تغییر کاربرد کلید Power موجود بر روی کیس – ویبره

تغییر کاربرد کلید Power موجود بر روی کیس – ترفندهای کامپیوتر

تغییر کاربرد کلید Power موجود بر روی کیس
حتماً شما نیز گاهی ناچارأ مجبور به استفاده از دکمه Power موجود بر روی کیس شده‌اید. این دکمه به همراه دکمه Reset بر روی کلیه کامپیوترهای شخصی وجود دارد. کاربرد این دو دکمه نیز تاحدودی واضح است. از دکمه Reset جهت بازنشانی سیستم و از کلید Power نیز جهت روشن کردن کامپیوتر استفاده می‌شود. اما اگر هنگامی که کامپیوتر روشن است دکمه Power را بزنید چه اتفاقی می‌افتد؟

ادامه خواندن تغییر کاربرد کلید Power موجود بر روی کیس – ویبره

تغییر نام دسته جمعی فایل ها در تمام ویندوزها – ویبره

تغییر نام دسته جمعی فایل ها در تمام ویندوزها – ترفندهای کامپیوتر

تغییر نام دسته جمعی فایل ها در تمام ویندوزها
با استفاده از این ترفند میتوانید نام کلیه فایل ها اعم از عکس، متن، موزیک و… را تغییر دسته جمعی دهید. به این شکل که یک نام به فایل تخصیص یافته و بقیه فایلهای انتخابی، شماره های بعدی آن فایل میشوند. به عنوان مثال: (File(1) ,File(2) ,File(3,…. .

ادامه خواندن تغییر نام دسته جمعی فایل ها در تمام ویندوزها – ویبره

حذف آخرین مسیر مشاهده شده در رجیستری – ویبره

حذف آخرین مسیر مشاهده شده در رجیستری – ترفندهای کامپیوتر

حذف آخرین مسیر مشاهده شده در رجیستری
اگر با رجیستری ویندوز آشنا باشید و تاکنون با آن کار کرده باشید حتماً با این خاصیت رجیستری آشنا هستید؛ پس از هر بار ورود به مسیرهای مختلف رجیستری جهت ویرایش کلیدهای مختلف، در صورت بستن محیط برنامه، آخرین مسیر مشاهده شده در رجیستری در حافظه آن باقی می‌ماند و پس از ورود مجدد به رجیستری، خواهید دید که به صورت اتوماتیک به آخرین مسیری که قبلأ مراجعه کردید روانه خواهید شد.

ادامه خواندن حذف آخرین مسیر مشاهده شده در رجیستری – ویبره

تغییر دادن نشانگر ماوس در Microsoft Word – ویبره

تغییر دادن نشانگر ماوس در Microsoft Word – ترفندهای کامپیوتر

تغییر دادن نشانگر ماوس در Microsoft Word
قصد داریم تا هم‏اکنون به معرفی یک ترفند کوچک و ساده اما جالب در نرم افزار Microsoft Office Word بپردازیم. با استفاده از این ترفند می‏توانید نشانگر ماوس را از شکل پیش فرض ویندوز به شکلی دیگر تغییر دهید. این ترفند بر روی نسخه های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۷ برنامه Word قابل انجام است.

ادامه خواندن تغییر دادن نشانگر ماوس در Microsoft Word – ویبره

JavaScriptچیست – ویبره

JavaScriptچیست – ترفندهای کامپیوتر

JavaScriptچیست
سیار ساده و آسان بود, بطوریکه فراگیری فرامین مورد نیاز بیشتر از چند روز طول نمیکشید ولی هنگامی که Web, شروع به پیشرفت نمود, طراحان خواستار کنترل بیشتری شده و در نتیجه مجموعه دستورات مورد نیاز تهیه گردید.

