ساخت دسته گل

ساخت دسته گل
در این جلسه در مورد ساخت چند دسته گل که به عناوین مختلف، از جمله عیادت بیمار و هدیه به دوستان مورد استفاده قرار میگیرد مطالبی بیان میشود.

* طرز ساخت یک دسته گل
یک دسته گل را با رز قرمز که نشانه دوستی و علاقه زیاد است تزئین میکنیم .برای شروع کار ابتدا برگهای کاج را در زیر کار میچینیم، سپس گل‌های رز را بر روی کاجها قرار می‌دهیم و سعی میکنیم که غنچههای بستهتر در قسمت بالا قرار گیرند. برای چیدن ردیف بعدی کمی گردی را روی این گل‌ها قرار میدهیم تا گل‌های طبقه بعدی ارتفاع خوبی داشته باشند و کاملاً خوابیده نباشند. و دوباره از گل‌های رز روی گردیها میچینیم. در نهایت از مقداری گردی برای قسمت پایین دسته گل استفاده میکنیم و آنرا با سیمی محکم میبندیم. گل رز را با گل مریم و گل‌های ریز استاتیس تزیین می‌کنیم و کلاً گل‌های ریز به رنگ سفید و لیمویی را می‌توان همراه رز استفاده کرد. این دسته گل را در کاغذهای کادو یا رنگی قرار داده با روبان تزیین میکنیم. بخاطر داشته باشید که پاپیون و روبان مورد استفاده نباید تیره‌تر از رنگ گل اصلی ما باشد زیرا گل‌ها نمایی نخواهند داشت.

برای پیچیدن دسته گل فقط تیغها و یا برگ‌های اضافی پایین گل را که احتمال آسیب رساندن به دست را دارند بر میداریم.

برای نگهداری این نوع دسته گل‌ها ابتدا ۲-۱ سانتی‌متر از انتهای ساقه‌ها را کوتاه کرده و حدود ۲ دقیقه در آب ولرم قرار داده، سپس در آب خنک می‌گذاریم. اگر گل‌ها دارای ساقه‌ی چوبی و محکم بودند ابتدا انتهای ساقه را لِه می‌کنیم تا آبکشی آن بهتر شود

Vibre.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *