باغ های معلق بابل – ویبره

باغ های معلق بابل – ایرانگردی

باغ های معلق بابل
کلمه معلق که برای این باغها استفاده می‌شود در حقیقت به این معنی نیست که باغها به‌وسیله طناب یا ریسمان به یکدیگر متصل بوده‌اند بلکه…باغ‌های معلق بابل یا باغهای معلق سمیرامیس و دیوارهای بابل (عراق کنونی) یکی از عجایب هفتگانه می‌باشد.

ادامه خواندن “باغ های معلق بابل – ویبره”

دشت ناز در استان مازندران – ویبره

دشت ناز در استان مازندران – ایرانگردی

دشت ناز در استان مازندران
دشت ناز منطقه‌ ای در ۲۹ کیلومتری شمال شرق ساری است . پیش از انقلاب اسلامی ایران ، این منطقه که جزء زمین ‌های ماترک رضا شاه بود ، توسط عبد الرضا پهلوی توسعه یافت و در آن فرودگاه ، کشاورزی مکانیزه و پناهگاه حیات وحش احداث گردید .

ادامه خواندن “دشت ناز در استان مازندران – ویبره”

جاذبه های بابل – ویبره

جاذبه های بابل – ایرانگردی

جاذبه های بابل
امامزاده قاسم (بقعه آستانه)

بنای تاریخی امامزاده در آستانه بابل، به قرن نهم هجری قمری تعلق دارد. این بقعه كه مدفن امام زاده قاسم، فرزند حضرت موسی كاظم(ع) است به بقعه آستانه مشهور است. داخل صحن بقعه دو صندوق نفیس چوبی قرار دارد كه صندوق اصلی آن به تاریخ ۸۸۸ هـ.ق مربوط است و به دست استاد احمد نجار ساروی ساخته شده است.

ادامه خواندن “جاذبه های بابل – ویبره”

استان مازندران – ویبره

استان مازندران – ایرانگردی

استان مازندران
استان مازندران با ۴۲۳۷۵۶ كیلومتر مربع وسعت %۴۶,۱ مساحت كشور را به خود اختصاص داده است . از حیث وسعت شانزدهمین استان كشور بوده از شمال به دریای خزر از مغرب به استان گیلان و از جنوب به استان های سمنان و تهران و از شرق به استان گلستان محدود می‌شود .

ادامه خواندن “استان مازندران – ویبره”

روستا ی جواهرده در استان مازندران – ویبره

روستا ی جواهرده در استان مازندران – ایرانگردی

روستا ی جواهرده در استان مازندران
جواهرده ( به مازندرانی / گیلکی : جور ده )‌ یکی از روستا های شهرستان رامسر در استان مازندران است . این روستا در فاصله ‌ ۲۷کیلومتری‌ رامسر در دهستان سخت‌ سر و در ارتفاعات ‌ ۲۰۰۰متری‌ البرز قرار دارد . جمعیت‌ روستای جواهرده بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵ حدود ۱۷۰ نفر ( ۷۶ خانوار ) است .

ادامه خواندن “روستا ی جواهرده در استان مازندران – ویبره”

جاذبه های تنکابن – ویبره

جاذبه های تنکابن – ایرانگردی

جاذبه های تنکابن
انواع مختلف گونه های جانوری و گیاهی مانند توسكا از نوع كرك كه در ایران رو به انقراض است سه قلو انجیلی،‌ انار، ممرز، بلوط،‌ لیلكی یا كرات خرمندی،‌ لرگ،‌ ملج،‌ انوع مهم شمشاد،‌ ازگیل جنكلی و یاس وحشی می باشد گونه های متنوع و فراوان جانوری نیز از قدیم در قدیم در آن می زیستند و درحال حاضر زیستگاه حیوانات وحشی نظیر شغال،‌ گرگ،‌ خوك،‌ گربه وحشی و پرندگانی مثل حواصیل خاكستری،‌ قره،‌ غاز، مرغابیها،‌ دارغاز باكلان،‌ اگوت بزرگ و كوچك می باشد.

ادامه خواندن “جاذبه های تنکابن – ویبره”

استان مازندران – ویبره

استان مازندران – ایرانگردی

استان مازندران
جغرافیای طبیعی مازندران
موقعیت و وسعت :

استان مازندران از شمال به دریای مازندران، از جنوب به استان های تهران، سمنان و قزوین ، از غرب به استان گیلان و از شرق به استان گلستان محدود است.قسمت جنوبی مازندران كوهستانی و شمال آن جلگه ای و ساحلی است. مساحت آن ۳/۲۴۰۹۱ كیلومتر مربع و ۴۶/۱ درصد مساحت كل كشور را به خود اختصاص داده است.

ادامه خواندن “استان مازندران – ویبره”

سد خاکی آویدر در استان مازندران – ویبره

سد خاکی آویدر در استان مازندران – ایرانگردی

سد خاکی آویدر در استان مازندران
سد خاکی آویدر در فاصله حدودا ۳۰ کیلومتری شرق شهر نوشهر و در نزدیکی پارک جنگلی سیسنگان در استان مازندران قرار دارد . این سد و دریاچه پشت آن دریاچه در فاصله ‌ای دور از دریا و در دل کوهستان قرار دارد که این امر سبب کاهش رطوبت هوا در این منطقه شده ‌است . سد خاکی آویدر در حقیقت متعلق به اداره آبیاری منطقه ‌است و دریاچه پشت سد نیز جهت تامین آب مورد نیاز زمین های زراعتی منطقه ایجاد شده ‌است .

