نکاتی کاربردی در شمع سازی – ویبره

نکاتی کاربردی در شمع سازی – شمع سازی

نکاتی کاربردی در شمع سازی
– قرار دادن شمع در کنار پنجره و در محل هایی که دارای روشنایی مناسب طبیعی هستند باعث کم نور شدن آن می گردد. بهتر است شمع را در محلی قرار دهید که نور کمی دارد تا درخشش شمع بیش تر نمایان شود.

– ترجیحاً از یک ظرف شیشه ای به عنوان جاشمعی استفاده نمایید، این عمل باعث بیش تر شدن نور شمع شده، مدت زمان طولانی تری روشن می ماند.
– فتیله شمع باید حداقل به مقدار یک چهارم در عمق شمع قرار گرفته باشد، در زمان خرید شمع باید به این نکته توجه شود…

– شمع های باریکی که برای نذر استفاده می گردند، شمع هایی هستند که همیشه در دسترس بوده و گران هم نیستند، از این نوع شمع ها نیز می توانید برای دکوراسیون منزل استفاده کنید، فقط باید آن ها را در ظروف زیبا و لابه لای گل های طبیعی یا مصنوعی مخفی نمایید.
– از انواع شمع ها، شمع های شناور در آب هستند که چند منظوره بوده، می توان از آن ها هم بر سر میز شام و هم در میهمانی های فضای باز استفاده کرد. این دسته از شمع ها نسبت به دیگر انواع کثیفی ندارند و نکته ی قابل توجه جلوه ی نوری آن هاست که به علت وجود آب روشنایی شان دو چندان می شود. برای هر چه بیش تر جلوه کردن این نوع شمع ها بهتر است از ظروف کریستالی و شیشه ای استفاده نمایید که دارای تراش هستند، زیرا که باعث شکست نور و درخشش مضاعف می شوند.
– اگر اشک شمع در جایی چکید، نگران نباشید؛ اجازه دهید تا کاملاً خود را بگیرد و سپس با استفاده از پاکت های کاغذی و قهوه ای رنگ میوه و کمی حرارت اتو، آن را به راحتی پاک نمایید.
– اگر برای میهمانی از شمع های جدید استفاده می کنید، قبل از زمان استفاده ، آنها را یک بار روشن نمایید، تا در زمان مصرف زودتر و راحت تر روشن شوند.
– شمع را زمانی که در حدود ۵ سانتی متر از آن باقی مانده است از درون جاشمعی خارج نمایید، زیرا هر چه شمع کوچک تر شود، جدا ساختن آن نیز سخت تر می گردد.
– هنگامی که شمعی را خاموش می کنید، بعد از گذشت چند لحظه که فتیله ی حرارت خود را از دست داد و بدنه ی شمع هنوز گرم است، فتیله را به جای خود در مرکز شمع برگردانید تا برای نوبت بعدی استفاده، شمع دود نکند.
 
منبع:ویستا

نکاتی کاربردی در شمع سازی – شمع سازی – ویبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *