تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

ادامه خواندن “تونل‌های یخی زیر آب – ویبره”

برق نگیردتان – ویبره

برق نگیردتان – نکات گردشگری

برق نگیردتان
صاعقه در حقیقت چیزی نیست جز نور حاصل از تخلیه الکتریکی با ولتاژ بسیار بالا که در زمان بسیار کوتاهی تا چندین کیلومتر حرکت می کند. هر صاعقه از تعدادی جرقه تشکیل شده که هر کدام چند صد متر طول دارند و تنها چند میلیونیم ثانیه طول می کشد تا به زمین برسند. به دلیل همین سرعت بالا است که جرقه ها به چشم ما جریانی پیوسته می آیند. این جرقه ها در جهات مختلفی حرکت می کنند بنابراین قابل پیش بینی نیستند.

ادامه خواندن “برق نگیردتان – ویبره”

عبور از رودخانه – ویبره

عبور از رودخانه – نکات گردشگری

عبور از رودخانه
اگر در بخشی از مسیر طبیعت گردی تان با رودخانه بزرگی مواجه شدید چه می کنید؟ بی گدار به آب می زنید یا سفرتان را در مرز رودخانه به پایان می برید؟ بی پروا به آب زدن همیشه بدترین گزینه ممکن است. رودخانه ها هم مثل بقیه اجزای طبیعت زبان خودشان را دارند و شما برای عبور از آنها باید این زبان را بلد باشید.

ادامه خواندن “عبور از رودخانه – ویبره”

گذشتن از مانع با قطب نما – ویبره

گذشتن از مانع با قطب نما – نکات گردشگری

گذشتن از مانع با قطب نما
مختصات قطبی

یک نقطه مشخص شده روی نقشه یا نقطه ای معلوم در یک راستا برحسب درجه یا فاصله ای درامتداد آن تعیین کننده مسیر است.

ادامه خواندن “گذشتن از مانع با قطب نما – ویبره”

جهت‌یابی با نشانه‌های طبیعی – ویبره

جهت‌یابی با نشانه‌های طبیعی – نکات گردشگری

جهت‌یابی با نشانه‌های طبیعی
• بسیاری از روش‌های زیر بر اساس آفتاب هستند: در نیمکره‌ی شمالی زمین، جهت رو به جنوب در معرض آفتاب بیشتری است. تابش خورشید رشد شاخه‌ها و برگ‌ها را زیاد می‌کند.

ادامه خواندن “جهت‌یابی با نشانه‌های طبیعی – ویبره”

چادر و چادر زدن – ویبره

چادر و چادر زدن – نکات گردشگری

چادر و چادر زدن
– چادرهای کوهنوردی

این گونه چادرها دارای طراحی و اجزاء سازنده کاملاً تخصصی هستند: متناسب ارتفاع، نحوه به کارگیری، و دیگر ضرورت ها (تیم های کوهنورد) طراحی می شوند.

ادامه خواندن “چادر و چادر زدن – ویبره”

سفرزده – ویبره

سفرزده – نکات گردشگری

سفرزده
در بیماری سفر چهار نوع پیام عصبی- ناشی از حركت انسان – به مغز فرستاده می شود: یك پیام از مركز مربوط به تعادل بدن است كه در قسمت داخلی گوش قرار دارد.

ادامه خواندن “سفرزده – ویبره”

سیر و سفر با خودرو شخصی – ویبره

سیر و سفر با خودرو شخصی – نکات گردشگری

سیر و سفر با خودرو شخصی
رانندگی چنان با کارهای روزمره ما عجین شده که گاه به هیچ‌وجه به این موضوع فکر نمی‌کنیم که چطور نکات ایمنی را باید رعایت کنیم. پشت فرمان نشسته‌ایم و فراموش می‌کنیم که جسمی چند کیلویی از آهن را می‌رانیم، آن هم با سرعتی زیاد و تحت شرایط غیرقابل پیش‌بینی. اما چه خوب است پیش از شروع به رانندگی، زمانی که هنوز ماشین یا وسیله نقلیه را روشن نکرده‌اید، از خود دو سوال بپرسید:

ادامه خواندن “سیر و سفر با خودرو شخصی – ویبره”

دعاهایى كه در راه و منازل باید خواند – ویبره

دعاهایى كه در راه و منازل باید خواند – نکات گردشگری

دعاهایى كه در راه و منازل باید خواند
در حدیث معتبر دیگر منقول است كه دو كس آمدند به خدمت ‏حضرت رسول (ص) گفتند: ما مى‏خواهیم براى تجارت به شام برویم. حرزى به ما تعلیم ده كه در راه بخوانیم. فرمود: چون در منزلى فرود آیید و نماز خفتن بكنید، بعد از نماز، پهلو را به رختخواب بگذارید و تسبیح حضرت فاطمه علیها السلام بخوانید.

