تربیت دخترونه در خانه – ویبره

تربیت دخترونه در خانه – نوجوانان

تربیت دخترونه در خانه
مهم ترین هدف از تربیت دختران افزون بر خودسازی و پرورش باورهای دینی، آشنا کردن آنان با فنون و شیوه های زندگی مانند شیوه شوهرداری، فرزندپروری، همسایه داری و معاشرت با مردم است.

ادامه خواندن “تربیت دخترونه در خانه – ویبره”

نوجوان درگیر در دام اعتیاد! – ویبره

نوجوان درگیر در دام اعتیاد! – نوجوانان

نوجوان درگیر در دام اعتیاد!
در تمام جوامع مختلف دنیا نوجوانان آسیب پذیرترین قشر در برابر پدیده مهلک اعتیاد می باشند. بطور کلی دوران نوجوانی دورانی پر کشمکش و اغلب دشوار در زندگی هر فردی می باشد .

ادامه خواندن “نوجوان درگیر در دام اعتیاد! – ویبره”

سخت بگیرم یا آسان؟ – ویبره

سخت بگیرم یا آسان؟ – نوجوانان

سخت بگیرم یا آسان؟
شیوه های فرزندپروری والدین در شکل گیری رفتار و تربیت نوجوان نقش بسزایی دارد و موجب پاسخدهی متفاوت در نوجوان می شود. نوجوان والدین سخت گیر یا مستبد غالبا دچار تعارض بوده و بی هدفند. نوجوان والدین سهل گیر یا آسان گیر از خویشتنداری کمتری برخوردارند و خودمحورند.

ادامه خواندن “سخت بگیرم یا آسان؟ – ویبره”

پسران گرفتار – ویبره

پسران گرفتار – نوجوانان

پسران گرفتار
هر چند افراد در این دوره سنی دیگر بچه نیستند اما آگاهی و بلوغ لازم برای آن که خودشان به تنهایی بتوانند بهترین تصمیم را در کارهایشان اتخاذ کنند ندارند. راهنمایی های جدی و پیگیرانه چیزی است که نوجوانان………..

ادامه خواندن “پسران گرفتار – ویبره”

فریب این پسران را نخورید! – ویبره

فریب این پسران را نخورید! – نوجوانان

فریب این پسران را نخورید!
عده زیادی از دختران برای همرنگی با دوستان و فاصله گرفتن از سنت ها، به درخواست های دوستی پاسخ مثبت می دهند و امیدوارند که این دوستی به ازدواج ختم شود.

ادامه خواندن “فریب این پسران را نخورید! – ویبره”

دوستی های ارزشمند – ویبره

دوستی های ارزشمند – نوجوانان

دوستی های ارزشمند
شاید شما هم با افرادی برخورد داشته‌اید که ترجیح می‌دهند تنها باشند و به نوعی از حضور در جمع فرار می‌کنند؛ این افراد انزوا و گوشه‌نشینی را دوست دارند در حالی که متخصصان اعتقاد دارند این تنهایی و کناره‌گیری از جمع به مرور موجب کسالت، ناراحتی و افسردگی آنها می‌شود و مشکلات زیادی برایشان به وجود خواهد ‌آورد.

ادامه خواندن “دوستی های ارزشمند – ویبره”

قوانینی برای ارتباط با جنس مخالف – ویبره

قوانینی برای ارتباط با جنس مخالف – نوجوانان

قوانینی برای ارتباط با جنس مخالف
آنچه از انسان سرمی زند ، رفتاری است که شخصیت او را نمایان می سازد . ” رفتار ” انسان ، آینه ای است از درونیات و ویژگی های شخصیتی او . حال آنکه چگونه رفتار نمائیم و از چه رفتارهایی حذر نمائیم ، موضوع مورد بحث در این مقاله می باشد . برآنیم تا در این مجال ، ساختارهای صحیح روابط انسانی به خصوص اصول و ضوابط مهم و برجسته در رابطه ی بین دختران و پسران را مورد بررسی قرار دهیم .

ادامه خواندن “قوانینی برای ارتباط با جنس مخالف – ویبره”

نمره ی ۲۰ کلاس – ویبره

نمره ی ۲۰ کلاس – نوجوانان

نمره ی 20 کلاس
راهکارهای موثر در تحصیل خوب نوجوانان
حتما این سوال برای بسیاری از والدین گرامی پیش می آید که : ” چه کار کنیم تا فرزندانمان به خوبی درس بخوانند و دچار مشکلات تحصیلی نشوند ؟ ” در این مجال ، برآنیم تا این سوال مهم را مورد بررسی قرار دهیم و راهکارهای موثری را ارائه نمائیم . نکات زیر به مواردی اشاره می نماید که شما را در توفیق این امر یاری می رساند…

ادامه خواندن “نمره ی ۲۰ کلاس – ویبره”

وقتی بلوغ غافلگیرتان می کند – ویبره

وقتی بلوغ غافلگیرتان می کند – نوجوانان

وقتی بلوغ غافلگیرتان می کند
بلوغ زودرس و کاهش رشد، بیشترین علت مراجعات در کلینیک های تخصصی غدد کودکان است که ۹۵ درصد موارد مذکور در دختران و ۵۰ درصد این مسئله در پسران به علت های ناشناخته رخ می دهد.

