تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

ادامه خواندن “تونل‌های یخی زیر آب – ویبره”

ناخوشی‌های سفر – ویبره

ناخوشی‌های سفر – نکات گردشگری

ناخوشی‌های سفر
۱٫ جت‌لَگ

جت‌لَگ در واقع بی‌خوابى‌ و ناراحتى‌ ناشى‌ از مسافرت‌ طولانى‌ با هواپیما است که ساعت بدن انسان در نتیجه تغییر زمانی به هم می ریزد. در مسافرت های طولانی، ممکن است در طول دو یا سه روز نخست دچار بد خوابی و بی خوابی های ناشی از جت‌لَگ بشوید. برای درمان این مشکل می توانید ملاتونین مصرف کنید. ملاتونین هورمونی در بدن است که چرخه خواب را تنظیم می کند. برای تقویت و ترشح بیشتر این هورمون از انواع قرص های مکمل آن استفاده کنید تا خوابتان به حالت نرمال بازگردد.

ادامه خواندن “ناخوشی‌های سفر – ویبره”

مقصد سفرهای نوروزی – ویبره

مقصد سفرهای نوروزی – نکات گردشگری

مقصد سفرهای نوروزی
در شرایط کنونی که حداقل حقوق یک کارگر، ۳۹۷ هزار تومان است ۳ شب اقامت در شیراز برای نوروز ۱۳۹۲ برای هر نفر ۷۸۰ هزار تومان تمام می‌شود؛ یعنی یک خانواده ۳ نفره برای ثبت نام در تور شیراز باید حداقل ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پرداخت کند.

ادامه خواندن “مقصد سفرهای نوروزی – ویبره”

آبشاری میان سنگ‌ها – ویبره

آبشاری میان سنگ‌ها – نکات گردشگری

آبشاری میان سنگ‌ها
آبشار سنگان در شمال غرب روستایی به همین نام، حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب تهران و در دامنه‌های قله پهنه‌حصار قرار دارد. این آبشار ۲۵۷۵ متر از سطح دریا ارتفاع دارد و در شمال آن قله پهنه حصار واقع شده است.

ادامه خواندن “آبشاری میان سنگ‌ها – ویبره”

زیباترین جاده‌ها – ویبره

زیباترین جاده‌ها – نکات گردشگری

زیباترین جاده‌ها
اگر راننده وسیله نقلیه نباشید و مثلا به عنوان مسافر با اتوبوس در این جاده ها سفر کنید شاید به این نتیجه برسید جاده از مقصد بیش تر باعث تمدد اعصاب شما شده است. برخی از زیباترین جاده های جهان به قرار زیرند:

ادامه خواندن “زیباترین جاده‌ها – ویبره”

حفظ گذرنامه – ویبره

حفظ گذرنامه – نکات گردشگری

حفظ گذرنامه
با توجه به اینكه صدور گذرنامه‌المثنی به جای گذرنامه مفقود یا مخدوش مستلزم بررسی و انجام تشریفات اداری طولانی است، بنابراین در حفظ و نگهداری گذرنامه نهایت دقت را مبذول تا از مفقود یا مخدوش شدن آن جلوگیری شود.

ادامه خواندن “حفظ گذرنامه – ویبره”

عادات غذایی عجیب و غریب – ویبره

عادات غذایی عجیب و غریب – نکات گردشگری

عادات غذایی عجیب و غریب
امروزه تقریبا در سراسر دنیا استاندارد ثابتی از نحوه غذا خوردن و استفاده از قاشق و چنگال و نشستن پشت میز و روی صندلی هنگام صرف خوراک وجود دارد و از این گذشته با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سفرها و رشد گردشگری، مردم با فرهنگ‌های مختلف غذایی آشنا شده و کمتر در این زمینه دچار مشکل می‌شوند.

ادامه خواندن “عادات غذایی عجیب و غریب – ویبره”

غلبه بر ترس از پرواز – ویبره

غلبه بر ترس از پرواز – نکات گردشگری

غلبه بر ترس از پرواز
طبق آمار و ارقام پرواز کردن ۲۹ برابر از سفر با ماشین امن تر است! هزاران هزار پرواز به طور روزانه، به موقع و به سلامت صورت می گیرند، با این وجود میلیون ها نفر همچنان از پرواز وحشت دارند. این مسافران راه حل هایی نظیر استفاده از داروهای آرام بخش و مسکن ها را برای غلبه بر ترسشان بر می گزینند.

