تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

ادامه خواندن “تونل‌های یخی زیر آب – ویبره”

زلال‌ترین دریاچه جهان – ویبره

زلال‌ترین دریاچه جهان – نکات گردشگری

زلال‌ترین دریاچه جهان
لقب زلال ترین دریاچه دنیا را به آن داده اند. دریاچه ای که در جزیره ساوت نیوزیلند قرار دارد و نام واقعی اش دریاچه آبی یا دریاچه بلو است. جایی که آب شبیه یک کریستال قیمتی می درخشد و تمام جزئیات کف دریاچه را به شما نشان می دهد!

ادامه خواندن “زلال‌ترین دریاچه جهان – ویبره”

مسافر بد – ویبره

مسافر بد – نکات گردشگری

مسافر بد 
۱٫تا دقیقه نود صبر می کنند

شاید تا چند سال پیش می توانستید فقط نیم ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید، اما در حال حاضر این طور نیست.

ادامه خواندن “مسافر بد – ویبره”

پاک‌ترین نقطه زمین – ویبره

پاک‌ترین نقطه زمین – نکات گردشگری

پاک‌ترین نقطه زمین
نشانی اش را به شما می دهیم اما این که چطور باید دنیا را دور بزنید تا در قطب شما به آخرین بخش خاکی کره زمین برسید، با خودتان است! بله؛ پاک ترین هوای جهان را جزیره ای به نام اسوالبارد در قطب شمال دارد که در واقع آخرین نقطه مسکونی کره زمین به حساب می آید. جایی که ساکنان آن بیشتر محققان و پژوهشگرانی هستند که برای انجام کارهای علمی به اسوالبارد رفته اند و همسایه تک و توک ساکن بومی این منطقه شده اند.

ادامه خواندن “پاک‌ترین نقطه زمین – ویبره”

دنیای خوراکی‌ها – ویبره

دنیای خوراکی‌ها – نکات گردشگری

دنیای خوراکی‌ها
در سفرهای خارجی هم وضع همین طور است. خیلی از مردمی که به شرق آسیا، هندوستان، افریقا یا مکزیک سفر می کنند، دوست دارند طعم واقعی غذاهای این کشورها را بچشند. غذا در واقع بخش مهمی از فرهنگ هر کشور است که تاریخ و طبیعت و آداب و رسوم مردم آن منطقه را نشان می دهد. به همین دلیل است که یكی از انواع گردشگری دنیا که امروز هم رواج زیادی پیدا کرده، گردشگری Food & Drink است.

ادامه خواندن “دنیای خوراکی‌ها – ویبره”

مناره,مساجد قدیمی – ویبره

مناره,مساجد قدیمی – نکات گردشگری

مناره,مساجد قدیمی
مناره در ایران باستان

در منطقه کویری ایران باستان، رفت و آمد مردم از یک منطقه به منطقه دیگر، در طول روز، به علت گرمای هوا و تابش نور خورشید بسیار سخت و طاقت فرسا بوده است. به همین علت کاروان ها عمدتاً شب ها طی طریق می‌کرده اند. بنابراین علاوه بر استفاده از ستاره ها برای جهت یابی (که همه مردم از آن اطلاع نداشته اند) روشی لازم بوده است تا مسافران بتوانند بدون آنکه گم شوند، خود را به آبادی دیگر برسانند.

ادامه خواندن “مناره,مساجد قدیمی – ویبره”

فرهنگ‌ها در‌سفر – ویبره

فرهنگ‌ها در‌سفر – نکات گردشگری

فرهنگ‌ها در‌سفر
احترام به ساكنان منطقه‌ای كه گردشگر به آن سفر كرده تنها یك سوی داستان به شمار می‌رود زیرا هر گردشگر با نحوه رفتار و اعمال خود نمایانگر فرهنگی است كه از آن برخاسته است و رفتار وی در ذهن مردم شهر میزبان باقی مانده و مبنای قضاوت آنها برای جامعه شماست.

ادامه خواندن “فرهنگ‌ها در‌سفر – ویبره”

عکاسی به سبک نشنال جئوگرافیک – ویبره

عکاسی به سبک نشنال جئوگرافیک – نکات گردشگری

عکاسی به سبک نشنال جئوگرافیک
بخش بزرگی از زیبایی‌های طبیعت، در بطن موضوع‌های كوچكی مانند گل‌ها نهفته است. از آنجا كه زیبایی گل‌ها حقیقتا نفسگیر است، عكس آنها نیز باید تكان‌دهنده باشد و بیننده را وادارد كه با دیدی نو بر گل و گیاه بنگرد. این كار را می‌توان با استفاده از رنگ، فرم، نحوه چیدن موضوع و حتی نور طبیعی یا نور مصنوعی انجام داد.

