تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

ادامه خواندن “تونل‌های یخی زیر آب – ویبره”

ارزان‌ترین سفرهای نوروزیی – ویبره

ارزان‌ترین سفرهای نوروزیی – نکات گردشگری

ارزان‌ترین سفرهای نوروزیی
اگر نوروز سال ۹۱ را می‌توانستید با حدود یک و نیم میلیون تومان در جزایر مالزی و جنگل‌های استوایی‌اش بگذرانید، حالا باید همین مبلغ را بدهید و به سفری ۴روزه در جزیره کیش بروید. سفری که با همراهی خانواده و هزینه های خورد و خوراک و خرید بیشتر از ۵میلیون تومان برای یک خانواده چهار نفره تمام خواهد شد. اما اگر دست‌تان بازتر باشد و بخواهید سفر خارجی را جایگزین تور ۴روزه کیش کنید، باید برای هر نفر از ۴ تا ۱۲ میلیون هزینه کنید! رقمی که شاید معادل حقوق ۶ماه تا یک سال کارمندی شما باشد!

ادامه خواندن “ارزان‌ترین سفرهای نوروزیی – ویبره”

شهر رنگی جهان – ویبره

شهر رنگی جهان – نکات گردشگری

شهر رنگی جهان
شهرهای متعددی در سراسر جهان وجود دارند که اینچنین ظاهر خود را تغییر داده‌اند، اما ده شهر در این میان وجود دارند که ساکنان آن به این وسیله شهرخود را تبدیل به شهری گردشگری كرده‌اند و سالانه مسافران بسیاری را به تماشای شهر رنگین‌کمانی خود می‌کشانند. ساختمان‌هایی به رنگ‌های آبی پررنگ، صورتی و زرد اشباع شده را می‌توان در کنار خانه‌هایی به رنگ‌های نارنجی و بنفش در امتداد یک خیابان دید. تماشای این ترکیب رنگارنگ در یک مکان به تنهایی دلیل کافی برای کشاندن صدها هزار گردشگر از سراسر جهان به این شهرهاست.

ادامه خواندن “شهر رنگی جهان – ویبره”

بیوه سیاه – ویبره

بیوه سیاه – نکات گردشگری

بیوه سیاه
 حشره شناسان گزارش کرده اند که گونه آمریکایی این عنکبوت بعد از جفت گیری جفت مذکر خود را می کشد. سازمان بهداشت جهانی طی گزارشی “بیوه سیاه” را یکی از خطرناک ترین گونه های عنکبوتیان معرفی کرده که گزیدگی آن حتما نیازمند به درمان جدی دارد. درواقع بیش از ۴۰ هزار گونه عنکبوت در دنیا وجود دارد که همه آنها سمی هستند، اما سم آن ها برای آسیب زدن به انسان کافی نیست و تنها ۱۰ گونه از این عنکبوت ها برای انسان بسیار خطرناک اند. جالب است بدانید که نیمی از این عنکبوت های خطرناک، در استان های شمالی و جنوبی ایران زندگی می کنند.

ادامه خواندن “بیوه سیاه – ویبره”

شناگران و دریای‌خزر – ویبره

شناگران و دریای‌خزر – نکات گردشگری

شناگران و دریای‌خزر
بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی ۴۳٫۶درصد از غرق شدگی‌ها در تابستان اتفاق‌می افتد که بیش از نیمی از آنها در دریای خزر هستند. اتفاقی که کارشناسان مرکز ملی اقیانوس شناسی معتقدند به خاطر ویژگی‌های خاص دریای خزر رخ‌می دهد که اگر به آن آشنا باشید،‌می توانید از غرق شدن نجات پیدا کنید.

ادامه خواندن “شناگران و دریای‌خزر – ویبره”

بزرگترین خانه درختی – ویبره

بزرگترین خانه درختی – نکات گردشگری

بزرگترین خانه درختی
هوراس نجاری را از روی علاقه و با تمرین زیاد یاد گرفته بود و با تجربه ای که در معماری و نماسازی داشت، شروع به ساخت خانه رویایی اش در ایالت تنسی آمریکا کرد. کار ساخت خانه در سال ۱۹۹۳شروع شد و اگرچه همچنان ادامه دارد اما توانسته لقب بزرگترین خانه درختی دنیا را به خود اختصاص دهد.

