پاک کردن لکه از فرش

پاک کردن لکه از فرش
پیش از تمیز کردن فرش، حتماً خوب جارو بزنید تا گرد وغبار آن گرفته شود. با مقداری ماست لکه‌هایی را که تازه روی فرش به وجود آمده پاک کنید. برای این منظور ماست را روی سطح لکّه بریزید و با یک قاشق جمع کنید. سپس با دستمال تمیز خوب خشک کنید…

ادامه خواندن “پاک کردن لکه از فرش”

روش تمیز کردن تلفن

روش تمیز کردن تلفن
تلفن وسیله‌ای است که همیشه مورد استفاده تمام افراد خانواده است و حتی مورد استفاده مهمان‌ها نیز هست و این موجب می‌شود که تلفن در معرض میکروب باشد پس باید روزی یک بار با الکل و پنبه آن را پاک کرد…

ادامه خواندن “روش تمیز کردن تلفن”

رفع بوی بد یخچال

رفع بوی بد یخچال
برای رفع بوی بد یخچال قبل از بیان راه دفع بوی آن باید گفت که غذاها را در یخچال در باز نگذارید و چنئ مدت یک بار بخچال را از برق کشبده و پاک کنید و نگذارید که یخچال بوی بد بگیرد ولی برای برطرف کردن بوی یخچال می توانید از راه های زیر بهره بگیرید:

ادامه خواندن “رفع بوی بد یخچال”

نکاتی برای خرید ماشین ظرفشویی

نکاتی برای خرید ماشین ظرفشویی
از قدیم گفته اند علاج واقعه را باید پیش از وقوع کرد! این مثل در موارد متعددی مصداق می یابد که از قضا در مورد لوازم خانگی نیز مصداقی عینی می یابد.

ادامه خواندن “نکاتی برای خرید ماشین ظرفشویی”

نحوه خرید لوازم خانگی کم مصرف

نحوه خرید لوازم خانگی کم مصرف
تصمیم به خرید یک وسیله خانگی می گیرید. وارد مرکز خرید می شوید و اولین گزینه ای که به ذهنتان می رسد، خرید کم هزینه ترین آیتمی است که پیدا می کنید. اما آیا لزوماً این کار است؟

ادامه خواندن “نحوه خرید لوازم خانگی کم مصرف”

راهنمای خرید باتری (باطری)

راهنمای خرید باتری (باطری)
امروزه تقریبا انواع لوازم برقی که در داخل منزل یا محل کار مورد استفاده قرار می‌گیرند با استفاده از برق شهری که منبع نسبتا ارزانی از انرژی به شمار می‌رود، کار می‌کنند

ادامه خواندن “راهنمای خرید باتری (باطری)”

نکاتی برای خانه تکانی موفق

نکاتی برای خانه تکانی موفق
هفت مرحله برای خانه تکانی موفق خانه تکانی از رسوم بسیار قدیمی آماده شدن برای عید نوروز است و هرچند که آپارتمانهی کوچک و بدون پستو و انباری و زیرزمین امروزی تقریبا در تمام مدت سال نسبتا تمیز هستند، اما تمیزترین خانه ها هم مدتی مانده به نوروز، برای شگونش هم که شده از بالا تا پایین روفته و شسته و برق انداخته میشوند…

ادامه خواندن “نکاتی برای خانه تکانی موفق”

نکاتی چند درباره شست وشوی پارچه های پنبه ای

نکاتی چند درباره شست وشوی پارچه های پنبه ای
● اطلس: پارچه ای است پنبه ای با سطحی صاف و کمی شفاف و پشت مات. پارچه اطلس را از پشت آن با مایع رختشویی شست وشو دهید.

ادامه خواندن “نکاتی چند درباره شست وشوی پارچه های پنبه ای”

روش نگهداری از لباسشویی

روش نگهداری از لباسشویی
تمیزکردن ماشین لباس شویی یکی از وسایلی است که مستقیم با لباس های مختلف سر و کار دارد البسه ای که در تماس مستقیم با بدن هستند و سلامتی بدن را تضمین می کنند.

ادامه خواندن “روش نگهداری از لباسشویی”

نکاتی درخصوص نگهداری و تعمیرسماور

نکاتی درخصوص نگهداری و تعمیرسماور
سماور در اساس از روسیه وارد ایران شده و هم اکنون علیرغم استفاده از کتری های روی گاز یا برقی هنوز جایگاه ویژه ای در خانواده های ایرانی دارد جنس سماور مرغوب از برنج بوده و سماورهای استیل به دلیل عدم جذب املاح موجود در آب زیاد مناسب نیست در اینجا شما را برخی از اشکالات و نحوه نگهداری سماور آشنا می نماییم

ادامه خواندن “نکاتی درخصوص نگهداری و تعمیرسماور”

راهنمای خرید خمیردندان کودک

راهنمای خرید خمیردندان کودک
اگر سری به داروخانه‌ ها بزنید، انواع خمیردندان ‌های مخصوص کودکان را پیدا خواهید کرد که با تیوپ‌های رنگی و زیبا موجب جلب توجه کودکان می‌ شوند.

ادامه خواندن “راهنمای خرید خمیردندان کودک”

قدم اول خرید یک دوربین مناسب

قدم اول خرید یک دوربین مناسب
در این شماره به خرید دوربین می پردازیم زیرا بدون داشتن دوربین آموزش عکاسی کاری است بیهوده. بنابر این اگر در منزل دوربین دارید که چه خوب و اگر ندارید هم چیز زیادی از دست نداده اید، می توانید از اعضای خانواده و یا فامیل یکی قرض کنید. و اگر به اندازه کافی پول دارید یک دستگاه بخرید.

ادامه خواندن “قدم اول خرید یک دوربین مناسب”

راز شیشه های شفاف

راز شیشه های شفاف
پاکیزه نگه داشتن شیشه ها از جمله موارد کلیدی در حفظ نظافت محیط است. شاید در نگاه اول این مسئله ساده به نظر برسد. اما برای آنکه بتوانید با کمترین میزان تلاش به بالاترین نتیجه دست پیدا کنید بد نیست نگاهی به نکات زیر داشته باشید.

ادامه خواندن “راز شیشه های شفاف”

روش شستن ظروف

روش شستن ظروف
 یک گیره بزرگ کاغذ را به ابر یا اسکاچ ظرفشویی وصل کنید و از آن به منزله دسته استفاده کنید، به این ترتیب از زبر یا کثیف شدن ناخن و انگشتان شما هنگام ظرفشویی جلوگیری خواهد شد…

ادامه خواندن “روش شستن ظروف”

شستن، همین و دیگر هیچ

شستن، همین و دیگر هیچ
شستن، همین و دیگر هیچ همه ما دارا بودن برچسب برای هر محصول را یک امتیاز می‌دانیم اما اکثر اوقات متوجه مزایای اطلاعات مندرج در آن نیستیم.

ادامه خواندن “شستن، همین و دیگر هیچ”

تمیز کردن چتر

تمیز کردن چتر
برای تمیز کردن چتر از اسفنجی که آغشته به آب و آمونیاک است استفاده کنید و تمام چتر را به این ماده آغشته کنید. پس از خشک شدن بار دیگر اسفنج را در آب و سرکه خیس کنید و به روی آن بکشید سپس چتر را خشک کنید با این کار رنگ و لطافت اولیه خود را باز خواهد یافت.

ادامه خواندن “تمیز کردن چتر”