گل آرایی هلالی

گل آرایی هلالی
در این جلسه در مورد گل آرایی هلالی مطالبی را بیان میکنیم. گل آرایی هلالی یک گل‌آرایی غیر قرنیه است، و به دو مدل، در یک رنگ ساده و در رنگ‌های مختلف انجام می‌گیرد.

معمولاً گل آرایی هلالی در ظرفهای تخت و کوتاه، بشکل مستطیل، دایره، مربع و بیضی انجام میشود. این گلآرایی به شکل هلال ماه درست میشود. هلال این گل آرایی میتواند از همه جهات تزئین شود برای این گل‌آرایی از ساقه ها انعطافپذیر که بتوان با دست آن‌ها را کمی حالت داد استفاده می‌شود و چنانچه ساقه‌ها انعطاف نداشتند آن‌ها را با سیم پیچیده و حالت میدهیم.

ساقه های کشیده‌ی کوتاه و بلند در کار استفاده می‌شوند. بعد از مشخص شدن فرم گل آرایی، گل‌های اصلی و لیلیوم در مرکز طرح تزئین می‌شوند و برای اینکه قسمت وسط هلالی خیلی برجسته نباشد از برگهای پهن و کوتاه استفاده میکنیم و ارتفاع گل آرایی را کوتاه در نظر میگیریم، و مثل بقیه‌ی گل‌آرایی‌ها هماهنگی رنگ را نیز در نظر داریم.

همچنین از گل‌های رز و ظریف که ساقه انعطافپذیری دارند برای کاملتر کردن هلال گل‌آرایی استفاده میکنیم.

در این گل آرایی میتوانیم از گل زنبق (بنفش) برای هماهنگی در رنگ استفاده کنیم که با رنگ زرد و لیمویی هارمونی خیلی قشنگی دارد. قبل از بکار بردن زنبق در گل آرایی بهتر است برگ‌های اضافی انتهای ساقه آن را برداریم زیرا سخت در اسفنج فرو میروند.

بدلیل ظریف بودن لیلیوم پرهای ریخته شده‌ی آن را با چسب ترمیم می‌کنیم و سپس گل لیلیوم ترمیم شده را در کپسول آب قرار میدهیم. و چون کپسول فضای زیادی را در اسفنج می‌گیرد ابتدا ساقه گلی را دور کپسول پیچیده و سپس آن را در اسفنج فرو می‌بریم.

برای اینکه هلال گل آرایی را کامل بکنیم غنچه های زیادی بکار میبریم و نیز فضای خالی هلال را با گل‌های آلستومریا پر میکنیم .

گل‌آرایی هلالی یک گل‌آرایی غیر قرینه و آسان است و بهتر است از گل‌های ارکیده، آنتریوم، لیلیوم، صدتومانی و پرکننده هایی مانند آلستومریا و لیسانتیوس استفاده بنماییم. گل‌های کشیده با ساقه‌های نرم در هلال گل قرار می‌گیرند.

این گل آرایی برای گوشه‌ی میز شام و غذاخوری و یا در قسمت عقب رفتگی پنجره‌ها زیبا و قشنگ است. همچنین این گلآرایی بر روی ستون فوقالعاده زیبا و قشنگ خواهد بود.

Vibre.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *