تسبیح اعجاب انگیز – ویبره

تسبیح اعجاب انگیز – معصومین

تسبیح اعجاب انگیز
با اینکه اذکار وارد شده در منابع اسلامی از آن جهت كه ذكر خداوند متعال هستند داراى فضیلت مى باشند و موجب پاکی دل و جلای روح می شوند اما بعضی از آنها بر بعضی دیگر برتری داده شده اند. در این میان تاكید شیعه بر افضل بودن تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام دلیل دیگرى دارد و آن این است كه این تسبیح منسوب به دختر گرامى پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله یعنى حضرت فاطمه علیهاالسلام مى باشد و آن حضرت تا آخرین لحظات حیات بر انجام آن مداومت داشته و در هیچ حال آن را ترك نمى كرده است. در این نوشتار به برخی از اسرار و برکات این ذکر ملکوتی خواهیم پرداخت.

ادامه خواندن تسبیح اعجاب انگیز – ویبره

جامعه علوی و مهدوی – ویبره

جامعه علوی و مهدوی – مهدویت

جامعه علوی و مهدوی
 هنگامی كه به سراغ قرآن كریم می‌رویم، اكثر آیات آن اشاره به زندگی اجتماعی بشر دارد و راه و روش زندگی اجتماعی به طور كامل و جامع در این كتاب شریف الهی آمده است؛ به عنوان مثال، برخی از این آیات عبارتند از:

ادامه خواندن جامعه علوی و مهدوی – ویبره

سوره نور – ویبره

سوره نور – مهدویت

سوره نور
سوره نور، سوره ای است که مباحث آن عمدتاً پیرامون اخلاق و احکام خانواده و مقابله با ساختار شکنان خانواده می باشد. دقت در مفاهیم الفاظ این سوره، پرده از برخی از اسرار و زیبائی های ارتباط تنگاتنگ این سوره با مباحث خانواده و سپس ارتباط مباحث خانواده با موضوع مهدویت بر می دارد.

ادامه خواندن سوره نور – ویبره

علایم و شرایط ظهور (١) – ویبره

علایم و شرایط ظهور (١) – مهدویت

علایم و شرایط ظهور (١)
درباره وجود حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف از ابعاد و زوایای گوناگونی می‌توان به تحقیق و كنكاش پرداخت.

ادامه خواندن علایم و شرایط ظهور (١) – ویبره

ریشه‌یابی انتظار – ویبره

ریشه‌یابی انتظار – مهدویت

ریشه‌یابی انتظار
گل‌های باغ، چشم به راهند تا سایه باغبان مهربان را بر سر خود ببینند و از دستان پرمهر او آب حیات بنوشند و دل‌های مشتاق بی‌تابند تا عنایت شورآفرین باغبان هستی را لمس کنند. به راستی انتظار چه زیبا و شیرین است؛ اگر زیبایی آن در کام دل چشیده شود.

ادامه خواندن ریشه‌یابی انتظار – ویبره

فرازهایی از دعای عهد – ویبره

فرازهایی از دعای عهد – مهدویت

فرازهایی از دعای عهد
«اللَّهُمَّ إِنِّى اُجَدِّدُ لَهُ فِى صَبِیحَةِ یَوْمِى هَذَا وَ مَا عِشْتُ مِنْ اَیَّامِى عَهْداً وَ عَقْداً وَ بَیْعَةً لَهُ فِى عُنُقِى؛ خدایا! من در صبحگاه امروز و هر روز ـ تا زمانی كه زنده ام ـ تجدید می كنم عهد و عقد و بیعت را برگردنم!»

ادامه خواندن فرازهایی از دعای عهد – ویبره

دعایی برای بهاری شدن – ویبره

دعایی برای بهاری شدن – مهدویت

دعایی برای بهاری شدن
یكی از گنجینه‌های ارزشمند مذهب تشیع، دعاهایی است كه از فراز و نشیب تاریخ، گذركرده و در بستر مكتب اهل بیت علیهم السلام به دست ما رسیده است. مضامین بلند، استواری متن و عبارات دلنشین، از جملة ویژگی‌های این دعاها است. از جملة این دعاهای گرانسنگ و تعهد آفرین، «دعای عهد» است كه شهرتی ویژه دارد.

ادامه خواندن دعایی برای بهاری شدن – ویبره