تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

ادامه خواندن تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

چطور از یک بنا عکاسی کنیم؟ – ویبره

چطور از یک بنا عکاسی کنیم؟ – ایرانگردی

چطور از یک بنا عکاسی کنیم؟
توجه به محیط اجتماعی و جغرافیایی پیرامون بنا اهمیت ویژه‌ای دارد. باید رابطه و موقعیت بنای معماری را با منظره اطراف آن درنظر گرفت. بنا، موجودی زنده نیست، باید دقت کرد که حضور موجودات زنده در تصویر بیشترین توجه را به خود جلب می‌کند

ادامه خواندن چطور از یک بنا عکاسی کنیم؟ – ویبره

مسافران نوروز – ویبره

مسافران نوروز – نکات گردشگری

مسافران نوروز
در كنار همه این تفریح های لذت بخش آنچه بیشتر از همه برای برخی بهتر و زیباتر به نظر می رسد مسافرت های نوروزی است ،مسافرت هایی كه از دو سه ماه قبل برنامه ریزی شده و هم اكنون با فرارسیدن سال جدید همه برای آن مهیا شده اند .

ادامه خواندن مسافران نوروز – ویبره

این ساندویچ خوردنی نیست – ویبره

این ساندویچ خوردنی نیست – نکات گردشگری

این ساندویچ خوردنی نیست
كلماتی مانند پیتزا یا تلویزیون در بسیاری از نقاط دنیا با همین نام شناخته می‌شوند، كلمه ساندویچ تقریبا در تمام دنیا یك معنا دارد و آن لقمه ویژه تهیه شده از نان و مخلفات دیگر خوراكی است كه به عنوان یك وعده غذایی استفاده می‌شود، اما این معنا در ایالت كنتاكی انگلستان معنای دیگری دارد، در این ایالت با آوردن نام ساندویچ تنها به فكر شكم نمی‌افتید، چرا كه شهری با این نام در قلب این ایالت جا خوش كرده ‌‌و سالانه با كمك اسم خود گردشگرانی بسیار را به خود جلب می‌كند.

ادامه خواندن این ساندویچ خوردنی نیست – ویبره

شنا در دریا – ویبره

شنا در دریا – نکات گردشگری

شنا در دریا
بد نیست بدانید که تلفات غرق‌شدگی در كشورمان هر سال ۱۰۰۷ تا ۱۰۱۵ نفر است. در واقع در ۱۰سال اخیر حداقل ۱۰هزار نفر در دریاها غرق شده اند و خانواده هایشان را به عزا نشانده اند. ۱۰هزار نفری که خیلی هایشان خود را خبره شناگری می دانستند اما به این فکر نکرده بودند که شنا در دریا قلق های خاص خودش را دارد و با شنا در استخر و رودخانه متفاوت است.

ادامه خواندن شنا در دریا – ویبره

سلامتی‌تان در هواپیما – ویبره

سلامتی‌تان در هواپیما – نکات گردشگری

سلامتی‌تان در هواپیما
در داخل کابین هواپیما آلوده ترین مکان در داخل کابین هواپیما سرویش بهداشتی آن است. در هر پرواز صدها نفر داخل یک فضای محدود قرار خواهند گرفت که مجبور هستند در مدت پرواز از دو یا سه دستشویی مشترک استفاده کنند که این مسئله باعث افزایش آلودگی خواهد بود. حالا فکر کنید که دو سه نفر از مسافران هواپیما هم مبتلا به بیماری های ویروسی مثل آنفلوآنزا و سرماخوردگی باشند!

ادامه خواندن سلامتی‌تان در هواپیما – ویبره

تالابی که هرکس باید آن را ببیند – ویبره

تالابی که هرکس باید آن را ببیند – نکات گردشگری

تالابی که هرکس باید آن را ببیند
درنای تنها

از هزاران درنای سیبری كه روزگاری در تالاب‌های فریدونكنار قشلاق داشتند فقط یكی باقی مانده‌است. بله فقط یك درنا كه آبان سال گذشته به تالاب فریدونكنار آمد و چند روز قبل از عید به خانه تابستانی‌اش در شمال روسیه رفت كه ۶۰۰۰ كیلومتر با فریدونكنار فاصله دارد.

ادامه خواندن تالابی که هرکس باید آن را ببیند – ویبره

سلامتی در حج – ویبره

سلامتی در حج – نکات گردشگری

سلامتی در حج
اگر شما هم جزو کسانی هستید که به زودی راهی این سفر خواهید شد خواندن این توصیه های بهداشتی به بالا رفتن کیفیت سفرتان کمک خواهد کرد:

ادامه خواندن سلامتی در حج – ویبره

چه چیزی با خود ببریم؟ – ویبره

چه چیزی با خود ببریم؟ – نکات گردشگری

چه چیزی با خود ببریم؟
چمدان مسافر باید آن‌قدری سبک باشد که حمل‌‌کردنش را سخت نکند و آن‌قدری پُر و کامل که چند روزی نیازهای مسافر را در شهری که خانه‌ی او نیست، برآورده سازد. مثلاً برداشتن چند دست لباس رسمی ، اگر به هدف کار یا شرکت در مراسمی خاص سفر نمی‌کنید، اصلاً به درد شما نمی‌خورد؛ یا وقتی قرار است در هتل اقامت داشته باشید، واقعاً نیازی نیست سشوار خودتان را ببرید.

ادامه خواندن چه چیزی با خود ببریم؟ – ویبره

زنده ماندن در تصادفات – ویبره

زنده ماندن در تصادفات – نکات گردشگری

زنده ماندن در تصادفات
مه غلیظ

وقتی مه غلیظی اطراف تپه را می‌پوشاند، كاهش دید تا حد تقریبا صفر،‌ قدرت جهت‌یابی شما را از بین می برد و در چنین شرایطی بیشتر مردم دچار ترس آنی شده و تصور می‌كنند كه در دامی مهلك گرفتار آمده‌اند. به همین دلیل ممکن است رفتاری انجام دهند که احتمال بروز خطر را افزایش ‌دهد. در حالی كه اگر با خونسردی مانع از غلبه ترس شوید می‌توانید شرایط را بسنجید و متناسب با آن تصمیم بگیرید؛ مثلا پناهگاهی پیدا كنید و صبر كنید تا شرایط ادامه فعالیت برای نجات فراهم شود.

ادامه خواندن زنده ماندن در تصادفات – ویبره