با هزینه اندک کارت دعوت تولدبا طرح رز درست کنیم – ویبره

با هزینه اندک کارت دعوت تولدبا طرح رز درست کنیم – کاردستی

با هزینه اندک کارت دعوت تولدبا طرح رز درست کنیم
این کارت تولد زیبا و رمانتیک بسیار جذاب می‌باشد به‌خصوص اگر روی کارت با زمینه مشکی کار کنید که به طرح رز استنسیل شده برجستگی بیشتری می‌بخشد.

● وسائل لازم
▪ مقوای ضخیم و محکم مربعی
▪ خط‌کش
▪ مداد
▪ کاغذ ساده
▪ نوار چسب
▪ استات شفاف دو برابر اندازه مقوای تا شده
▪ چاقوی حکاکی یا تیغ موکت‌بری
▪ اسفنج طبیعی
▪ رنگ‌های آکریلیک هماهنگ
▪ قلم‌موی کوچک…

با هزینه اندک کارت دعوت تولدبا طرح رز درست کنیم

۱. مقوای مربعی را از وسط تا بزنید و در امتداد خط داخلی علامت بگذارید. جلوی مقوا را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید طرح شما متناسب با اندازه موجود می‌باشد. طرح رز را روی کاغذ ساده بکشید و آن را روی تخته پهن و تمیزی با نوار چسب بچسبانید. طرح را با نیمی از استات بپوشانید و نوار چسب بزنید و تنها شکل رز را ببرید. استنسیل را به‌دقت بردارید. استات را به‌طرف بالا حرکت داده به‌طوری‌که نیمه پائینی طرح را بپوشاند. مرحله برش را تکرار کنید، فقط این‌ بار تنها شکل برگ‌ها را ببرید.
۲. الگوی استنسیل برگ‌ها را روی مقوا قرار دهید و با نوار چسب محکم کنید و دقت نمائید که استنسیل وسط باشد. اسفنج طبیعی را مرطوب کنید و فشار دهید تا آب اضافی آن گرفته شود. برای برگ‌ها از رنگ آکریلیک سبز و سفید استفاده نمائید و توجه کنید که رنگ زیاد مرطوب نباشد. رنگ را به‌وسیله اسفنج از لبه‌ها به‌طرف مرکز به‌صورت سایه کمرنگ‌تری به‌کار ببرید سپس بگذارید خشک شود و به‌دقت بردارید.
۳. استنسیل رز را به‌دقت وسط مقوا قرار دهید و آن را به اطراف حرکت دهید تا کاملاً وسط برگ‌ها قرار گیرد. این مرحله را با رنگ آکریلیک صورتی و سفید تکرار کرده و با اسفنج به سمت مرکز به‌صورت نقطه نقطه سایه‌گذاری کنید. بگذارید خشک شود و استات را به‌دقت بردارید.
۴. در پایان با حرکت چرخشی قلم‌مو پیچک‌ها را بکشید. در این مرحله کارت شما کامل شده است.
 
منبع:ویستا

با هزینه اندک کارت دعوت تولدبا طرح رز درست کنیم – کاردستی – ویبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *