تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

ادامه خواندن “تونل‌های یخی زیر آب – ویبره”

بزرگترین خانه درختی – ویبره

بزرگترین خانه درختی – نکات گردشگری

بزرگترین خانه درختی
هوراس نجاری را از روی علاقه و با تمرین زیاد یاد گرفته بود و با تجربه ای که در معماری و نماسازی داشت، شروع به ساخت خانه رویایی اش در ایالت تنسی آمریکا کرد. کار ساخت خانه در سال ۱۹۹۳شروع شد و اگرچه همچنان ادامه دارد اما توانسته لقب بزرگترین خانه درختی دنیا را به خود اختصاص دهد.

ادامه خواندن “بزرگترین خانه درختی – ویبره”

گرمای هوا – ویبره

گرمای هوا – نکات گردشگری

گرمای هوا
وقتی در یك روز نه ‌چندان گرم آرام، راحت و بدون استرس كارهای روزمره زیر نور آفتاب قدم می‌زنید، دراز می‌كشید یا مشغول بازی و تفریح هستید، شاید از دردسر و مشكلات این آفتاب گرم غافل شوید. اما زمانی كه از گرمای هوا نفستان به شماره ‌افتاد، پوستتان قرمز و لب‌تان خشك شد، سرتان گیج رفت و بالاخره حال‌تان تغییر كرد، متوجه می‌شوید كه گرما گاهی از سرما هم آزاردهنده‌تر است. با همه این ها، اگر كمی بیشتر دقت داشته باشیم، می‌توانیم با گرما و مشكلات ناشی از آن كنار بیاییم و حتی مقابله كنیم.

ادامه خواندن “گرمای هوا – ویبره”

سلامتی و سفرهای هوایی ۲ – ویبره

سلامتی و سفرهای هوایی ۲ – نکات گردشگری

سلامتی و سفرهای هوایی 2
بیماران چشمی

۱٫اگر از لنزهای چشمی (contact lens) استفاده می کنید، احتمالا در طی پرواز دچار خشکی چشم خواهید شد، به همین علت استفاده از قطره های اشک چشم توصیه می شود.

ادامه خواندن “سلامتی و سفرهای هوایی ۲ – ویبره”

صخره های افسانه ای – ویبره

صخره های افسانه ای – نکات گردشگری

صخره های افسانه ای
این صخره ها که به «بلگ رادچیک» معروفند، در شهری به همین نام قرار گرفته اند. شهری در شمال غرب بلغارستان که ۵۰ کیلومتر با رود دانوب فاصله دارد و معنای نام آن می شود: شهر کوچک سفید.

ادامه خواندن “صخره های افسانه ای – ویبره”

مکانهای زیرزمینی عجیب – ویبره

مکانهای زیرزمینی عجیب – نکات گردشگری

مکانهای زیرزمینی عجیب
۱٫ گورستان زیر زمینی پاریس

این گورستان قرون وسطایی در پایان قرن ۱۸ به دستور دولت برای ایجاد گورهای دسته جمعی بنا شد. این قبرستان عجیب و وحشتناک در زیر شهر پاریس واقع شده است. در بعضی از مکان های این قبرستان جمجمه ها و اسکلت ها را به شکل صلیب در کنار هم قرار داده اند. بخشی از گورستان به موزه تبدیل شده و عموم مردم از آن بازدید می کنند.

ادامه خواندن “مکانهای زیرزمینی عجیب – ویبره”

قبل از سفر باید بدانید – ویبره

قبل از سفر باید بدانید – نکات گردشگری

قبل از سفر باید بدانید
– فقط لوازم واقعاً ضروری برای سفرتان را بردارید. چمدان‌های زیاد و سنگین کارمندان امنیت پرواز را کلافه می‌کند. هزینه ی بیشتری هم برای‌تان دارد.

ادامه خواندن “قبل از سفر باید بدانید – ویبره”

قدیمی ترین هتل – ویبره

قدیمی ترین هتل – نکات گردشگری

قدیمی ترین هتل
هتل هوشی به عنوان کهن ترین هتل جهان از سال ۱۹۹۴ در کتاب رکوردهای جهانی گینس ثبت شده است که امروز به به دلیل قدمت تاریخی آن نه تنها به عنوان یک هتل که هنوز به کار خود ادامه می دهد، بلکه به عنوان یک میراث مستمر تاریخی و فرهنگی که با هنر و میراث معنوی منطقه و کشور ژاپن پیوندی تنگاتنگ دارد.

ادامه خواندن “قدیمی ترین هتل – ویبره”

عجیب‌ترین بازارهای سنتی – ویبره

عجیب‌ترین بازارهای سنتی – نکات گردشگری

عجیب‌ترین بازارهای سنتی
بازار سنتی تبریز یکی از نمونه‌های منحصر به فرد از لحاظ معماری بوده و بزرگترین بازار مسقف جهان است. بازار تبریز خاطرات ناگفته فراوانی در دل خود دارد و کوچه‌پس کوچه‌های پیچ در پیچ آن، آشنای هر کودک و پیر تبریزی است.

ادامه خواندن “عجیب‌ترین بازارهای سنتی – ویبره”

سفر و هواشناسی – ویبره

سفر و هواشناسی – نکات گردشگری

سفر و هواشناسی
مناطق ساحلی

معمولا در مناطق ساحلی و کناره آب های بزرگ، جهت باد به طور منظم در روز و شب تغییر می کند. در هنگام روز، نسیم از طرف دریا به خشکی و در شب هنگام جهت آن تغییر کرده و از خشکی به طرف دریا می وزد.

ادامه خواندن “سفر و هواشناسی – ویبره”

اماراتی ها و خلیج فارس – ویبره

اماراتی ها و خلیج فارس – نکات گردشگری

اماراتی ها و خلیج فارس
در سال‌های اخیر اماراتی ها شروع به ساخت جزایر مصنوعی در بخش جنوبی خلیج فارس كرده اند که متولیان محیط زیست را در منطقه نگران می کند. این سازه های دریایی که موجب رسوب گذاری زیاد در کف دریا می شوند، حیات موجودات دریایی را به خطر انداخته اند و به زودی مرجان‌های دریایی خلیج فارس را نابود خواهند کرد.

ادامه خواندن “اماراتی ها و خلیج فارس – ویبره”

اقامت در هتل – ویبره

اقامت در هتل – نکات گردشگری

اقامت در هتل
۱- پیش از هر چیز باید انتخاب درستی درباره هتل داشته باشید. مدت اقامت شما می‌تواند در انتخاب هتل نقش داشته باشد. اگر سفر نسبتا کوتاهی دارید انتخاب یک هتل ارزان قیمت ایده‌ مناسب و خوبی است. چون در این سفرها عملا بیشتر وقت را در گشت و گذار هستید و فقط برای خواب به هتل برمی گردید. یادتان باشد که پرداخت پول بیشتر به‌معنای آن نیست که شما خدمات و استانداردهایی با کیفیت بالا را دریافت خواهید کرد. گاهی اوقات یک هتل ارزان قیمت هم می‌تواند انتخاب کاملی باشد.

ادامه خواندن “اقامت در هتل – ویبره”

هتل های هوشمند – ویبره

هتل های هوشمند – نکات گردشگری

هتل های هوشمند
یكی از مهم‌ترین ویژگی‌های اتاق‌های هوشمند این است كه براساس انتخاب و ترجیح افرادی كه در این اتاق‌ها اقامت دارند میزان روشنایی و نور اتاق، رنگ آن و همچنین تهویه هوای آن قابل تغییر خواهد بود.

ادامه خواندن “هتل های هوشمند – ویبره”

گره زدن – ویبره

گره زدن – نکات گردشگری

گره زدن
یک گره خوب باید این ویژگی ها را داشته باشد: به راحتی زده شود، قابل بررسی و به عبارتی خوانا باشد، ایمن باشد و تحت فشار باز نشود، پس از اینکه به آن بار داده شد به راحتی قابل باز کردن باشد و کمترین آسیب و شکست را به طناب وارد کند.

ادامه خواندن “گره زدن – ویبره”

جستجوی آب – ویبره

جستجوی آب – نکات گردشگری

جستجوی آب
در این بخش روش هایی برای پیدا کردن آب سالم در طبیعت ارائه خواهد شد که اگر آنها را به دقت مطالعه و تمرین کنید می توانید به زنده ماندن در شرایط بی آبی امیدوار باشید!

ادامه خواندن “جستجوی آب – ویبره”