ادامه خواندن JavaScriptچیست – ویبره

نحوه ساخت یک دیسک راه انداز یا Startup Disk – ویبره

نحوه ساخت یک دیسک راه انداز یا Startup Disk – ترفندهای کامپیوتر

نحوه ساخت یک دیسک راه انداز یا Startup Disk
گاهی جهت نصب ویندوز جدید یا به هر دلیل دیگری ممکن است شما نیازمند یک فلاپی بوتیبل شوید. در نتیجه بهترین کار این است که خودتان دست به کار شوید و یک دیسک راه انداز بسازید. در این ترفند به معرفی نحوه ساخت یک Start up Disk میپردازیم.

ادامه خواندن نحوه ساخت یک دیسک راه انداز یا Startup Disk – ویبره

TCP/IP چیست ؟ – ویبره

TCP/IP چیست ؟ – ترفندهای کامپیوتر

TCP/IP چیست ؟
اینترنت بر اساس مجموعه ای از شبکه ها بنا میشود این شبکه ها شامل انواع بسیار زیادی از کامپیوتر ها می باشد ، بنابراین زبان مشترکی بین همه کامپیوتر ها وجود دارد که آن را TCP/IP مینامند . TCP/IP بصورت پنج حرف جداگانه TCP/IP تلفظ میشود. TCP/IP نام متداولی برای مجموعه ای از قراردادها میباشد که برای متصل ساختن کامپیوترها و شبکه ها استفاده میشود نام واقعی TCP/IP از دو قرارداد مهم می آید.

ادامه خواندن TCP/IP چیست ؟ – ویبره

دو ترفند جالب و کاربردی به وسیله آدرس‌های مخفی یاهو – ویبره

دو ترفند جالب و کاربردی به وسیله آدرس‌های مخفی یاهو – ترفندهای کامپیوتر

دو ترفند جالب و کاربردی به وسیله آدرس‌های مخفی یاهو
“مشاهده کلیه لوگوهای آنلاین و آفلاین کاربر در یاهو‌مسنجر” و همچنین “مشاهده تصویر آواتار افراد در یاهو بدون Add کردن آن‌ها”، دو ترفندی هستند که هم‌اکنون قصد داریم آن‌ها را برای شما بازگو کنیم. جالب اینکه بدانید این دو ترفند هر دو، از آدرس‌های مخفی و متفاوت در خود سایت یاهو نشأت میگیرد و منبع آن خود سایت یاهو است!

ادامه خواندن دو ترفند جالب و کاربردی به وسیله آدرس‌های مخفی یاهو – ویبره

آشنایی با تکنولوژی GPRS در شبکه‌های تلفن همراه – ویبره

آشنایی با تکنولوژی GPRS در شبکه‌های تلفن همراه – ترفندهای کامپیوتر

آشنایی با تکنولوژی GPRS در شبکه‌های تلفن همراه
● GPRS چیست؟
GPRS مخفف General Packet Radio Service یا (سرویس عمومی پکت­های رادیویی) است که امکان ارسال و دریافت اطلاعات و داده را روی شبکه تلفن‌همراه فراهم می­سازد. این تکنولوژی جدید، مکالمه تلفنی و ارسال اطلاعات را برای کاربران، در یک زمان ممکن می­سازد و در واقع سیستم تکمیل شده SMS تلقی می­شود.
● مشخصات اصلی GPRS

ادامه خواندن آشنایی با تکنولوژی GPRS در شبکه‌های تلفن همراه – ویبره

پشت صحنه گوگل – ویبره

پشت صحنه گوگل – ترفندهای کامپیوتر

پشت صحنه گوگل
▪ سیستم‌های کارمندیابی Google
کارمندیابی یکی از مهم‌ترین مسائل در ضریب اثر بخشی فعالیت فعالان صنعت دیجیتال در دهه اخیر شمرده می‌شود. هیچ شرکت موفقی بدون دستیابی به کارمندان موثر و موفق ، گوی سبقت را از رقبا نگرفته است.
مسئله کارمندیابی به همین دلیل، از مهم‌ترین فاکتورهای توسعه کسب و کار و از ظریف‌ترین شاخص‌های اثر بخشی رهبری در سازمان دیجیتالی گوگل به شمار می‌رود. همان طور که در متون مدیریتی می‌خوانیم:

ادامه خواندن پشت صحنه گوگل – ویبره