صرع و ازدواج – ویبره

صرع و ازدواج – زوج های جوان

صرع و ازدواج
وقتی یک فرد مصروع تصمیم به ازدواج می گیرد، سؤالات متفاوتی برای وی وجود دارد. از جمله این که آیا می تواند ازدواج کند یا خیر؟ آیا بیماری او به فرزندش نیز به ارث می رسد؟ و…

ادامه خواندن “صرع و ازدواج – ویبره”

ازدواج با فرد سیگاری – ویبره

ازدواج با فرد سیگاری – زوج های جوان

ازدواج با فرد سیگاری
از دید بسیاری از جوانان استعمال سیگار نه تنها موردی ندارد بلكه در بسیاری از موارد آنها را از برخی آسیب های فردی و اجتماعی چون استرس و اضطراب، كاهش اعتماد به نفس، كاهش محبوبیت به خصوص درگروه همسالان و … مصون می دارد.

ادامه خواندن “ازدواج با فرد سیگاری – ویبره”

حداقل‌های لازم برای ازدواج – ویبره

حداقل‌های لازم برای ازدواج – زوج های جوان

حداقل‌های لازم برای ازدواج
چرا برای خواستگاری نباید هر جایی برویم و یا هرخانواده ای را به حضور بطلبیم؟ برای پاسخ به این سوال دلایل زیادی وجود دارد که به چند مورد آن اشاره می کنیم.

ادامه خواندن “حداقل‌های لازم برای ازدواج – ویبره”

شناخت شخصیت پسران – ویبره

شناخت شخصیت پسران – زوج های جوان

شناخت شخصیت پسران
معمولا تمام هم و غم افراد در دوران عقد این است كه نامزد خود را بهتر و كاملتر بشناسند. در این راستا بسیاری از خانم ها در مورد رابطه نامزدشان با مادرش نیز کنجکاو و حساس می باشند. آنچه در این راستا جالب توجه می باشد آن است كه دقت به نحوه رفتا همسر با مادرش در شناخت شخصیت و ویژگی های اخلاقی او به فرد مقابل(نامزد) كمك شایانی كرده و او را نسبت به اخلاق و روحیات همسرش آگاه تر می سازد. در ذیل به برخی از رفتارهای پسران با مادرشان و شناخت حاصل از آن اشاره می شود.

ادامه خواندن “شناخت شخصیت پسران – ویبره”

شناخت بهتر زندگی – ویبره

شناخت بهتر زندگی – زوج های جوان

شناخت بهتر زندگی
زوج ها در اوایل ازدواج، تحت تاثیر عوامل متعددی از جمله تغییرات شیمیایی خون و ترشح هورمون هایی چون «اکسی توسین» و … به سوی یکدیگر جذب و کشیده می شوند و تصور می کنند که نیمه گمشده خود را پیدا کرده اند.

ادامه خواندن “شناخت بهتر زندگی – ویبره”

از «هم هوشی» تا «همسری» – ویبره

از «هم هوشی» تا «همسری» – زوج های جوان

از «هم هوشی» تا «همسری»
‌عقل ‌و هوشمندی از مهم‌ترین‌ معیارها، برای یک‌ همسر خوب ‌است. قرآن کریم نیز با استناد به اینکه خود مردم نیز بین عالم و جاهل فرق می‌گذارند، می‌فرماید: «آیا آنهایی که می دا‌نند با آنهایی‌که نمی‌دانند یکسانند؟ تنها خردمندا‌‌ن ‌متذکر می‌شوند.»

ادامه خواندن “از «هم هوشی» تا «همسری» – ویبره”

با فرد معتاد ازدواج می کنید؟ – ویبره

با فرد معتاد ازدواج می کنید؟ – زوج های جوان

با فرد معتاد ازدواج می کنید؟
بارها پیش آمده که خوانندگان کلوب ازدواج سوالاتی مرتبط با بحث داشته اند که در جریان ازدواج برایشان پیش آمده یا در حال حاضر با آن به عنوان یک مشکل دست و پنجه نرم می کنند.

ادامه خواندن “با فرد معتاد ازدواج می کنید؟ – ویبره”

این پسران مجرد می‌مانند – ویبره

این پسران مجرد می‌مانند – زوج های جوان

این پسران مجرد می‌مانند
تا به حال فکر کرده اید چرا بعضی افراد این همه طرفدار دارند ومحبوب همه هستند اما بعضی دیگر … انگار کسی دوست ندارد حتی نزدیکشان بشود؟ خب، دسته اول مهره مار ندارند بلکه خصوصیاتی دارند که باعث محبوبیتشان می شود، یا بهتر بگوییم فاقد خصوصیاتی هستند که آدم ها را از آنها براند.

ادامه خواندن “این پسران مجرد می‌مانند – ویبره”

مهار غریزه به روش رسمی – ویبره

مهار غریزه به روش رسمی – زوج های جوان

مهار غریزه به روش رسمی
در مقاله ی قبل با عنوان به ازدواج فکر کنید، بد نیست! گفتیم رسیدن به استقلال و به دست آوردن آرامش از فواید مهم تشکیل خانواده می باشد اما این همه ی ماجرا نیست و در این مقاله  به سه فایده ی دیگر ازدواج خواهیم پرداخت .

