تولید انرژی‌ از خورشیدی‌ که نیست – ویبره

تولید انرژی‌ از خورشیدی‌ که نیست – مکانیک

تولید انرژی‌ از خورشیدی‌ که نیست
در حقیقت بزرگ‌ترین مانع بر سر پیاده‌سازی و استفاده از انرژی خورشید این است که تابش خورشید بر روی زمین دائمی نیست. بنابراین در روزهای ابری و شب‌ها نیاز به وجود سیستم‌های پشتیبان است تا سامانه‌های تولید برق یا گرمای خورشیدی قادر به ادامه فعالیت خود باشند.

ادامه خواندن تولید انرژی‌ از خورشیدی‌ که نیست – ویبره

Cvt چگونه کار می کند؟ – ویبره

Cvt چگونه کار می کند؟ – مکانیک

Cvt چگونه کار می کند؟
بعضی ها معتقدند نمی توان به یک سگ پیر حرکات جدید یاد داد،اما انتقال قدرت پیوسته ( CVT) که لئوناردو داوینچی ٥٠٠ سال پیش اندیشه اش را در سر داشت و در حال حاضر جای انتقال قدرت اتوماتیک را در بعضی خودروها گرفته،یک سگ پیر است که قطعا چیز جدیدی یادگرفته است!

ادامه خواندن Cvt چگونه کار می کند؟ – ویبره

آیرودینامیک پرواز – ویبره

آیرودینامیک پرواز – مکانیک

آیرودینامیک پرواز
تاریخچه
برادران رایت توانستند با استفاده از نبوغ و خلاقیت خود در دهم دسامبر ۱۹۰۳ که آرزوی دیرینه بشر را که پرواز بود تحقیق بخشند و از زمانی که اسحاق نیوتن فیزیکدان انگلیسی ، نیروی جاذبه را کشف کرد، فکر پرواز و غلبه بر نیروی جاذبه در انسان شدت بیشتری یافت.

ادامه خواندن آیرودینامیک پرواز – ویبره

موتورهای استرلینگ – ویبره

موتورهای استرلینگ – مکانیک

موتورهای استرلینگ
موتور استرلینگ موتورهای گرما- کاری هستند که حرارت را تبدیل به جنبش می کنند و نسبت به موتور بنزینی و دیزلی کارآیی بیشتری دارند. امروزه چنین موتورهایی برای موردهای خاص استفاده می کنند مثل زیر دریایی یا قایق خصوصی.

ادامه خواندن موتورهای استرلینگ – ویبره

انواع مکانیک – ویبره

انواع مکانیک – مکانیک

انواع مکانیک
مکانیک کلاسیک یکی از قدیمیترین و آشناترین شاخه‌های فیزیک است. این شاخه با اجسام در حال سکون و حرکت ، و شرایط سکون و حرکت آنها تحت تاثیر نیروهای داخلی و خارجی ، سرو‌ کار دارد. قوانین مکانیک به تمام گستره اجسام ، اعم از میکروسکوپی یا ماکروسکوپی، از قبیل الکترونها در اتمها و سیارات در فضا یا حتی به کهکشانها در بخش‌های دور دست جهان اعمال می‌شود.

ادامه خواندن انواع مکانیک – ویبره

دیوار صوتی چیست – ویبره

دیوار صوتی چیست – مکانیک

دیوار صوتی چیست
در اعصار آغازین دوران هوانوردی ابتدایی، هواپیما ها بیشتر با سرعت های بسیار پایین نسبت به هواپیما های امروزی پرواز می کردند که حتی به بیشتر از ۳۰۰ کیلومتر در ساعت نمی رسید؛ در حالی که چنین سرعتی، سرعت مطلوب برای تیک آف یا برخاست یک هواپیمای جنگنده امروزی است و رسیدن به چنین سرعتی، ابداً مستلزم تلاش بسیار و فشار آوردن بیش از حد به موتور نمی باشد.

ادامه خواندن دیوار صوتی چیست – ویبره

صوت چیست – ویبره

صوت چیست – مکانیک

صوت چیست
برای تولید و انتشار امواج آکوستیکی ، ارتعاشهای مختلفی وجود دارند. ارتعاشهایی را که سبب تولید و انتقال موجهای صوتی می‌شوند، بر حسب حدود فرکانس‌شان طبقه بندی می‌کنند. ارتعاشهای صوتی که در ایجاد صدا موثرند، و با گوش شنیده می‌شوند، دارای فرکانسی بین ۲۰ تا ۲۰۰۰۰ هرتز است.

ادامه خواندن صوت چیست – ویبره

ماهی چگونه حرکت می‌کند؟ – ویبره

ماهی چگونه حرکت می‌کند؟ – مکانیک

ماهی چگونه حرکت می‌کند؟
بیشتر جانداران این توانایی را دارند که انواع مانورهای حرکتی را انجام دهند و همچنین می‌توانند بخشی و یا همه بدن خود را در وضعیت خاص تعادلی نگهدارند. حرکت و تعادل جانداران یک مسئله مهم مکانیکی است.

ادامه خواندن ماهی چگونه حرکت می‌کند؟ – ویبره

علل خرابی یاتاقان – ویبره

علل خرابی یاتاقان – مکانیک

علل خرابی یاتاقان
عمریک یاتاقان غلتشی به کل تعداد سیکل های تنش و بار هایی که به اجزای غلتشی وغلتک های یاتاقان وارد می شود بستگی دارد.روش استاندارد شده محاسبه تنش های دینامیکی یاتافان بر پایه ویژگی خستگی مواد تشکیل دهنده یاتاقان که با عث خرابی در یاتا قان میشود،می باشد.

ادامه خواندن علل خرابی یاتاقان – ویبره