تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

ادامه خواندن “تونل‌های یخی زیر آب – ویبره”

متل به جای هتل – ویبره

متل به جای هتل – نکات گردشگری

متل به جای هتل
متل

شاید برایتان پیش آمده باشد که در سفر به استان‌های شمالی ایران تجربه اقامت در یک متل را پیدا کرده باشید؛ البته ظاهر ساختمانی و خدمات، متل‌های ایران با تعریف واقعی و جهانی آنها متفاوت است.

ادامه خواندن “متل به جای هتل – ویبره”

شگفت انگیزترین درختان دنیا – ویبره

شگفت انگیزترین درختان دنیا – نکات گردشگری

شگفت انگیزترین درختان دنیا
شاید فکرش را هم نکنید که در گوشه ای از این دنیا، درختانی پیدا می شوند که پوست تنشان رنگین کمان است! درختانی با خطوط در هم پیچیده سرخ و آبی و زرد و سبز که در جنگل کنار هم ایستاده اند و زیبایی شان را به رخ می کشند.

ادامه خواندن “شگفت انگیزترین درختان دنیا – ویبره”

ارزان‌ سفر‌ كنید – ویبره

ارزان‌ سفر‌ كنید – نکات گردشگری

ارزان‌ سفر‌ كنید
موضوع تهیه بلیت ارزانقیمت باعث شده تا بسیاری از شرکت‌ها و دفاتر خدمات گردشگری به دنبال یافتن راهکارهایی برای پاسخ به این نیاز مسافران باشند، ازجمله این راهکارها را می‌توان تخفیف‌ها و ارائه پیشنهادهای بسیار وسوسه‌كننده توسط شرکت‌های هواپیمایی برای جذب حداکثری مسافران، نام برد.

ادامه خواندن “ارزان‌ سفر‌ كنید – ویبره”

عجیب‌ترین كفن‌ودفن در دنیا – ویبره

عجیب‌ترین كفن‌ودفن در دنیا – نکات گردشگری

عجیب‌ترین كفن‌ودفن در دنیا
كره جنوبی؛ پول و برنج در دهان متوفی!

كره جنوبی از كشورهای شرق آسیاست و از آنجا كه معمولا تلقی‌های عجیب‌وغریبی در‌خصوص مراسم‌ سوگواری در این دسته از كشورها در ذهن بسیاری از ما قرار دارد، شاید پرداختن به آن جالب باشد. شاید مهم‌ترین نكته این باشد كه برخلاف بعضی‌ها در این كشور مرده را نمی‌سوزانند.

ادامه خواندن “عجیب‌ترین كفن‌ودفن در دنیا – ویبره”

هوای خوزستان – ویبره

هوای خوزستان – نکات گردشگری

هوای خوزستان
ریزگردها چرا آمدند؟

دلیل اصلی بروز ریزگردها، دستکاری اکوسیستم در سال های اخیر است که به طور مشخص می توانیم به رعایت نکردن حق آبه طبیعی هورالعظیم و بین النهرین اشاره کنیم. هور العظیم یک تالاب گسترده به وسعت سه هزار و ۱۰۰ کیلومترمربع است که ۱۲۰۰ کیلومتر مربع آن در ایران و بقیه در عراق قرار دارد.

ادامه خواندن “هوای خوزستان – ویبره”

نرم افزاری برای جهانگردان – ویبره

نرم افزاری برای جهانگردان – نکات گردشگری

نرم افزاری برای جهانگردان
برای استفاده از پول رایج در این كشور دو راه در پیش رو دارید: اول این كه در صرافی‌های فرودگاهی (در توقف‌های بین مسیر و تغییر هواپیما) اقدام به خرید و تبدیل ارز خود كنید یا این كه در كشور مقصد بدون آگاهی از قوانین جابه‌جایی ارز و محل قرار گیری مراكز انجام این كار، برای تبدیل ارز اقدام كنید.

