حمام علی قلی آقا – ویبره

حمام علی قلی آقا – ایرانگردی

حمام علی قلی آقا
این حمام از جمله شاهکارهای معماری در مکتب اصفهان در اواخر عصر صفوی است. مطابق با اسناد و مدارک موجود مورخین تاریخ بنای این حمام را سال ۱۷۰۰ میلادی  ذکر می نمایند.
بنای حمام شامل دو حمام بزرگ و کوچک و فضای چال حوض است. هر یک از این دو حمام از دو بخش اصلی سربینه و گرم خانه تشکیل یافته است، بگونه ای که در آن عصر زنان و مردان جداگانه می توانستند از آن استفاده نمایند.

ادامه خواندن حمام علی قلی آقا – ویبره

کوه آتشگاه – ویبره

کوه آتشگاه – ایرانگردی

کوه آتشگاه
بنای آتشگاه، کهن ترین بنای تاریخی اصفهان از روزگار آبادانی این سرزمین در دوران پیش از اسلام است. این بنا برفراز تپه ای منفرد در غرب شهر اصفهان واقع شده است.

ادامه خواندن کوه آتشگاه – ویبره

باغ گلها۲ – ویبره

باغ گلها۲ – ایرانگردی

باغ گلها2
نرده‌های اطراف باغ:

با توجه به تنو‏ع گلها و گیاهانی كه نیاز به مراقبت ویژه‌ دارند، اطراف باغ با نرده‌های ساده و دیوار سبز انواع پرچین محصور، به گونه‌ای كه ضمن جلوگیری از تردد افراد به صورت دیواره‌ای سبز محدوده باغ را مشخص سازد.

ادامه خواندن باغ گلها۲ – ویبره

آتشکده نیاسر – ویبره

آتشکده نیاسر – ایرانگردی

آتشکده نیاسر
آتشکده های باستانی زرتشتیان یکی دیگر از آثار کهن و ارزشمند استان تاریخی اصفهان است و از جمله آتشکده های نامدار این خطه آتشکده ای است که در ناحیه نیاسر کاشان قرار دارد و به آن «آتشکده نیاسر» می گویند. نیاسر در ۳۰ کیلومتری غرب کاشان واقع شده است.

ادامه خواندن آتشکده نیاسر – ویبره

كوه صفه – ویبره

كوه صفه – ایرانگردی

كوه صفه
در دامنه كوه صفه، چشمه‌ای به نام «چشمه درویش» و دویست متر بالاتر از آن «چشمه گل زرد» قرار دارد. چشمه دوم در نقطه‌ای صعب‌العبور قرار گرفته و رسیدن به آن دشوار است.

ادامه خواندن كوه صفه – ویبره

بیمارستان های اصفهان – ویبره

بیمارستان های اصفهان – ایرانگردی

بیمارستان های اصفهان
بیمارستان آیت ا… کاشانی

این بیمارستان در شهرستان اصفهان واقع شده و بیمارستانی دانشگاهی – آموزشی است كه در سال ۱۳۳۲ با ظرفیت ۳۹۴ تخت ثابت, تأسیس, و در حال حاضر ۲۵۹ تخت دایر دارد.تخصصهای موجود در این بیمارستان عبارتند از : داخلی ، جراحی ، اورژانس ، جراحی مغز و اعصاب ، ارتوپدی ، گوش و حلق و بینی ، ICU

ادامه خواندن بیمارستان های اصفهان – ویبره

مدرسه چهار باغ – ویبره

مدرسه چهار باغ – ایرانگردی

مدرسه چهار باغ
مسجد و مدرسه چهارباغ از جمله آثار ارزشمند اواخر عصر صفوی در اصفهان است.بنای این مسجد که مدرسه مادرشاه نیز خوانده می شود در زمان حکومت شاه سلطان حسین صفوی و در سال ۱۱۱۶ هجری قمری آغاز گردید.

ادامه خواندن مدرسه چهار باغ – ویبره

حسینیه ابیانه – ویبره

حسینیه ابیانه – ایرانگردی

حسینیه ابیانه
ابیانه دارای دو حسینیه است که یکی از آن ها در در محله بالا ده و دیگری در محله هرده قرار دارد. در روستای ابیانه دو نخل در روزهای عاشورا و تاسوعا گردانده می‌شوند، که این نخل ها در حسینیه ها نگه داری می شود. این نخل‌ها هر کدام به محله‌ای از ابیانه تعلق دارند .

ادامه خواندن حسینیه ابیانه – ویبره

عروس زیبای زاگرس – ویبره

عروس زیبای زاگرس – ایرانگردی

عروس زیبای زاگرس
اگر دوست دارید، صدای خروش آبشاری پر آب در كوهسار را بشنوید و به تماشای ریزش آب از كوه و لاله‌های سرخ واژگون و شكوفه‌های رنگارنگ و بستر سبز كنار جوی‌ها بایستید، به سمیرم در استان اصفهان بروید و از آنجا پس از پشت سر گذاشتن مسیری ۵ كیلومتری به كنار آبشار سمیرم می‌رسید كه از زیباترین و بزرگ‌ترین آبشارهای ایران است.

ادامه خواندن عروس زیبای زاگرس – ویبره