آبشار آتشگاه در استان چهار محال و بختیاری – ویبره

آبشار آتشگاه در استان چهار محال و بختیاری – ایرانگردی

آبشار آتشگاه در استان چهار محال و بختیاری
این آبشار زیبا در ۲۴۰ کیلومتری جنوب اصفهان و ۴۰ کیلومتری جنوب شهر لردگان واقع در جنوب استان چهار محال و بختیاری در دره ای روح افزا به طول ۲ کیلومتر قرار گرفته است.

ادامه خواندن آبشار آتشگاه در استان چهار محال و بختیاری – ویبره

جاذبه های چهارمحال و بختیاری۲ – ویبره

جاذبه های چهارمحال و بختیاری۲ – ایرانگردی

جاذبه های چهارمحال و بختیاری2
آبشار آتشگاه: این آبشار در یكصد و نود كیلومتری شهركرد و چهل كیلومتری شهر لردگان بعد از روستای میلاس و سردشت  در دره ای روح افزا و دلگشا به طول دو كیلومتر در بالادست روستای كوچك  آتشگاه قرار گرفته است روستای آتشگاه که خاطرات سرداران ایلامی  را به یاد می آورد دره ای تنگ و زیبا با خصوصیات بکر و طبیعی است در میان دره نهر خروشانی جاری است و سنگهای آهکی و گچی و درختان کهن سال گردو چنار و بلوط و زبان گنجشک پیرامون آنرا فرا گرفته  مسیر این آبشار از سرچشمه تا اتصال به رود خانه خرسان و را فضای سرسبز و بی نظیری از انواع درختان و گیاهان جنگلی فرا گرفته است .

ادامه خواندن جاذبه های چهارمحال و بختیاری۲ – ویبره

جاذبه های چهارمحال و بختیاری۱ – ویبره

جاذبه های چهارمحال و بختیاری۱ – ایرانگردی

جاذبه های چهارمحال و بختیاری1
تالاب گندمان: تالاب گندمان به عنوان یكی از آبگیرهای حوزه آبریز آق بلاغ با فاصله‌ای نه‌چندان دور از تالاب چغاخور قرار گرفته است، به طوری كه بخشی از خورجی تالاب چغاخور به این تالاب سرآزیر می‌شود. پوشش دایمی آب این تالاب در حدود ۷۰۰ هكتار است.

ادامه خواندن جاذبه های چهارمحال و بختیاری۱ – ویبره

ظرفیت پنهان گردشگری – ویبره

ظرفیت پنهان گردشگری – ایرانگردی

ظرفیت پنهان گردشگری
هوشنگ جاوید، مردم‌شناس و پژوهشگر موسیقی نواحی، «كارآوا» را آوازهایی می‌داند كه در گذشته و به هنگام كار خوانده می‌شده است.‌ترانه‌هایی كه امروز و با توجه به تغییر شرایط و مناسبات زندگی كنونی از بین رفته و تنها بخشی از انها باقی مانده‌اند.

ادامه خواندن ظرفیت پنهان گردشگری – ویبره

چهارمحال و بختیاری – ویبره

چهارمحال و بختیاری – ایرانگردی

چهارمحال و بختیاری
بیمارستان آیت ا… کاشانی

این بیمارستان در شهرستان شهر کرد واقع شده و بیمارستانی دانشگاهی – آموزشی است كه در سال ۱۳۵۲ با ظرفیت ۳۰۰تخت ثابت, تأسیس, و در حال حاضر ۲۴۰ تخت دایر دارد.تخصصهای موجود در این بیمارستان عبارتند از : داخلی ، جراحی ، اورژانس ، ارتوپدی ، ارولوژی ، روانپزشکی ، عفونی ، مسمومیت ، جراحی مغز و اعصاب ، ICU

ادامه خواندن چهارمحال و بختیاری – ویبره

کوهرنگ – ویبره

کوهرنگ – ایرانگردی

کوهرنگ
چهارمحال و بختیاری دیار دلاور مردمان اصیل و نجیب و سرزمین چشمه های پرآب، رودهای خروشان و لاله های واژگون زیبای خفته در زاگرس است. این منطقه به دلیل تنوع آب و هوایی و نواحی هم جوار، وسعت ناهمواری ها و تغییرات بسیار شدید ارتفاع از شرایط اقلیمی گوناگون و متنوعی برخوردار است که خود باعث شده تا این استان را از جاذبه های طبیعی، تاریخی، اجتماعی و فرهنگی بسیار غنی و مهمی برخوردار سازد.

ادامه خواندن کوهرنگ – ویبره

بر بام ایران – ویبره

بر بام ایران – ایرانگردی

بر بام ایران
در این استان زیبا كه در میان استان های اصفهان ، خوزستان ، كهكیلویه و بویر احمد و لرستان قرار گرفته ، جلوه مناظر طبیعی و جاذبه های توریستی به حدی زیباست كه گویی نقاش كهنسال طبیعت ، بر فراز زردكوه سر به فلك كشیده ، یك چند به نظاره نشسته و آنگاه مجموعه بدایع طبیعت را یكجا ، در پهنه دشت ها و سینه كوه ها و دره ها و چشمه ساران و جویبارها در كمال هنرمندی نقش زده است .

ادامه خواندن بر بام ایران – ویبره

صنایع دستی چهار محال و بختیاری – ویبره

صنایع دستی چهار محال و بختیاری – ایرانگردی

صنایع دستی چهار محال و بختیاری
صنایع دستی بختیاری فقط انواع بافتها را شامل می شود. تقریبا اغلب زنان و دختران ایلیاتی با آنها آشنایی دارند.

ادامه خواندن صنایع دستی چهار محال و بختیاری – ویبره

امامزاده شهسوار در استان چهار محال و بختیاری – ویبره

امامزاده شهسوار در استان چهار محال و بختیاری – ایرانگردی

امامزاده شهسوار در استان چهار محال و بختیاری
امامزاده محمد شهسوار در ۴۵ کیلومتری شهرستان لردگان در روستای شهسوار واقع است و سکنه آن عمدتا به شهرک شهسوار واقع در شهرستان لردگان مهاجرت کردند که دلیل آن وجود گسل های در اطراف روستا مزبور و احتما رانش زمین بود در حال حاضر تعداد کمی از آنان باقی ماندند که به کار کشاورزی و دامداری سرگرمند .

ادامه خواندن امامزاده شهسوار در استان چهار محال و بختیاری – ویبره