بهای نفت افزایش یافت – ویبره

بهای نفت افزایش یافت
به گزارش خبرگزاری فرانسه ازنیویورک؛ در حدود ساعت سیزده و بیست دقیقه به وقت گرینویچ، بهای هر بشکه نفت «خام سبک شیرین»، وست تگزاس اینترمدییت، درمعاملات بازار نفتی نیویورک «نایمکس»، برای تحویل در ماه آوریل با نود و دو سنت افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به نود و سه دلار و هشت سنت رسید.

ادامه خواندن “بهای نفت افزایش یافت – ویبره”

ماجرای استخدام دولتی

ماجرای استخدام دولتی
رئيس مركز برنامه‌ريزي و تأمين نيروي انساني معاونت برنامه‌ريزي رئيس‌جمهور درخصوص جزئيات دستورالعمل جديد استخدام در دستگاه‌هاي دولتي و همچنين تعيين تكليف قبول‌شدگان آزمون‌هاي استخدامي دولت قبل گفت: پيش‌بيني مي‌شود مؤسساتي كه كاملا حرفه‌اي و تخصصي در امر برگزاري آزمون‌ها فعال هستند متولي امر برگزاري اين آزمون‌ها شوند.

ادامه خواندن “ماجرای استخدام دولتی”

کاهش دوباره قیمت طلا در بازار جهانی

کاهش دوباره قیمت طلا در بازار جهانی
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات صبح پنج شنبه بازار سنگاپور حداقل ۰٫۳ درصد افزایش و کاهش یافت و ۱۱۸۱ دلار در مقایسه با ۱۱۸۲ دلار در روز گذشته، معامله شد.

ادامه خواندن “کاهش دوباره قیمت طلا در بازار جهانی”

کام مردم تلخ‌تر از گذشته

کام مردم تلخ‌تر از گذشته
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، با تصویب هیات وزیران در ۱۴ آبان ۹۳ به منظور جبران تعدیل قیمت گندم و افزایش سایر هزینه های دو سال اخیر کارخانجات آسیابانی و نانوایی ها نسبت به قیمت های رسمی و مصوب سال ۱۳۹۲ در سراسر کشور، بالاخره قیمت انواع نان سنتی از روز دوشنبه ۱۰ آذر ماه افزایش یافت.

ادامه خواندن “کام مردم تلخ‌تر از گذشته”

برق خورشیدی در تهران

برق خورشیدی در تهران
سید علی بربند روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: شهروندانی که تمایل دارند تجهیزات تولید برق از انرژی خورشیدی را بر بام منازل خود نصب کرده و از مزایای آن بهره‌مند شوند به ادارات برق در سطح استان تهران مراجعه و نام نویسی کنند.

ادامه خواندن “برق خورشیدی در تهران”

شناسایی کم درآمدها برای ادامه پرداخت یارانه

شناسایی کم درآمدها برای ادامه پرداخت یارانه
اصلاح شيوه پرداخت يارانه نقدي به يكي از اصلي‌ترين دغدغه‌هاي دولت و مجلس براي بازگرداندن هدفمندي يارانه‌ها به ريل قانون بدل شده است. طي يك سال اخير بارها نمايندگان مجلس از دولت خواسته‌اند تا حذف يارانه ۳۰درصد از پردرآمدها را در دستور كار قرار دهد و دولت هم مشكلات پيش‌روي شناسايي اين افراد را مانع كار دانسته است.

ادامه خواندن “شناسایی کم درآمدها برای ادامه پرداخت یارانه”

نان به نرخ روز

نان به نرخ روز
اجراي مرحله تازه ساماندهي بازار گندم، آرد و نان و تأكيد دولت بر آزادپز شدن حداقل ۲۰درصد نانوايي‌هاي سنتي با حذف يارانه آرد، موجب كاهش وزن چانه خمير نان سنگك از ۶۶۷ گرم در اصلاحيه كارگروه تنظيم بازار به ۴۵۰گرم و افزايش نرخ اين نوع نان از ۸۰۰ به هزار و ۳۰۰، كنجدي به ۱۵۰۰ و پر‌كنجد به ۲هزار تومان در نانوايي‌هاي آزاد پز شمال تهران شد.

ادامه خواندن “نان به نرخ روز”

از تهران تا مشهد; به سرعت برق و باد

از تهران تا مشهد; به سرعت برق و باد
پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي نوشت: احمد مجیدی درباره آخرین وضعیت قطار برقی تهران – مشهد اظهار کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در نظر داریم سرعت قطار تهران-مشهد را به ۲۰۰ کیلومتر در ساعت برسانیم.

ادامه خواندن “از تهران تا مشهد; به سرعت برق و باد”

بیکاران سر کار می‌روند؟ یا سر کارند؟

بیکاران سر کار می‌روند؟ یا سر کارند؟
بازگشت به طرح بنگاه‌هاي كوچك در شرايطي مطرح شده كه در دوره احمدي‌نژاد بالغ بر ۲۰ هزار ميليارد تومان براي آن هزينه شد ليكن در نهايت گشايشي در اشتغال كشور ايجاد نكرد به همين دليل از آن به عنوان يك طرح ناكام ياد مي‌شود. خبرگزاري مهر گزارش داده است ربيعي درباره نامه خود اظهار داشت: به رئيس‌جمهور نوشتم كه براي اشتغال‌زايي نيازمند مداخله در بنگاه‌هاي كوچك هستيم.

ادامه خواندن “بیکاران سر کار می‌روند؟ یا سر کارند؟”

افزایش قیمت آب، برق، بنزین، گازوئیل و گاز از ابتدای بهار ۹۴

افزایش قیمت آب، برق، بنزین و گازوئیل و گاز از ابتدای بهار 94
مهر نوشت: پس از افزایش عوارض فروش آب شرب، گرانی ۱۰ درصدی قیمت برق و ۵ درصدی قیمت بنزین و سایر فرآورده‌ای نفتی، اضافه شدن یک بند ناشناخته به قبوض برق و گاز طبیعی و مسئولان دولت تدبیر و امید تاکید می کنند که اجرای فاز سوم قانون هدفمندی یارانه ها هنوز آغاز نشده است.

ادامه خواندن “افزایش قیمت آب، برق، بنزین، گازوئیل و گاز از ابتدای بهار ۹۴”

افزایش نرخ پیامک از اول فروردین

افزایش نرخ پیامک از اول فروردین
به گزارش خبرنگار مهر، افزایش نرخ پیامک تلفن همراه با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بودجه سال ۹۴ دیده شده و براساس آن مقرر شد که اپراتورهای تلفن همراه، علاوه بر قیمت هر پیامک، مبلغ ۱۰ ریال از استفادهکنندگان این خدمات هزینه بیشتر دریافت کنند.

ادامه خواندن “افزایش نرخ پیامک از اول فروردین”

احتمال کاهش نرخ سود سپرده به ۲۰ درصد

احتمال کاهش نرخ سود سپرده به ۲۰ درصد
ایسنا نوشت: اگر چه حدود یکسالی از کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی و ساماندهی رقابت مخرب بین بانکها برای دریافت سپرده‌های گران‌قیمت می‌گذرد؛

ادامه خواندن “احتمال کاهش نرخ سود سپرده به ۲۰ درصد”

مشکلی به نام نرخ سود بانکی

مشکلی به نام نرخ سود بانکی
پيچيدگي‌هاي اين تصميم در شرايط فعلي اقتصاد به قدري بالاست كه وزير اقتصاد از آن به‌عنوان كلافي سردرگم ياد كرده است. بانك‌هاي عامل هفته گذشته در برابر فشارهاي همه‌جانبه براي تعديل نرخ سود سپرده‌هاي بانكي، بيانيه‌اي صادر كردند كه در آن موافقت با كاهش ۲درصدي سود بانكي گنجانده شده بود.

ادامه خواندن “مشکلی به نام نرخ سود بانکی”

حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی

حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی
مهر نوشت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: آن دسته از شهروندانی که براساس تبصره ۲۰ قانون بودجه ۱۳۹۴ افراد غیرنیازمند تشخیص داده و یارانه آنها قطع شده است، در صورت اعتراض می توانند از تاریخ سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ به مدت یک ماه به آدرس الکترونیکی که اعلام می شود، مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.

ادامه خواندن “حذف شدگان از دریافت یارانه نقدی”

پرداخت یارانه‌ها با چهار روز تاخیر

پرداخت یارانه‌ها با چهار روز تاخیر
ايسنا نوشت: ایزدی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌‌ها، اعلام کرد، پنجاه و دومین مرحله از یارانه نقدی همانند ماه‌های گذشته به ازاء هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان ساعت ۲۴ سه شنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد بود.

ادامه خواندن “پرداخت یارانه‌ها با چهار روز تاخیر”

ایران در تولید مواد غذایی – ویبره

ایران در تولید مواد غذایی – اخبار اقتصادی

ایران در تولید مواد غذایی
دبیر انجمن صنایع آبمیوه و کنسانتره با بیان اینکه ایران از نظر مواد غذایی و محصولات کشاورزی یک کشور با پتانسیل بالا محسوب می‌شود، گفت: در کشوری که جنگ ۸ ساله را پشت سر گذاشته مطرح کردن بحث قحطی تازگی دارد و تعجب‌آور است.

ادامه خواندن “ایران در تولید مواد غذایی – ویبره”