ادامه خواندن “نرم افزاری برای جهانگردان – ویبره”

حساب‌ کتاب سفر – ویبره

حساب‌ کتاب سفر – نکات گردشگری

حساب‌ کتاب سفر
بیشتر ما این تجربه را داریم كه برنامه مسافرت و گردش دسته‌جمعی‌مان با نیم‌نگاهی به خرج و مخارج ضروری، پا نگرفته و داغش به دلمان مانده است؛ بویژه گردش دسته‌جمعی با آنهایی كه همه اخلاق و روحیاتشان باب دل ماست ولی در زمینه دست به جیب شدن و خرج كردن چندان تعریفی ندارند.

ادامه خواندن “حساب‌ کتاب سفر – ویبره”

سلامتی و سفرهای هوایی ۱ – ویبره

سلامتی و سفرهای هوایی ۱ – نکات گردشگری

سلامتی و سفرهای هوایی 1
خشم پرواز و ترس پرواز

شاید تجربه کرده باشید که در زمان پرواز عصبی و نگران هستید… آرام و قرار ندارید و نمی توانید بر اعصاب خود مسلط باشید. باید بگوییم که این ها نشانه های دو پدیده ترس از پرواز و خشم در اثر پرواز هستند که اتفاقا از جمله اختلالات شایع روانی پرواز به حساب می آیند.

ادامه خواندن “سلامتی و سفرهای هوایی ۱ – ویبره”

برج های کج جهان – ویبره

برج های کج جهان – نکات گردشگری

برج های کج جهان
وقتی ساختمانی بر روی یک محل نه جندان محکم بنا شود این اتفاق خواهد‌افتاد. ساختمان شروع به کج شدن می‌کند و هر سال زاویه آن بیشتر و بیشتر می‌شود و هرچند ممکن است قرن‌ها زمان ببرد اما در نهایت در صورتی که تلاشی جدی برای ثبات آن انجام نشود فورخواهد ریخت. این‌ها مسائلی است که در مورد این ۱۱ برج اتفاق افتاده است.
 

ادامه خواندن “برج های کج جهان – ویبره”

پیاده باید رفت – ویبره

پیاده باید رفت – نکات گردشگری

پیاده باید رفت
هنگام پیاده‌روی در شهری دیگر، احساس غربت در شما از بین می‌رود و خودتان را متعلق به آن مكان می‌دانید. همچنین فرصت دیدن مردم محلی و صحبت با آنها را بدست می‌آورید و حتی آنها می‌توانند اطلاعات دقیقی به شما بدهند.

ادامه خواندن “پیاده باید رفت – ویبره”

کجای هواپیما بنشینیم؟ – ویبره

کجای هواپیما بنشینیم؟ – نکات گردشگری

کجای هواپیما بنشینیم؟
در پروازهای Economy صندلی‌های کنار پنجره (که چشم‌انداز خوب دارند)، صندلی‌های راهرو (که فضای راحت‌تر و بیشتری برای تحرک دارند) یا صندلی‌های وسطی (که امکانات دوتای دیگر را ندارند).

ادامه خواندن “کجای هواپیما بنشینیم؟ – ویبره”

خطرناک ترین کوه‌ها – ویبره

خطرناک ترین کوه‌ها – نکات گردشگری

خطرناک ترین کوه‌ها
مرتفع مرگ آفرین

آناپورا با ارتفاع ۸۰۹۱ متر، در ۵۵ کیلومتری هیمالیا واقع شده و شش قله با ارتفاع بیش از ۷۲۰۰ متر دارد. این کوه، دهمین قله مرتفع و اولین کوه خطرناک دنیا است.

ادامه خواندن “خطرناک ترین کوه‌ها – ویبره”

دنیای وایرلس – ویبره

دنیای وایرلس – نکات گردشگری

دنیای وایرلس
گردشگری الکترونیک یا همان e-tourism به مجموعه‌ای از پایگاه‌های اینترنتی (دولتی و خصوصی) و استانداردها و پروتکل‌های خاص اطلاق می‌شود که با تولید و بازنشر اطلاعات در فرمت‌های مختلف از قبیل متن، تصویر، کاتالوگ و بروشور، تیزرهای تبلیغاتی و حتی خدماتی از قبیل رزرو هتل و خرید الکترونیک، معنا می‌یابد.

ادامه خواندن “دنیای وایرلس – ویبره”