تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

ادامه خواندن “تونل‌های یخی زیر آب – ویبره”

سفرهای خارجی – ویبره

سفرهای خارجی – نکات گردشگری

سفرهای خارجی

سوالاتی درباره سفرهای خارجی
۱ – چگونه از امنیت کشور مقصد باخبر شویم؟

مناسب‌ترین راه برای این موضوع استعلام از وزارت امور خارجه ایران برای هر گردشگری خواهد بود، بنابراین می‌توانید با روابط عمومی این وزارت تماس گرفته و در مورد امنیت کشور مورد نظر پرس و جو کنید.
 

ادامه خواندن “سفرهای خارجی – ویبره”

عجیب‌ترین جاذبه‌های توریستی – ویبره

عجیب‌ترین جاذبه‌های توریستی – نکات گردشگری

عجیب‌ترین جاذبه‌های توریستی
کنار کروکودیل در قفس مرگ

استرالیا: تصور کنید شانس شنا کردن در آبی را داشته باشید که یک «کروکودیل» در آن منتظر دیدار چهره به چهره با شماست! صد البته باید بسیار شجاع باشید که خطر چنین کاری را به جان بخرید. اما اوضاع هم به این خطرناکی نیست، چرا که مسئولان استرالیایی این جذبه تفریحی عجیب، فکر همه جا را کرده‌اند و کروکودیل را در محفظه‌ای شفاف و شیشه‌ای نگهداری می‌کنند. کروکودیل در این محفظه شیشه‌ای که به آن «قفس مرگ» می گویند، منتظر دیدار آدم‌های شجاع است!
 

ادامه خواندن “عجیب‌ترین جاذبه‌های توریستی – ویبره”

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی – ویبره

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی – نکات گردشگری

ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی
موزه تاریخ پزشكی موتر، ‌فیلادلفیا

این موزه در مركز شهر فیلادلفیا، پنسیلوانیا قرار گرفته است كه شامل مجموعه‌ای از تجهیزات پزشكی، آناتومی و كالبدشناسی، نمونه‌های پاتولوژی و آسیب‌شناسی بدن، مدل‌های مومی و تجهیزات باستانی پزشكی است. در حقیقت این موزه بخشی از دانشگاه پزشكی فیلادلفیاست. بخش اصلی این مجموعه توسط دكتر توماس دنت موتر در سال ۱۸۵۸ اهدا شده است و برای آموزش و پژوهش‌های پزشكی به كار می‌رفت.

ادامه خواندن “ترسناک‌ترین مکان‌های دیدنی – ویبره”

انگشت‌نما در سفرهای خارجی – ویبره

انگشت‌نما در سفرهای خارجی – نکات گردشگری

انگشت‌نما در سفرهای خارجی
در اینجا به نكاتی اشاره می‌كنیم كه شاید دانستن آنها سبب شود شما خواسته یا ناخواسته سفیران بدی برای میهن‌مان نباشید.‌ رعایت این نكات در بیشتر موارد از زمان پیش از سفر آغاز می‌شود:

ادامه خواندن “انگشت‌نما در سفرهای خارجی – ویبره”

عجیب ترین آب گرم – ویبره

عجیب ترین آب گرم – نکات گردشگری

عجیب ترین آب گرم
گردشگرانی که گذارشان به ایالت نوادای امریکا افتاده، اغلب یکی از دیدنی ترین بخش های سفرشان را مربوط به آبشار آب گرمی می دانند که با تمام آب گرم های دیگر دنیا متفاوت است. آب گرمی با سنگ های رنگین کمانی و منظره ای که بیشتر از هر چیز به یک نقاشی شباهت دارد!

ادامه خواندن “عجیب ترین آب گرم – ویبره”

کتاب خوانی در سفر – ویبره

کتاب خوانی در سفر – نکات گردشگری

کتاب خوانی در سفر
سفر با قطار متفاوت است؛ تعداد مسافران خیلی بیشتری همراهت هستند و هر چند که می‌توانی بارها و بارها ابتدا تا انتهای قطار را قدم بزنی یا این‌که با صدای لای‌لای گونه قطار به عالم رویا بروی، اما اگر بنا باشد ۲۰ساعت در قطار باشی، هیچ کدام از اینها کفایت نمی‌کند، نیاز داری که یک یار مهربان کنارت داشته باشی، کتاب.

ادامه خواندن “کتاب خوانی در سفر – ویبره”

طولانی‌ترین غارها – ویبره

طولانی‌ترین غارها – نکات گردشگری

طولانی‌ترین غارها، سوییس

غار ۱۹۷ کیلومتری هولوک در حد فاصل میان رودخانه موتا و منطقه کوهستانی «پراگل پاس» دره موتای سوییس قرار دارد. براساس تحقیقات به عمل آمده این غار، بزرگترین غار سوییس و همچنین دومین غار بزرگ اروپا محسوب شده و نخستین غار جهان است که طول آن به ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

ادامه خواندن “طولانی‌ترین غارها – ویبره”

عجیب ترین هتل ها – ویبره

عجیب ترین هتل ها – نکات گردشگری

عجیب ترین هتل ها
هتلی برای عشق ماشین ها!