ادامه خواندن “وقتی بلوغ غافلگیرتان می کند – ویبره”

دنیا بر وفق مرادش نیست!! – ویبره

دنیا بر وفق مرادش نیست!! – نوجوانان

دنیا بر وفق مرادش نیست!!
روش های ساده و کاربردی اعطای عزت نفس به نوجوانان (۱)
آنچه در مرحله ی نوجوانی مهم است ، شناخت صحیح این دوره می باشد . دوره ای که نوجوان ، در مرحله ی یادگیری مهارت هاست . او هنوز نمی تواند وظایفش را به خوبی انجام دهد . آنچه والدین باید بدان عمل کنند ، تحسین و تمجید آن چیزی است که اکنون می تواند انجام دهد ، نه توقع از آنچه باید باشد و باید بیاموزد .

ادامه خواندن “دنیا بر وفق مرادش نیست!! – ویبره”

مصرف مواد بجای نیاز عاطفی – ویبره

مصرف مواد بجای نیاز عاطفی – نوجوانان

مصرف مواد بجای نیاز عاطفی
مهم‌ترین نیاز عاطفی فرد در دوران کودکی، نیاز به مهر و توجه است. او همواره باید احساس کند که پدر و مادر دوستش دارند و حامی او هستند. برخورداری از این احساس، محیط روانی آرام و قابل اعتمادی برای کودک فراهم می‌کند که عامل مؤثری در رشد عاطفی او خواهد بود.

ادامه خواندن “مصرف مواد بجای نیاز عاطفی – ویبره”

خلاصی ازاین نگرانی – ویبره

خلاصی ازاین نگرانی – نوجوانان

خلاصی ازاین نگرانی
نکته های امتحانی برای دانش آموزان و دانشجویان
فرض کنید مجبورید چند جلد کتاب را برای امتحان مطالعه کنید. وقت کافی برای انجام آن دارید ولی نمی توانید چشمهای خود را باز نگه دارید….

ادامه خواندن “خلاصی ازاین نگرانی – ویبره”

مدیریت نگاه در جوانی – ویبره

مدیریت نگاه در جوانی – نوجوانان

مدیریت نگاه در جوانی
عفت، نوعی حفظ کرامت و شخصیت است. کسی که خود را دوست دارد و به شخصیت دینی و اجتماعی خود علاقه مند است باید از دست زدن به کارهای خلافی که حیثیت او را لکه دار می کند و او را سبک و بی اعتبار می سازد خودداری کند. شکم پرستی و مادی گری آدمی را به روز سیاه می نشاند، از مقام قرب الهی به دره ی هلاکت پرت می کند.

ادامه خواندن “مدیریت نگاه در جوانی – ویبره”

طرفداران زندگی مجردی – ویبره

طرفداران زندگی مجردی – نوجوانان

طرفداران زندگی مجردی
زندگی مجردی؛ ژستی غربی در جامعه شرقی
با چرخاندن کلید، در ناله‌ای می‌کند و باز می‌شود، مثل هر شب. کورمال کورمال دنبال کلید برق دست به دیوار می‌کشد. یک دست مبل راحتی، یک تخته فرش ۹ متری، یخچال ۱۶ فوت و تلویزیون کهنه ۲۱ اینچ باارزش‌ترین چیزهایی هستند که هر شب انتظارش را می‌کشند.

ادامه خواندن “طرفداران زندگی مجردی – ویبره”

نگرانی ممنوع!‌‌ احتیاط فوق العاده – ویبره

نگرانی ممنوع!‌‌ احتیاط فوق العاده – نوجوانان

نگرانی ممنوع!‌‌ احتیاط فوق العاده
نوجوانی
درست چندسال قبل از ورود کودک به سن نوجوانى تغییرات اندکى در جسم و رفتارش رخ مى نماید. خصوصاً این تغییرات در دخترها شایع تر است. شروع بلوغ به عواملى چون وراثت، عرض جغرافیایى، شرایط بهداشتى خانواده و تغذیه کودک و شرایط روانى و رفتارى وى بستگى دارد اما در حال حاضر در کشور ما متوسط بلوغ دختران در سن ۱۱تا ۱۳ سالگى و ۱۴ سالگى در پسران است.

ادامه خواندن “نگرانی ممنوع!‌‌ احتیاط فوق العاده – ویبره”

چرا نوجوانم خشمگین است؟ – ویبره

چرا نوجوانم خشمگین است؟ – نوجوانان

چرا نوجوانم خشمگین است؟
تکنیک های غلبه بر خشم(۱)
نوجوانی ، سال‌های تغییر و تحول در همه جنبه‌های رشد جسمی، ذهنی، عاطفی، روانی و اجتماعی است و آشنایی نوجوانان و کسانی که با آنها در ارتباط هستند، با معیارهای رشد و سلامت، به ایجاد زندگی سالم و پرنشاط برای آنان کمک فراوانی خواهد کرد.

ادامه خواندن “چرا نوجوانم خشمگین است؟ – ویبره”