گل آرایی فانتزی و مدرن

گل آرایی فانتزی و مدرن
مقدمه:
 در این جلسه در مورد گل آرایی فانتزی و مدرن مطالبی را بیان میکنیم. این گل آرایی بیشتر برای مراسم عروسی، جشنها و اعیاد استفاده میشود.

گل آرایی فانتزی در سایزهای بزرگتر انجام میشود و تعداد گل‌ها و تنوع رنگها در آن بیشتر است و در آن از برگ‌های بسیاری استفاده می‌شود. این گل آرایی اصول خاصی ندارد و بیشتر به سلیقه شخصی بستگی دارد، و تعداد گل اصلی در این گل آرایی زیاد می‌باشد. برای شروع کار گل آرایی فانتزی ابتدا یک بیس دو طبقه را آماده میکنیم و گل‌های لیلیوم و نیز مرغ بهشت را که ساقه‌ی آن برشی با زاویه ۴۵ درجه خورده بصورت کوتاه و بلند در قسمت بالای آن تزئین می­کنیم، حتماً باید اندازه گل آرایی، متناسب با مکان مورد استفاده باشد. گل آرایی دو طبقه مخلوطی از دو طرح سنتی و غربی می‌باشد. مثلاً برای یک بیس کشیده، در قسمت بالای طرح گل آرایی عمودی و در قسمت پایین آن طرح توپی را بکار می‌بریم. این گل آرایی از سه جهت دید دارد. این گل آرایی برای مراسم عروسی، کنار سفره عقد، روی میز هتلها و حتی در مراسم تشریفاتی سفارتخانهها قابل استفاده است.
 
دراین گل آرایی برگهای کشیده‌ی سیکاس را به فرمی دلخواه در کنار گل‌های لیلیوم تزئین می کنیم.
 
قسمت پایین این گل آرایی را با گل اصلی آنتریوم کاملاً بصورت توپی یا یک طرفه تزئین میکنیم. البته برای هماهنگ بودن رنگ‌ها با هم بهتر است از گل‌های آنتریوم در قسمت بالای گل آرایی هم استفاده بکنیم. معمولاً از شاخه‌های دکوری و برگ‌های دکوری، از پاپیون و روبان و تزئینات دیگر برای کار استفاده می‌شود. ابعاد این گل آرایی بستگی به مکان، و رنگ آن بستگی به دکور محل دارد. سعی می‌کنیم این گل آرایی نسبت به مکان خیلی کوچک یا بزرگ نباشد. در این قسمت فضای خالی بین گل آرایی را با گل‌های پر کننده آلستومریا و گردی و برگ‌های سبز پر میکنیم. از ساقه‌های بید و نی هم استفاده می‌شود. با ساقه‌های لیندا پُلی بین این دو طبقه برقرار می‌کنیم. حتی از روبان هم می‌توان استفاده کرد و کلاً محدودیتی در استفاده از وسایل مختلف تزیینی در گل آرایی مدرن نداریم.
 
امتحان و تمرین در ایجاد یک گل آرایی‌ خوب و زیبا همیشه مؤثر است.
منبع: هنرکده honarkadeh.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *