آی ام ال، بسته بندی آینده – ویبره

آی ام ال، بسته بندی آینده – صنایع

آی ام ال، بسته بندی آینده
IML برای سازندگان محصولات مختلف، همیشه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است چرا که جلب نظر مصرف کنندگان و خریداران در نگاه اول می تواند کمک شایانی به فروش یک محصول کند.

به صورت سنتی برای تزئین یک محصول، لیبل مورد نظر به صورت جداگانه چاپ و بر روی محصول چسبانیده می شود و البته وجود خود لیبل از اهمیت به سزایی برخوردار است چرا که لیبل وظیفه اطلاع رسانی در مورد محصول را بر عهده دارد. طی دو دهه اخیر تلاش های بسیاری در جهت یکپارچه سازی فرآیند تولید ظرف با تولید لیبل صورت گرفت و نتیجه حاصله IML یا IMD نام گرفت که به معنی تزئین و یا لیبل زنی درون قالب ، هم زمان با تولید ظرف می باشد.

آی ام ال، بسته بندی آینده

 با ابداع این روش امروزه اکثر تولید کنندگان به جای استفاده از لیزر برای نشانه گذاری و یا حک بر روی ظرف و یا چسبانیدن لیبل با مواد چسبنده، از این روش سود می برند آنها به راحتی یک لیبل را درون قالب قرار داده و مواد را در پشت آن تزریق می کنند و به این ترتیب ۳ فرآیند تولید برچسب، چسباندن آن بر روی ظرف و تولید ظرف، همگی در یک مرحله صورت می پذیرند.

IML درمقایسه با روش های سنتی تولید بسته بندی از مزایایی برخوردار است که در ذیل به صورت مختصر به آنها می پردازیم.

از نظر کیفیت تصویر چای بر روی ظرف، روش IML با روش های سنتی غیر قابل مقایسه است چرا که تصویر حاصله بسیار با کیفیت و چشم گیر می باشد و از شفافیت فوق العاده ای برخوردار است. این درست همان چیزی است که یک صاحب برند از بسته بندی خود انتظار دارد. لیبل های مورد استفاده در IML به صورت offset و یا به صورت حکاکی تولید می شوند.

هم اکنون چاپ روی ته ظرف به دلیل مسائل اطلاع رسانی همچون ذکر بارکد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و IML این شرایط را به صورتی بسیار آسان فراهم نموده است.

اگر بخواهیم محصول خود را در یک ظرف مکعب شکل عرضه کنیم. باز هم IML قادر است تمامی ۵ سطح را به صورت هم زمان و فقط در یک حرکت لیبل زنی نماید.

اگر یک محصول نیاز به خواص ممانعت کننده دارد و برای این منظور از لیبل های چند لایه استفاده می شود، انتخاب IML می تواند به آن کمک شایانی کرده و حتی می تواند باعث طولانی تر شدن تاریخ مصرف محصول داخل ظرف گردد.

فیلم استفاده شده برای تولید ظروف در روش IML وقتی تبدیل به ظرف می شود از استحکام بالاتری برخوردار می گردد و این خود ایمنی محصول را افزایش می دهد.

با توجه به یکپارچگی فرآیند تولید، دو مرحله هزینه ساز حمل و نقل و انبار ظروف و لیبل ها به صورت خودکار حذف شده و این خود در کاهش هزینه های تولید و قیمت تمام شده محصول تاثیر به سزایی دارد.

یکی از مهم ترین مزایای IML، قابلیت تغییر لیبل مورد مصرف بدون نیاز به توقف فرآیند تولید می باشد.

هم اکنون زنجیره تولید وعرضه فناوری های مربوط به IML به سرعت رو به گسترش است و تولید کنندگان معتبر لوازم و ماشین آلات بسته بندی روی به تولید ماشین آلات IML با فناوری خاص خود می باشند. تغذیه لیبل ها به قالب به ۳ صورت انجام می پذیرد.

۱) لیبل ها به صورت آزادانه از داخل مخزن لیبل رها شده و به سمت قالب حرکت می کنند.

۲) تغذیه قالب ها به وسیله تسمه های کنترل کننده ۳ تغذیه به وسیله واحد کنترل کننده الکترونیک.

برخی کاربران خطوط IML ، خط تولید خود را بر پایه تکنیک CIP که برش فیلم در داخل ماشین می باشد طراحی می کنند. در این حالت لیبل ها بالافاصله پس از ورود به قالب ابتدا پانچ می شوند و سپس عملیات تزریق بر روی آنها انجام می پذیرد. برای انجام عملیات چاپ به صورت دلخواه و خراب نشدن فیلم در حین کار، فیلم باید از استحکام مطلوبی برخوردار باشد. ضخامت فیلم های مورد استفاده برای لیبل های پانچ شده باید ۵۰ تا ۸۰ میکرومتر باشد. اگر از فیلم های رول با پانچ مستقیم استفاده می شود، فیلم باید ظریف تر باشد و حدودا ۳۰ میکرومتر ضخامت داشته باشد. برای داشتن یک خط IML موفق، به همان میزان که کیفیت بالای فیلم اهمیت دارد، چاپ مناسب و پانچ درست لیبل ها نیز از اهمیت به سزایی برخوردارند.

