مجرد های عاشق ، بخوانند! – ویبره

مجرد های عاشق ، بخوانند! – پیش نیاز ازدواج

مجرد های عاشق ، بخوانند!
ازدواج ، یکی از موضوع‌های اساسی زندگی هر فرد است و در این میان، افرادی که با تدبیری مناسب به ‌این سنت الهی عمل می‌کنند ‌، شاهد پیامدهای بسیار مثبتی در زندگی خواهند بود و آرامشی عمیق در زندگی‌شان جاری می‌گردد.

ادامه مطلب …

اندر فواید ازدواج! – ویبره

اندر فواید ازدواج! – پیش نیاز ازدواج

اندر فواید ازدواج!
سه نکته برای یک ازدواج خوب (۱)
کاربران عزیز تبیانی در این مقاله و مقاله ی بعد سه نکته برای داشتن ازدواجی مناسب و زندگی توام با آرامش برای شما بیان می شود : اولین نکته همان ازدواج به موقع است و با توجه به بالا رفتن سن ازدواج که این روز ها گریبانگیر نسل جوان شده ، توجه بیشتری را می طلبد.

ادامه مطلب …

ترس از ازدواج: مسئله این است! – ویبره

ترس از ازدواج: مسئله این است! – پیش نیاز ازدواج

ترس از ازدواج: مسئله این است!
ترس از ازدواج از مسائل عمده  و پیچیده ای است که ذهن اغلب جوان ها را به خود مشغول کرده است. تا جایی که این مسئله در بسیاری از موارد باعث سخت گیری های زیادی در زمینه ی ازدواج شده و منجر به بروز مشکلاتی از جمله بالا رفتن سن ازدواج گشته است

ادامه مطلب …

به آرزوی ازدواج فکر نکنید! – ویبره

به آرزوی ازدواج فکر نکنید! – پیش نیاز ازدواج

به آرزوی ازدواج فکر نکنید!
تحقیقات اخیر حاکی از این امر هستند که می توان طلاق را پیش بینی کرد و دربرخی موارد با شناسایی فاکتورهای مهم در ایجاد جدایی از وقوع آن جلوگیری بعمل آورد

ادامه مطلب …

چه زمانی ازدواج کنیم؟ – ویبره

چه زمانی ازدواج کنیم؟ – پیش نیاز ازدواج

چه زمانی ازدواج کنیم؟
یکی از مسائل مهمی که درباره ازدواج و انتخاب همسر باید بررسی شود «زمان» آن است.
 اگر بخواهیم بدون توجه به عوامل و موانع اجتماعی و بدون توجه به آداب و رسوم و تشریفات و سلیقه های گوناگون، مساله را بررسی کنیم، باید بگوییم: جواب این سوال که «چه زمانی ازدواج کنیم؟»

ادامه مطلب …

همسریابی چهار گزینه ای – ویبره

همسریابی چهار گزینه ای – پیش نیاز ازدواج

همسریابی چهار گزینه ای
انتخاب همسر با همه اهمیت و جاذبه‌ای که دارد، پیچیده‌ترین و دشوارترین انتخاب زندگی است و تشخیص و انتخاب ملاک‌های انتخاب همسر بیش از همه شما را با چالش مواجه می کنند.

ادامه مطلب …

رازهای خطرناك قبل از ازدواج – ویبره

رازهای خطرناك قبل از ازدواج – پیش نیاز ازدواج

رازهای خطرناك قبل از ازدواج
در زندگی هر دختر و پسری مسائلی وجود دارد که ممکن است گفتنش هنگام ازدواج مشکل‌ساز باشد. گاهی افراد به علت ترس از دست دادن طرف مقابل برخی مسائل را بیان نمی‌کنند و بدون اینکه به عاقبت نگفتن این حقایق فکر کنند، تصمیم به ازدواج می‌گیرند.

ادامه مطلب …

گفتگوهای جنسی قبل از ازدواج – ویبره

گفتگوهای جنسی قبل از ازدواج – پیش نیاز ازدواج

گفتگوهای جنسی قبل از ازدواج
در زمانه ما، یکی از دلایل افزایش طلاق وجود مشکلات جنسی و نگرش منفی زن یا مرد به آن است. متاسفانه هنوز هم بسیاری از دختران و پسران طی گفت‌وگوهای قبل از ازدواج، به نگرش و انتظارهای خود از رابطه زناشویی اشاره نمی‌کنند. اما واقعیت این است که برآورده‌نشدن توقعات در رابطه زناشویی می‌تواند باعث سردی رابطه و نابسامانی‌های دیگر شود.

