نمایشگاه‌ها در هانوفر آلمان – ویبره

نمایشگاه‌ها در هانوفر آلمان – جهانگردی

نمایشگاه‌ها در هانوفر آلمان
مهم‌ترین نکته در مورد هانوفر اصولاً همین است که به عنوان یک شهر نمایشگاهی در سطح جهان مطرح است. نمایشگاه‌های هانوفر دو گونه‌اند: آن‌ها که همه ساله برگزار می‌شوند و آن‌ها که لزوماً همه ساله برگزار نمی‌شوند. اما آن‌هایی که همه ساله برقرارند این‌ها هستند:‏

ادامه خواندن نمایشگاه‌ها در هانوفر آلمان – ویبره

نوردراین وستفالن – ویبره

نوردراین وستفالن – جهانگردی

نوردراین وستفالن
ایالت نوردراین-وستفالن (به آلمانی: Nordrhein-Westfalen به‌اختصار NRW) در غرب آلمان واقع شده، مساحت آن ۳۴۰۸۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۱۸ میلیون نفر است. مرکز این ایالت دوسلدورف و بزرگ‌ترین شهر آن کلن است. نوردراین-وستفالن از شمال به‌ ایالت نیدرزاکسن، از شرق به ایالت هسن، از جنوب به‌ راینلاند-فالتز و از مغرب به‌هلند و بلژیک محدود است.

ادامه خواندن نوردراین وستفالن – ویبره

تیرانا – ویبره

تیرانا – جهانگردی

تیرانا
تیرانا، پایتخت آلبانی و استانی به همین نام در آن کشور. استـان تیرانا بـا ۲۳۸‘۱ کمـ ۲ مسـاحت و ۱۵۰‘ ۵۲۳ تـن جمعیت (۲۰۰۷م/۱۳۸۶ش)، در مرکز کشورآلبانی ‎واقع است. مرکز‎ این‎ استان شهر تیرانا، با ۰۲۵‘۳۸۶ تن جمعیت (۲۰۰۷م)، در دشت کروجا در پای کوه دایتی (داجتی) از سلسله کوههای آلپهای دیناریک در کنار رود ایشم جای دارد

ادامه خواندن تیرانا – ویبره

گرانادا – ویبره

گرانادا – جهانگردی

گرانادا
گرانادا، شهر افسانه‌های کولیان، شهر آوازهای کهنه و در یک کلام شهر فدریکو گارسیا لورکا.
گرانادا مرکز استانی به همین نام، و شهری کوچک در جنوب اسپانیاست. خیلی‌ها گرانادا را به خاطر وجود دانشگاه‌ها، جشنواره‌ها و مراکز فرهنگی متعددش، ارزشمندترین شهر توریستی اسپانیا می‌دانند.

ادامه خواندن گرانادا – ویبره

سبته – ویبره

سبته – جهانگردی

سبته
سِبته، همچنین سِئوتا (اسپانیایی: Ceuta، در اسپانیایی «ce» «سـِ» تلفظ می‌شود) شهری خودمختار در اسپانیا است. این شهر در قاره آفریقا در جنوب تنگه جبل‌الطارق قرار دارد و با کشور مراکش هم مرز است. تنگه این شهر را با سرزمین اصلی اسپانیا جدا می‌کند. این شهر که مساحت آن ۲۸ کیلومتر مربع است جزیی از پلازاس دسوبرانیا است و توسط کشور مراکش ادعا شده است.

ادامه خواندن سبته – ویبره

کلیسای وست‌مینستر – ویبره

کلیسای وست‌مینستر – جهانگردی

کلیسای وست‌مینستر
کلیسای وست‌مینستر (به انگلیسی: Westminster Abbey) کلیسایی تاریخی در مرکز شهر لندن است که عمدتاً به سبک معماری گوتیک ساخته شده و مکان سنتی مراسم تاج‌گذاری، ازدواج و تدفین شاهان و شهبانوهای بریتانیایی است.

ادامه خواندن کلیسای وست‌مینستر – ویبره

رفت و آمد در رم – ویبره

رفت و آمد در رم – جهانگردی

رفت و آمد در رم
استفاده از اتوموبیل شخصی یا اجاره‌ای در رم زیاد توصیه نمی‌شود. ترافیک این شهر وضع درستی ندارد، تابلوهای راهنمایی‌اش هم کافی نیستند. پیدا کردن جای پارک هم خودش یک دردسر دیگر است. استفاده از اتوبوس، مترو و یا حتی تاکسی از اتوموبیل شخصی بهتر است.

ادامه خواندن رفت و آمد در رم – ویبره

ورونا – ویبره

ورونا – جهانگردی

ورونا
ورونا شهری است در شمال ایتالیا، ناحیه ونتو Veneto کنار رود آدیگه Adige که موقعیت سوق الجیشی آن بین ونیز و میلان و همچنین گذرگاه برنر Brenner که ارتباط دهنده اروپای مرکزی با ایتالیاست، آن را به مرکز مهم تجاری و راه آهن تبدیل کرده‌است.

ادامه خواندن ورونا – ویبره

اطلاعاتی از شهر تاریخی نسبار در بلغارستان – ویبره

اطلاعاتی از شهر تاریخی نسبار در بلغارستان – جهانگردی

اطلاعاتی از شهر تاریخی نسبار در بلغارستان
شهر تاریخی نسبار در بلغارستان بناهایی را مانند ارگ شهری، معبد آپولو، میدان عمومی، استحکامات شهری و خانه‌های چوبی در خود جا داده است.
 به گزارش ایسنا، شهر باستانی نسبار (Nessebar) در استان بورگاس (Burgas) کشور بلغارستان روی شبه‌جزیره‌ای سنگی در دریای سیاه واقع شده است…

ادامه خواندن اطلاعاتی از شهر تاریخی نسبار در بلغارستان – ویبره

دربند (روسیه) – ویبره

دربند (روسیه) – جهانگردی

دربند (روسیه)
دربند(Дербе́нт) جنوبی‌ترین شهر فدراسیون روسیه و از لحاظ اهمیت دومین شهر داغستان با جمعیتی بالغ بر ۱۰۱۰۳۱ (بر پایهٔ آمار ۲۰۰۲) است. آذری‌ها و لزگی‌ها و تبرسرها بیشترین ساکنان این شهر را تشکیل می‌دهند.

ادامه خواندن دربند (روسیه) – ویبره

موزه‌ها و بناهای قدیمی شهر نیس در فرانسه – ویبره

موزه‌ها و بناهای قدیمی شهر نیس در فرانسه – جهانگردی

موزه‌ها و بناهای قدیمی شهر نیس در فرانسه
موزه‌ی هنرهای مدرن و معاصر
این موزه، توسط ایوز بایار و آنری ویدال طراحی شده و مختصراً ماماک نامیده می‌شود.

ادامه خواندن موزه‌ها و بناهای قدیمی شهر نیس در فرانسه – ویبره