پاک کردن لکه از فرش

پاک کردن لکه از فرش
پیش از تمیز کردن فرش، حتماً خوب جارو بزنید تا گرد وغبار آن گرفته شود. با مقداری ماست لکه‌هایی را که تازه روی فرش به وجود آمده پاک کنید. برای این منظور ماست را روی سطح لکّه بریزید و با یک قاشق جمع کنید. سپس با دستمال تمیز خوب خشک کنید…

ادامه خواندن “پاک کردن لکه از فرش”

تمیز کردن لوازم خانگی

تمیز کردن لوازم خانگی
برای از بین بردن زردی لوازم خانگی سفید (از جمله ماشین لباسشویی، یخچال و آب‌میوه‌گیری)، محلولی از نصف پیمانه مایع سفید‌کننده، نصف پیمانه جوش‌شیرین و چهار پیمانه آب گرم را با  اسفنج روی سطح مورد نظر بمالید. پس از ده دقیقه، در صورت امکان محل را آبکشی و یا با دستمال مرطوب پاک کنید.

ادامه خواندن “تمیز کردن لوازم خانگی”

راهنمای خرید تشک استاندارد

راهنمای خرید تشک استاندارد
اگر شما بد خواب هستید یا خواب کافی ندارید، می تواند نشانه این باشد که شاید تشک شما راحت نیست. خستگی و خواب آلودگی در صبح، به سختی از تختخواب بیرون آمدن، صبح وکج خلق بودن، نشانه بدخوابی شما است. مطالعات نشان می دهد افرادی که تشک جدیدی را خریداری کرده اند، خواب بهتری را تجربه می کنند…

ادامه خواندن “راهنمای خرید تشک استاندارد”

نکات مهم در خرید و انتخاب شامپو

نکات مهم در خرید و انتخاب شامپو
یکی از عواملی که سبب بروز حالتی بیمارگونه در مو می‌شود انتخاب و استفاده از شامپویی نامناسب است.

ادامه خواندن “نکات مهم در خرید و انتخاب شامپو”

جدول برنامه نظافت خانه

جدول برنامه نظافت خانه
در زندگی روزمره خیلی مواقع پیش می‏آید که افراد به دلیل کار و مشغله زیاد، وقت کافی برای نظافت خانه ندارند. در مدت زمان کم هم می‏شود خانه‏ای تمیز و مرتب داشت و آلودگی‏ها را از خانه بیرون کرد. فقط کافی است برنامه داشته باشیم و بدانیم چه طور این کار را انجام دهیم…

ادامه خواندن “جدول برنامه نظافت خانه”

نکاتی برای عمر بیشتر تلویزیون

نکاتی برای عمر بیشتر تلویزیون
نگهداری درست از تلویزیون، مصرف آن را کاهش می‌دهد. بیش از هر چیز توجه کنید که دستگاه را در نزدیکی منابع حرارت‌زا (شوفاژ و …) قرار ندهید تا در خنک شدن آن خللی ایجاد نشود.

ادامه خواندن “نکاتی برای عمر بیشتر تلویزیون”

راههای افزایش عمر لوازم خانگی

راههای افزایش عمر لوازم خانگی
در این بخش راهنمای مختصری در خصوص راه های افزایش طول عمر لوازم برقی و خانگی و دلایل عمده خراب شدن لوازم برقی بیان شده است . شاید تاکنون به این مورد برخورده اید که بعضی ها اعلام می کنند که مثلا ” من چقدر بد شانس هستم هر دستگاه برقی که می خرم خیلی زود خراب می شود”

ادامه خواندن “راههای افزایش عمر لوازم خانگی”

راهنمای خرید اتو

راهنمای خرید اتو
در صورتی که شما اهل اتو کردن لباس‌ها و ملحفه‌ها در خانه هستید و هر هفته ساعاتی را به اتو کردن اختصاص می‌دهید توصیه می‌کنیم حتما در انتخاب اتو دقت کنید.

ادامه خواندن “راهنمای خرید اتو”

راهنمای خرید وسایل الکترونیک

راهنمای خرید وسایل الکترونیک
راهنمای خرید وسایل الکترونیک خیلی از بزرگتر‌ها هنگامی که از خاطرات گذشته خود یاد می‌کنند از رادیو به عنوان یک شیء دوست داشتنی نام می‌برند که وقتشان را با پخش اخبار و داستان و موسیقی پر می‌کرده است.

ادامه خواندن “راهنمای خرید وسایل الکترونیک”

خانه تکانی نوروز با قاعده

خانه تکانی نوروز با قاعده
نظافت لزوما معادل با کار سخت نیست، یک برنامه رادیویی خوب و مفید می‌تواند شما را با اشتیاق بیشتری به تحرک وادارد. خانه تکانی یکی از رسوم بسیار قدیمی برای عید نوروز است و هر چند که آپارتمان های کوچک و بدون پستو و انباری و زیرزمین امروزی تقریباً در تمام مدت سال نسبتاً تمیز هستند.

ادامه خواندن “خانه تکانی نوروز با قاعده”

روش تمیز کردن‌ طلا و جواهر

روش تمیز کردن‌ طلا و جواهر
طلا و جواهر پس‌ از استفاده‌ به ‌مدت‌ طولانی، در اثر مجاورت‌ با بدن‌ کثیف‌ می ‌شوند و رنگ‌ و جلای‌ اولیه‌ را از دست‌ می‌ دهند. اگر به‌ دنبال‌ راهکاری‌ برای‌ تمیز شدن‌ طلا و جواهر و زینت ‌آلات‌ خود هستید، این مطلب را با دقت‌ بخوانید…

ادامه خواندن “روش تمیز کردن‌ طلا و جواهر”