ادامه مطلب …

اشتباهات نامزدتان – ویبره

اشتباهات نامزدتان – پیش نیاز ازدواج

اشتباهات نامزدتان
انسان جایزالخطاست! این باور همه ی ماست؛ اما واقع به این معنی نیست که به راحتی اشتباه کنیم؛ بلکه یعنی هیچ انسانی عاری از اشتباه نیست.

ادامه مطلب …

مردان جذب چه زنانی می شوند؟ – ویبره

مردان جذب چه زنانی می شوند؟ – پیش نیاز ازدواج

مردان جذب چه زنانی می شوند؟
تا به حال به این فکر کرده اید که کدام خصوصیات زنانه واقعا برای مردان جذاب هستند؟ منظور از خصوصیات زنانه لزوما زیبایی ظاهری نیست. برخلاف تصور بسیاری از خانم ها، اکثر مردان هنگام انتخاب همسر به غیر از زیبایی به چیزهای دیگری هم فکر می کنند. اما این خصوصیات زنانه که مردان را به سوی خود جلب می کنند چه چیزهایی هستند؟

ادامه مطلب …

بازنده‌های رقابت ازدواج – ویبره

بازنده‌های رقابت ازدواج – پیش نیاز ازدواج

بازنده‌های رقابت ازدواج
ازدواج رقابت است. رقابت شما با زندگی خودتان. اگر برنده این رقابت باشید یک عمر از زندگی تان رضایت خواهید داشت و در غیر این صورت، بازنده زندگی خواهید بود. اما فکر می کنید در این رقابت، چه کسی برنده می شود؟

ادامه مطلب …

حقوق متقابل همسران – ویبره

حقوق متقابل همسران – پیش نیاز ازدواج

حقوق متقابل همسران
قوانین همیشه نوشته شده نیست، گاهی قوانین نانوشته‌ای وجود دارد كه به‌مراتب اهمیت بیشتری نسبت به قوانین نوشته شده دارند، بعضی از حق و حقوقی كه در خانواده‌ها بر عهده همسران است از جمله همین قوانین نانوشته محسوب می‌شود.

ادامه مطلب …

زوج‌های موفق – ویبره

زوج‌های موفق – پیش نیاز ازدواج

زوج‌های موفق
همه آرزوی ازدواجی موفق را دارند اما شاید کمتر کسی باشد که بداند برای داشتن یک ازدواج موفق، باید قبل از ازدواج قدم برداشت، نه بعد از آن! موفقیت در ازدواج تا حد زیادی به شناخت شما از ازدواج، شناخت از همسر و دیدگاه بالغانه تان نسبت به یک زندگی مشترک برمی گردد. بنابراین اگر خواهان آینده ای روشن هستید، این پرسش ها را از خود بپرسید و سعی کنید نگاه خود را با پاسخ های صحیح داده شده، مطابقت دهید.

ادامه مطلب …

کدام عشق‌ها ناسالم‌اند؟ – ویبره

کدام عشق‌ها ناسالم‌اند؟ – پیش نیاز ازدواج

کدام عشق‌ها ناسالم‌اند؟
شاید تعجب کنید اگر بگوییم بیشتر عشق‌ها ناسالم است! دلیلش هم این است که بیشتر آدم‌ها گره‌ها و کمبودهایی در درون خود دارند که باعث افتادن آنها در روابط ناسالم می‌شود. در عشق‌های ناسالم ابراز عشق یا نیاز فرد نسبت به رابطه بسیار شدید است.

ادامه مطلب …

نشانه‌های عدم بلوغ روانی – ویبره

نشانه‌های عدم بلوغ روانی – پیش نیاز ازدواج

نشانه‌های عدم بلوغ روانی
بلوغ در یک نگاه کلی دو نوع است. جسمی و روانی. بلوغ روانی، مهم ترین شرط ازدواج موفق است که اگرچه به زیرمجموعه های زیادی تقسیم بندی می شود اما در یک نگاه کلی نشانه هایی دارد که باید به آنها توجه کنید.

ادامه مطلب …

کفشی آهنین برای ازدواج – ویبره

کفشی آهنین برای ازدواج – پیش نیاز ازدواج

کفشی آهنین برای ازدواج
ازدواج مهم ترین قدمی است که در زندگی برمی دارید. برای براشتن این قدم، شما نیاز دارید که کفش مناسب داشته باشید. کفشی که اندازه پایتان باشد، راحت باشد، سالم باشد و مهم تر از همه متناسب با مسیری که باید طی کنید انتخاب شده باشد. این کفش چیست؟ شخصیتی که شما تا وقتی به سن ازدواج می رسید، برای خودتان دست و پا کرده اید!

ادامه مطلب …