تربیت دخترونه در خانه – ویبره

تربیت دخترونه در خانه – نوجوانان

تربیت دخترونه در خانه
مهم ترین هدف از تربیت دختران افزون بر خودسازی و پرورش باورهای دینی، آشنا کردن آنان با فنون و شیوه های زندگی مانند شیوه شوهرداری، فرزندپروری، همسایه داری و معاشرت با مردم است.

ادامه خواندن تربیت دخترونه در خانه – ویبره

دل به دل نوجوان – ویبره

دل به دل نوجوان – نوجوانان

دل به دل نوجوان
نوجوانان ، پیامهای پدر و مادرشان را نمی شنوند مگر اینکه باور کنند پدر و مادرشان به علایق و نیازهای آنان واقعا گوش می دهند و آنان را درک می کنند.

ادامه خواندن دل به دل نوجوان – ویبره

نامه ای به دخترم – ویبره

نامه ای به دخترم – نوجوانان

نامه ای به دخترم
دخترم! اطمینان و اعتماد به خدا، ایمان کامل به کاوش و جستجو برای دستیابی به بهترین روند توسعه و امیدواری به زندگی و آینده درخشان می تواند ناراحتی های جزئی روزانه زندگی را در نظرت به عوامل مضحک و خنده داری بدل سازد و تو را همواره با روی خوش و گفتار خوش و رفتار متین به سراغ کار و زندگی بفرستد.

ادامه خواندن نامه ای به دخترم – ویبره

جذابیت بدون زیبایی – ویبره

جذابیت بدون زیبایی – نوجوانان

جذابیت بدون زیبایی
فشار گروه همسالان، تصاویر رسانه ای، ارزشهای والدین و تعریف و تمجیدها همگی به اتفاق هم بر روی تصویر ذهنی یک نوجوان تاثیر می گذارد.

ادامه خواندن جذابیت بدون زیبایی – ویبره

اولیا در سرزمین عجایب – ویبره

اولیا در سرزمین عجایب – نوجوانان

اولیا در سرزمین عجایب
نکاتی درباره تعامل و نحوه برخورد با نوجوان
به نظر می رسد که یک مانع اصلی خود والدین و بزرگترها هستند. آنها هستند که فرزندان نوجوان خود را درک نکرده و با انتقادهای دایمی خود روز به روز از فرزند نوجوان شان فاصله گرفته و او را درک نمی کنند و…

ادامه خواندن اولیا در سرزمین عجایب – ویبره

نگاه از دوربین نوجوانی – ویبره

نگاه از دوربین نوجوانی – نوجوانان

نگاه از دوربین نوجوانی
در دوران نوجوانی ذهن انسان همانند سیستم بدن دستخوش تغییرات سریع می‌شود. والدین نه تنها ناگزیر از انطباق با شرایط جسمانی تازه نوجوانانشان هستند بلکه در عین حال لازم است از تغییرات روانی دنیای نوجوانان نیز آگاه باشند.

ادامه خواندن نگاه از دوربین نوجوانی – ویبره

کد های ارتباطی فرزندتان را بشناسید – ویبره

کد های ارتباطی فرزندتان را بشناسید – نوجوانان

کد های ارتباطی فرزندتان را بشناسید
در قسمت اول و دوم گفتیم که نوجوان بنا به اقتضای سنش دارای مدرسه ای است که با مدرسه ی ظاهری متفاوت است و درس ها و واحدهای مخصوص به خود را دارد.به ویزگی این مدرسه پرداختیم و چرایی ایجاد آنرا مورد ببرسی قرار دادیم اما هم والدین و هم معلمان بهتر است از ویزگیهای اطلاعات در این مدارس باخبر باشند تا اگر نمی توانند به آن وارد شوند ،خیلی هم از دنیای آنها بیگانه نباشند.

ادامه خواندن کد های ارتباطی فرزندتان را بشناسید – ویبره

وقتی بلوغ خواب می ماند – ویبره

وقتی بلوغ خواب می ماند – نوجوانان

وقتی بلوغ خواب می ماند
بلوغ ازلحاظ شدت، مدت و سن شروع در افراد مختلف، متفاوت است. تحقیقات انجام شده درباره بلوغ جنسی نشانگر این واقعیت است که اگرچه تغییرات و رشد جنسی معمولاً در عامه مردم ایجاد میشود اما گاه مسائل گوناگونی چون مشکلات اجتماعی، ارزش های فرهنگی، مسائل محیطی، تغذیه و… آن را تحت تاثیر قرار می دهند.

ادامه خواندن وقتی بلوغ خواب می ماند – ویبره

چرا دوستانش را ترجیح می دهد؟ – ویبره

چرا دوستانش را ترجیح می دهد؟ – نوجوانان

چرا دوستانش را ترجیح می دهد؟
نوجوان دوست دارد با افراد هم سن و سال خود باشد. این هم قسمتی از زندگی طبیعی هر فردی است. این گروه در واقع افرادی هم سن و سال است که علایق و فعالیت یکسانی دارند. والدین باید از نیاز وابستگی نوجوان به یک گروه آگاه باشند. به دلیل اهمیت این مسئله باید در انتخاب دوست به نوجوانتان سهیم باشید،باید این کار مهم را از بچگی آغاز کنید. قسمت مهم مسئولیت والدین همین امر به ظاهر کوچک و سرنوشت ساز است.

ادامه خواندن چرا دوستانش را ترجیح می دهد؟ – ویبره

آزاد با کنترل نامحسوس – ویبره

آزاد با کنترل نامحسوس – نوجوانان

آزاد با کنترل نامحسوس
به دلیل آنکه رد شدن از دوران نوجوانی احتیاطها و مراقبتهای بسیاری می طلبد ،برای کنترل و مراقبت از نوجوان علاوه بر کاراکتر دوستی و رفاقت ،عوامل دیگری نیز چون حساب بردن نوجوان از بزرگتر های خود لازم است تا در مواقعی که میل نوجوان برای اقدام به عمل نادرستی شدید می شود بتواند ،در کنترل موقت او تا زمان عبور از مرحله نوجوانی کمک کننده باشد.

ادامه خواندن آزاد با کنترل نامحسوس – ویبره