکردهایی گفته می‌شود که والدین در قالب ساده‌ ترین اشکال، از سن ۲سالگی کودک به وی می‌آموزند تا بتوانند از این شمول ساده، یک اثرپذیری طولانی مدت به ‌دست آورند. حال اگر سرپرست خانواده‌ای نتواند در راه تحقق این مهم همت کافی به خرج دهد‌، اثرپذیری کودک از این اصول تربیتی از طرق دیگری نظیر گروه دوستان، عرف اجتماع‌، مدرسه و….تامین می‌شود.

ادامه خواندن محبت افراطی یا عقلانیت؟ – ویبره