اروین خاکچیان – ویبره

اروین خاکچیان – موسیقی

اروین خاکچیان
نمی‌دانم می‌دانید یا نه؛ اروین خاچیکیان نوازنده کیبورد و تنظیم کننده کارهای سرژ تنکیان (خواننده system of a Down) است و در سال‌ها‌ی اخیر کنسرت‌ها‌ی بسیاری با مطرح‌ترین موزیسین‌ها‌ی راک دنیا داشته است. «من و سرژتنکیان ۵ سال است که با هم همکاری داریم و در دو سال اخیر با هم در تورهایی با آزی آزیورن، متالیکا، فوفیترز، Rage Against the، REM Machine، کلد پلی و نیل یانگ داشتیم که آشنایی با این هنرمندها و نوازندگی در کنارشان برای من یک افتخار بود» البته سرژ هم در کودکی مدتی در ایران اقامت داشت ولی اصلیت‌اش از ارامنه ایران نیست.

ادامه خواندن اروین خاکچیان – ویبره

درباره گروه موسیقی راک گرین دی – ویبره

درباره گروه موسیقی راک گرین دی – موسیقی

درباره گروه موسیقی راک گرین دی
بعد از تمام گروههایی که بعداز نیروانا در عرصه راک آلترناتیو متولد شدند گرین دی بعد از پرل جم از لحاظ محبوبیت قرار داشت آنها پانک راک را احیا کردند موزیکشان تازه و جذاب بود در حقیقت پانک دهه ۷۰ را به شکلی تازه عرضه کردند.

ادامه خواندن درباره گروه موسیقی راک گرین دی – ویبره

موسیقی تیتراژ را نادیده نگیریم – ویبره

موسیقی تیتراژ را نادیده نگیریم – موسیقی

موسیقی تیتراژ را نادیده نگیریم
حتما برای شما هم پیش آمده که با شنیدن یک قطعه موسیقی به یاد فیلم یا سریالی که در گذشته دیده اید بیفتید. به احتمال زیاد قطعه ای که شنیده اید مربوط به موسیقی همان فیلم یا سریال بوده است. ساختن موسیقی فیلم شاخه جدی و مهمی از آهنگسازی محسوب می شود.

ادامه خواندن موسیقی تیتراژ را نادیده نگیریم – ویبره

موسیقی معناگرا در لابه لای تاریخ – ویبره

موسیقی معناگرا در لابه لای تاریخ – موسیقی

موسیقی معناگرا در لابه لای تاریخ
موسیقی فاخر در لابه لای تاریخ همواره در فراز و فرود بوده است؛ موسیقی فاخر همچون تریبون یا رسانه ای در ادوار تاریخی وسیله ای برای بازتاب اشعار عرفانی، نقالی و شبیه خوانی و در مواردی بازتاب روح حماسی ایفای نقش داشته است؛

ادامه خواندن موسیقی معناگرا در لابه لای تاریخ – ویبره

جامه درانِ جوانانِ جویای نام در موسیقی ایرانی – ویبره

جامه درانِ جوانانِ جویای نام در موسیقی ایرانی – موسیقی

جامه درانِ جوانانِ جویای نام در موسیقی ایرانی
در موسیقی و هنر امروز سوءتفاهمی رخ داده که به تبع آن؛ جوان ها از این گلایه دارند که مجال و فرصتی در هنر به آنها داده نمی شود و کهنسال ها و سپیدموهای موسیقی هم گلایه دارند که یادی و نامی از آنها نمی شود

ادامه خواندن جامه درانِ جوانانِ جویای نام در موسیقی ایرانی – ویبره

چهره‌های قدیمی موسیقی «پاپ» کجا رفتند؟ – ویبره

چهره‌های قدیمی موسیقی «پاپ» کجا رفتند؟ – موسیقی

چهره‌های قدیمی موسیقی «پاپ» کجا رفتند؟
هفته قبل چند تن از چهره های قدیمی موسیقی با انتشار آثار جدیدشان، بازگشت خود را به بازار موسیقی جشن گرفتند اما کسی خبری از ستاره های نسل های قدیمی موسیقی کشور دارد؟ آنها مشغول چه کاری اند و چرا خبری از آنها نیست؟

