هدف گیری بازار فیلتراسیون – ویبره

هدف گیری بازار فیلتراسیون – صنایع

هدف گیری بازار فیلتراسیون
تعریف یک استراتژی “پیش به سوی بازار” کلیدی است برای تولیدکنندگان Roll good (منسوج نبافته رول شده به عنوان ماده اولیه برای واحدهای تولید فیلتر و …).

بسیاری از کمپانی ها به دنبال راهکارهایی هستند تا بتوانند در محاسباتشان در زمینه توسعه محصولاتشان در صنعت فیلتراسیون که مناسب نیاز بازار نیز باشد موفق باشند.

هدف گیری بازار فیلتراسیون

این راهکارها عموماً یک انقلاب تکنیکی در تولید را رهبری می کند که موجب می شود تولیدات فیلتری یک کمپانی سازنده Roll good مناسب بازار تولید شود. این مسأله عموماً پس از تست ها و بررسی محصول تولید شده نشان داده می شود. پس از اینکه خصوصیات لازم برای Roll good تأئید شد در مرحله بعد معمولاً به یک استراتژی به سمت بازار و آنالیز بازار نیاز داریم.

چنین طرحی معمولاً براساس فاکتورهای زیاد مانند: نوع محصول، قابلیت رقابت پذیری، توجیه اقتصادی آن در بازار و تعیین سطح در چرخه قیمت گذاری طراحی می شود.

معمولاً این طرح ها اگر با حجم سرمایه گذاری بالا و میزان ریسک پایین برای تولید کننده Roll good نیز همراه باشد می تواند موفقیت خوبی کسب کند.

در اینجا می توانیم چند دقیقه ای در مورد گزینه هایی که می تواند برای شرکت شما وجود داشته باشد تا موجب هدف گیری درست شما در بازار و استراتژی فروش شما شود صحبت کنیم.

گزینه های مختلف ممکن برای یک تولیدکننده Roll good

مشارکت با یک تولیدکننده بزرگ فیلتر

مشارکت با یک یا چند تولیدکننده رول گود دیگر برای دستیابی به بازارهای. گسترده تر

فروش Roll good در بازار آزاد

فروش فیلتر به صورت مستقیم در بازار

● مشارکت با یک تولیدکننده بزرگ فیلتر برای فروش Roll good

مزیت این گزینه در توزیع محصول نزد مشتری است (تحویل آسان و بازاریابی ساده) که با سهم عمده ای از بازار ارتباط دارد. در واقع وجود چنین شریکی بسیار به شما کمک می کند تا بتوانید شناخت بیشتری نسبت به بازار پیدا کنید و در طول مدت شراکت محصولات خود را به راحتی به فروش برسانید. در نتیجه گسترش این نوع از وابستگی (همکاری و شراکت) می تواند یک تولیدکننده Roll good را در بازار مطرح سازد.

در این موارد ممکن است سود تأمین کننده Roll good کمتر از سود معمولی آن در بازار آزاد باشد و باید این مطلب مد نظر گرفته شود. اما به هر حال سودآوری بلند مدت را تضمین می کند.

مشارکت با یک کمپانی تولیدکننده Roll good دیگر مزیت این گزینه این است که می تواند به حجم فروش قبلی شرکت شوک خوبی وارد کند و کانالهای فروش تازه ای را ایجاد کند. همچنین می تواند موجب توسعه خطوط تولید آنها شود و فروشگاههای آنها را زیاد کند. این استراتژی یک عیب هم دارد. بدین شکل که باعث کمرنگ شدن برخی پتانسیل های موجود شده و در طی عملیات فروش ارتباط مستقیم با مشتریان قبلی کمتر می شود. هر چند در برخی مواقع نیز باید سود بیشتر را فدای حفظ رابطه قویتر مابین دو طرف کرد. اما در مجموع این روش باعث افزایش قدرت تولید و توان رقابتی می گردد و در برخی مواقع می تواند موجب تسخیر بازار گردد.

● فروش Roll good خام در بازار آزاد

در این روش کمپانی می تواند محصول خود را بطور مستقیم در بازار به فروش برساند. این گزینه برای کمپانی شما تعدادی از مشتریان را فراهم می آورد که در حجم های پائین فروش هم پول خوبی می دهند. ارتباط مستقیم با خریدار نهایی مزایای بیشتری دارد. اما مشکلی که وجود دارد این است که انجام هر دو مرحله تولید و فروش برای یک شرکت معمولی کار دشواری است و باعث عدم امکان توسعه تولیدات و نوآوری می گردد. همچنین در این مورد بحث سرویس دهی مناسب به مشتریان جدید از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مجال چند نکته ای که می تواند به کمپانی شما در فروش Roll good کمک کند اشاره شد اما همواره راه های دیگری هم وجود دارد که بسته به توان مدیریت بازاریابی شرکت متفاوت است.
 
 
صنعت کهن

هدف گیری بازار فیلتراسیون – Vibre.ir – صنایع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *