شریعت ظاهر و طریقت باطن – ویبره

شریعت ظاهر و طریقت باطن – نقاشی

شریعت ظاهر و طریقت باطن
شکل افراطی این عقیده را در نظر «جاحظ» معروف(متوفی به سال ۲۵۰/۸۶۴) می توان دید که شور و اشتیاق مسیحیان را برای تجسم خدا در تمثال مسیح تحسین می کند. کما این که برخی از مصادیق این عقیده در کاشی کاری های راونا ravenna قابل مشاهده است.

ادامه خواندن شریعت ظاهر و طریقت باطن – ویبره

فرانسیسکو گویا – ویبره

فرانسیسکو گویا – نقاشی

فرانسیسکو گویا
“گویا” هنرمندی بود که توانست انتقادات اجتماعی خود را با هنر نقاشی اش ادغام کند، زیرا در زمان نا آرامی های سیاسی و نابرابری های شدید اجتماعی در اسپانیا با قدرت و توسط رئالیسمی تلخ و طنزآلود و نگاهی عمیق، آنچه را که در پیرامون خود می دید، به تصویر کشید.

ادامه خواندن فرانسیسکو گویا – ویبره

سیری در نقاشی دیواری ایران – ویبره

سیری در نقاشی دیواری ایران – نقاشی

سیری در نقاشی دیواری ایران
نقاشی دیواری به عنوان یکی از اشکال هنری انسان درطول تاریخ همواره ازاهمیت خاصی برخوردار بوده ، تآثیر آن برزندگی انسان ازدیرباز تا کنون آنچنان پایدار وماندنی است که می توان گفت کمتر رشته هنری چنین تآثیری را داشته است،

ادامه خواندن سیری در نقاشی دیواری ایران – ویبره

رامبراند – ویبره

رامبراند – نقاشی

رامبراند
کم پیش می آید که در این روزها کسی نام رامبراند را نشنیده باشد. مردی که به نیکی سرآمد نقاشان است و از جمله افرادی است که نامشان همیشه باقی می ماند و تا ابد برروی کارهایشان صحبت می شود.

ادامه خواندن رامبراند – ویبره

خانه یی به وسعت ذهن – ویبره

خانه یی به وسعت ذهن – نقاشی

خانه یی به وسعت ذهن
دیوارهای خانه قدیمی گاه به دیواره های ذهن آدمی مشتبه می شوند، اما در این اتاق خفه ذهن اشیا به جنس حافظ ه و خیال درمی آیند و از شکل نخستین و بیرونی خود به شکلی ناشناخته تبدیل می شوند.

ادامه خواندن خانه یی به وسعت ذهن – ویبره

تاریخچة‌ مینیاتور در ایران‌ – ویبره

تاریخچة‌ مینیاتور در ایران‌ – نقاشی

تاریخچة‌ مینیاتور در ایران‌
واژة‌ «مینیاتور» که‌ مخفف‌ شدة‌ کلمة‌ فرانسوی‌ «مینی‌ موم‌ ناتورال‌» و به‌ معنی‌ طبیعت‌ کوچک‌ و ظریف‌ است‌ و در نیمة‌ اول‌ قرن‌ اخیر و حدوداً از دورة‌ قاجاریان‌ وارد زبان‌ فارسی‌ شده‌، اصولاً به‌ هر نوع‌ پدیدة‌ هنری‌ ظریف‌ (به‌ هر شیوه‌ای‌ که‌ ساخته‌ شده‌ باشد) اطلاق‌ می‌شود و در ایران‌، برای‌ شناسایی‌ نوعی‌ نقاشی‌ که‌ دارای‌ سابقه‌ و قدمتی‌ بسیار طولانی‌ است‌ به‌ کار می‌رود .

ادامه خواندن تاریخچة‌ مینیاتور در ایران‌ – ویبره

بگذارید اصل تابلوها نزد هنرمند بماند! – ویبره

بگذارید اصل تابلوها نزد هنرمند بماند! – نقاشی

بگذارید اصل تابلوها نزد هنرمند بماند!
حسین خسروجردی، نقاش، طراح گرافیک و کاریکاتوریست معاصر علاوه بر برپایی نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی مختلف، پیش از این در تأسیس مؤسسه هنرمندان نقاش ایران، خانه کاریکاتور و انجمن طراحان گرافیک نقش داشته و علاوه بر آن چند سالی کاریکاتوریست روزنامه کیهان بوده و با نشریاتی از قبیل روزنامه همشهری، روزنامه جامعه و… همکاری داشته است.

ادامه خواندن بگذارید اصل تابلوها نزد هنرمند بماند! – ویبره

استاد علی‌اکبر یاسمی – ویبره

استاد علی‌اکبر یاسمی – نقاشی

استاد علی‌اکبر یاسمی
● معلم هنر (۱۳۴۱-۱۲۸۰)
نقاش جوان دست به گریبان هجوم نابسامانی‌ها، بلاتکلیف و سرگردان انتخاب راهی برای تامین مخارج خود و خانواده است که نامه‌یی از اداره معارف تبریز دریافت می‌کند.

ادامه خواندن استاد علی‌اکبر یاسمی – ویبره

عروس جاودانه‌ی ایران – ویبره

عروس جاودانه‌ی ایران – نقاشی

عروس جاودانه‌ی ایران
آن‌چه هنرمند را از دیگران متمایز می‌کند، نفس پرداختن به هنر است، اما آن‌چه باعث درخشش هنرمندی در میان دیگر هنرمندان می‌شود، سبک و سیاق خلاقانه و بکری‌ست که هنرمند هنرش را در قاب آن به جهان هنر و دوست‌داران‌اش عرضه می‌دارد.

ادامه خواندن عروس جاودانه‌ی ایران – ویبره

سالوادوردالی‌ خالق‌ نقاشی‌ سورئالیسم‌ – ویبره

سالوادوردالی‌ خالق‌ نقاشی‌ سورئالیسم‌ – نقاشی

سالوادوردالی‌ خالق‌ نقاشی‌ سورئالیسم‌
(سالوادور دالی‌) یکی‌ از پیشگامان‌ هنرسورئالیسم‌ در دنیا است‌. نقاشی‌های‌ معروف‌سالوادور دالی‌ نشان‌ دهنده‌ سبک‌ سورئالیسم‌ یافرا واقعی‌ می‌باشد.

ادامه خواندن سالوادوردالی‌ خالق‌ نقاشی‌ سورئالیسم‌ – ویبره