تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

ادامه خواندن “تونل‌های یخی زیر آب – ویبره”

زنان به این کشورها سفر نکنند – ویبره

زنان به این کشورها سفر نکنند – نکات گردشگری

زنان به این کشورها سفر نکنند
هند

هند اگرچه این روزها بازار داغی در بین مسافران دارد اما در فهرست ناامن‌ترین کشورهای جهان برای گردشگران زن در رتبه‌ی نخست قرار گرفته است. علت اصلی این امر حوادثی است که در ماه‌های اخیر در این کشور روی داده که حاصل آن کاهش چشمگیر گردشگران زن در هند و جایگزینی دو کشور تایلند و مالزی از سوی این گردشگران به عنوان مکانی برای گذراندن تعطیلات بوده است. در آخرین مورد از این حوادث روز سه‌شنبه یک زن گردشگر آمریکایی در روستایی در هند مورد تجاوز قرار گرفت و کمتر از یک ماه قبل نیز حادثه‌ای مشابه برای یک زن گردشگر سوئیسی رخ داد.

ادامه خواندن “زنان به این کشورها سفر نکنند – ویبره”

کجا چه کار نکنیم؟ – ویبره

کجا چه کار نکنیم؟ – نکات گردشگری

کجا چه کار نکنیم؟
همان طور كه در ایران برخی از اعداد برای ما خوش‌یمن هستند و برخی نحس، در سایر فرهنگ‌ها نیز این مساله را می‌توان دید. در فرهنگ ما اعدادی چون ۷ و ۴۰ خوش یمن است و درمقابل عدد ۱۳ معمولا نحس تلقی می‌شود.

ادامه خواندن “کجا چه کار نکنیم؟ – ویبره”

جشن ستارگان – ویبره

جشن ستارگان – نکات گردشگری

جشن ستارگان
این جشنواره که با نام استارپارتی و همزمان با بارش شهابی «جوزایی» برگزار می شود، در ژئوپارک قشم، نزدیک روستای «طبل» قرار دارد که از شمال به جنگل حرا و از غرب به دره‌ی تندیس‌ها مشرف است. کمپ جشنواره به امکاناتی مانند برق، سرویس بهداشتی، حمام و آب مورد استفاده برای شست‌وشو مجهز است و در زمان برپایی نیز با استقرار نیروهای خدماتی، امنیت منطقه حفظ خواهد شد.

ادامه خواندن “جشن ستارگان – ویبره”

زیباترین مسجد هند – ویبره

زیباترین مسجد هند – نکات گردشگری

زیباترین مسجد هند
مسجد جامع دهلی بین سال‌های ۱۶۵۰ تا ۱۶۵۶ میلادی/ ۱۰۶۰ تا ۱۰۶۶ هجری قمری به دستور شاه جهان پنجمین امپراتور گورکانی هند و سازنده تاج محل ساخته شده‌است. این مسجد روبروی قلعه سرخ، در قسمت دهلی قدیم قرار دارد و یکی از مراکز مهم مسلمانان در هند به شمار می‌رود.

ادامه خواندن “زیباترین مسجد هند – ویبره”

رفتن به طبیعت – ویبره

رفتن به طبیعت – نکات گردشگری

رفتن به طبیعت
سفر طبیعت گردی از خانه شروع می‌شود، زمانی که طبیعت گرد در حال انتخاب وسایل مورد نیاز سفر است. می‌توانیم کوله او را کوله طبیعت گردی یا اکوتوریسمی بنامیم. شاید، این موضوع  در نظر شما بی‌معنی و یا بی‌اهمیت باشد، درحالیکه هرچه بیشتر در این باره فکر یا مطالعه کنید، به پیچیدگی و اهمیت آن پی خواهید برد.

ادامه خواندن “رفتن به طبیعت – ویبره”

سفرهای خارجی – ویبره

سفرهای خارجی – نکات گردشگری

سفرهای خارجی

سوالاتی درباره سفرهای خارجی
۱ – چگونه از امنیت کشور مقصد باخبر شویم؟

مناسب‌ترین راه برای این موضوع استعلام از وزارت امور خارجه ایران برای هر گردشگری خواهد بود، بنابراین می‌توانید با روابط عمومی این وزارت تماس گرفته و در مورد امنیت کشور مورد نظر پرس و جو کنید.
 

ادامه خواندن “سفرهای خارجی – ویبره”

عجیب‌ترین جاذبه‌های توریستی – ویبره

عجیب‌ترین جاذبه‌های توریستی – نکات گردشگری

عجیب‌ترین جاذبه‌های توریستی
کنار کروکودیل در قفس مرگ

استرالیا: تصور کنید شانس شنا کردن در آبی را داشته باشید که یک «کروکودیل» در آن منتظر دیدار چهره به چهره با شماست! صد البته باید بسیار شجاع باشید که خطر چنین کاری را به جان بخرید. اما اوضاع هم به این خطرناکی نیست، چرا که مسئولان استرالیایی این جذبه تفریحی عجیب، فکر همه جا را کرده‌اند و کروکودیل را در محفظه‌ای شفاف و شیشه‌ای نگهداری می‌کنند. کروکودیل در این محفظه شیشه‌ای که به آن «قفس مرگ» می گویند، منتظر دیدار آدم‌های شجاع است!
 

