تونل‌های یخی زیر آب – ویبره

تونل‌های یخی زیر آب – نکات گردشگری

تونل‌های یخی زیر آب
فکر کنید لباس غواصی به تن کرده اید و در دمای ده ها درجه زیر صفر، تن به آب های یخ ساسولو زده اید. لا به لای بلوک های عظیم یخی می چرخید و دنیای یخ زده زیر آب را تماشا می کنید. جایی که اگر سر از آب بیرون بیاورید، زیباترین مناظر کوهستانی اروپا پیش روی شماست.

 اینجا سوییس است. دریاچه آبی و زیبای ساسولو که دنیای یخی اش را کوه های بلند آلپ محصور کرده اند. دریاچه ای که در ارتفاع ۲هزار متری از سطح دریاها قرار دارد و به خاطر یخ های شناورش در دنیا معروف شده است.

ساسولو با تکه های عظیم یخ پر شده است. یخ هایی که هیچ وقت آب نمی شوند و چهره دریاچه، بدون آن ها قابل تصور نیست.
سوییس دریاچه های بزرگ و کوچک زیادی دارد. ۱۴۰ دریاچه و ۳۵۰۰ مایل رودخانه، سوییس را تبدیل به سرزمین آب ها کرده است. با این حال، ساسولو دریاچه ای است که بیشتر از آن که گردشگران برای دیدن آن بروند، غواصان حرفه ای جذب آن می شوند

ساسولو در زمستان ها کاملا یخ می بندد و در تابستان ها تکه های غول پیکر یخ روی آن شناور می شوند.

تکه های یخ درون دریاچه در برخی قسمت ها غارهای یخی را تشکیل داده اند که دنیای رمز آلود دریاچه را زیباتر می کنند.

این یخ های عظیم، به اشکال مختلفی هستند که در بعضی موارد، صورت انسان و حیوانات را تداعی می کنند.

شکاف های باریک میان این غارهای یخی، عبور و مرور را سخت می کند و فقط غواصان خاصی می توانند از دل این دیوارهای یخی رد شوند.

با این حال کسانی که به ساسولو سفر کرده اند، تابستان آن را زیباتر از زمستانش می دانند.

سوییس دریاچه های بزرگ و کوچک زیادی دارد. ۱۴۰ دریاچه و ۳۵۰۰ مایل رودخانه، سوییس را تبدیل به سرزمین آب ها کرده است. با این حال، ساسولو دریاچه ای است که بیشتر از آن که گردشگران برای دیدن آن بروند، غواصان حرفه ای جذب آن می شوند.

دلیل آن هم مشخص است. زیبایی های این دریاچه در دل آن نهفته است و کسی که به ساسولو سفر می کند، باید بتواند در اعماق آن شنا کرده و از دنیای زیر آب عکاسی کند.

جالب است بدانید که از نظر غواصان، شنا کردن در ساسولو نسبت به دیگر دریاچه ها دشوارتر است و حمل لوازم عکاسی و تجهیزات غواصی در این دریاچه سخت تر و پرزحمت تر از دیگر پروژه های آبی آنها است.

Vibre.ir

تونل‌های یخی زیر آب – نکات سفر – ویبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *