تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

ادامه خواندن “تونل‌های یخی زیر آب – ویبره”

نماز مسافر – ویبره

نماز مسافر – نکات گردشگری

نماز مسافر
۱٫ اگر شخص مى‏داند، مسافر است و مى‏داند كه نماز مسافر، شكسته است، در عین حال نماز را عمداً یا سهواً، تمام خوانده است، نمازش باطل است و باید به صورت شكسته (یعنى دو ركعتى) اعاده نماید (دوباره بخواند)، و اگر خارج از وقت متوجه شد، باید به صورت شكسته قضا نماید.  ۲٫ اگر شخص مى‏داند مسافر است، اما نمى‏داند كه نماز مسافر شكسته است، اعاده آن واجب نیست، نه در وقت، و نه در خارج از وقت.

ادامه خواندن “نماز مسافر – ویبره”

کم هزینه‌ترین شهرهای اروپایی – ویبره

کم هزینه‌ترین شهرهای اروپایی – نکات گردشگری

کم هزینه‌ترین شهرهای اروپایی
۱٫صوفیه، بلغارستان

در سال ۲۰۱۳ میلادی، این شهر در صدر فهرست شهرهای سه ستاره اروپایی قرار دارد. هزینه هتل های سه ستاره، هزینه حمل و نقل، فعالیت های سرگرمی و تفریحی و غذا در صوفیه کم است و به همین دلیل، ارزان ترین شهر توریستی اروپا  لقب گرفته است. یک روز گردش در این شهر فقط ۵۰ دلار هزینه دارد.

ادامه خواندن “کم هزینه‌ترین شهرهای اروپایی – ویبره”

غذا پیش از پرواز – ویبره

غذا پیش از پرواز – نکات گردشگری

غذا پیش از پرواز
آیا در فرودگاه با دیدن رستوران های فست فود، تمایل دارید ساندویچ و سیب زمینی های سرخ شده میل کنید؟ باید بدانید هضم اینگونه غذاها در ارتفاع ۳۵ هزار پایی بسیار دشوار است. باید بدانید دستگاه گوارش شما در حال پرورش چربی های اشباع شده است و این مساله باعث سوزش قلب یا به هم خوردگی معده می شود. دانشمندان همچنین کشف کرده اند، خوردن غذاهایی با چربی های اشباع شده منجر به انسداد جریان خون می شود و احتمال بیماری هایی همچون لخته شدن خود در سیاهرگ (DVT) را افزایش می دهد.

ادامه خواندن “غذا پیش از پرواز – ویبره”

۱۰مقصد معروف دریایی – ویبره

۱۰مقصد معروف دریایی – نکات گردشگری

10مقصد معروف دریایی
آنتراكتیكا (قطب‌جنوب)

سال‌هاست كه منطقه یخ‌زده قطب جنوب به‌عنوان مهم‌ترین و اولین گزینه سفر گردشگران و علاقه‌مندان به سفرهای دریایی بین تورهای تفریحی مطرح شده، زیرا سرمای بیش از حد این منطقه، هرگز مانع از ورود گردشگران به این سرزمین منجمد نشده است. اگرچه دیرزمانی نیست كه پای گردشگران به این سرزمین گشوده شده، اما هیجان دیدن خرس‌های قطبی و تجربه سرمای منفی ۴۵ درجه باعث شده تنور این گونه سفرها بسیار داغ باشد و قطب‌جنوب را به عنوان صدرنشین فهرست ده‌تایی ما قرار دهد.

ادامه خواندن “۱۰مقصد معروف دریایی – ویبره”

گرزه مار – ویبره

گرزه مار – نکات گردشگری

گرزه مار
 پس اگر یکی از این خزنده‌های حساس و زودرنج را دیدید مراقب باشید پایتان را روی دمشان نگذارید و از همان جا راهتان را کج کنید و دنبال خوشی خودتان بروید. در این یادداشت کوتاه شما را با یکی از خطرناک ترین مارهای ایران آشنا  می‌کنیم.

ادامه خواندن “گرزه مار – ویبره”

قصد سفر با خودروی شخصی دارید – ویبره

قصد سفر با خودروی شخصی دارید – نکات گردشگری

قصد سفر با خودروی شخصی دارید
كارشناسان می گویند سرعت غیرمجاز، مهم ترین عامل تصادف در جاده های كشور است اما آشنایی با فنون رانندگی می تواند تا مقدار زیادی از تصادفات رانندگی کم کند.

ادامه خواندن “قصد سفر با خودروی شخصی دارید – ویبره”

آشپزی روی کوره آتشفشان – ویبره

آشپزی روی کوره آتشفشان – نکات گردشگری

آشپزی روی کوره آتشفشان
رستورانی بالای درخت، رستورانی یخی، رستورانی زیر آب یا به صورت معلق در آسمان همگی نمونه‌هایی از این گونه جاذبه‌های گردشگری هستند.

ادامه خواندن “آشپزی روی کوره آتشفشان – ویبره”

سفر دور ایران با دوچرخه – ویبره

سفر دور ایران با دوچرخه – نکات گردشگری

سفر دور ایران با دوچرخه
جاده های زیادی در کشور هستند که به شما امکان دوچرخه سواری لذتبخشی را می دهند. از جاده چالوس گرفته تا اسالم به خلخال و حتی جاده های سمنان به مازندران که کوه و دریا و کویر را یک جا دارند.

ادامه خواندن “سفر دور ایران با دوچرخه – ویبره”