پاک کردن لکه از فرش

پاک کردن لکه از فرش
پیش از تمیز کردن فرش، حتماً خوب جارو بزنید تا گرد وغبار آن گرفته شود. با مقداری ماست لکه‌هایی را که تازه روی فرش به وجود آمده پاک کنید. برای این منظور ماست را روی سطح لکّه بریزید و با یک قاشق جمع کنید. سپس با دستمال تمیز خوب خشک کنید…

ادامه خواندن “پاک کردن لکه از فرش”

روش تمیز کردن لوازم صوتی

روش تمیز کردن لوازم صوتی
اثر انگشت بچه‌ها بر صفحه ی تلویزیون منظره ی نازیبایی به‌وجود می‌آورد تلویزیون را هنگام تمیز کردن خاموش کنید. ابتدا با یک دستمال خشک غبار آن را بگیرید و سپس با پنبه ی آغشته به محلول آب و الکل صفحه ی تلویزیون را تمیز کنید.

ادامه خواندن “روش تمیز کردن لوازم صوتی”

ذوب کردن برفک‌های فریزر

ذوب کردن برفک‌های فریزر
به‌علت تبخیر رطوبت موجود در موادغذائی و همچنین رطوبت هوائی که وارد فریزر می‌گردد، پس از مدتی سطح داخلی آن از برفک پوشیده شده و بازدهی آن کاهش می‌یابد. به‌منظور ذوب کردن برفک فریزر:

ادامه خواندن “ذوب کردن برفک‌های فریزر”

راهنمایی برای انتخاب و نصب پرده

راهنمایی برای انتخاب و نصب پرده
پرده از جایگاه مهمی در دکوراسیون هر فضایی برخوردار است و بخش چشمگیری از سطوح دیوارها را اشغال می کند. برخی پرده را لباس خانه می دانند از این رو دانستن نکته های ظریف اما مهم درباره انتخاب پرده می تواند شما را در تهیه پرده مناسب برای منزلتان یاری دهد…

ادامه خواندن “راهنمایی برای انتخاب و نصب پرده”

راهنمای خرید لوازم خانگی

راهنمای خرید لوازم خانگی
راهنمای خرید لوازم خانگی وقتی برای خرید لوازم خانگی مانند یک یخچال، ماشین لباس‌شویی، ماشین ظرف‌شویی، اجاق گاز یا جاروبرقی روانه بازار می‏‏شوید چه چیزی برایتان از همه مهم‏تر است؟

ادامه خواندن “راهنمای خرید لوازم خانگی”

راهنمای خرید عینک مناسب صورت شما

راهنمای خرید عینک مناسب صورت شما
چه مدل عینکی به چه صورتی می آید ؟
عینک تاثیر زیادی بر روی صورت افراد دارد به نحوی که انتخاب یک عینک مناسب در زیبایی شما تاثیر بسزایی دارد.در این مقاله ما شما را راهنمایی می‌کنیم تا اتنخاب مناسبی داشته باشید

ادامه خواندن “راهنمای خرید عینک مناسب صورت شما”

نکاتی در مورد نگهداری و شست و شوی فرش

نکاتی در مورد نگهداری و شست و شوی فرش
 دستورالعمل نگهداری و شستشو
▪ پاکیزه کردن :
ـ برای تمیز کردن فرش جاروی دستی توصیه می شود . از جاروی برقی با دور خیلی تند و همچنین از جارو با برس چرخ دنده ای استفاده نفرمائید.

ادامه خواندن “نکاتی در مورد نگهداری و شست و شوی فرش”

خانه‌داری چیست

خانه‌داری چیست
به مجموعه کارهای مربوط به گرداندن امور یک خانه، خانه‌داری می‌گویند. بیشترین امور خانه‌داری آشپزی، نظافت منزل، شست‌وشوی ظروف و پوشاک، اتوکشی، امور آموزش فرزندان و گاه باغبانی و خرید منزل می‌باشد. به فردی که به این امور می‌پردازد خانه‌دار گفته می‌شود.

ادامه خواندن “خانه‌داری چیست”

تمیز کردن آباژور کاغذی

تمیز کردن آباژور کاغذی
 برای تمیز کردن این نوع آباژور، هرگز از اسفنج مرطوب یا پارچه نمدار استفاده نکنید، بلکه کافی است هر روز سطح داخلی و بیرونی آباژور را با یک پارچه نرم پاک کنید و در مواردی که خیلی کثیف شده آن را از روی لامپ بردارید و با یک مداد پاک‌کن سفید و تمیز به آرامی ‌آن را پاک کنید…

ادامه خواندن “تمیز کردن آباژور کاغذی”

نکاتی در استفاده بهینه از ماشین ظرفشویی

نکاتی در استفاده بهینه از ماشین ظرفشویی
برای استفاده از ماشین های ظرفشویی لازم است به نکات زیر توجه شود:
 – تا حد امکان از برنامه کوتاه مدت (کم مصرف) استفاده کنید. همچنین اگر ظرفها را پیش از قرار دادن در دستگاه با یک دستمال تا اندازه ای پاک کنیم. امکان استفاده از برنامه کوتاه بیشتر است.

ادامه خواندن “نکاتی در استفاده بهینه از ماشین ظرفشویی”