تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

ادامه مطلب …

عکاسی در سفر – ویبره

عکاسی در سفر – نکات گردشگری

عکاسی در سفر
۱٫ پیش از سفر تحقیق کنید

پیش از آنکه به محل موردنظر خود سفر کنید حتما در مورد آن تحقیق و مکان های دیدنی و منظره های زیبای آن را پیدا کنید. حتی اگر می توانید در مورد فرهنگ مردم منطقه نیز اطلاعاتی کسب کنید. به عکس راهنمای سفر آن شهر یا منطقه نگاه کنید و از قبل تعیین کنید کدام بخش آن برای ثبت مناسب است.

ادامه مطلب …

سلامتی‌ در هواپیما – ویبره

سلامتی‌ در هواپیما – نکات گردشگری

سلامتی‌ در هواپیما
آلوده‌ترین مکان در داخل کابین هواپیما سرویس بهداشتی آن است. در هر پرواز صدها نفر داخل یک فضای محدود قرار خواهند گرفت که مجبور هستند در مدت پرواز از دو یا سه دستشویی مشترک استفاده کنند که این مسئله باعث افزایش آلودگی خواهد بود. حالا فکر کنید که دو سه نفر از مسافران هواپیما هم مبتلا به بیماری‌های ویروسی مثل آنفلوآنزا و سرماخوردگی باشند!

ادامه مطلب …

ساختمان شگفت‌انگیز – ویبره

ساختمان شگفت‌انگیز – نکات گردشگری

ساختمان شگفت‌انگیز
برخی از این معماری‌های شگفت‌انگیز كه گاه براساس برنامه و طراحی قبلی و عمدا به این فرم ساخته شده‌اند همواره تعداد زیادی از گردشگران را به خود جذب می‌كنند و گاهی نیز بر اثر اتفاقات یا اشتباه محاسباتی معماران و سازندگان بنا، ویژگی خاص و عجیب و غریبی در بنا پیدا می‌شود كه این موضوع نیز خود می‌تواند به یك جاذبه گردشگری تبدیل شود.

ادامه مطلب …

مسافران بخوانند – ویبره

مسافران بخوانند – نکات گردشگری

مسافران بخوانند
اگر در گذشته صدای شکایت تان به هیچ جا نمی رسید، باید این مژده را بدهیم که به تازگی سامانه ای برای رسیدگی به شکایات گردشگران راه اندازی شده است و شما با یک تماس می توانید مشکلاتتان را اعلام کنید.

ادامه مطلب …

یک گشت و گذار – ویبره

یک گشت و گذار – نکات گردشگری

یک گشت و گذار
تجربه خاطره‌انگیز سفر به مناطق طبیعی دارای چشمه‌های قابل استفاده می‌تواند فرصت مناسبی برای برقراری ارتباط با فرهنگ‌های بومی و همچنین تمدد اعصاب در آب‌های شفابخش و سودمند این چشمه‌ساران و زدودن خستگی و غبار راه از تن و بدن خسته مسافران باشد.

ادامه مطلب …

هزینه یک سفر تابستانی – ویبره

هزینه یک سفر تابستانی – نکات گردشگری

هزینه یک سفر تابستانی
برای یک سفر تابستانی چقدر هزینه نیاز داریم؟

کیش، مشهد و اصفهان سه شهر پرطرفدار برای خانواده های ایرانی است که معمولا سفرهای تابستانی خیلی از خانواده ها به یکی از آنها انجام می شود. برای پیشگیری از این سردرگمی و راهنمایی بیشتر برای برنامه ریزی ها هزینه لازم برای سفر از راه های زمینی و هوایی این سه نقطه را برایتان جویا شدیم و نرخ اقامت خانواده از طریق تورها و هتل ها را برایتان آورده ایم. می توانید با یک حساب و کتاب سرانگشتی مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید، دیگر ریش و قیچی دست شماست.

ادامه مطلب …

گردش و لاغری – ویبره

گردش و لاغری – نکات گردشگری

گردش و لاغری
روسیه؛ باغچه‌های سبزی

در روسیه ۵۱ درصد مردم، تعطیلات تابستانی یا تعطیلات آخر هفته را به خانه‌های ییلاقی خارج شهر می‌روند. تقریباً در تمامی این خانه‌ها یک باغ بزرگ یا کوچک وجود دارد. روس‌ها سبزی‌های مصرفی‌شان را خودشان کشاته و آن را برای استفاده دراز مدت کنسرو می‌کند. پرفسور هیل، متخصص تغذیه و مدیرسابق انجمن تغذیه آمریکا می‌گوید: با این کار، رژیم غذایی طبیعی‌تر و سالم‌تر می‌شود. وقتی شما محصولات باغ خودتان را مصرف کنید، طبعاً چاق نخواهید شد!

ادامه مطلب …

حمله گرگ – ویبره

حمله گرگ – نکات گردشگری

حمله گرگ

در طبیعت هیچ جانوری بی دلیل به انسان حمله نی كند زیرا هر حمله نیازمند صرف انرژی زیاد است. اما آمار ها نشان می دهد در ایران تنها گونه ای كه بسیار به انسان حمله می كند گرگ است و این حمله با انگیزه شكار است و وقتی گرسنه باشد سراغ انسان می آید.

ادامه مطلب …

سفر افراد دیابتی – ویبره

سفر افراد دیابتی – نکات گردشگری

سفر افراد دیابتی
توصیه عمومی پزشكان این است كه كنترل پی در پی قند خون و كتون ادراری در سفر، راه حل بهتر و عملی تری است تا محاسبات پیچیده ومشكل. البته بیمار دیابتی باید قبل از سفر راجع به تمام این مسایل باید با پزشك خود مشورت كند. محاسبات و شیوه های عملی خاصی برای سفر در جهت های جغرافیایی مشرق و مغرب وجود دارد كه بیماران دیابتی می توانند با استفاده از آنها مقدار انسولین را تنظیم كنند.

ادامه مطلب …

مادران مسافر باید بدانند – ویبره

مادران مسافر باید بدانند – نکات گردشگری

مادران مسافر باید بدانند
 شما هنوز هم می‌توانید پیاده‌روی و موزه‌گردی کنید. فقط حواس‌تان باشد که به هر حال زودتر از قبل خسته می شوید پس از هر موقعیتی برای استراحت و تجدیدقوا استفاده کنید. حمام کنید، بخوابید، یا فقط مدتی دراز بکشید.

ادامه مطلب …

دنیای مردگان پالرمو – ویبره

دنیای مردگان پالرمو – نکات گردشگری

دنیای مردگان پالرمو
نمای اخرایی رنگ این بنا در بدو ورود تاثیر خاصی روی بیننده نمی‌گذارد،‌ اما درونش چرا. در جلوی در ورودی صومعه مردی نشسته و پشت سرش فقط یک فرد زنده نشسته است که پول بلیت ورودی را از بازدیدکنندگان دریافت می‌کند. بعد از آنها فقط مردگان هستند.

ادامه مطلب …

به هتل فکر کنیم یا فکر نکنیم – ویبره

به هتل فکر کنیم یا فکر نکنیم – نکات گردشگری

به هتل فکر کنیم یا فکر نکنیم
کمپ ها به چه درد می خورند؟

پیش از آنکه کمپ های معروف کشور را معرفی کنیم، بد نیست پاسخی به این پرسش داشته باشیم. کمپ ها اصلا به چه دردی می خورند؟ کمپ‌‌های اقامتی چه در شهر‌ها باشند و چه در بین راه ها، یک امکان خوب و ارزان برای سفر به حساب می آیند. اما در کنار این مزیت ها، حسن هایی مثل جلوگیری از آلودگی‌ها و خسارت‌های زیست محیطی،  کاهش تصادفات جاده‌ای در مسیر‌های طولانی، رعایت بهتر بهداشت، کاهش هزینه‌های ناشی از گشت و امداد پلیس، اورژانس و… را هم در پی دارد.

ادامه مطلب …

خطرناک‌ترین ساحل دنیا – ویبره

خطرناک‌ترین ساحل دنیا – نکات گردشگری

خطرناک‌ترین ساحل دنیا
گردشگرانی که گذرشان به این ساحل می افتد، می بینند که هواپیما درست از ده متری بالای سرشان عبور می‌کند و احتمالا تصویرهایی از جزیره سریال لاست را برایشان تداعی می کند! همین ویژگی باعث شده که توریست‌های زیادی به این ساحل که در جزایر آنتیل هلند در دریای کارائیب واقع شده وارد شوند.

ادامه مطلب …

توصیه‌های پلیس – ویبره

توصیه‌های پلیس – نکات گردشگری

توصیه‌های پلیس
این روزها فصل سفرهای تابستانی داغ شده و شاید شما هم در تدارک یک سفر هوایی باشید. بنابراین بهتر است قبل از سفر توصیه‌های پلیس را درباره سفر با هواپیما بخوانید تا از هر سوء استفاده‌ای در امان باشید.

ادامه مطلب …