خداحافظی با دنیای مجردی – ویبره

خداحافظی با دنیای مجردی – دردسرهای شیرین

خداحافظی با دنیای مجردی
شهر های مختلف ایران در زمان ازدواج دو جوان آداب  و رسوم خاص خود را دنبال می کنند . این بار به سراغ همدان آمدیم تا ببینیم آنها برای ازدواج فرزندانشان چه مراحلی را طی می کنند

ادامه خواندن “خداحافظی با دنیای مجردی – ویبره”

تاریخچه بله برون – ویبره

تاریخچه بله برون – دردسرهای شیرین

تاریخچه بله برون
مهربرون (مهربران) یا خرج برون (خرج بران) یکی از مراسم قدیمی و سنتی ازدواج در ایران است. برخلاف آنچه که امروز می بینیم، این مجلس در واقع یک مجلس مردانه است که در آن مهریه و شیربهای عروس توسط خانواده های دو طرف (عروس و داماد) تعیین می شود.

ادامه خواندن “تاریخچه بله برون – ویبره”

شاخه‌ گلی برای عروس – ویبره

شاخه‌ گلی برای عروس – دردسرهای شیرین

شاخه‌ گلی برای عروس
 راهنمای خرید دسته‌گل عروس
یکی از نکاتی که بیشتر مهمان‌ها به آن توجه می‌کنند، دسته‌گل عروس‌خانم است. ما یک راهنمای خوب برای سفارش یک دسته‌گل ایده‌آل برای جشن ازدواج‌تان تدارک دیده‌ایم.

ادامه خواندن “شاخه‌ گلی برای عروس – ویبره”

در سور و سات عروسی – ویبره

در سور و سات عروسی – دردسرهای شیرین

در سور و سات عروسی
وقتیکه مراحل خواستگاری و شناخت اولیه را طی کردید و احتمالا از مشاورین متخصص در این امر هم کمک گرفته اید وقت آن است که سور و سات عروسی را به پا کنید و به فکر فراهم سازی مراسمی آبرومند و شاد باشید.

ادامه خواندن “در سور و سات عروسی – ویبره”

آیا زن انسان است؟ – ویبره

آیا زن انسان است؟ – بانوی شرقی

آیا زن انسان است؟
مقام زن در اسلام و در آئین‏هاى دیگر
سراسر دنیا زن را در شکنجه ‏گاه ذلت و پستى زندانى کرده بود. به طورى که ضعف و ذلت، یک طبیعت ثانوى براى زن شده و گوشت و استخوانش با این طبیعت مى‏روئید ، و با این طبیعت‏به دنیا مى‏آمد و مى‏مرد…

ادامه خواندن “آیا زن انسان است؟ – ویبره”

حجاب ، نفعی برای مردان!؟ – ویبره

حجاب ، نفعی برای مردان!؟ – بانوی شرقی

حجاب ، نفعی برای مردان!؟
حقیقت امر اینست که در مسأله پوشش – و به اصطلاح عصر اخیر حجاب – سخن در این نیست که آیا زن خوب است پوشیده در اجتماع ظاهر شود یا عریان ؟ روح سخن اینست که آیا زن و تمتعات مرد از زن باید رایگان باشد ؟ آیا مرد باید حق داشته باشد که از هر زنی در هر محفلی حداکثر تمتعات را ببرد یا نه …

ادامه خواندن “حجاب ، نفعی برای مردان!؟ – ویبره”

آمدی جانم به قربانت ولی افسرده ام – ویبره

آمدی جانم به قربانت ولی افسرده ام – بانوی شرقی

آمدی جانم به قربانت ولی افسرده ام
بسیاری از مادران پس از زایمان از چند روز تا چند هفته اول احساس خستگی و افسردگی دارند . تولد بچه با تغییرات زیادی در زندگی مادر همراه است و تطابق با این وضع جدید نیاز به گذشت زمان دارد . این تغییر کوچک در خلق و خوی مادر شایع بوده و بیماری تلقی نمی شود …

ادامه خواندن “آمدی جانم به قربانت ولی افسرده ام – ویبره”

حجاب مختص زنان !!! – ویبره

حجاب مختص زنان !!! – بانوی شرقی

حجاب مختص زنان !!!
حجاب و پوشش در جامعه دینی ما از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و خانواده ها اغلب سعی می کنند از کودکی ارزش این مسئله را برای فرزندان خود تفهیم کنند.

