آشوراده – ویبره

آشوراده – ایرانگردی

آشوراده
ناحیه روستایی آشوراده از توابع شهرستان بندرتركمن در ۲۵ كیلومتری مركز استان گلستان واقع شده است. آشوراده آب و هوایی معتدل و مرطوب دارد. زبان مردم این جزیره فارسی و تركی است و تنها راه دسترسی و ورود به آن قایق‌های بومی و محلی است. آشوراده و میانكاله یك فلیش ساحلی هستند (فلیش در حقیقت امتداد زبانه خشكی در آب است).

ادامه خواندن “آشوراده – ویبره”

پارک ملی گلستان در استان گلستان – ویبره

پارک ملی گلستان در استان گلستان – ایرانگردی

پارک ملی گلستان در استان گلستان
پارک ملی گلستان بزرگ‌ ترین و قدیمی ‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور ایران و پناهگاه حیات ‌وحش است که در حد فاصل بین بلندی‌ های البرز واقع در شرق استان گلستان واقع شده ‌است . پارک ملی گلستان در قبل از انقلاب ۱۳۵۷ ، « پارک ملی محمدرضا شاه » نامیده می‌ شد .
 

ادامه خواندن “پارک ملی گلستان در استان گلستان – ویبره”

مینودشت – ویبره

مینودشت – ایرانگردی

مینودشت
شهر مینودشت، مركز شهرستان مینودشت، در فاصله ۹۸ كیلومترى گرگان و در مجاورت جاده تهران ـ مشهد قرار دارد. وسعت این شهر ۹۸كیلومترمربع و جمعیت آن در حدود ۳۲هزار نفر است. این شهر از جنوب، به استان سمنان و خراسان، از شرق به شهر گالیكش، از غرب به شهرستان آزادشهر و از شمال به شهرستان گنبدكاووس متصل است. ارتفاع این شهر از سطح دریا حدود ۹۰۱ متر مى باشد.

ادامه خواندن “مینودشت – ویبره”

تالاب آلاگل در استان گلستان – ویبره

تالاب آلاگل در استان گلستان – ایرانگردی

تالاب آلاگل در استان گلستان
تالاب آلاگل بزرگ ترین دریاچه استان گلستان و یک تالاب آب شور است که در شهرستان گنبد کاووس ، بخش داشلی برون و در کنار شهر اینچه برون واقع است .
 

ادامه خواندن “تالاب آلاگل در استان گلستان – ویبره”

دیوار بزرگ گرگان در استان گلستان – ویبره

دیوار بزرگ گرگان در استان گلستان – ایرانگردی

دیوار بزرگ گرگان در استان گلستان
قزل آلان یا مار سرخ ( دیوار بزرگ گرگان ) طولانی‌ ترین اثر معماری ایران باستان و پس از دیوار چین دومین دیوار تاریخی تاریخی قاره آسیا با ۲۰۰ کیلومتر طول ، در دشت گرگان و ترکمن صحرا قرار دارد . این دیوار از شرق دریای خزر در خواجه نفس شروع و از شمال آق‌ قلعه و گمشیان گذشته پس از پیمودن شمال گنبد به طرف شمال غرب رفته و در کوه ‌های پیش‌ کمر محو می ‌شود .

ادامه خواندن “دیوار بزرگ گرگان در استان گلستان – ویبره”

اماکن باستانی گلستان – ویبره

اماکن باستانی گلستان – ایرانگردی

اماکن باستانی گلستان
غار كیارام :

غار كیارام كه در محل به آن غار وسط دل دل می گویند. و در ادبیات باستان شناسی به نام كیارام معروف است. در روستای فرنگ بخش گالیكش قرار دارد. این غار قدیمی ترین غار مسكونی شناخته شده در استان گلستان است. بر اساس آثار به دست آمده از حفاری های باستان شناسی قدمت این مكان به دوره پارینه سنگی میانه (حدود صد هزار سال قبل از میلاد ( دوره موسترین) می رسد و این غار محل سكونت گروه های شكارچی و جمع آورندگان غذا بوده است كه توسط باستان شناس آمریكایی به نام مك بورنی شناسایی و مورد كاوش قرار گرفت.

ادامه خواندن “اماکن باستانی گلستان – ویبره”

روستای آب بندان توشان – گلستان در استان گلستان – ویبره

روستای آب بندان توشان – گلستان در استان گلستان – ایرانگردی

روستای آب بندان توشان - گلستان در استان گلستان
روستای توشن با فاصله حدود ۵/۲ کیلومتر از گرگان به موازات نهار خوران باطبیعت بسیار زیبا و باور نکردنی مانند آب بندان دیدنی که در کنار درختان سر به فلک کشیده همه ساله گردشگران زیادی را به این منطقه می کشاند

ادامه خواندن “روستای آب بندان توشان – گلستان در استان گلستان – ویبره”

شهرستان های گلستان – ویبره

شهرستان های گلستان – ایرانگردی

شهرستان های گلستان
با توجه به موقعیت جغرافیای و ارتفاع زمین، آب و هوای این شهرستان متنوع است. در قلل مرتفع آب و هوای معتدل و سرد كوهستانی و در قسمت كوهپایه ها و قسمت های مركزی آب و هوای معتدل و مرطوب وجود دارد. آثار منقول و غیر منقول متعلق به دوران پیش از تاریخ كه از نقاط مختلف این شهرستان از جمله تورنگ تپه و شاه تپه و . . . به دست آمده نشانگر حضور دیرینه انسان ها و تمدن در این منطقه است كه تا هزاره ششم پیش از میلاد قدمت دارد.

ادامه خواندن “شهرستان های گلستان – ویبره”

قلعه موران در استان گلستان – ویبره

قلعه موران در استان گلستان – ایرانگردی

قلعه موران در استان گلستان
قلعه میران یا قلعه موران یا قلعه ماران یا دژتاکی قله ای به ارتفاع ۲۴۳۰ متر است که در جنوب غرب شهر رامیان واقع شده است در بالای این قله زمینی مسطح به مساحت ۳ کیلومتر مربع قرار دارد که در طول تاریخ پایتخت و مرکز برخی حکومت ها بوده است

ادامه خواندن “قلعه موران در استان گلستان – ویبره”

گردشگاه های استان گلستان – ویبره

گردشگاه های استان گلستان – ایرانگردی

گردشگاه های استان گلستان
پارك جنگلی نهارخوران: این پارك قدیمی ترین تفرجگاه های استان گلستان بوده كه در ۴ كیلومتری جنوب شهر گرگان واقع شده است. دارای فضای جنگلی در طرفین جاده برای تفرج است. و با داشتن آب و هوای مناسب و دامنه پر شیب جنگلی مورد استفاده تفرج كنندگان داخلی و خارجی قرار می گیرد. این پارك دارای مهمانسرا های عمومی به ویژه مهمانسراها و كمپ های اقامتی زیبا است.

ادامه خواندن “گردشگاه های استان گلستان – ویبره”