تربیت دخترونه در خانه – ویبره

تربیت دخترونه در خانه – نوجوانان

تربیت دخترونه در خانه
مهم ترین هدف از تربیت دختران افزون بر خودسازی و پرورش باورهای دینی، آشنا کردن آنان با فنون و شیوه های زندگی مانند شیوه شوهرداری، فرزندپروری، همسایه داری و معاشرت با مردم است.

ادامه خواندن “تربیت دخترونه در خانه – ویبره”

مخمصه های نوجوانی – ویبره

مخمصه های نوجوانی – نوجوانان

مخمصه های نوجوانی
مواجه شدن با احساسات جنسی و اندام تازه بلوغ یافته، و یا به عبارت بهتر او را در این دوران  بین کودکی و بزرگسالی گیر می اندازد.

ادامه خواندن “مخمصه های نوجوانی – ویبره”

بی آبرویی های تعریف نشده – ویبره

بی آبرویی های تعریف نشده – نوجوانان

بی آبرویی های تعریف نشده
اینکه حفظ آبروی نوجوان بسیار مهم است و در مقطع نوجوانی ،بیش از هر مقطع دیگری آبرو داری اهمیت دارد ،چیزی است که اکثر والدین به آن توجه دارند اما بازهم خروجی رفتارشان مورد پسند نوجوان نیست و از نظر نوجوان آبرو ریزی محسوب می شود .چرا که تعریف نوجوان از آبرو متفاوت از تعریف بزرگتر هاست .اگر می خواهیم برای نوجوان آبرو داری کنیم باید طبق همان تعریفی که خودش از آبرو دارد ،برای او حفظ آبرو کنیم .

ادامه خواندن “بی آبرویی های تعریف نشده – ویبره”

برای اونا که منتظر جواب کنکورند – ویبره

برای اونا که منتظر جواب کنکورند – نوجوانان

برای اونا که منتظر جواب کنکورند
قبول می‌شوم؟ قبول نمی‌شوم؟ کنکور امسال سخت‌تر بود؟ آسان‌تر بود؟ اینها سوال‌های تکراری هر سال است که در گفت‌وگوهای روزمره بین شرکت‌کنندگان در این آزمون سخت و اطرافیانشان جریان دارد، اما روزهای  بعد از کنکور روزهای خیال آسوده  است؛ روزهای بی‌اضطراب، بدون دلشوره و بی‌فکر و خیال و شاید هم بی‌اندوه!

ادامه خواندن “برای اونا که منتظر جواب کنکورند – ویبره”

رفاقت در روزهای پر التهاب – ویبره

رفاقت در روزهای پر التهاب – نوجوانان

رفاقت در روزهای پر التهاب
دوستی رابطه ایست براساس محبت که دو انسان را به صورت عمیقی به همدیگر پیوند می دهد و نیاز عاطفی آنها را برآورده می سازد. علاوه بر آن دوستان صمیمی یار و یاور یکدیگر در حل مشکلات زندگی هستند؛ بدون داشتن دوستان واقعی، انسان هم تنها و بی یاور است و هم از نظر روحی و عاطفی با مشکلات جدی روبروست.

ادامه خواندن “رفاقت در روزهای پر التهاب – ویبره”

پدران قهرمان ولی دور از دسترس – ویبره

پدران قهرمان ولی دور از دسترس – نوجوانان

پدران قهرمان ولی دور از دسترس
مقدمه : گاهی باگذر زمان بعضی از نقش ها پاک می شود و نقش دیگری جایگزین آن میشود گاهی نیز برخی از نقش ها و وظایف پاک می شوند و هیچ چیز دیگری جایگزین آن نمی شود که این خلاء برای همیشه محسوس خواهد ماند.

ادامه خواندن “پدران قهرمان ولی دور از دسترس – ویبره”

دختران پاییزی – ویبره

دختران پاییزی – نوجوانان

دختران پاییزی
افسردگی
بهار… زندگی … رویش! جذابیت این کلمه ها را باور نکنید! وقتی صبح، صبح یک روز بهاری در گوشه یک بیمارستان روانی باشد، «زندگی» و «رویش» حسرتی می شوند، تمام ناشدنی! بهار می آید؛ اما تنها تا پشت پنجره بیمارستان…

ادامه خواندن “دختران پاییزی – ویبره”

نوجوانی و دنیای رنگارنگ بلوغ – ویبره

نوجوانی و دنیای رنگارنگ بلوغ – نوجوانان

 نوجوانی و دنیای رنگارنگ بلوغ
رنگارنگ
زمانی که نوجوان با دوران کودکی‌اش خداحافظی کرده و پا به دوره بلوغ می‌گذارد، به دلیل تغییر ظاهر و بروز صفات ثانویه جنسی، دوران پراسترسی را پیش رو دارد و دغدغه‌های ذهنی زیادی برایش ایجاد می‌شود. اینکه علت این استرس‌ها چیست و چه‌طور می‌توان مشکلات روحی این دوره را کم‌رنگ‌تر کرد، سوال‌هایی است که این هفته با دکتر کتایون خوشابی، فوق تخصص روانپزشکی کودک و نوجوان در میان گذاشتیم…

ادامه خواندن “نوجوانی و دنیای رنگارنگ بلوغ – ویبره”

رؤیای یخ زده ازدواج – ویبره

رؤیای یخ زده ازدواج – نوجوانان

رؤیای یخ زده ازدواج
رؤیای یخ زده
شناخت از خود و آشنایی با روحیات جنس مخالف برای زندگی اجتماعی و زندگی خانوادگی افراد در آینده، یک نیاز به شمار می‌رود. ولی آنچه مسلم است این رابطه چالش‌های خاص خود را به همراه دارد. و اگر با برنامه هدف دار و حساب نشده ای پی ریزی شود آسیب هایی را برای دختر و پسر به دنبال دارد.

ادامه خواندن “رؤیای یخ زده ازدواج – ویبره”

سوگواری در نوجوانی – ویبره

سوگواری در نوجوانی – نوجوانان

سوگواری در نوجوانی
سوگواری
 سوگ و اندوه نوجوانانی که عزیزی را از دست داده اند کاملاً طبیعی است. نوجوانان نیز چون بزرگسالان با از دست دادن عزیزی، منزوی می شوند و احساس خشم یا گناه به سراغشان می آید.

ادامه خواندن “سوگواری در نوجوانی – ویبره”

دستهای آلوده – ویبره

دستهای آلوده – نوجوانان

دستهای آلوده
وسواسهای دوران نوجوانی
دستهای آلوده
برای بازگشت از دبیرستان به منزل، سوار تاکسی می شوید. بعد از رسیدن به منزل دستهای خود را تمیز با آب و صابون شستشو می دهید به نظر می رسد هیچ اشکالی وجود ندارد.

ادامه خواندن “دستهای آلوده – ویبره”

تضعیف قوای شهوانی – ویبره

تضعیف قوای شهوانی – نوجوانان

تضعیف قوای شهوانی
به عقیده روان‌کاوان، آغاز حیات جنسی کودکان، بلوغ نیست، بلکه کودکی است. لذا  می‌توان مشاهده کرد، که خودارضایی در برخی از کودکان حتی از سال‌های شیرخوارگی به صورت ناخودآگاه و بازی با خود وجود دارد و این مرحله‌ای از این گونه حیات و رشد جنسی است.

ادامه خواندن “تضعیف قوای شهوانی – ویبره”

سو تفاهمی به نام عشق – ویبره

سو تفاهمی به نام عشق – نوجوانان

سو تفاهمی به نام عشق
درباره ی عشق(برای پسران)
دادن وعده ازدواج بهانه بسیاری از دوستی های خیابانی و ارتباطات نامتعارف دختران و پسران نوجوان و جوان می باشد که با بررسی های به عمل آمده اغلب آنها منجر به ازدواج نمی گردد و …

ادامه خواندن “سو تفاهمی به نام عشق – ویبره”

آگاهی دادن به فرزند درباره بلوغ – ویبره

آگاهی دادن به فرزند درباره بلوغ – نوجوانان

آگاهی دادن به فرزند درباره بلوغ
خیلی از شما کاربران عزیز در سن نوجوانی هستید یا فرزند نوجوان دارید، با مطالعه ی این مقاله با خطرهایی که در این سن ممکن است برای یک نوجوان پیش بیاید و همچنین تغییراتی که همگانی بوده و نباید ایجاد نگرانی کند ،بیشتر آشنا می شوید.

ادامه خواندن “آگاهی دادن به فرزند درباره بلوغ – ویبره”

جایی برای پسرها نیست! – ویبره

جایی برای پسرها نیست! – نوجوانان

جایی برای پسرها نیست!
چگونه پسران را ترغیب به درس خواندن کنیم؟
پسر
اگر به آمارهای کنکوری های امسال توجه کرده باشید، حتماً متوجه شده اید که امسال نیز ۶۰ درصد از داوطلبان کنکور سراسری را دختران تشکیل می دهند. البته این آمار تازگی نداشته و در سال های پیش نیز شاهد چنین اعداد و ارقامی بوده ایم.

ادامه خواندن “جایی برای پسرها نیست! – ویبره”

دخترانی که آرایش می کنند – ویبره

دخترانی که آرایش می کنند – نوجوانان

دخترانی که آرایش می کنند
آسیب شناسی آرایش افراطی در دختران نوجوان
دختر و گل
نوجوانان در اواسط نوجوانی (حدود ۱۷- ۱۵ سالگی) معمولاً دوره ی اوج جهش رشدی را پشت سر می گذارد و از آنجاییکه قدرت تفکر انتزاعی، برنامه ریزی، توانایی مقایسه کردن و درک آینده را به دست آورده اند، می توانند در مورد شکل بدن و ظاهرشان واقع بین باشند و آن را بپذیرند.

ادامه خواندن “دخترانی که آرایش می کنند – ویبره”