ادامه خواندن “حجاب مختص زنان !!! – ویبره”

از شاهزاده با اسب تا بالگرد رویایی – ویبره

از شاهزاده با اسب تا بالگرد رویایی – دردسرهای شیرین

از شاهزاده با اسب تا بالگرد رویایی
ماشین عروس یک خودرو تزئین شده‌است که داماد با آن عروس را به خانه مشترک می‌برد. این رسم یکی از رسوم عروسی ایرانی است. در این انتقال اقوام زوجین نیز مشارکت داشته و با خودروهای خود و بوق زدن، ماشین عروس را مشایعت  می‌کنند.

ادامه خواندن “از شاهزاده با اسب تا بالگرد رویایی – ویبره”

جهیزیه ی عروس لیسانسشه – ویبره

جهیزیه ی عروس لیسانسشه – دردسرهای شیرین

جهیزیه ی عروس لیسانسشه
در مقاله قبل با عنوان “خواستگاری چرا و چگونه ؟” در مورد فلسفه خواستگاری توسط مرد و چگونگی انتخاب ملاک های مناسب و میزان اهمیت آن برای همسر گزینی صحبت کردیم و راجع به ملاک زیبایی اشاراتی داشتیم. اما در این قسمت سعی داریم ملاک های دیگر انتخاب را بررسی نماییم.

ادامه خواندن “جهیزیه ی عروس لیسانسشه – ویبره”

۷ رسم قابل تغییر در عروسی – ویبره

۷ رسم قابل تغییر در عروسی – دردسرهای شیرین

7 رسم قابل تغییر در عروسی
باورها و سنت های زیادی در باره جزئیات عروسی وجود دارد که برخی از آنها ریشه در آداب و رسوم گذشتگان ما دارد و برخی نیز از سایر ملل به ما منتقل شده اند. اما همه این باورها و سنت ها غیر قابل تغییر نیستند. در اینجا به شرح چند باور سنتی می پردازیم که اگر تمایل داشتید، می توانید با خیال راحت آنها را به میل خودتان تغییر دهید. به هر حال این عروسی شماست و تصمیم گیری در خصوص جزئیات آن نیز حق شماست.

ادامه خواندن “۷ رسم قابل تغییر در عروسی – ویبره”

سابقه تاریخی بله برون – ویبره

سابقه تاریخی بله برون – دردسرهای شیرین

سابقه تاریخی بله برون
مهربرون (مهربران) یا خرج برون (خرج بران) یکی از مراسم قدیمی و سنتی ازدواج در ایران است. برخلاف آنچه که امروز می بینیم، این مجلس در واقع یک مجلس مردانه است که در آن مهریه و شیربهای عروس توسط خانواده های دو طرف (عروس و داماد) تعیین می شود.

ادامه خواندن “سابقه تاریخی بله برون – ویبره”

استرس‌های پیش از ازدواج – ویبره

استرس‌های پیش از ازدواج – دردسرهای شیرین

استرس‌های پیش از ازدواج
در دوران پیش از مراسم ازدواج انواع متفاوتی از تصمیمات، هزینه ها، انتظارات و نقش‌های جدید وجود دارند که می توانند بسیار استرس زا باشند. بسیاری از افراد متوجه نمی شوند که این استرس ها چه تأثیر عظیمی بر شادکامی و ارتباطات آن ها می گذارند.

ادامه خواندن “استرس‌های پیش از ازدواج – ویبره”

ساقدوش – ویبره

ساقدوش – دردسرهای شیرین

ساقدوش
تا همین ۱۰ سال پیش وجود ساقدوش در جشن‌های عروسی ما ایرانی ها چندان مرسوم نبود اما این روزها تمایل برای پیروی از این رسم در کشور ما هم افزایش یافته است. ساقدوش‌ها در تمام مدت جشن در حال شادی هستند و شور و هیجان جشن عروس و داماد را چند برابر می‌کنند. از نظر ظاهری هم وجود ساقدوش‌ها جلوه خاصی به جشن می‌بخشد عروس و داماد در آن لباس‌های کلاسیک سفید و سیاه و عده‌ای جوان خنده‌رو در پیراهن‌های یک رنگ و یک مدل.

ادامه خواندن “ساقدوش – ویبره”

کیک عروسی – ویبره

کیک عروسی – دردسرهای شیرین

کیک عروسی
یکی از جنبه های فانتزی و جذاب عروسی، کیک عروسی است. انتخاب کیک عروسی ضمن اینکه بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده است، به همان اندازه نیز مشکل است.

ادامه خواندن “کیک عروسی – ویبره”