● IML مناسب برای همه چیز

می توان ادعا کرد که از IML برای هر ظرفی که نیاز به تزئین دارد می توان سود برد و تنها محدودیتی که این روش دارد در مورد نوع فیلم مصرفی است. اگر شما از یک ظرف مستطیل شکل برای بسته بندی محصول خود استفاده می کنید، می توانید ۵ طرف ظرف و یا ۳ طرف آن را تزئین نمائید و حتی اگر ظرف شما بیضی شکل یا گرد است، با استفاده از روش های مختلف می توانید آن را به صورت دلخواه خود لیبل زنی نمائید. ۳ راه قابل استفاده برای لیبل زنی ظروف مدور و بیضی شکل عبارتند از:

۱) استفاده از یک لیبل بزرگ برای پوشش تمامی سطوح اطراف و کف ظرف و قرار دادن آن درون قالب با استفاده از یک کنترل کننده.

۲) پیچیدن لیبل به دور یک هسته مجازی و داخل کردن آن به قالب به وسیله یک کنترل کننده با یک حرکت مناسب.

۳) پیچیدن لیبل به صورت مستقیم به دور هسته قالب و نگهداشتن آن درون قالب با کمک الکتریسته ساکن.

● هزینه تولید IML

به هیچ وجه نمی توان قیمت تمام شده IML را با انواع روش های سنتی چاپ لیبل مقایسه نمود.

هر محصول را باید به صورت جداگانه ارزیابی نموده و تمامی فاکتورهای کیفی و کمی را مورد بررسی قرار داد. به عنوان مثال برخی محصولات فقط با روش IML باید تولید شوند چرا که نیاز به کیفیت بسیار بالایی در تصویر چاپی دارند و یا برخی دیگر از محصولات نیازمند چاپ اطلاعات زیادی برای مصرف کننده نهایی می باشند در حالی که اندازه محصول، اندازه ای است کوچک. در چنین حالتی باز هم IML تنها گزینه مناسب می باشد. وقتی شما لیبل های خود را چاپ و به کارخانه خود انتقال می دهید، نیازمند پرداخت هزینه حمل و نقل و انبارداری نیز خواهند بود و در کنار آن اتفاقات زیادی می تواند برای لیبل یا ظرف رخ دهد و آنها را غیر قابل استفاده نماید. در حالی که تمامی این هزینه ها در روش IML اصلا وجود خارجی ندارند. در مورد چاپ برچسب بر روی تمامی ۵ سطح ظرف های مستطیل و مربع شکل کمی گران تر از روش های سنتی تمام می شود ولی اگر فقط ۳ طرف ظرف مورد چاپ قرار بگیرد و یا لیبل زده شود، مسلما از روش های عادی ارزان تر خواهد بود به ویژه اگر ظرفیت ظرف بیش از ۱ لیتر باشد.

برای تولید بهینه محصولات در خطوط IML، باید تمامی بخش های خط تولید با یکدیگر هماهنگی کامل داشته باشند و در غیر این صورت انتظارات مورد نظر را برآورده نخواهد کرد. فرآیند لیبل زنی در داخل قالب باعث ایجاد ارزش افزوده بالایی برای محصول می گردد ولی این کار نیازمند به این است که تیراژ تولیدی تا حداکثر ممکن افزایش یابد. و اگر در کنار آن دقت تولید نیز بالا رفته تا ضایعات به حداقل ممکن برسند و سرعت تغییر لیبل نیز بالا باشد، آن گاه به بهینه ترین حالت ممکن خط تولید دست پیدا کرده ایم و به نوعی ارزش افزوده را نیز تضمین نموده ایم. بسیاری از شرکت ها به خوبی از این امر آگاهی دارند و به همین دلیل سیستم های هیدرولیک را به خدمت گرفته اند که از کارایی بالایی در حرکت کنترل کننده ها، ظرفیت بالا در تزریق و طراحی مستحکم برای انجام عملیات طولانی برخوردارند.

● سیستم های جانبی مورد نیاز برای خطوط IML

خطوط تولید IML نیازمند به سیستم های جانبی شبیه به خطوط تولید CD,PET و کارت های هوشمند می باشند. با وجود چنین سیستم های جانبی سرعت کار دستگاه تزریق افزایش پیدا می کند.

با توجه به صرفه اقتصادی IML در مقایسه با روش های معمول، سرعت بالای خط تولید و تنوع محصولات تحت پوشش، IML از آینده ای بسیار روشن برخوردار است. هم اکنون می توان شرکت های تولیدی لیبل که روی به استفاده از IML و جایگزینی روش های قدیمی آورده اند خود گواه این مدعاست. گستره محصولات تحت پوشش نیز به دلیل روی آوردن مردم به استفادده از کالاهای لوکس، رو به افزایش است. از دیگر محرک های موجود در بازار که هر کدام به نوعی تضمین کننده آینده روشن IML و IMD می باشند، می توان به : تمایل به دارا بودن آزادی عمل در طراحی لیبل مورد استفاده ، تمایل شدید صاحبان صنایع به اتوماسیون و نگرانی های زیست محیطی اشاره کرد.
 
 
ماهنامه فناوری و توسعه صنعت بسته بندی

آی ام ال، بسته بندی آینده – Vibre.ir – صنایع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *