تسبیح اعجاب انگیز – ویبره

تسبیح اعجاب انگیز – معصومین

تسبیح اعجاب انگیز
با اینکه اذکار وارد شده در منابع اسلامی از آن جهت كه ذكر خداوند متعال هستند داراى فضیلت مى باشند و موجب پاکی دل و جلای روح می شوند اما بعضی از آنها بر بعضی دیگر برتری داده شده اند. در این میان تاكید شیعه بر افضل بودن تسبیح حضرت فاطمه علیهاالسلام دلیل دیگرى دارد و آن این است كه این تسبیح منسوب به دختر گرامى پیامبر اسلام صلی الله علیه وآله یعنى حضرت فاطمه علیهاالسلام مى باشد و آن حضرت تا آخرین لحظات حیات بر انجام آن مداومت داشته و در هیچ حال آن را ترك نمى كرده است. در این نوشتار به برخی از اسرار و برکات این ذکر ملکوتی خواهیم پرداخت.

ادامه خواندن “تسبیح اعجاب انگیز – ویبره”

فعالیت های امام حسن – ویبره

فعالیت های امام حسن – معصومین

فعالیت های امام حسن
امام حسن مجتبی علیه السلام قبل از رسیدن به مقام امامت، در کنار پدر بزرگوارشان به رسیدگی به برخی از امور می پرداختند و در زمینه های مختلف فعالیت هایی داشتند که در اینجا به برخی از آنها اشاره میکنیم.

ادامه خواندن “فعالیت های امام حسن – ویبره”

زوجات رسول خدا – ویبره

زوجات رسول خدا – معصومین

زوجات رسول خدا
از اعتراضاتی که (از سوی کلیسا) بر مساله تعدد زوجات رسول خدا صلی الله علیه وآله، شده این است که (اصحاب کلیسا) گفته اند: تعدد زوجات جز حرص در شهوترانی و بی طاقتی در برابر طغیان شهوت هیچ انگیزه دیگری ندارد و رسول خدا روی همین جهت تعدد زوجات را برای امتش تجویز کرد و حتی خودش به آن مقداری که برای امت خود تجویز نموده (چهار همسر) اکتفا ننموده و عدد همسرانش را به نه نفر رسانید.

ادامه خواندن “زوجات رسول خدا – ویبره”

بدی‌ها از زبان مشعلدار خوبی‌ها – ویبره

بدی‌ها از زبان مشعلدار خوبی‌ها – معصومین

بدی‌ها از زبان مشعلدار خوبی‌ها
در سالروز ولادت امام هادی علیه السلام یکی از روایتهای مشهور ایشان را بازخوانی می‌کنیم تا به اهمیت آن در زندگی خود پی ببریم. در این روایت به عاملی مهم و روانشناختی درباره آزارگری‌ها می‌ پردازیم به امید آنکه این عامل را در وجود خود از بین ببریم.

ادامه خواندن “بدی‌ها از زبان مشعلدار خوبی‌ها – ویبره”

گذرگاهی برای عروج – ویبره

گذرگاهی برای عروج – معصومین

گذرگاهی برای عروج
اگر در آیات قرآن كریم و مواعظ پیامبر اكرم و اهل‌ بیت عصمت و طهارت علیهم السلام که در واقع عِدل یکدیگرند، دقت كنیم، خواهیم دید كه یكى از مسایل محورى و مهمى كه زیاد بر آن تكیه شده و درباره آن مطالب گوناگونى مۆكداً بیان گردیده، مسأله «توجه به آخرت» و «پرهیز از دل ‌باختگى در برابر دنیا» است.
 

ادامه خواندن “گذرگاهی برای عروج – ویبره”

عظمتهای روزگار – ویبره

عظمتهای روزگار – معصومین

عظمتهای روزگار
افكار جامعه و عقول بشر كسى را كه در راه یارى حق، فداكارى و از خودگذشتگى نشان دهد مالك تمام عظمت ها و فضایل مى دانند و هرچه درجه فداكارى عالیتر و خالص تر باشد عظمت شخصیت او در دل ها بیشتر مى شود. در این میان، فداكارى بی‌مانند سالار شهیدان حضرت امام حسین علیه السّلام بقدرى پایه او را بالا برده كه در هر میدان مقایسه و مسابقه مى تواند با همین یك صفت از صاحب هر خُلق كریم سبقت گیرد.

ادامه خواندن “عظمتهای روزگار – ویبره”

بانویی همیشه در صحنه – ویبره

بانویی همیشه در صحنه – معصومین

بانویی همیشه در صحنه
استاد شهید علاّمه مطهّری می‏نویسد: «وظیفه پوششی كه اسلام برای زنان مقرّر كرده است، به این معنی نیست كه آنها از خانه بیرون نروند، زندانی كردن و حبس زن در اسلام مطرح نیست… پوشش زن در اسلام این است كه زن در معاشرت خود با مردان، بدن و موی خود را بپوشاند، و به جلوه‏گری و خودنمایی نپردازد، آیات مربوطه همین معنی را ذكر می‏كند، و فتوای فقهاء هم مۆیّد همین مطلب است» (مرتضی مطهّری، مسأله حجاب، چاپ جدید، ص۷۹)

ادامه خواندن “بانویی همیشه در صحنه – ویبره”

وحدت شیعه و سنی – ویبره

وحدت شیعه و سنی – معصومین

وحدت شیعه و سنی
“پس آگاه باش! که هیچ مردی حریص تر از من بر اجتماع امت رسول خدا صلی الله علیه وآله و الفت یافتن میان اعضای آن وجود ندارد. با این عمل در جستجوی ثواب نیکو و سرانجام همراه با کرامت هستم”.

ادامه خواندن “وحدت شیعه و سنی – ویبره”

معین الضعفاء – ویبره

معین الضعفاء – معصومین

معین الضعفاء
امام هشتم شیعیان حضرت علی بن موسی الرضا (علیهماالسلام) روز یازدهم ذیقعده سال ۱۴۸ هـ. ق در مدینه دیده به جهان گشود.

ادامه خواندن “معین الضعفاء – ویبره”

پنج درس آموزنده – ویبره

پنج درس آموزنده – معصومین

پنج درس آموزنده
امام سجّاد (علیه السلام) در عین آن كه زینت عبادت كنندگان، بزرگمرد عبادت، عرفان و سجده بود، مجاهد بزرگ فی‏سبیل‏اللّه بود، او در عین آن كه كانون علم و اندیشه و معرفت بود، تواضع ویژه‏ای داشت، و در عین آن كه شكوه و جلال و ابّهت خاصی داشت، دارای حلم و بردباری و سعه صدر مخصوصی بود، و در یك كلمه كانون همه كمالات انسانی و ارزش‏های والای معنوی بود.

ادامه خواندن “پنج درس آموزنده – ویبره”