خداحافظی با دنیای مجردی – ویبره

خداحافظی با دنیای مجردی – دردسرهای شیرین

خداحافظی با دنیای مجردی
شهر های مختلف ایران در زمان ازدواج دو جوان آداب  و رسوم خاص خود را دنبال می کنند . این بار به سراغ همدان آمدیم تا ببینیم آنها برای ازدواج فرزندانشان چه مراحلی را طی می کنند

ادامه خواندن خداحافظی با دنیای مجردی – ویبره

هزینه‌های کمرشکن عروسی – ویبره

هزینه‌های کمرشکن عروسی – دردسرهای شیرین

هزینه‌های کمرشکن عروسی
روزی که همراه فرزندم برای انتخاب محل برگزاری مراسم عروسی او به یکی از شرکت‌های برگزارکننده مراسم عروسی در شمال شهر تهران رفتیم که برای خود اسم و آوازه‌ای نیز بیرون داده بود، واقعا حیرت‌زده شدم. این شرکت را یکی از دوستان معرفی کرده و افراد زیادی نیز آن را تایید کرده بودند.

ادامه خواندن هزینه‌های کمرشکن عروسی – ویبره

خانه نشینی زنان مسلمان – ویبره

خانه نشینی زنان مسلمان – بانوی شرقی

خانه نشینی زنان مسلمان
برخی اسلام را محکوم به خانه نشینی زنان کرده اند. و آیات قرآن کریم را دلیلی بر این می دانند که زن مسلمان باید خانه نشین باشد .در حالی که تاریخ صدر اسلام و نگاهی به تفاسیر مشخص می کند می توان زن مسلمان بود و خانه نشین نشد.

ادامه خواندن خانه نشینی زنان مسلمان – ویبره

نگاهى به وضعیت زنان شاغل در خانواده – ویبره

نگاهى به وضعیت زنان شاغل در خانواده – بانوی شرقی

نگاهى به وضعیت زنان شاغل در خانواده
مثل تمام دخترهاى این دوره و زمانه دوست داشتم درس بخوانم و با کار کردن، استقلال مالى داشته باشم و کمکى به خانواده ام بکنم. روزى که ازدواج مى کردم هم این مطلب را به همسر آینده ام گفتم و او نیز موافقت کرد…

ادامه خواندن نگاهى به وضعیت زنان شاغل در خانواده – ویبره

بزرگداشت مادر تمام مومنان – ویبره

بزرگداشت مادر تمام مومنان – بانوی شرقی

بزرگداشت مادر تمام مومنان
حافظ را دوست دارم و سعدی را بیشتر و این چند ساله در روز بزرگداشت هر یک از مفاخر ملی خصوصا این دو که عزیزترند، به اهمیت “روز بزرگداشت” فکر می کردم و ضمن خوشحالی از آشنا شدن بیشتر مردم با مفاخرمان، به احساس تلخی که نسبت به غربت یک نام محترم در بین اسامی اشخاص و اماکن و خیابان ها داشتم، نبودِ نام او در فهرست روز های بزرگداشت هم اضافه شده…

ادامه خواندن بزرگداشت مادر تمام مومنان – ویبره

آخرین قیمت دختر خانم ها – ویبره

آخرین قیمت دختر خانم ها – دردسرهای شیرین

آخرین قیمت دختر خانم ها
” مهر” یا “مهریه” در فرهنگ ارزشهای اسلامی چیزی است که مرد با عنایت به توانمندیهای بالفعل و بالقوه و حقیقی خود از سویدای دل در نظر میگیرد و به زن پیشکش می کند، زنی که در نظر دارد تا پایان عمر با او زندگی کند و در سعادت و رستگاری دنیا و آخرتش سهیم باشد.

ادامه خواندن آخرین قیمت دختر خانم ها – ویبره

نکات کلیدی در برگزاری مراسم عروسی – ویبره

نکات کلیدی در برگزاری مراسم عروسی – دردسرهای شیرین

نکات کلیدی در برگزاری مراسم عروسی
شاید شما هم خاطراتی از شرکت در یک مجلس عروسی و شادی دارید که تشریفات آن بسیار کسل کننده بوده است و خاطرات زیادی هم دارید از شرکت در مجالس شادی و جشن و عروسی که به خوبی برگزار شده اند و تشریفات عروسی و جشن در آن بسیار سرگرم کننده، منظم و شادی بخش اجرا شده اند.

ادامه خواندن نکات کلیدی در برگزاری مراسم عروسی – ویبره

شاخه‌ گلی برای عروس – ویبره

شاخه‌ گلی برای عروس – دردسرهای شیرین

شاخه‌ گلی برای عروس
یكی از نكاتی كه بیشتر مهمان‌ها به آن توجه می‌كنند، دسته‌گل عروس‌خانم است. ما یک راهنمای خوب برای سفارش یک دسته‌گل ایده‌آل برای جشن ازدواج‌تان تدارک دیده‌ایم. اگر فکر می‌کنید که خودتان خیلی خوش‌سلیقه‌‌اید كه هیچ؛ اما اگر می‌خواهید از ما هم بشنوید که چه گل‌هایی برای شما مناسب‌ترند، حتما این منوی كوچولو را بخوانید.

ادامه خواندن شاخه‌ گلی برای عروس – ویبره

خانه بخت در سرزمین لرستانی‌ها – ویبره

خانه بخت در سرزمین لرستانی‌ها – دردسرهای شیرین

خانه بخت در سرزمین لرستانی‌ها
لرستانی ها هم برای برگزاری مراسم عروسی شان آداب و رسوم خاصی دارند. وقتی دختری در لرستان به سن ازدواج رسید و بمناسبت های مختلف از سوی خانواده ها و اقوام و آشنایان بعنوان دختر دم بخت به دیگران معرفی و پیشنهاد گردید، زنان و دختران به سن رسیده خانواده داماد به بهانه های مختلف به منزل دختر دم بخت می روند تا ضمن دیدن از نزدیک و ورانداز وی، او را مورد ارزیابی و سنجش نیز قرار دهند. این مرحله در اصطلاح لری سرنجه گیرو (Serenje Giro) نامیده می شود. واژه سرنجه در زبان لری بمعنی سنجد است.

ادامه خواندن خانه بخت در سرزمین لرستانی‌ها – ویبره

راهنمای خرید لباس عروس – ویبره

راهنمای خرید لباس عروس – دردسرهای شیرین

راهنمای خرید لباس عروس
از بین این همه لباس عروسی، کدام را انتخاب کنم؟ کدامش به من بیشتر می‌آید؟ کدام‌یک از این کفش‌ها راحت‌تر و مناسب‌تر است؟ برای انتخاب حلقه مناسب، چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیرم؟

ادامه خواندن راهنمای خرید لباس عروس – ویبره