تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

ادامه خواندن تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

کمک های اولیه – ویبره

کمک های اولیه – نکات گردشگری

کمک های اولیه
در یک سفر ماجراجویانه ممکن است هر اتفاق پیش بینی نشده ای برایتان رخ دهد. بنابراین دانستن کمک های اولیه برای یک گردشگر حرفه ای اهمیت زیادی دارد. پس این نکات کوتاه را قبل از یک سفر طبیعت گردی به خاطر بسپارید:

ادامه خواندن کمک های اولیه – ویبره

سفره ای به طول جهان – ویبره

سفره ای به طول جهان – نکات گردشگری

سفره ای به طول جهان
مراسم افطاری در تمام شهرهای مسلمان با یک هدف اما با آداب مختلف انجام می‌شود. اولین نکته‌ای که در رمضان کشورهای غرب آسیا مثل سوریه، لبنان و ترکیه خودنمایی می‌کند، اعلام افطار با صدای توپ است. می‌گویند این رسمی است که از دوره عثمانی در این کشورها مانده است.

ادامه خواندن سفره ای به طول جهان – ویبره

برق نگیردتان – ویبره

برق نگیردتان – نکات گردشگری

برق نگیردتان
صاعقه در حقیقت چیزی نیست جز نور حاصل از تخلیه الکتریکی با ولتاژ بسیار بالا که در زمان بسیار کوتاهی تا چندین کیلومتر حرکت می کند. هر صاعقه از تعدادی جرقه تشکیل شده که هر کدام چند صد متر طول دارند و تنها چند میلیونیم ثانیه طول می کشد تا به زمین برسند. به دلیل همین سرعت بالا است که جرقه ها به چشم ما جریانی پیوسته می آیند. این جرقه ها در جهات مختلفی حرکت می کنند بنابراین قابل پیش بینی نیستند.

ادامه خواندن برق نگیردتان – ویبره

گذشتن از مانع با قطب نما – ویبره

گذشتن از مانع با قطب نما – نکات گردشگری

گذشتن از مانع با قطب نما
مختصات قطبی

یک نقطه مشخص شده روی نقشه یا نقطه ای معلوم در یک راستا برحسب درجه یا فاصله ای درامتداد آن تعیین کننده مسیر است.

ادامه خواندن گذشتن از مانع با قطب نما – ویبره

چادر و چادر زدن – ویبره

چادر و چادر زدن – نکات گردشگری

چادر و چادر زدن
– چادرهای کوهنوردی

این گونه چادرها دارای طراحی و اجزاء سازنده کاملاً تخصصی هستند: متناسب ارتفاع، نحوه به کارگیری، و دیگر ضرورت ها (تیم های کوهنورد) طراحی می شوند.

ادامه خواندن چادر و چادر زدن – ویبره

سیر و سفر با خودرو شخصی – ویبره

سیر و سفر با خودرو شخصی – نکات گردشگری

سیر و سفر با خودرو شخصی
رانندگی چنان با کارهای روزمره ما عجین شده که گاه به هیچ‌وجه به این موضوع فکر نمی‌کنیم که چطور نکات ایمنی را باید رعایت کنیم. پشت فرمان نشسته‌ایم و فراموش می‌کنیم که جسمی چند کیلویی از آهن را می‌رانیم، آن هم با سرعتی زیاد و تحت شرایط غیرقابل پیش‌بینی. اما چه خوب است پیش از شروع به رانندگی، زمانی که هنوز ماشین یا وسیله نقلیه را روشن نکرده‌اید، از خود دو سوال بپرسید:

ادامه خواندن سیر و سفر با خودرو شخصی – ویبره

آژانس مسافرتی – ویبره

آژانس مسافرتی – نکات گردشگری

آژانس مسافرتی
هواپیما

برخی از آژانس های مسافرتی تنها فروشنده بلیت هستند که به دو دسته نماینده مستقیم هواپیمایی مورد نظر و آژانس واسطه تقسیم می شوند.

ادامه خواندن آژانس مسافرتی – ویبره

عجیب‌ترین صخره‌های دنیا – ویبره

عجیب‌ترین صخره‌های دنیا – نکات گردشگری

عجیب‌ترین صخره‌های دنیا
اینجا اگر ترسناک ترین جای دنیا نباشد، بی شک یکی از وحشتناک ترین ارتفاعات دنیا است که از نزدیک دیدن آن کار هر کسی نیست. مگر آن که یا از جانتان سیر شده باشید و یا صخره نوردی حرفه ای بدانید. آن هم با تجهیزات کامل ایمنی.

ادامه خواندن عجیب‌ترین صخره‌های دنیا – ویبره

طولانی‌ترین‌ خیابان ‌آبی‌ – ویبره

طولانی‌ترین‌ خیابان ‌آبی‌ – نکات گردشگری

طولانی‌ترین‌ خیابان ‌آبی‌
این داستان اما در مورد یكی از شهرهای كشور كانادا متفاوت است چرا كه شما ممكن است ناگهان با خیابانی روبه‌رو شوید كه تردد در آن با قایق‌های كوچك و بزرگ انجام می‌شود! درست است كه نمونه این داستان در برخی شهرهای دنیا وجود دارد كه مشهورترین آنها ونیز است ولی اینجا نه مانند ونیز بحث احتمال زیر آب رفتن وجود دارد و نه اصولا با یك شهر ساحلی طرف هستیم زیرا نزدیك‌ترین ساحل با این شهر حدود یكصد كیلومتر فاصله دارد!

ادامه خواندن طولانی‌ترین‌ خیابان ‌آبی‌ – ویبره