آشوراده – ویبره

آشوراده – ایرانگردی

آشوراده
ناحیه روستایی آشوراده از توابع شهرستان بندرتركمن در ۲۵ كیلومتری مركز استان گلستان واقع شده است. آشوراده آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. زبان مردم این جزیره فارسی و تركی است و تنها راه دسترسی و ورود به آن قایق‌های بومی و محلی است. آشوراده و میانكاله یك فلیش ساحلی هستند (فلیش در حقیقت امتداد زبانه خشكی در آب است).

ادامه خواندن آشوراده – ویبره

آشوراده در استان گلستان – ویبره

آشوراده در استان گلستان – ایرانگردی

آشوراده در استان گلستان
آشوراده دهی در مرکز شبه جزیره میان ‌کاله در شهرستان بندر ترکمن ، استان گلستان است . آشوراده تنها جزیره ایرانی دریای خزر است . این جزیره که در سده‌ های گذشته در پی عملکرد و فعالیت گروه‌ های انسانی با حفر کانال از توده اصلی خشکی خود ( شبه جزیره میانکاله ) جدا افتاده ‌است .
 

ادامه خواندن آشوراده در استان گلستان – ویبره

ناهار خوران در استان گلستان – ویبره

ناهار خوران در استان گلستان – ایرانگردی

ناهار خوران در استان گلستان
ناهار خوران نقطه ‌ای جنگلی در جنوب شهر گرگان است که در فاصله ۸ کیلومتری از مرکز شهر قرار دارد ، یکی از نقاط گردشگری ایران و استان گلستان به شمار می رود که دارای شهرتی ملی است به طوری که برای بسیاری نام گرگان ، ناهار خوران را در ذهن تداعی می کند .

ادامه خواندن ناهار خوران در استان گلستان – ویبره

شهرستان های گلستان – ویبره

شهرستان های گلستان – ایرانگردی

شهرستان های گلستان
با توجه به موقعیت جغرافیای و ارتفاع زمین، آب و هوای این شهرستان متنوع است. در قلل مرتفع آب و هوای معتدل و سرد كوهستانی و در قسمت كوهپایه ها و قسمت های مركزی آب و هوای معتدل و مرطوب وجود دارد. آثار منقول و غیر منقول متعلق به دوران پیش از تاریخ كه از نقاط مختلف این شهرستان از جمله تورنگ تپه و شاه تپه و . . . به دست آمده نشانگر حضور دیرینه انسان ها و تمدن در این منطقه است كه تا هزاره ششم پیش از میلاد قدمت دارد.

ادامه خواندن شهرستان های گلستان – ویبره

برج قابوس در استان گلستان – ویبره

برج قابوس در استان گلستان – ایرانگردی

 برج قابوس در استان گلستان
یکی از بی ‌نظیر ترین یادمان های معماری ایران در دوره اسلامی برج قابوس ابن‌ وشمگیر است که در شمال شهر گنبد و در سه کیلومتری بازمانده شهر قدیم جرجان مرکز حکومت آل زیار قرار دارد که از نظر هنر معماری و تاریخی ، یادگاری بس ارزنده از دوران آبادی و شوکت سرزمین جرجان و دودمان آل زیار است .

ادامه خواندن برج قابوس در استان گلستان – ویبره

گردشگاه های استان گلستان – ویبره

گردشگاه های استان گلستان – ایرانگردی

گردشگاه های استان گلستان
پارك جنگلی نهارخوران: این پارك قدیمی ترین تفرجگاه های استان گلستان بوده كه در ۴ كیلومتری جنوب شهر گرگان واقع شده است. دارای فضای جنگلی در طرفین جاده برای تفرج است. و با داشتن آب و هوای مناسب و دامنه پر شیب جنگلی مورد استفاده تفرج كنندگان داخلی و خارجی قرار می گیرد. این پارك دارای مهمانسرا های عمومی به ویژه مهمانسراها و كمپ های اقامتی زیبا است.

ادامه خواندن گردشگاه های استان گلستان – ویبره

پارک جنگلی النگ دره در استان گلستان – ویبره

پارک جنگلی النگ دره در استان گلستان – ایرانگردی

پارک جنگلی النگ دره در استان گلستان
النگ‌ دره نقطه ای جنگلی در پنج کیلومتری جنوب غربی شهر گرگان در مسیر جاده ناهار خوران است .
النگ دره یکی از پارک های زیبای گرگان است . داخل این پارک جاده ای آسفالته وجود دارد و هر کجای ان که بخواهید می توانید بنشینید و از طبیعت بی نظیر آن بهره ببرید . بهار آن زیبا عطرآگین همراه با صدای پرندگان است نسیم خنک داخل جنگل در تابستان جان نواز است …

ادامه خواندن پارک جنگلی النگ دره در استان گلستان – ویبره

گردشگاه های گلستان – ویبره

گردشگاه های گلستان – ایرانگردی

گردشگاه های گلستان
پارك جنگلی نهارخوران

این پارك قدیمی ترین تفرجگاه های استان گلستان بوده كه در ۴ كیلومتری جنوب شهر گرگان واقع شده است. دارای فضای جنگلی در طرفین جاده برای تفرج است. و با داشتن آب و هوای مناسب و دامنه پر شیب جنگلی مورد استفاده تفرج كنندگان داخلی و خارجی قرار می گیرد. این پارك دارای مهمانسرا های عمومی به ویژه مهمانسراها و كمپ های اقامتی زیبا است.

ادامه خواندن گردشگاه های گلستان – ویبره

پارک ملی گلستان در استان گلستان – ویبره

پارک ملی گلستان در استان گلستان – ایرانگردی

پارک ملی گلستان در استان گلستان
پارک ملی گلستان بزرگ‌ ترین و قدیمی ‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور ایران و پناهگاه حیات ‌وحش است که در حد فاصل بین بلندی‌ های البرز واقع در شرق استان گلستان واقع شده ‌است . پارک ملی گلستان در قبل از انقلاب ۱۳۵۷ ، « پارک ملی محمدرضا شاه » نامیده می‌ شد .
 

ادامه خواندن پارک ملی گلستان در استان گلستان – ویبره