تربیت دخترونه در خانه – ویبره

تربیت دخترونه در خانه – نوجوانان

تربیت دخترونه در خانه
مهم ترین هدف از تربیت دختران افزون بر خودسازی و پرورش باورهای دینی، آشنا کردن آنان با فنون و شیوه های زندگی مانند شیوه شوهرداری، فرزندپروری، همسایه داری و معاشرت با مردم است.

ادامه خواندن “تربیت دخترونه در خانه – ویبره”

دلهره ، زهر، خدا ، پاد زهر – ویبره

دلهره ، زهر، خدا ، پاد زهر – نوجوانان

دلهره ، زهر، خدا ، پاد زهر
بررسی علل اضطراب نوجوانان
نویسندگان ، قرن ۱۷ را عصر روشن بینی ، قرن ۱۸ را عصر منطق، قرن ۱۹ را عصر پیشرفت ، و قرن ۲۰ را عصر استرس یا فشار نام نهادند . حدود ۸۰ درصد بیماری ها به ویژه زخم معده ، تنگی نفس، سردرد مزمن، فشار خون و اختلال های قلبی- عروقی ، با فشارهای روحی آغاز می شوند .

ادامه خواندن “دلهره ، زهر، خدا ، پاد زهر – ویبره”

امشب پارتی داریم، تو هم میای؟ – ویبره

امشب پارتی داریم، تو هم میای؟ – نوجوانان

امشب پارتی داریم، تو هم میای؟
فرشته کوله‌پشتی‌اش را روی دوشش کمی جابه‌جا می‌کند، ابرو در هم می‌کشد و می‌گوید مادر و پدرش خیلی او را محدود می‌کنند. نمی‌گذارند آزادانه با هرکدام از دوستانش که می‌خواهد معاشرت داشته باشد، اجازه نمی‌دهند زیاد به مهمانی‌های دوستانه برود و می‌خواهند همه روابطش را کنترل کنند.

ادامه خواندن “امشب پارتی داریم، تو هم میای؟ – ویبره”

خانه ای با طعم شوخی – ویبره

خانه ای با طعم شوخی – نوجوانان

خانه ای با طعم شوخی
شوخ طبعی ،به شرطی که حاوی تحقیر، هتاکی ،بی احترامی ،تمسخر،آزارو اذیت،و سبکی و بی آبرویی نباشد،نه تنها بی اشکال است بلکه بسیار نیک و شایسته است و موجب تعادل اخلاق و تلطیف کلام است .

ادامه خواندن “خانه ای با طعم شوخی – ویبره”

یک ارتباط افقی – ویبره

یک ارتباط افقی – نوجوانان

یک ارتباط افقی
چگونه با نوجوان خود ارتباط برقرار کنیم؟
در خانواده‌هایی که شرایط مناسبی برای این دوران بحرانی مهیا می‌کنند، فرزندان با ایمنی بیشتری این دوران را می‌گذرانند. مشکلات نوجوانی کمتری را شاهد هستند و سریعتر از بقیه به پختگی و کمال فکری ، عاطفی و اجتماعی می‌رسند در حالی که ………

ادامه خواندن “یک ارتباط افقی – ویبره”

بلوغ های خارج از محدوده – ویبره

بلوغ های خارج از محدوده – نوجوانان

بلوغ های خارج از محدوده
امروزه بسیاری از پدرها و مادرها نگران‌ پدیده‌ای در فرزندانشان هستند به نام بلوغ زودرس و این‌که می‌خواهند بدانند با این پدیده چگونه باید برخورد علمی و درست داشته باشند. این نوشتار می‌کوشد در این زمینه اطلاعات کاملی به شما بدهد.

ادامه خواندن “بلوغ های خارج از محدوده – ویبره”

جلوه های ناخوشایند بلوغ – ویبره

جلوه های ناخوشایند بلوغ – نوجوانان

جلوه های ناخوشایند بلوغ
پاره ای از رفتارهای نوجوان از نگاه والدین و همراهان نوجوان، در زمره ی جلوه های ناخوشایند بلوغ قرار می گیرند. فائق آمدن بر این مشکلات، نیازمند آگاهی، بردباری و به کار بستن شیوه های صحیح حل مشکل است.

ادامه خواندن “جلوه های ناخوشایند بلوغ – ویبره”

شکافی بین من و تو – ویبره

شکافی بین من و تو – نوجوانان

شکافی بین من و تو
شکاف نسل
خانواده های کوچک درخانه های قوطی کبریتی، پیامد صنعتی شدن جوامع ودرنتیجه دور افتادن ازسنت های برجای مانده ازنسل های پیشین است که متاسفانه این آداب ورسوم همچنان درحال کم رنگ ترشدن است.