هتل V8، هتلی لوکس است که در اشتوتگارت آلمان قرار دارد. این هتل به قدری برای دوستداران ماشین جذاب است که آن را بهشت اتومبیل نامیده‌اند. این افراد تلاش می‌کنند حداقل یک شب را در این هتل بمانند و لذت حضور در ماشین‌های مختلف را تجربه کنند. البته دوستداران تاریخ و صنعت اتومبیل نیز حتماً از حضور در این مکان لذت خواهند برد. این هتل اتاق‌های متعددی دارد که در طراحی هر یک از آنها از اجزای مختلف ماشین‌ها استفاده شده و به این شکل، فضایی جذاب و ایده‌آل برای علاقه‌مندان به دنیا اتومبیل فراهم شده است.

ادامه خواندن “عجیب ترین هتل ها – ویبره”

انتخاب هتل – ویبره

انتخاب هتل – نکات گردشگری

انتخاب هتل
– در یک سفر گروهی و یا طولانی مدت اقامت در ویلا، آپارتمان، یا هتل-آپارتمان بهترین گزینه است. در این محل‌ها معمولاً امکانات پخت و پز و لباس‌شویی و … دیده شده و احتمالاً بسیار ارزان‌تر از هتل‌ها برایتان تمام می‌شود. معمولاً قیمت اقامت در هتل آپارتمان‌ها حدود ۳۰-۴۰ درصد ارزان‌تر از هتل برایتان تمام می‌شود. برخی از آن‌ها سرویس‌هایی مشابه آن‌چه هتل‌ها ارائه می‌دهند هم دارند؛ مثل سرویس صبحانه.

ادامه خواندن “انتخاب هتل – ویبره”

عجایب هفتگانه لهستان – ویبره

عجایب هفتگانه لهستان – نکات گردشگری

عجایب هفتگانه لهستان
معدن نمک ویلیچکا

«معدن نمک ویلیچکا» در نزدیکی شهر «کراکوف» قرار داشته که یکی از قدیمی‌ترین معادن نمک در حال کار جهان است. این معدن که از قرن سیزدهم میلادی تا سال ۲۰۰۷ به صورت مداوم در حال تولید نمک بوده بیش از ۳۰۰ کیلومتر طول داشته و به لطف ده‌ها مجسمه و یک صومعه که در بدنه صخره‌های کوهستانی آن ایجاد شده یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری کشور لهستان به شمار می‌رود. گردشگران می‌توانند مناطق مختلفی همچون اتاقی بزرگ با دیوارهای نمکی، دریاچه‌ای زیرزمینی و نمایشگاه‌هایی از تاریخ معدن نمک را در این مکان تماشا کنند. در حدود ۱٫۲ میلیون نفر سالانه از این معدن بازدید می‌کنند.

ادامه خواندن “عجایب هفتگانه لهستان – ویبره”

خار و خاشاک – ویبره

خار و خاشاک – نکات گردشگری

خار و خاشاک
نگران نباشید! با استفاده از مقداری علف و خاشاک به عنوان عایق می توانید به سرعت گرم شوید. با پر کردن لباس های خود از علف ها و گیا هان می توانید تی شرت سبک و خنک خود را به یک کت زمستانی تبدیل کنید.

ادامه خواندن “خار و خاشاک – ویبره”

جنگل رقصان – ویبره

جنگل رقصان – نکات گردشگری

جنگل رقصان
اگر شما هم جزو کسانی هستید که نام جنگل برایتان تداعی گر تاریکی و وحشت است، مطمئن باشید که جنگل رقصان روسیه می تواند شما را بیشتر از هر جنگلی وحشت زده کند. جنگلی عجیب و زیبا با درخت های پیچ خورده رقصان که اسرارآمیزتر از تمام جنگل های دنیا، در پارک ملی Coronian Spit جا خوش کرده و هر سال گردشگران زیادی را برای تماشای خود به کالینینگراد روسیه می کشاند.

ادامه خواندن “جنگل رقصان – ویبره”

خالص سازی آب – ویبره

خالص سازی آب – نکات گردشگری

خالص سازی آب
در شرایط بحرانی سفر ممکن است مجبور شوید از آب هایی استفاده کنید که اطمینانی از سلامتی آنها ندارید. در این شرایط تنها راه استفاده از آب، خالص سازی و قابل شرب کردن آن است. به خصوص که با رشد صنایع و گسترش بیماری ها، آلودگی آب های جاری و زیر زمینی بیشتر از هر زمان دیگری می تواند قربانی بگیرد.

ادامه خواندن “خالص سازی آب – ویبره”

خانه نشینی ممنوع – ویبره

خانه نشینی ممنوع – نکات گردشگری

خانه نشینی ممنوع
زمستان بر خلاف ظاهر سرد و خاموش خود برای دوستدارانش فصل گرما و حرکت است. هر چند که اکثر مردم، سفرهای زمستانی را سفر به نقاط دوردست می دانند که زمستانش رنگ سرما ندارد. با این حال سفر به دل سرما و برف ریزان هم لطف خاصی دارد که تجربه کردنش را در این فصل نباید از دست داد.

ادامه خواندن “خانه نشینی ممنوع – ویبره”