مقبره ی بابا یادگار در استان کرمانشاه – ویبره

مقبره ی بابا یادگار در استان کرمانشاه – ایرانگردی

مقبره ی بابا یادگار در استان کرمانشاه
یکی از بقاع متبرک اهل حق بقعه ی معروف به بابا یادگار در قریه ی بان زرده نزدیک قلعه ی معروف یزد گردیست . هویت حقیقی بابا یادگار مانند دیگر مشایخ اهل حق به تحقیق معلوم نیست .

ادامه خواندن مقبره ی بابا یادگار در استان کرمانشاه – ویبره

تکیه بیگلر بیگی در استان کرمانشاه – ویبره

تکیه بیگلر بیگی در استان کرمانشاه – ایرانگردی

تکیه بیگلر بیگی در استان کرمانشاه
تکیه ایست در بافت کهن شهر کرمانشاه در خیابان مدرس این بنا در محله قدیمی فیض آباد و در کوچه صارم الدوله واقع شده است . این تکیه که در زمان قاجاریه توسط عبدالله خان ملقب به بیگلربیگی ساخته شده است از لحاظ آئینه کاری در میان تکایای کرمانشاه بی نظیر است .

ادامه خواندن تکیه بیگلر بیگی در استان کرمانشاه – ویبره

بازار کرمانشاه – ویبره

بازار کرمانشاه – ایرانگردی

بازار کرمانشاه
بازار قدیمی شهر کرمانشاه دارای قدمتی بیش از یک صد و پنجاه سال است. این بازار هنوز پویایی خود را حفظ کرده و نقش مهمی در اقتصاد این شهر و شهرهای هم جوار آن دارد. در گذشته های نه چندان دور به غیر از داد و ستد، بخشی از فعالیت های تولیدی نیز در همین بازار انجام می گرفت. با گذشت زمان از تعداد تولید کنندگان که بیشتر صنعت گر بودند، کاسته شد و در نتیجه سهم تولید در بازار بسیار محدود گشت.

ادامه خواندن بازار کرمانشاه – ویبره

کتیبه گودرز در استان کرمانشاه – ویبره

کتیبه گودرز در استان کرمانشاه – ایرانگردی

کتیبه گودرز در استان کرمانشاه
کتیبه گودرز نقشی است که گودرز دوم بیستمین شاه اشکانی بر دامنه کوه بیستون از خود بر جای گذاشته است . گودرز در این کتیبه به تقلید از سنگ نبشته داریوش یکم در بیستون پیروزی ‌های خود را بر مهرداد یکی از رقیبانش و نیز بر کاسیوس سردار رومی شرح داده و به تصویر کشیده است .

ادامه خواندن کتیبه گودرز در استان کرمانشاه – ویبره

جاذبه های طبیعی کرمانشاه – ویبره

جاذبه های طبیعی کرمانشاه – ایرانگردی

جاذبه های طبیعی کرمانشاه
برخی از درختان و درختچه های جنگلی استان کرمانشاه عبارتند از: آلبالوی وحشی، انجیر، اوجا، بادام وحشی، بلوط، بید، پسته وحشی، تمشک، چنار، زبان گنجشک، صنوبر، گردو، سرخ ولیک و زلزالک. مناطق جنگی این استان عبارتند از: جنگ های منطقه اسدآباد. کرمانشاه، جنگل های منطقه کرمانشاه. ایام، جنگل هایی منطقه گیلان غرب قصر شیرین و جنگل های منطقه اسلام آباد.

ادامه خواندن جاذبه های طبیعی کرمانشاه – ویبره

تکیه معاون الملک در استان کرمانشاه – ویبره

تکیه معاون الملک در استان کرمانشاه – ایرانگردی

تکیه معاون الملک در استان کرمانشاه
تکیه معاون الملک یکی از بناهای به جای مانده از دوره قاجاریه در کرمانشاه می باشد که کاشی های منحصر به فردش آن را از دیگر تکایای شهر متمایز می کند . این بنا در بافت قدیم شهر ، در محله آبشوران قدیم و در خیابان شهید حـداد عادل واقع شـده است .

ادامه خواندن تکیه معاون الملک در استان کرمانشاه – ویبره

محوطه های باستان کرمانشاه – ویبره

محوطه های باستان کرمانشاه – ایرانگردی

محوطه های باستان کرمانشاه
طاق بستان

محوطه تاریخی طاق بستان، در دامنه کوهی به همین نام و در کنار چشمه ای در شمال شرقی حاشیه شهر کرمانشاه قرار دارد. در این محوطه، آثاری از دوره ساسانی شامل سنگ نگاره اردشیر دوم و دو ایوان سنگی به نام های ایوان کوچک و بزرگ وجود دارد. ایوان کوچک در سمت چپ سنگ نگاره اردشیر دوم و ایوان بزرگ در سمت چپ ایوان کوچک دیده می شود.

ادامه خواندن محوطه های باستان کرمانشاه – ویبره

گور دخمه اسحاق ‌وند در استان کرمانشاه – ویبره

گور دخمه اسحاق ‌وند در استان کرمانشاه – ایرانگردی

گور دخمه اسحاق ‌وند در استان کرمانشاه
گور دَخمه‌ های اِسحاق ‌وند هرسین در استان کرمانشاه سه گور سنگی تراشیده شده در کوه هستند که مربوط به دوره‌ های پیش از اسلام احتمالاً ماد ، هخامنشیان ، و یا پارتی‌ ها است .

ادامه خواندن گور دخمه اسحاق ‌وند در استان کرمانشاه – ویبره