ادامه خواندن “شکافی بین من و تو – ویبره”

حق انتخاب با من یا شما؟ – ویبره

حق انتخاب با من یا شما؟ – نوجوانان

حق انتخاب با من یا شما؟
با نوجوان خود دوست باشید
نوجوانى  دوره انتقال از کودکى به بزرگسالى است و از آنجایى که با تغییرات جسمى و هورمونى فراوانى همراه است منجر به دگرگونى برخى رفتارها و خلقیات در نوجوانان مى شود و از سوى دیگر این رفتارها با مقابله والدین روبرو شده و بدین ترتیب نوجوان را براى رسیدن به بعضى اهداف و ارزش ها و هویتى که به دنبال آن هستند، برمى انگیزد، لذا بدون تردید دوران نوجوانی دشوارترین دوران برای والدین و فرزندان است.

ادامه خواندن “حق انتخاب با من یا شما؟ – ویبره”

شخصیت ما در آینه – ویبره

شخصیت ما در آینه – نوجوانان

شخصیت ما در آینه
انتخاب شغل
شما از کار خود چه انتظاری دارید؟ هنگام انتخاب شغل به چه عواملی توجه می‌کنید؟
بسیاری از افراد نمی‌دانند که چرا یک رشته تحصیلی یا یک حرفه به‌خصوص را انتخاب کرده‌اند. بعضی‌ها فقط به دلیل اصرار والدین‌شان درس می‌خوانند و عده‌ای دیگر هم برداشت‌هایی خاص از شغل‌هایی مانند وکالت، مهندسی یا پزشکی دارند.

ادامه خواندن “شخصیت ما در آینه – ویبره”

سالارهای ‌جدید خانواده! – ویبره

سالارهای ‌جدید خانواده! – نوجوانان

سالارهای ‌جدید خانواده!
نشانه های فرزند سالاری
اگر زمانی در خانواده ‌ای، پدر که از راه می ‌رسید، بچه ‌ها به گوشه ‌ای می‌ ‌خزیدند و سر و صدا‌ها قطع می‌ شد و هر کدام باید به پدر زودتر سلام می ‌گفتند و حق دراز کشیدن و پشت کردن به او را نداشتند. یا اگر روزگاری پریدن وسط حرف بزرگ ‌تر قبیح بود و زودتر از بزرگ‌ تر نباید غذا خورده می ‌شد و بچه ‌ها جلوی پای بزرگ ‌تر باید می ‌ایستادند و …

ادامه خواندن “سالارهای ‌جدید خانواده! – ویبره”

به فرزندتان برچسب نزنید – ویبره

به فرزندتان برچسب نزنید – نوجوانان

به فرزندتان برچسب نزنید
هدیه نفرت انگیز
اسم‌گذاری، اتیکت و برچسب زدن و دادن لقب‌های تمسخر آمیز به‌خاطر شکل و قیافه، نام فامیلی و … باعث احساس حقارت شدید، عدم‌اعتماد به نفس و پرخاشگری می‌شود.

ادامه خواندن “به فرزندتان برچسب نزنید – ویبره”

آزادی برای نفس های حبس شده – ویبره

آزادی برای نفس های حبس شده – نوجوانان

آزادی برای نفس های حبس شده
بیکار
برای بزرگنمایی عکس کلیک کنید
فصل تابستان است و زمانی برای تنفس آزاد فرزندان مان . به قول خودشان در تابستان باید فقط خورد و خوابید و دیگر درس را  تعطیل کرد. آیا این درست است ؟

ادامه خواندن “آزادی برای نفس های حبس شده – ویبره”

چوب حراج به دختران ایرانی – ویبره

چوب حراج به دختران ایرانی – نوجوانان

چوب حراج به دختران ایرانی
مد
تب دیده شدن یا بهتر بگوییم شهرت و خود نمایی در میان برخی از جوانان گاهی باعث ورود آنها به دنیایی می شود که راه برگشت از آنها نزدیک به صفر است؛و این دنیا زمانیکه بصورت زیر زمینی هم شکل بگیرد کار را مشکل و دو چندان می کند.

ادامه خواندن “چوب حراج به دختران ایرانی – ویبره”

قبولی در کنکور ، تضمینی – ویبره

قبولی در کنکور ، تضمینی – نوجوانان

قبولی در کنکور ، تضمینی
در این مقاله ما قصد داریم با استفاده از اصول مهندسی معکوس و استفاده از ابزارهای قدرتمند آمار و احتمالات و بحث های روان‌شناسی نحوه‌ی کاهش تردید بین جواب‌های چهارگزینه‌ای به سه‌گزینه‌ای و در نهایت تک‌گزینه‌ای و کشف گزینه‌ی صحیح با درصد احتمال صحت بالا را برای شما تشریح کنیم. کارآیی خارق‌العاده‌ی این روش‌ها هنگامی آشکار‏ می‏شود که شما نتایج آن را روی کنکورهای برگزار شده‌ی دوره‌های قبل تست و ارزیابی کنید.

ادامه خواندن “قبولی در کنکور ، تضمینی – ویبره”

این یک راز است – ویبره

این یک راز است – نوجوانان

این یک راز است
برای اینکه نوجوانان در دروس مدرسه موفق باشند تنها سپری کردن چند ساعت درسی در مدرسه کافی نیست بلکه علاوه بر آن لازم است که نوجوانان تکالیف مدرسه را با صبر و حوصله انجام داده و آنها را جدی بگیرند.

ادامه خواندن “این یک راز است – ویبره”