تسبیح اعجاب انگیز – ویبره

تسبیح اعجاب انگیز – معصومین

تسبیح اعجاب انگیز
با اینکه اذکار وارد شده در منابع اسلامی از آن جهت كه ذكر خداوند متعال هستند داراى فضیلت مى باشند و موجب پاکی دل و جلای روح می شوند اما بعضی از آنها بر بعضی دیگر برتری داده شده اند. در این میان تاكید شیعه بر افضل بودن تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام دلیل دیگرى دارد و آن این است كه این تسبیح منسوب به دختر گرامى پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله یعنى حضرت فاطمه علیهاالسلام مى باشد و آن حضرت تا آخرین لحظات حیات بر انجام آن مداومت داشته و در هیچ حال آن را ترك نمى كرده است. در این نوشتار به برخی از اسرار و برکات این ذکر ملکوتی خواهیم پرداخت.

ادامه خواندن تسبیح اعجاب انگیز – ویبره

ملاقات با آقا – ویبره

ملاقات با آقا – مهدویت

ملاقات با آقا
مردم به شدت به حضرت علاقه‏مند و ارادتمندند و اگر كسی ادعای ملاقات بكند و ظاهرالصلاح هم باشد، ممكن است مقبول قرار بگیرد و این مشكلات فراوانی دارد. در جریان رؤیت حضرت، باید این نكته‌ها روشن شود كه خیلی از موارد است كه انسان یك بیماری دارد و شفا پیدا می‏كند یا گم‏شده‏ای دارد و پیدا می‏كند؛

ادامه خواندن ملاقات با آقا – ویبره

اینفوگرافی غدیر – ویبره

اینفوگرافی غدیر – معصومین

اینفوگرافی غدیر
از دوردست، صدایی، سکوت صدا را می‏ آشوبد. به گمانم صدای زنگ کاروان است که در همهمه وحشت ‏افزای تنهایی برکه می‏ پیچد. کاروان نزدیک و نزدیک ‏تر می‏ شود. ناگاه، صدایی، در سکوت کاروان پیچید. صدایی، حجاز را به لرزه افکند:

ادامه خواندن اینفوگرافی غدیر – ویبره

شمع ولایت – ویبره

شمع ولایت – معصومین

شمع ولایت
هنوز چند ماهى از حجة الوداع و بیعت همگان با وصىّ مصطفى صلی الله علیه وآله نگذشته بود كه ابر سیاه پیمان‌ شكنى جامعه اسلامى را به تیرگى و سیاهى كشانید. هنوز چند ساعتى از عروج آخرین پیامبر نگذشته بود كه امت او تیغ حق‌ كشى از نیام كینه و نفاق بر كشیدند و بر قلب یگانه وصىّ او نشاندند. هنوز چند لحظه‌‌اى از غسل بدن مطهر پیامبر رحمت نگذشته بود كه پیروانش، پاره تن و یگانه دختر او را مورد دردناک‌ ترین بى مهری ‌ها و ظلم ‌ها قرار دادند.

ادامه خواندن شمع ولایت – ویبره

حماسه بانو – ویبره

حماسه بانو – معصومین

حماسه بانو
برخلاف عده ای از دینداران که معتقدند زن نباید در جامعه حاضر شود، حضور بسیار پررنگ دختر امیرالمۆمنین علیه السلام در صحرای کربلا حجتی است بر ضرورت حضور بانوان مسلمان در صحنه های مهم جامعه. البته این بدان معنا نیست که زن در هر جایی و به هر صورتی فعالیت داشته باشد، بلکه نقش آفرینی ایشان باید براساس اصول و موازین شرعی صورت پذیرد.
 

ادامه خواندن حماسه بانو – ویبره

امام سجاد – ویبره

امام سجاد – معصومین

امام سجاد
ای مردم نیرنگ باز و مکار! به خواسته های دل خویش نخواهید رسید. می خواهید به من نیرنگ بزنید همچون گذشته که به پدرانم زدید؟ به خدای شتران راهوار، چنین چیزی دیگر پیش نمی آید! هنوز زخم دل بهبودی نیافته، همین دیروز بود که پدرم را با افراد خانواده اش کشتید، هنوز سوگ رسول الله و داغ پدرم و فرزندان پدرم فراموش نشده است. هنوز این غصه ها گلوگیر من است و این اندوه ها در سینه ام جوشان است و دلم از این غم ها خروشان است، آنچه از شما می خواهم این است که نه با ما باشید و نه بر ما.

ادامه خواندن امام سجاد – ویبره

علی اصغر – ویبره

علی اصغر – معصومین

علی اصغر
على اصغر، یعنى درخشانترین چهره كربلا، بزرگترین سند مظلومیت و معتبرترین ‏زاویه شهادت… . چشم تاریخ، هیچ وزنه ‏اى را در تاریخ شهادت، به چنین سنگینى ندیده‏ است.”( اولین دانشگاه و آخرین پیامبر،شهید پاك نژاد،ج ۲،ص ۴۲) على اصغر را باب الحوائج می ‏دانند،گر چه طفل رضیع و كودك كوچك است، امّا مقامش نزد خدا والاست. (فرهنگ عاشورا،جواد محدّثی)

ادامه خواندن علی اصغر – ویبره

چرا عید غدیر؟ – ویبره

چرا عید غدیر؟ – معصومین

چرا عید غدیر؟
عید غدیر، حقیقتاً یكى از عظیمترین اعیاد اسلامى است و بنا بر بعضى از روایات، بزرگتر از اعیاد دیگر است و در این باب كه فضیلت عید غدیر نسبت به دیگر اعیاد، چقدر افزون‏تر است، روایات معتبرى هم داریم. شاید بتوان گفت كه هدف از همه‏ى زحماتى كه پیغمبر اكرم (صل الله علیه واله) و بزرگان دین و انبیاء الهى (علیهم الصّلاة و السّلام)، متحمّل شده‏اند، استقرار ولایت الهى بوده است.

ادامه خواندن چرا عید غدیر؟ – ویبره

پا به پای خورشید – ویبره

پا به پای خورشید – معصومین

پا به پای خورشید
پس از به شهادت رسیدن امام هفتم حضرت موسى بن جعفر علیهماالسلام به دست هارون عباسى، شیعیان آن حضرت با اعلام مظلومیّت امامشان، و افشاى جنایتهاى عباسیان، مردم را بر علیه آنان شورانده و تا حدودى در این كار موفق شدند، تا اینكه هارون عباسى به هلاكت رسید و قدرت به دست مأمون عباسى افتاد، مأمون كه از شیطنت خاصى برخوردار بود، به فكر افتاد كه از نقمت و نارضایتى شیعیان بكاهد و خودش را ارادتمند و دوستدار اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام وانمود كند.

ادامه خواندن پا به پای خورشید – ویبره