ماسفت یا ترانزیستور اثر میدانی – ویبره

ماسفت یا ترانزیستور اثر میدانی – الکترونیک

ماسفت یا ترانزیستور اثر میدانی
ماسفت یا ترانزیستور اثر میدانی نیمه‌رسانا-اکسید-فلز  معروف‌ترین ترانزیستور اثر میدان در مدارهای آنالوگ و دیجیتال است. این گونه از ترانزیستور اثر میدان نخستین بار در سال ۱۹۲۵ میلادی معرفی شد.

ادامه خواندن ماسفت یا ترانزیستور اثر میدانی – ویبره

ترانزیستور چگونه کار می کند؟ ۳ – ویبره

ترانزیستور چگونه کار می کند؟ ۳ – الکترونیک

ترانزیستور چگونه کار می کند؟ 3
اعمال ولتاژ با پلاریته موافق باعث عبور جریان از یک پیوند PN می شود و چنانچه پلاریته ولتاژتغییر کند جریانی از مدار عبور نخواهد کرد.

ادامه خواندن ترانزیستور چگونه کار می کند؟ ۳ – ویبره

کلیدهای برق هوشمند – ویبره

کلیدهای برق هوشمند – الکترونیک

کلیدهای برق هوشمند
در دورانی زندگی می کنیم که در آن رقابت سختی بین استارتاپ ها برای ارائه محصولات هوشمند راه افتاده. برخی از محصولات آن ها، تنها پسوند هوشمند را یدک می کشند، برخی هم از انتظارات ما فراتر رفته و دریچه جدیدی برای دیدن دنیا ایجاد می کنند.

ادامه خواندن کلیدهای برق هوشمند – ویبره

سیال‌های الکترو رئولوژیکی – ویبره

سیال‌های الکترو رئولوژیکی – الکترونیک

سیال‌های الکترو رئولوژیکی
سیال‌هایی وجود دارند که بر اثر اِعمال ولتاژ الکتریکی منجمد می‌شوند. به آن‌ها سیال‌های زرنگ گفته می‌شود. تا همین اواخر، این نام‌گذاری چندان با مسمّا به نظر نمی‌رسید. اما اکنون، برخی از مهندسان چنین نظر می‌دهند که سیال‌های زرنگ آغازگر عصر سوم ماشین خواهند بود. سیال‌های زرنگ، مواد جدیدی نیستند و زیاد هم زرنگ نیستند. بیش‌تر از هفتاد سال است که دانشمندان پی برده‌اند که بعضی از مایعات بر اثر اِعمال ولتاژ الکتریکی تبدیل به جامد می‌شوند.

ادامه خواندن سیال‌های الکترو رئولوژیکی – ویبره

فوتودیودهای آوالانژ – ویبره

فوتودیودهای آوالانژ – الکترونیک

فوتودیودهای آوالانژ
APDS سیگنال را در طی فرایند آشكارسازی تقویت می كنند . آنها از یك اصل مشابه با لوله های «فوتومولتی پلایر» بكار رفته در آشكارسازی تشعشع هسته ای استفاده می كنند .

ادامه خواندن فوتودیودهای آوالانژ – ویبره

تاریخچه ی ترانزیستور – ویبره

تاریخچه ی ترانزیستور – الکترونیک

تاریخچه ی ترانزیستور
شصت دو سال قبل دو دانشمند یك ماه از وقت خود را صرف پژوهشها وازمایشهایی كردندكه به عامل شكلگیری جهان مدرن منجر شد.این دوره از كار جان باردین و والتر براتین كه برای ویلیام شاكلی كار میكردند بعد ها به ماه معجزه شناخته شدونتیجه ان ساخته شدن اولین ترانزیستور فعال بود.

ادامه خواندن تاریخچه ی ترانزیستور – ویبره

دوربین مداربسته – ویبره

دوربین مداربسته – الکترونیک

دوربین مداربسته
امروزه در مراکز صنعتی و اداری جهت نظارت بر محیط فیزیکی و نظارت برکار کارکنان یا کـارگران در جـهت کنترل و مدیـریت بهـتر و کارآمـد‌تر بـه وفـور از سیستمهای تـلویزیونی مـداربسته (closed circuit TV)(cctv) استفاده می‌شود.

ادامه خواندن دوربین مداربسته – ویبره

ترمیستور چیست؟ – ویبره

ترمیستور چیست؟ – الکترونیک

ترمیستور چیست؟
نیم رساناهایی که به سبب ضریب مقاومت گرمایی زیادشان بکار می‌روند، به مقاومتهای حساس به دما یا ترمیستور thermistors که از عبارت temperature sensitive resistors گرفته شده ، معروف هستند. مقاومتهای حساس به دما در شاخه‌های مهندسی کاربردهای مهم و زیادی دارند:

ادامه خواندن ترمیستور چیست؟ – ویبره

برق و الکترونیک – ویبره

برق و الکترونیک – الکترونیک

درباره برق و الکترونیک
الکتریسیته، اثری است که به دلیل موجودیت بار الکتریکی پدید می‌آید و همراه با مغناطیس یکی از نیروهای پایه در فیزیک به نام الکترومغناطیس را تشکیل می‌دهد.

ادامه خواندن برق و الکترونیک – ویبره

ابررسانایی چیست ؟ – ویبره

ابررسانایی چیست ؟ – الکترونیک

ابررسانایی چیست ؟
از كشف ابررسانایی در سال ۱۹۱۱ میلادی تا سال ۱۹۸۶ ، باور عموم بر آن بود كه ابررسانایی فقط می تواند در فلزاتی در دماهای بسیار پایین وجود داشته باشد، كه فقط در دماهای حداكثر ۲۵ درجه بالای صفر مطلق اتفاق می افتاد. با كشف ابررسانایی در دماهای بالاتر در سال ۱۹۸۶ ، در موادی كه تقریبا ضد فرو مغناطیسی بودند، و در هواپیماهای شامل a nearly square array of اتم های مس و اكسیژن، فصل جدیدی در علم فیزیك باز كرد.

ادامه خواندن ابررسانایی چیست ؟ – ویبره