ادامه خواندن چهره‌های قدیمی موسیقی «پاپ» کجا رفتند؟ – ویبره

آهنگسازانی که آثارشان با فیلم های فاخر گره خورده – ویبره

آهنگسازانی که آثارشان با فیلم های فاخر گره خورده – موسیقی

آهنگسازانی که آثارشان با فیلم های فاخر گره خورده است
● هزاردستان مرتضی حنانه
مرتضی حنانه، موسیقیدان و آهنگساز نام آشنایی است، نامش بیش از هر چیز با نام سریال «هزار دستان» در ذهن ها ماندگار شده است، چراکه می توان گفت او در ساخت موسیقی این سریال سنگ تمام گذاشته است. حنانه ساخت موسیقی فیلم را از سال ۱۳۲۷ با فیلم «ایران سرزمین طلای سیاه» که محصول اداره کل هنرهای زیبای وزارت فرهنگ و هنر بود، آغاز کرد (گفته می شود او نخستین کسی بوده که در ایران به ساخت موسیقی فیلم به شکل جدی اقدام کرده است).

ادامه خواندن آهنگسازانی که آثارشان با فیلم های فاخر گره خورده – ویبره

خواننده هایی که با تیتراژ معروف شدند – ویبره

خواننده هایی که با تیتراژ معروف شدند – موسیقی

خواننده هایی که با تیتراژ معروف شدند
 احسان خواجه امیری
هرچند شروع کار او با یک همکاری مشترک با پدرش یعنی حسین خواجه امیری یا همان ایرج معروف شروع شد اما بیشتر مردم او را با تیتراژ سریال های تلویزیونی می‌شناسند. او برای اولین بار سال ۸۴ با خواندن تیتراژ سریال در مسیر زاینده رود پا به تلویزیون گذاشت.

ادامه خواندن خواننده هایی که با تیتراژ معروف شدند – ویبره

مراسم رونمایی آلبوم احتیاط مهدی مقدم – ویبره

مراسم رونمایی آلبوم احتیاط مهدی مقدم – موسیقی

مراسم رونمایی آلبوم احتیاط مهدی مقدم
پس از ممنوعیت طولانی مدت «مهدی مقدم» از فعالیت موسیقایی، او بالاخره موفق شد رضایت دفتر موسیقی وزارت ارشاد را جلب کرده و مجوز سومین آلبوم رسمی‌اش را اخذ نماید. نشست رونمایی این آلبوم که «احتیاط» نام دارد ظهر چهارشنبهٔ گذشته با حضور اهالی رسانه و عوامل تولید آلبوم برگزار شد.

ادامه خواندن مراسم رونمایی آلبوم احتیاط مهدی مقدم – ویبره

محسن چاوشی با قدرت کنسرت می‌دهد! – ویبره

محسن چاوشی با قدرت کنسرت می‌دهد! – موسیقی

محسن چاوشی با قدرت کنسرت می‌دهد!
صدای موزیک خیلی بلند است و بعضی حرف هایش را متوجه نمی‌شوم. معلوم است که برای انرژی گرفتن همیشه سراغ موسیقی می‌رود و انصافا هم همیشه نتیجه گرفته است. برایش لقب های جور واجوری از طرف هوادارانش انتخاب شده است. «سلطان» و «آقای خاص» تنها نمونه هایی از این القاب است ولی او نه رفتارهای خاصی دارد و نه مثل اغلب سلاطین خودش را می‌گیرد. خیلی «راحت تر» از آن چیزی است که همه فکر می‌کنند.

ادامه خواندن محسن چاوشی با قدرت کنسرت می‌دهد! – ویبره