ادامه خواندن “غلبه بر ترس از پرواز – ویبره”

چطور از خرس‌ها در امان بمانیم؟ – ویبره

چطور از خرس‌ها در امان بمانیم؟ – نکات گردشگری

چطور از خرس‌ها در امان بمانیم؟
یكی از مواردی كه ممكن است هنگام سفر و گردش در طبیعت با آن مواجه شویم، برخورد با حیوانات وحشی است كه معمولا خطری برای انسان‌ها ندارند اما لازم است نكاتی را هنگام روبه‌رو شدن با آنها رعایت كنیم تا آسیبی به حیوانات یا خودمان نرسانیم.

ادامه خواندن “چطور از خرس‌ها در امان بمانیم؟ – ویبره”

تغذیه هنگام سفر هوایی – ویبره

تغذیه هنگام سفر هوایی – نکات گردشگری

تغذیه هنگام سفر هوایی
اگر بیماری خاصی دارید، رژیم لاغری می گیرید یا حتی پیرو اصول تغذیه سالن هستید، این توصیه ها را بخوانید.

ادامه خواندن “تغذیه هنگام سفر هوایی – ویبره”

شهری که از آسمان سقوط کرده – ویبره

شهری که از آسمان سقوط کرده – نکات گردشگری

شهری که از آسمان سقوط کرده
اگر دنبال «ترین» های دنیا باشید، شهرهای عجیب و غریب زیادی را پیدا می کنید که هر کدام یک لقب محلی را با خود یدک می کشند. شهر شناور، شهر ارواح، شهر زندان ها و… اما شاید از بین همه این شهرها، تنها شهر تک رنگ دنیا یکی از جالب ترین لقب های باشد که می توانید پیدا کنید. یک شهر با خانه های آبی، خیابان های آبی و دیوارهایی آبی رنگ که از نمای هوایی درست شبیه یک لکه از آسمان به نظر می رسد که روی زمین سقوط کرده است!

ادامه خواندن “شهری که از آسمان سقوط کرده – ویبره”

گردشگری تلخ – ویبره

گردشگری تلخ – نکات گردشگری

گردشگری تلخ
توریسم تلخ یا سیاه  به بازدیدها و سفرهای سازمان دهی شده از مناطق مصیبت دیده و شهرهایی که در معرض بلاهای طبیعی مانند زلزله، سونامی، سبل و… قرار گرفته یا آثار جنگ، حملات توریسمی، سلطه گلادیاتورها از دوران یونان بوستان برگرفته شده است. تجسم پدیده مرگ و بحران های طبیعی و انسانی به وسیله سفر به مناطقی که روزی دست خوش آسیب و بلا شده است و هزاران نفر را به کام مرگ فرو برده است از اهداف برگزاری چنین تورهایی است که مطابق با تحقیقات انجام گرفته، تاریخچه آن به یونانیان باستان باز می گردد که برای مشاهده آثار به جا مانده از قتل عام به شهرهای جنگ زده سفر می کردند.

ادامه خواندن “گردشگری تلخ – ویبره”

دریای بی‌رحم – ویبره

دریای بی‌رحم – نکات گردشگری

دریای بی‌رحم
–  بیشتر حوادث دریا برای جوانانی رخ می‌دهد که بدون توجه به اخطار نجات غریق و فقط برای این‌که خودی نشان دهند، به آب می‌زنند و دچار سانحه می‌شوند.

ادامه خواندن “دریای بی‌رحم – ویبره”

هخامنشیان در ترکیه – ویبره

هخامنشیان در ترکیه – نکات گردشگری

هخامنشیان در ترکیه
در ادامه فعالیتهای کند و کاو در خرابه های باستانی دارا واقع در کنار روستای اوغوز از توابع شهرماردین واقع در استان ماردین که در جنوب شرقی ترکیه قرار دارد، آثاری مانند چتر و انواع کاشیهای حکاکی و مزین شده به اشکال حیوانات که مربوط به قرن ۶ بعد از میلاد است، بدست آمده است؛ در کنار این آثار، استخوانهای مربوط به انسان بدست آمده که تخمین زده می شود حداقل سه هزار سال قدمت تاریخی داشته باشند.

ادامه خواندن “هخامنشیان در ترکیه – ویبره”

ده شهر بسیار خطرناك – ویبره

ده شهر بسیار خطرناك – نکات گردشگری

ده شهر بسیار خطرناك
همیشه گفته‌اند كه سفر انسان را پخته می‌كند. اما برخی سفرها برای انسان‌ها، فاجعه آفرین است. از همین رو اماكن، مناطق و شهرهایی هستند كه توصیه می‌شود انسانها كمتر به آنجا سفر كنند. پایگاه اینترنتی اربان تایتان فهرست ده شهر بسیار خطرناك جهان از نظر امنیتی را كه در آنها گلوله‌های واقعی از هر سو سرگردان هستند، به شرح زیر منتشر كرده است.

ادامه خواندن “ده شهر بسیار خطرناك – ویبره”