ادامه خواندن “مهار غریزه به روش رسمی – ویبره”

پایان تلخ ازدواج از راه دور – ویبره

پایان تلخ ازدواج از راه دور – زوج های جوان

پایان تلخ ازدواج از راه دور
پسرانی که خارج از ایران زندگی می کنند علاقه‌مند به ازدواج با دختران ایرانی بزرگ شده در اروپا نیستند زیرا همسرانی پرورش پیدا کرده با فرهنگ سرزمین مادری خود را ترجیح می‌دهند. بنابراین به سراغ انتخاب همسری از ایران می‌روند و طبیعتا در این راه از اقوام خود کمک می‌گیرند.

ادامه خواندن “پایان تلخ ازدواج از راه دور – ویبره”

اجرای خطبه عقد با وب‌كم لپ‌تاپ – ویبره

اجرای خطبه عقد با وب‌كم لپ‌تاپ – زوج های جوان

اجرای خطبه عقد با وب‌كم لپ‌تاپ
گفت‌وگو با عاقد وبلاگ‌نویس گفت‌وگویی است با یك سردفتر ازدواج كه خاطرات خود را به صورت روزانه در صفحه شخصی خودش در فضای مجازی می‌نگارد. وبلاگ شخصی او، سرشار است از خاطرات سفره عقد و ثبت رسمی ازدواج. ناشناس می‌نویسد و طبق اظهارات خودش، جوان است و غیر روحانی. با قلمی فعال كه روزانه تعداد زیادی را با خود در اتفاقات دفترش همراه می‌كند. این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید.

ادامه خواندن “اجرای خطبه عقد با وب‌كم لپ‌تاپ – ویبره”

چطور همسرمان را انتخاب كنیم؟ – ویبره

چطور همسرمان را انتخاب كنیم؟ – زوج های جوان

چطور همسرمان را انتخاب كنیم؟
انتخاب همسر در سرنوشت و آینده افراد تاثیر بسزایی دارد و به همین دلیل جزء‌ مهمترین تصمیمات افراد در زندگی محسوب می شود. برای گرفتن این تصمیم مهم افراد ابتدا باید ملاك ها و معیارهای مورد نظر خود را شناسایی و انتخاب نمایند و سپس براساس آنها فرد مورد نظر را ارزیابی نمایند.

ادامه خواندن “چطور همسرمان را انتخاب كنیم؟ – ویبره”

سلامتی خود و همسر آینده‌تان – ویبره

سلامتی خود و همسر آینده‌تان – زوج های جوان

سلامتی خود و همسر آینده‌تان
بعضی‌ها دوست دارند چشم‌هایشان را ببندند و بعد وقتی که زمین خوردند زمین و زمان متهم کنند به نامردی و نامرادی. دوست من! ازدواج شوخی بردار نیست. این بار باید فقط خودت مسئولیت هر تصمیمی را بپذیری، حتی اگر دیگران هم تو را تشویق کنند که نبینی باز هم فردا این تو هستی که باید یا پای تصمیم نادرستت بمانی و یا با قبول شکست به اول این مسیر برگردی و همه کارها را از نو آغاز کنی.

ادامه خواندن “سلامتی خود و همسر آینده‌تان – ویبره”

از کجا بفهمیم نامزدمان معتاد است؟ – ویبره

از کجا بفهمیم نامزدمان معتاد است؟ – زوج های جوان

از کجا بفهمیم نامزدمان معتاد است؟
بحث اعتیاد در سال‌های اخیر در کشورمان یکی از عمده‌ترین مسایل مطرح شده در جامعه است. با وجود آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی ایجاد شده توسط فرد مصرف‌کننده، باید به فرد معتاد به عنوان یک انسان باهمه آرزوها و آمال فردی نگاه کنیم.

ادامه خواندن “از کجا بفهمیم نامزدمان معتاد است؟ – ویبره”

عشق ممنوع، عشق مجاز – ویبره

عشق ممنوع، عشق مجاز – زوج های جوان

عشق ممنوع، عشق مجاز
عاشق شدن و ازدواج در سنین پایین یا سنین بالا می‌تواند تفاوت‌هایی داشته باشد. اگر شما به تازگی عاشق شده‌اید و قصد ازدواج با فرد مورد علاقه‌تان را دارید و به‌دنبال این تصمیم‌تان، دیگران با زبان انتقاد به شما گفته‌اند: الان خیلی زود است، بهتر است قبل از این‌كه در این مورد موضع‌گیری كنید قدری بیشتر روی نكاتی كه برای‌تان شرح می‌دهیم، تامل كنید. در پایان این مقاله متوجه می‌شوید كه بهترین سن برای انتخاب فرد مورد علاقه‌تان چه زمانی است و آیا الان شرایط ازدواج را دارید یا نه!

ادامه خواندن “عشق ممنوع، عشق مجاز – ویبره”

۶سخت‌گیری بی‌مورد شما در ازدواج – ویبره

۶سخت‌گیری بی‌مورد شما در ازدواج – زوج های جوان

6سخت‌گیری بی‌مورد شما در ازدواج
ازدواج کردن برای بعضی ها یک عمل استراتژیک تلقی می شود که باید قدم به قدم آن را برنامه ریزی کرد، پیش بینی کرد و اختلاف جزئی از مسیر پیش بینی شده برنامه را یک خطر جدی به حساب آورد.

ادامه خواندن “۶سخت‌گیری بی‌مورد شما در ازدواج – ویبره”