ادامه خواندن “دعاهایى كه در راه و منازل باید خواند – ویبره”

چطور از یک بنا عکاسی کنیم؟ – ویبره

چطور از یک بنا عکاسی کنیم؟ – ایرانگردی

چطور از یک بنا عکاسی کنیم؟
توجه به محیط اجتماعی و جغرافیایی پیرامون بنا اهمیت ویژه‌ای دارد. باید رابطه و موقعیت بنای معماری را با منظره اطراف آن درنظر گرفت. بنا، موجودی زنده نیست، باید دقت کرد که حضور موجودات زنده در تصویر بیشترین توجه را به خود جلب می‌کند

ادامه خواندن “چطور از یک بنا عکاسی کنیم؟ – ویبره”

آژانس مسافرتی – ویبره

آژانس مسافرتی – نکات گردشگری

آژانس مسافرتی
هواپیما

برخی از آژانس های مسافرتی تنها فروشنده بلیت هستند که به دو دسته نماینده مستقیم هواپیمایی مورد نظر و آژانس واسطه تقسیم می شوند.

ادامه خواندن “آژانس مسافرتی – ویبره”

مسافران نوروز – ویبره

مسافران نوروز – نکات گردشگری

مسافران نوروز
در كنار همه این تفریح های لذت بخش آنچه بیشتر از همه برای برخی بهتر و زیباتر به نظر می رسد مسافرت های نوروزی است ،مسافرت هایی كه از دو سه ماه قبل برنامه ریزی شده و هم اكنون با فرارسیدن سال جدید همه برای آن مهیا شده اند .

ادامه خواندن “مسافران نوروز – ویبره”

عجیب‌ترین صخره‌های دنیا – ویبره

عجیب‌ترین صخره‌های دنیا – نکات گردشگری

عجیب‌ترین صخره‌های دنیا
اینجا اگر ترسناک ترین جای دنیا نباشد، بی شک یکی از وحشتناک ترین ارتفاعات دنیا است که از نزدیک دیدن آن کار هر کسی نیست. مگر آن که یا از جانتان سیر شده باشید و یا صخره نوردی حرفه ای بدانید. آن هم با تجهیزات کامل ایمنی.

ادامه خواندن “عجیب‌ترین صخره‌های دنیا – ویبره”

این ساندویچ خوردنی نیست – ویبره

این ساندویچ خوردنی نیست – نکات گردشگری

این ساندویچ خوردنی نیست
كلماتی مانند پیتزا یا تلویزیون در بسیاری از نقاط دنیا با همین نام شناخته می‌شوند، كلمه ساندویچ تقریبا در تمام دنیا یك معنا دارد و آن لقمه ویژه تهیه شده از نان و مخلفات دیگر خوراكی است كه به عنوان یك وعده غذایی استفاده می‌شود، اما این معنا در ایالت كنتاكی انگلستان معنای دیگری دارد، در این ایالت با آوردن نام ساندویچ تنها به فكر شكم نمی‌افتید، چرا كه شهری با این نام در قلب این ایالت جا خوش كرده ‌‌و سالانه با كمك اسم خود گردشگرانی بسیار را به خود جلب می‌كند.

ادامه خواندن “این ساندویچ خوردنی نیست – ویبره”

طولانی‌ترین‌ خیابان ‌آبی‌ – ویبره

طولانی‌ترین‌ خیابان ‌آبی‌ – نکات گردشگری

طولانی‌ترین‌ خیابان ‌آبی‌
این داستان اما در مورد یكی از شهرهای كشور كانادا متفاوت است چرا كه شما ممكن است ناگهان با خیابانی روبه‌رو شوید كه تردد در آن با قایق‌های كوچك و بزرگ انجام می‌شود! درست است كه نمونه این داستان در برخی شهرهای دنیا وجود دارد كه مشهورترین آنها ونیز است ولی اینجا نه مانند ونیز بحث احتمال زیر آب رفتن وجود دارد و نه اصولا با یك شهر ساحلی طرف هستیم زیرا نزدیك‌ترین ساحل با این شهر حدود یكصد كیلومتر فاصله دارد!

ادامه خواندن “طولانی‌ترین‌ خیابان ‌آبی‌ – ویبره”

شنا در دریا – ویبره

شنا در دریا – نکات گردشگری

شنا در دریا
بد نیست بدانید که تلفات غرق‌شدگی در كشورمان هر سال ۱۰۰۷ تا ۱۰۱۵ نفر است. در واقع در ۱۰سال اخیر حداقل ۱۰هزار نفر در دریاها غرق شده اند و خانواده هایشان را به عزا نشانده اند. ۱۰هزار نفری که خیلی هایشان خود را خبره شناگری می دانستند اما به این فکر نکرده بودند که شنا در دریا قلق های خاص خودش را دارد و با شنا در استخر و رودخانه متفاوت است.

ادامه خواندن “شنا در دریا – ویبره”