ادامه خواندن “بزرگترین خانه درختی – ویبره”

گرمای هوا – ویبره

گرمای هوا – نکات گردشگری

گرمای هوا
وقتی در یك روز نه ‌چندان گرم آرام، راحت و بدون استرس كارهای روزمره زیر نور آفتاب قدم می‌زنید، دراز می‌كشید یا مشغول بازی و تفریح هستید، شاید از دردسر و مشكلات این آفتاب گرم غافل شوید. اما زمانی كه از گرمای هوا نفستان به شماره ‌افتاد، پوستتان قرمز و لب‌تان خشك شد، سرتان گیج رفت و بالاخره حال‌تان تغییر كرد، متوجه می‌شوید كه گرما گاهی از سرما هم آزاردهنده‌تر است. با همه این ها، اگر كمی بیشتر دقت داشته باشیم، می‌توانیم با گرما و مشكلات ناشی از آن كنار بیاییم و حتی مقابله كنیم.

ادامه خواندن “گرمای هوا – ویبره”

سلامتی و سفرهای هوایی ۲ – ویبره

سلامتی و سفرهای هوایی ۲ – نکات گردشگری

سلامتی و سفرهای هوایی 2
بیماران چشمی

۱٫اگر از لنزهای چشمی (contact lens) استفاده می کنید، احتمالا در طی پرواز دچار خشکی چشم خواهید شد، به همین علت استفاده از قطره های اشک چشم توصیه می شود.

ادامه خواندن “سلامتی و سفرهای هوایی ۲ – ویبره”

صخره های افسانه ای – ویبره

صخره های افسانه ای – نکات گردشگری

صخره های افسانه ای
این صخره ها که به «بلگ رادچیک» معروفند، در شهری به همین نام قرار گرفته اند. شهری در شمال غرب بلغارستان که ۵۰ کیلومتر با رود دانوب فاصله دارد و معنای نام آن می شود: شهر کوچک سفید.

ادامه خواندن “صخره های افسانه ای – ویبره”

مکانهای زیرزمینی عجیب – ویبره

مکانهای زیرزمینی عجیب – نکات گردشگری

مکانهای زیرزمینی عجیب
۱٫ گورستان زیر زمینی پاریس

این گورستان قرون وسطایی در پایان قرن ۱۸ به دستور دولت برای ایجاد گورهای دسته جمعی بنا شد. این قبرستان عجیب و وحشتناک در زیر شهر پاریس واقع شده است. در بعضی از مکان های این قبرستان جمجمه ها و اسکلت ها را به شکل صلیب در کنار هم قرار داده اند. بخشی از گورستان به موزه تبدیل شده و عموم مردم از آن بازدید می کنند.

ادامه خواندن “مکانهای زیرزمینی عجیب – ویبره”

قبل از سفر باید بدانید – ویبره

قبل از سفر باید بدانید – نکات گردشگری

قبل از سفر باید بدانید
– فقط لوازم واقعاً ضروری برای سفرتان را بردارید. چمدان‌های زیاد و سنگین کارمندان امنیت پرواز را کلافه می‌کند. هزینه ی بیشتری هم برای‌تان دارد.

ادامه خواندن “قبل از سفر باید بدانید – ویبره”

قدیمی ترین هتل – ویبره

قدیمی ترین هتل – نکات گردشگری

قدیمی ترین هتل
هتل هوشی به عنوان کهن ترین هتل جهان از سال ۱۹۹۴ در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است که امروز به به دلیل قدمت تاریخی آن نه تنها به عنوان یک هتل که هنوز به کار خود ادامه می دهد، بلکه به عنوان یک میراث مستمر تاریخی و فرهنگی که با هنر و میراث معنوی منطقه و کشور ژاپن پیوندی تنگاتنگ دارد.

ادامه خواندن “قدیمی ترین هتل – ویبره”

عجیب‌ترین بازارهای سنتی – ویبره

عجیب‌ترین بازارهای سنتی – نکات گردشگری

عجیب‌ترین بازارهای سنتی
بازار سنتی تبریز یکی از نمونه‌های منحصر به فرد از لحاظ معماری بوده و بزرگترین بازار مسقف جهان است. بازار تبریز خاطرات ناگفته فراوانی در دل خود دارد و کوچه‌پس کوچه‌های پیچ در پیچ آن، آشنای هر کودک و پیر تبریزی است.

ادامه خواندن “عجیب‌ترین بازارهای سنتی – ویبره”

سفر و هواشناسی – ویبره

سفر و هواشناسی – نکات گردشگری

سفر و هواشناسی
مناطق ساحلی

معمولا در مناطق ساحلی و کناره آب های بزرگ، جهت باد به طور منظم در روز و شب تغییر می کند. در هنگام روز، نسیم از طرف دریا به خشکی و در شب هنگام جهت آن تغییر کرده و از خشکی به طرف دریا می وزد.

ادامه خواندن “سفر و هواشناسی – ویبره”