ادامه خواندن “سد خاکی آویدر در استان مازندران – ویبره”

جاذبه‌های رامسر ۲ – ویبره

جاذبه‌های رامسر ۲ – ایرانگردی

جاذبه‌های گردشگری رامسر 2
در شهرهای کتالم و سادات محله نیز چند وان و استخر آب گرم معدنی وجود دارد که برای درمان بیماریهای پوستی،رماتیسم و دردهای عصبی و عضلانی سودمند است.سادات محله در فاصله ۵ کیلومتری رامسر قرار دارد كه زمانی معاف محله نام داشت و سپس به سید محله تغییر یافت و در چند دهه اخیر مبدل به سادات محله شد. این شهر به داشتن چشمه‌های آب گرم معدنی مشهور است.

ادامه خواندن “جاذبه‌های رامسر ۲ – ویبره”

شبه جزیره میانکاله در استان مازندران – ویبره

شبه جزیره میانکاله در استان مازندران – ایرانگردی

شبه جزیره میانکاله در استان مازندران
شبه جزیره میان‌ کاله شبه جزیره‌ ای است در منتهی الیه جنوب شرقی دریای خزر ، در دوازده کیلومتری شمال شهر بهشهر واقع در استان مازندران ایران . مساحت آن بیش از شصت ‌و هشت هزار هکتار و ارتفاع آن بین ۱۵ تا ۲۸ متر کمتر از سطح دریای آزاد است .

ادامه خواندن “شبه جزیره میانکاله در استان مازندران – ویبره”

جاذبه‌های رامسر ۱ – ویبره

جاذبه‌های رامسر ۱ – ایرانگردی

جاذبه‌های گردشگری رامسر 1
رامسر در تابستان آب و هوایی گرم و مرطوب و در زمستان سرد دارد. مجاورت با جنگل و دریا به این شهر زیبایی خاصی بخشیده ‌است.این شهر دارای مناطق ییلاقی بسیار زیبا و خوش‌آب ‌و هوا است. محصولات عمده رامسر برنج، مرکبات و چای است.شهرستان رامسر در دامنه جنگلی و زیبای البرز و سواحل زیبای دریای خزر با برخورداری از انوع جاذبه‌های گردشگری و امکانات اقامتی، پذیرایی و تفریحی با لقب عروس شهرهای ایران به عنوان قطب مهم گردشگری در کشور شناخته شده است.

ادامه خواندن “جاذبه‌های رامسر ۱ – ویبره”

شهرستان سوادکوه در استان مازندران – ویبره

شهرستان سوادکوه در استان مازندران – ایرانگردی

شهرستان سوادکوه در استان مازندران
شهرستان سوادکوه یکی از شهرستان های استان مازندران است که با ۲۴۴۱ کیلومتر مربع وسعت در قسمت جنوبی استان مازندران واقع شده است . این شهرستان در دامنه شمالی کوه‌ های البرز مرکزی واقع شده که از شمال به شهرستان قائم‌ شهر ، از جنوب به فیروزکوه ، از غرب به شهرستان بابل و از شرق به شهرستان ساری محدود می گردد و از چهار شهر به نام های پل سفید ، زیراب ، شیرگاه و آلاشت به همراه روستاهای اطراف آنها تشکیل شده و مرکز آن شهر پل سفید می باشد .

ادامه خواندن “شهرستان سوادکوه در استان مازندران – ویبره”

پا به پای ابرها – ویبره

پا به پای ابرها – ایرانگردی

پا به پای ابرها
پا به پای جاده‌های شمالی اگر شده باشی، می‌دانی پیش از رسیدن به سرزمین‌های سبز شمالی، این ابرها هستند كه به پیشوازت می‌آیند.

ادامه خواندن “پا به پای ابرها – ویبره”

علم‌ کوه در استان مازندران – ویبره

علم‌ کوه در استان مازندران – ایرانگردی

علم‌ کوه در استان مازندران
علم‌ کوه نام کوهی با ارتفاع قله ۴۸۵۰ متر است که در منطقه تخت سلیمان کشور ایران واقع شده ‌است . قله علم کوه پس از دماوند دومین قله مرتفع ایران به شمار می ‌رود .

ادامه خواندن “علم‌ کوه در استان مازندران – ویبره”

جاذبه های گردشگری مازندران – ویبره

جاذبه های گردشگری مازندران – ایرانگردی

جاذبه های گردشگری مازندران
دریاچه خزر نبی

دریاچه خزر نبی در ارتفاعات جنوب شهرستان نوشهر و در جنوب روستای ییلاقی نیمور واقع شده است این دریاجه در میان جنگل قرار گرفته و بنا به اعتقاد بومیان دارای تقدس است وسعت آن کمتر از نیم هکتار، ژرفای آن حدود۵متر و آب آن نیز شیرین است.

ادامه خواندن “جاذبه های گردشگری مازندران – ویبره”

آب گرم لاریجان در استان مازندران – ویبره

آب گرم لاریجان در استان مازندران – ایرانگردی

آب گرم لاریجان در استان مازندران
به علت شرایط خاص از لحاظ زمین‌ شناسی در دامنه ‌های البرز به ویژه اطراف قله دماوند ، آبهای معدنی با خواص مختلف درمانی وجود دارد که مهمترین آنها در روستای آبگرم مجموعه ‌ای جذاب را پدید آورده است .

ادامه خواندن “آب گرم لاریجان در استان مازندران – ویبره”