ادامه خواندن “عجیب‌ترین جاذبه‌های توریستی – ویبره”

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی – ویبره

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی – نکات گردشگری

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی
موزه تاریخ پزشكی موتر، ‌فیلادلفیا

این موزه در مركز شهر فیلادلفیا، پنسیلوانیا قرار گرفته است كه شامل مجموعه‌ای از تجهیزات پزشكی، آناتومی و كالبدشناسی، نمونه‌های پاتولوژی و آسیب‌شناسی بدن، مدل‌های مومی و تجهیزات باستانی پزشكی است. در حقیقت این موزه بخشی از دانشگاه پزشكی فیلادلفیاست. بخش اصلی این مجموعه توسط دكتر توماس دنت موتر در سال ۱۸۵۸ اهدا شده است و برای آموزش و پژوهش‌های پزشكی به كار می‌رفت.

ادامه خواندن “ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی – ویبره”

انگشت‌نما در سفرهای خارجی – ویبره

انگشت‌نما در سفرهای خارجی – نکات گردشگری

انگشت‌نما در سفرهای خارجی
در اینجا به نكاتی اشاره می‌كنیم كه شاید دانستن آنها سبب شود شما خواسته یا ناخواسته سفیران بدی برای میهن‌مان نباشید.‌ رعایت این نكات در بیشتر موارد از زمان پیش از سفر آغاز می‌شود:

ادامه خواندن “انگشت‌نما در سفرهای خارجی – ویبره”

عجیب ترین آب گرم – ویبره

عجیب ترین آب گرم – نکات گردشگری

عجیب ترین آب گرم
گردشگرانی که گذارشان به ایالت نوادای امریکا افتاده، اغلب یکی از دیدنی ترین بخش های سفرشان را مربوط به آبشار آب گرمی می دانند که با تمام آب گرم های دیگر دنیا متفاوت است. آب گرمی با سنگ های رنگین کمانی و منظره ای که بیشتر از هر چیز به یک نقاشی شباهت دارد!

ادامه خواندن “عجیب ترین آب گرم – ویبره”

کتاب خوانی در سفر – ویبره

کتاب خوانی در سفر – نکات گردشگری

کتاب خوانی در سفر
سفر با قطار متفاوت است؛ تعداد مسافران خیلی بیشتری همراهت هستند و هر چند که می‌توانی بارها و بارها ابتدا تا انتهای قطار را قدم بزنی یا این‌که با صدای لای‌لای گونه قطار به عالم رویا بروی، اما اگر بنا باشد ۲۰ساعت در قطار باشی، هیچ کدام از اینها کفایت نمی‌کند، نیاز داری که یک یار مهربان کنارت داشته باشی، کتاب.

ادامه خواندن “کتاب خوانی در سفر – ویبره”

طولانی‌ترین غارها – ویبره

طولانی‌ترین غارها – نکات گردشگری

طولانی‌ترین غارها، سوییس

غار ۱۹۷ کیلومتری هولوک در حد فاصل میان رودخانه موتا و منطقه کوهستانی «پراگل پاس» دره موتای سوییس قرار دارد. براساس تحقیقات به عمل آمده این غار، بزرگترین غار سوییس و همچنین دومین غار بزرگ اروپا محسوب شده و نخستین غار جهان است که طول آن به ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

ادامه خواندن “طولانی‌ترین غارها – ویبره”

عجیب ترین هتل ها – ویبره

عجیب ترین هتل ها – نکات گردشگری

عجیب ترین هتل ها
هتلی برای عشق ماشین ها!

هتل V8، هتلی لوکس است که در اشتوتگارت آلمان قرار دارد. این هتل به قدری برای دوستداران ماشین جذاب است که آن را بهشت اتومبیل نامیده‌اند. این افراد تلاش می‌کنند حداقل یک شب را در این هتل بمانند و لذت حضور در ماشین‌های مختلف را تجربه کنند. البته دوستداران تاریخ و صنعت اتومبیل نیز حتماً از حضور در این مکان لذت خواهند برد. این هتل اتاق‌های متعددی دارد که در طراحی هر یک از آنها از اجزای مختلف ماشین‌ها استفاده شده و به این شکل، فضایی جذاب و ایده‌آل برای علاقه‌مندان به دنیا اتومبیل فراهم شده است.

ادامه خواندن “عجیب ترین هتل ها – ویبره”

انتخاب هتل – ویبره

انتخاب هتل – نکات گردشگری

انتخاب هتل
– در یک سفر گروهی و یا طولانی مدت اقامت در ویلا، آپارتمان، یا هتل-آپارتمان بهترین گزینه است. در این محل‌ها معمولاً امکانات پخت و پز و لباس‌شویی و … دیده شده و احتمالاً بسیار ارزان‌تر از هتل‌ها برایتان تمام می‌شود. معمولاً قیمت اقامت در هتل آپارتمان‌ها حدود ۳۰-۴۰ درصد ارزان‌تر از هتل برایتان تمام می‌شود. برخی از آن‌ها سرویس‌هایی مشابه آن‌چه هتل‌ها ارائه می‌دهند هم دارند؛ مثل سرویس صبحانه.

ادامه خواندن “انتخاب هتل – ویبره”