تسبیح اعجاب انگیز – ویبره

تسبیح اعجاب انگیز – معصومین

تسبیح اعجاب انگیز
با اینکه اذکار وارد شده در منابع اسلامی از آن جهت كه ذكر خداوند متعال هستند داراى فضیلت مى باشند و موجب پاکی دل و جلای روح می شوند اما بعضی از آنها بر بعضی دیگر برتری داده شده اند. در این میان تاكید شیعه بر افضل بودن تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام دلیل دیگرى دارد و آن این است كه این تسبیح منسوب به دختر گرامى پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله یعنى حضرت فاطمه علیهاالسلام مى باشد و آن حضرت تا آخرین لحظات حیات بر انجام آن مداومت داشته و در هیچ حال آن را ترك نمى كرده است. در این نوشتار به برخی از اسرار و برکات این ذکر ملکوتی خواهیم پرداخت.

ادامه خواندن “تسبیح اعجاب انگیز – ویبره”

زندگینامه امام رضا (ع) – ویبره

زندگی نامه امام رضا (ع) – زندگینامه چهارده معصوم

زندگی نامه امام رضا (ع)
زادگاه
هشتمین پیشواى شیعیان امام على بن موسى الرضا علیه السلام در مدینه دیده به جهان گشود.

ادامه خواندن “زندگینامه امام رضا (ع) – ویبره”

شفاعت امام زمان – ویبره

شفاعت امام زمان – مهدویت

شفاعت امام زمان
در زیارت جامعة کبیره می‌خوانیم که «بِکُمْ فَتَحَ اللهُ و بِکُمْ یَخْتِم» یعنی خداوند فتح همة باب‌های هدایت را به دست شما قرار داده است و ختم و بستن راه‌های انحراف را از طریق وجود شما عملی ساخته است. «فازَ الْفائِـزُونَ بِوِلایَتِکُم» یعنی رستگاران، به‌واسطة شما رستگار شدند. یعنی اگر کسی توانست در زندگی دنیایی‌اش خود را به ثمر برساند به جهت آن بود که شما را به عنوان امام خویش برگزید و حاکمیت شما را به قلب خود رساند و همه ابعاد خود را در اختیار شما قرار داد و شما را شفیع خود گرفت.

ادامه خواندن “شفاعت امام زمان – ویبره”

امام زمانت را یاری کن – ویبره

امام زمانت را یاری کن – مهدویت

امام زمانت را یاری کن
بی تردید دعا کردن برای آن بزرگوار، نصرت و یاری اوست، چون یکی از انواع نصرت، یاری کردن به زبان است، و دعا برای آن حضرت یکی از اقسام یاری کردن به زبان است. قرآن مجید می فرماید: و اذا حییتم بتحیه فحیوا باحسن منها او ردوها … (۱)

ادامه خواندن “امام زمانت را یاری کن – ویبره”

دعاگویان مهدی اهل نجاتند – ویبره

دعاگویان مهدی اهل نجاتند – مهدویت

دعاگویان مهدی اهل نجاتند
واکثر الدعاء بتعجیل الفرج فان ذلک فرجکم؛ و برای تعجیل فرج زیاد دعا کنید که آن فرج شماست. (۱)

ادامه خواندن “دعاگویان مهدی اهل نجاتند – ویبره”

شریک القرآن – ویبره

شریک القرآن – مهدویت

شریک القرآن
پیامبر اكرم ـ صلّی الله علیه و آله ـ فرمودند: به درستی كه من در میان شما دو امانت گرانبها می‎گذارم یكی كتاب خدا و دیگر عترتم و این دو یادگار من هیچ گاه از همدیگر جدا نمی‎شوند، تا حوض (كوثر) به من برسند.

ادامه خواندن “شریک القرآن – ویبره”

زمینه ظهور – ویبره

زمینه ظهور – مهدویت

زمینه ظهور
دیدگاهی که معتقد است فقط وقتی ظلم و ستم به بیشترین حد خود برسد، زمینه ظهور فراهم می‌شود و در این میان مردم نقش خاصی در فراهم شدن زمینه‌های عدالت‌طلبی و ظلم‌ستیزی مهدوی ندارند، دیدگاهی است که انفجاری بودن ظهور را اقتضا می‌کند.

ادامه خواندن “زمینه ظهور – ویبره”

صحنه همچنان باقی است – ویبره

صحنه همچنان باقی است – مهدویت

صحنه همچنان باقی است
می‌گوییم خدا نیامرزد کسانی را که در روزگار معصومین علیهم السلام بودند و درباره آنان کوتاهی کردند. حق ایشان را ادا نکردند، آنها را تنها گذاشتند، سراغ دیگران رفتند، به فرامین، سفارشات و توصیه‌های آن بزرگواران اعتنا نکردند، یا اگر اعتنا کردند، عمل نکردند، یا آن را ناتمام رها کردند. به گونه‌ای سخن می‌گوییم و حس می‌گیریم و جلو می‌رویم که فراموشمان می‌شود هنوز هم روزگار، روزگار امام معصوم است. هنوز هم فردی از همان خاندان وجود دارد، هنوز هم وظیفه ما همچون گذشتگان مودت و محبّت (۱) نسبت به آن وجود مبارک است.

ادامه خواندن “صحنه همچنان باقی است – ویبره”

عرشیان فرش‌نشین – ویبره

عرشیان فرش‌نشین – مهدویت

عرشیان فرش‌نشین
خاندان ابن طاووس از بزرگترین خاندان علمای شیعه می‌باشند که همگی آنان از فقها، محدثین، متکلمین، ادبا و دانشمندان بنام جهان اسلام بودند و آثار پر ارزشی از خود به یادگار گذاشتند و منشأ نشر فرهنگ اصیل اسلام ناب در جامعه گردیدند. از جمله علمای نامدار این خاندان، سید بن طاووس; می‌باشد. ایشان در روز پنجشنبه نیمه ماه محرم الحرام سال ۵۸۰ در حلّة سیفیه دیده به جهان گشود. نامش علی بن موسی ملقّب به «رضیّ الدین» و معروف به «ابن طاووس» و گاهی موصوف به «طاووس» است.

ادامه خواندن “عرشیان فرش‌نشین – ویبره”

هم امام، هم رفیق – ویبره

هم امام، هم رفیق – مهدویت

هم امام، هم رفیق
رابطه ای مثل رابطه فرزند با پدرش یا دوست با رفیق شفیقش. حالا اگر بدانیم پیش از ما، امام دست دوستی به طرفمان دراز کرده است، چگونه می‌توانیم بی تفاوت به این دست پر برکت و مهربان به زندگی عادت وار خودمان ادامه دهیم؛ در حالی كه می‌دانیم اگر دست امام را بگیریم، دوستی داریم که تا ابد، بهترین پشتوانه و بهترین همراه ماست و هرگز جز برای خدا از ما خشم نمی گیرد و مهربان‌تر از هر دوستی است.

ادامه خواندن “هم امام، هم رفیق – ویبره”

او هم از من انتظار دارد – ویبره

او هم از من انتظار دارد – مهدویت

او هم از من انتظار دارد
همیشه نشسته ایم و پشت سر هم برایش «باید» بافته ایم. لیست بلند بالایی از «باید»ها ساخته ایم تا او بیاید و همه شان را به تنهایی بر دوش بکشد و تمام درد های جامعة بشری را به تنهایی مداوا کند و تمام انتظارات ما را برآورد.

ادامه خواندن “او هم از من انتظار دارد – ویبره”

وظایف خواص و علما – ویبره

وظایف خواص و علما – مهدویت

وظایف خواص و علما
علماى اسلام و رهبران فكرى فرهنگى جامعه ى اسلامى مكرر در روایات مورد تعریف و تمجید قرار گرفته و شأن والاى آنان گوشزد شد است پیامبر مكرم اسلام فرمودند:

ادامه خواندن “وظایف خواص و علما – ویبره”

باران بی‌وقفه فیض – ویبره

باران بی‌وقفه فیض – مهدویت

باران بی‌وقفه فیض
هنوز هم منتظریم تا به الف قامتت، قیامت صغری به پا شود.

مقیم منزل شوقیم؛ شاید كه غبار چنان شهوار، سرمه چشمانمان شود.

ادامه خواندن “باران بی‌وقفه فیض – ویبره”

یاران حضرت – ویبره

یاران حضرت – مهدویت

یاران حضرت
بحث «انتظار»، مقوله‌ای عمومی است و همه اقشار یك جامعه را شامل می‌شود؛ امّا در میان همه گروه‌های سنّی در یك جامعه، انتظار با جوان تناسب بیشتری دارد.

ادامه خواندن “یاران حضرت – ویبره”