فیزیک هواشناسی – ویبره

فیزیک هواشناسی – فیزیک

فیزیک هواشناسی
آب و هواشناسی و سیر تحولی آن
با واژه اتمسفر کم و بیش همه آشنا هستیم. علوم اتمسفری در دو شاخه هواشناسی و آب و هوا شناسی به مطالعه ویژگیهای آن می‌پردازد. که این دو در مقیاس زمانی باهم فرق می‌کنند.

ادامه خواندن “فیزیک هواشناسی – ویبره”

فضاپیماهای توریستی و تعطیلات فضایی – ویبره

فضاپیماهای توریستی و تعطیلات فضایی – فیزیک

فضاپیماهای توریستی و تعطیلات فضایی
باند فرود ۳٫۲ کیلومتری این پایگاه برای پرواز فضاپیماها آماده است و مهندسان عمران در حال انجام کارهای نهایی در این پایانه فضایی هستند.

ادامه خواندن “فضاپیماهای توریستی و تعطیلات فضایی – ویبره”

آشنایی با سیستم رادار هوابرد Erieye – ویبره

آشنایی با سیستم رادار هوابرد Erieye – فیزیک

آشنایی با سیستم رادار هوابرد Erieye
سیستم راداری Erieye یک سیستم کنترل هشدار زودهنگام هوابرد است که توسط سیستم های مایکرو ویو کمپانی ساب از سوئد توسعه یافته است.این سیستم بر پایه AESA یا آرایه اسکن شده الکترونیکی فعال بنا شده و بر روی نمونه هایی از پلتفورم های هواپیمایی امبرر E-99 برزیل یا EMS-195 استفاده شده است.

ادامه خواندن “آشنایی با سیستم رادار هوابرد Erieye – ویبره”

نیروی برآ در هواپیما – ویبره

نیروی برآ در هواپیما – فیزیک

نیروی برآ در هواپیما
در هواپیما اختلاف فشار هوائی که از روی بال و زیر بال می‌گذرد ایجاد نیروی برآر می‌کند و با خنثی شدن نیروی وزن، هواپیما به پرواز درمی‌آید….

ادامه خواندن “نیروی برآ در هواپیما – ویبره”

نانو سیالات – ویبره

نانو سیالات – فناوری نانو

نانو سیالات
از نانوسیالات می‌توان به ‌منظور توسعه سیستم‌های کنترل حرارت در بسیاری کاربردها از جمله وسایل نقلیه سنگین استفاده نمود. کنترل حرارت یکی از عوامل کلیدی در فناوری‌‌های مربوط به محصولاتی مانند پیل‌ سوختی و وسایل نقلیه دوگانه سوز– الکتریکی می‌باشد که بیشتر آنها تحت دماهای عمدتاً کمتر از دمای موتورهای احتراقی داخلی متداول، عمل می‌کنند. بنابراین نیاز مبرمی به توسعه سیالات انتقال ‌دهنده حرارت با هدایت گرمایی خیلی بالا و نیز انتقال این فناوری به صنایع خودرو وجود دارد.

ادامه خواندن “نانو سیالات – ویبره”

معرفی آئروژل ها – ویبره

معرفی آئروژل ها – فناوری نانو

معرفی آئروژل ها
رابطه مستقیمى بین روش سنتز آئروژل ها و ساختار آنها وجود دارد و خصوصیات مهم و منحصر به فرد آئروژل ها نیز در گرو نوع ساختار آنها است.

ادامه خواندن “معرفی آئروژل ها – ویبره”

ساختمان‌های خودتمیزشونده – ویبره

ساختمان‌های خودتمیزشونده – فناوری نانو

ساختمان‌های خودتمیزشونده
این مسئله، به ویژه در مورد سطوح در معرض دید، مانند نمای ساختمان اهمیت ویژه ای پیدا می کند. هزینه و نیروی انسانی که به این منظور صرف می شود، در ساختمان ویژه مانند آسمان خراش ها و ساختمان های بزرگ مثل ورزشگاه ها) ارقام قابل توجهی را نشان می دهد.

ادامه خواندن “ساختمان‌های خودتمیزشونده – ویبره”

نانوساختارهای اکسید روی(۱) – ویبره

نانوساختارهای اکسید روی(۱) – فناوری نانو

نانوساختارهای اکسید روی(1)
اکسید روی ماده ای سفید رنگ است و یكی از غنی‌ترین نانوساختارها می‌باشد. نانوساختارهای Zno درطول سال های اخیر به خاطر خصوصیات قابل توجه آن ها برای کاربردهای الکتریکی و فتوالکتریکی توجه خیلی زیادی را به خود جلب کرده است.

ادامه خواندن “نانوساختارهای اکسید روی(۱) – ویبره”

نانو و صنعت الکترونیک (۱) – ویبره

نانو و صنعت الکترونیک (۱) – فناوری نانو

نانو و صنعت الکترونیک (1)
نانوالکترونیک رویکرد تازه ای را در صنعت الکترونیک در زمینه انواع جدید مدارها، پردازشگرها، شیوه های ذخیره اطلاعات و حتی روش های نوینی الکترونیک نوری جهت انتقال اطلاعات دارد. در ادامه سعی می کنیم کاربرد های فناوری نانو رادر صنعت الکترونیک بررسی کنیم.