ادامه خواندن “عکاسی به سبک نشنال جئوگرافیک – ویبره”

سفر با نوزادان – ویبره

سفر با نوزادان – نکات گردشگری

سفر با نوزادان
اندازه و نوع صندلی كودكان

اول این‌كه اگر نوزادتان را در صندلی مخصوص كودكان می‌نشانید، دقت كنید اندازه و نوع صندلی مناسب سن و وزن كودك باشد. در حال حاضر، صندلی‌های كودك را به صورت زیر دسته‌بندی می‌كنند.

ادامه خواندن “سفر با نوزادان – ویبره”

نماد شهرهای دنیا – ویبره

نماد شهرهای دنیا – نکات گردشگری

نماد شهرهای دنیا
تهران- برج میلاد

برج میلاد بلندترین آسمان‌خراش ایران و ششمین برج مخابراتی بلند در جهان است. این سازه که به خاطر ارتفاع بلند و شکل ظاهری متفاوتش، تقریباً از همه جای تهران نمایان است، یکی از نمادهای پایتخت به شمار می‌آید.

ادامه خواندن “نماد شهرهای دنیا – ویبره”

مسافر و گمرك – ویبره

مسافر و گمرك – نکات گردشگری

مسافر و گمرك
معمولا در پروازهای بین‌المللی قبل از رسیدن به مقصد، به شما فرم‌های مربوط به گمرك داده می شود. آنها را با دقت و صداقت پر كنید. توجه داشته باشید در صورت ارائه اطلاعات نادرست، دچار مشكل خواهید شد. این فرم معمولا به زبان انگلیسی است و اگر برای پركردن آن، مشكل دارید از یكی از افراد همراه كه به وی اطمینان دارید، درخواست كمك كنید.

ادامه خواندن “مسافر و گمرك – ویبره”

مراقب جیب هایتان باشید – ویبره

مراقب جیب هایتان باشید – نکات گردشگری

مراقب جیب هایتان باشید
-اگر شما هم به سفر خارجی می‌روید، اولین چیزی كه باید بدانید این است كه اگر ارز كشور مقصد را در ایران تهیه كنید به نفع شماست؛ اما چنانچه این كار برای شما میسر نیست، یك واحد پول واسطه مانند دلار یا یورو را انتخاب كرده و در كشور مورد نظر آن را تبدیل كنید. از نظر مالی عموماً گزینه دوم برای شما مقرون به صرفه‌تر است، اما به هر حال استثناهایی هم وجود دارد پس بهتر است قبل از اقدام به خرید ارز نسبت به كسب اطلاعات لازم در این زمینه اقدام كنید.

ادامه خواندن “مراقب جیب هایتان باشید – ویبره”

بار اضافه – ویبره

بار اضافه – نکات گردشگری

بار اضافه
· اضافه بار قانون همه خط های هوایی است. از محدودیت‌هایی که شرکت هوایی برای وزن و تعداد چمدان‌ها قرارداده اطلاع دقیق داشته باشید.

ادامه خواندن “بار اضافه – ویبره”

عکاسی از کودکان – ویبره

عکاسی از کودکان – نکات گردشگری

عکاسی از کودکان
از تابش نور خورشید برای عکاسی از کودکان در سفر استفاده کنید. چشمان زیبا و جذاب کودکان که پژواک زیبای زندگی و شوق زیستن در آن به وضوح پیداست. با تلفیق نور و رنگ جلوه خاصی پیدا می کند. بهترین زمان برای عکاسی از کودکان در مسافرت هنگام طلوع یا غروب خورشید است، چرا که نورپردازی برای داشتن تصویری متفاوت و زیبا به حد مطلوب خود می رسد برای پیش گیری از قرمز شدن چشم کودکان در عکس، قبل از زدن شاتر فلاش را خاموش کنید.

ادامه خواندن “عکاسی از کودکان – ویبره”

دریافت گذرنامه – ویبره

دریافت گذرنامه – نکات گردشگری

دریافت گذرنامه
 اتباع ایرانی، برای دریافت گذرنامه باید از یکی از شعب بانک ملی ایران، فرم و پوشه‌ی درخواست گذرنامه را بگیرند و بعد از واریز وجوه لازم به شماره‌حساب‌های اعلام شده، به یکی از دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه کرده و مدارک تکمیل‌شده و فیش‌های پرداختی را تحویل باجه‌ی گذرنامه نمایند. برای داشتن گذرنامه، محدودیت سنی وجود ندارد و حتی نوزادان نیز می‌توانند گذرنامه‌ی جداگانه داشته باشند؛ بعد از بررسی مدارک و انجام مصاحبه‌ی حضوری با متقاضی، اجازه‌‌ی دریافت گذرنامه صادر و حداکثر تا دو هفته بعد از طریق پست به نشانی متقاضی ارسال خواهد شد.

ادامه خواندن “دریافت گذرنامه – ویبره”