ادامه خواندن “نانو و صنعت الکترونیک (۱) – ویبره”

نانو و تلفن همراه – ویبره

نانو و تلفن همراه – فناوری نانو

نانو و تلفن همراه
آینده تلفن های همراه به سمت حس کردن چیزهای بیشتر می رود معماری تلفن ها و کامپیوتر شامل چند جزو اصلی است که با یکدیگر در ارتباط هستند براساس تعریفی که برای کاربردهای سیار صورت می  گیرد مفاهیم طراحی در تلفن همراه تغییر خواهند کرد. تمایل به کوچک تر و ظریف تر شدن تلفن های موبایل و هم زمان محکم تر و مطمئن تر شدن در هر صورت ادامه خواهد داشت.فناوری نانومی تواند در ابعاد واندازه های تلفن های همراه،باتری های تلفن های همراه وشارژهای تلفن های همراه تحول ایجاد کند.

ادامه خواندن “نانو و تلفن همراه – ویبره”

دندان‌های پوسیده با فناوری نانو – ویبره

دندان‌های پوسیده با فناوری نانو – فناوری نانو

دندان‌های پوسیده با فناوری نانو
دندا نها یكى از اولین اعضایى هستند كه دربرخورد با اشخاص دیده می شوند و در زیبایى وجذابیت انسان بسیار مؤثرند. از این رو، تا امروزتلا شهاى فراوانى براى موفقیت هرچه بیشتر درافزایش دوام، سفیدى و درخشندگى دندا نها انجام پذیرفته است. فناورى نانو قادر است در این راستا كمك شایانى نموده و پیشرفت شگرفى را در دندانپزشكى به وجود آورد.

ادامه خواندن “دندان‌های پوسیده با فناوری نانو – ویبره”

نانو وبخش کشاوری(۱) – ویبره

نانو وبخش کشاوری(۱) – فناوری نانو

نانو وبخش کشاوری(1)
اکنون با گذشت سالها از وقوع انقلاب سبز و کاهش مجدد نسبت رشد تولیدات کشاورزی به جمعیت جهان ، لزوم به کارگیری فناوری های جدید در صنعت کشاورزی پیش از هر زمان دیگری آشکار است.

ادامه خواندن “نانو وبخش کشاوری(۱) – ویبره”

داروسازی نوین – ویبره

داروسازی نوین – فناوری نانو

داروسازی نوین
اكثر متخصصین داروسازی به دنبال یافتن راه‌هایی هستند تا از طریق آن داروها را به دقت به‌ محل اثر اصلی خود برسانند تا بیشترین اثر درمانی آن ها بروز نماید.

ادامه خواندن “داروسازی نوین – ویبره”

کامپیوتر کوانتومی (۱) – ویبره

کامپیوتر کوانتومی (۱) – فناوری نانو

کامپیوتر کوانتومی (1)
کامپیوتری که روی میز تحریر شما جا خوش کرده، برای کارکردن باید یک مشت صفر و یک را بفهمد و دستکاری کند. همه اطلاعات اعم از حروف و اعداد یا وضعیت مودم و موس شما با مجموعه ای از بیت های متشکل از صفرها و یک ها به کامپیوتر داده می شود.

ادامه خواندن “کامپیوتر کوانتومی (۱) – ویبره”

آینده شبکه های ارتباطی – ویبره

آینده شبکه های ارتباطی – فناوری نانو

آینده شبکه های ارتباطی
در طی دو دهه اخیر، پیشرفت های شگرفی در کنترل و مهندسی مواد جدید (در مقیاس نانومتر) نظیر ساختارهایی از مرتبه اتم ها، مولکول ها و ابرمولکول ها صورت گرفته است. ایجاد چنین ساختارهایی نویدبخش پدید آمدن قطعاتی مینیاتوری با مقیاس های قابل تغییر، برای سیستم های الکترونیکی، فوتونیک، مغناطیسی، الکترو مکانیکی با بازدهی انرژی بالا (به منظور انتقال محاسبات و ارتباطات) در آینده می باشند.

ادامه خواندن “آینده شبکه های ارتباطی – ویبره”

خواص انتقالی نانوسیم ها(۳) – ویبره

خواص انتقالی نانوسیم ها(۳) – فناوری نانو

خواص انتقالی نانوسیم ها(3)
قالبهای متخلخل را می توان به وسیله ایجاد شکاف در ذرات شیمیایی، ناشی از بمباران یونی نیز بوجود آورد. حفرات ایجاد شده بدین طریق، به صورت تصادفی و با پرکننده هایی با دانسیته  ۲- cm 7 10 تا۲ – cm 9 10 توزیع می شوند که از دانسیته مشابه در روش آلومینای آندی، کوچکتر می باشند. در روش مذکور اگر کنترل اعمال گردد، قطر حفره ها می تواند از چند صد نانومتر تا حدود ۵ نانومتر تغییر نماید. معمولاً غشاهای پلی کربنات(که بیشتر در دسترس هستند) در اندازه های مختلف ، به صورت گسترده ای در سنتز نانوسیم ها به کمک قالب مورد استفاده قرار می گیرند.

ادامه خواندن “خواص انتقالی نانوسیم ها(۳) – ویبره”