بهای نفت افزایش یافت – ویبره

بهای نفت افزایش یافت
به گزارش خبرگزاری فرانسه ازنیویورک؛ در حدود ساعت سیزده و بیست دقیقه به وقت گرینویچ، بهای هر بشکه نفت «خام سبک شیرین»، وست تگزاس اینترمدییت، درمعاملات بازار نفتی نیویورک «نایمکس»، برای تحویل در ماه آوریل با نود و دو سنت افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به نود و سه دلار و هشت سنت رسید.

ادامه خواندن “بهای نفت افزایش یافت – ویبره”

بهای نفت افزایش یافت

بهای نفت افزایش یافت
به گزارش واحد مركزي خبر به نقل از خبرگزاری رویترز از لندن، بهای هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که از آن به عنوان مرجع برای قیمت گذاری دیگر انواع نفت در بازار اروپا استفاده می‌شود، برای تحویل در ماه ژوییه با ۴۹ سنت افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۱۰۹ دلار و ۳۱ سنت رسید.

ادامه خواندن “بهای نفت افزایش یافت”

مقاومت خودروسازان در مقابل نرخ‌های جدید

مقاومت خودروسازان در مقابل نرخ‌های جدید
نسيم آنلاين نوشت: نوروززاده گفت: در موضوع قیمت نمی‌توان به صورت بخشنامه‌ای عمل کرد و باید با برگزاری نشست‌های کارشناسی و با ارائه اسناد و مدارک معتبر، در خصوص نرخ قیمت به توافق رسید

ادامه خواندن “مقاومت خودروسازان در مقابل نرخ‌های جدید”

میلیونرهای جهان رده‌بندی شدند

میلیونرهای جهان رده‌بندی شدند
موسسه مشاوره بوستون آمریکا چندی پیش با انتشار جدیدترین گزارش خود اعلام کرد که تعداد خانواده‌های میلیونر هند در سال ۲۰۱۳ به ۱۷۵ هزار رسید و در مقام ۱۵ در جهان قرار گرفت.

ادامه خواندن “میلیونرهای جهان رده‌بندی شدند”

قیمت‌های جدید‌ خودرو تغییر نمی‌کند

قیمت‌های جدید‌ خودرو تغییر نمی‌کند
گلايه‌هاي مردم و نمايندگان مجلس نسبت به گراني رسمي خودروهاي داخلي همچنان ادامه دارد اما روز گذشته محمدباقر نوبخت از ناتواني دولت براي تغيير قيمت‌هاي مصوب شوراي رقابت خبر داد تا نشست ويژه بعد از ظهر روز گذشته شوراي رقابت با مجلسي‌ها براي بررسي مجدد قيمت خودروهاي داخلي عملا بي‌نتيجه بماند.

ادامه خواندن “قیمت‌های جدید‌ خودرو تغییر نمی‌کند”

قیمت طلا بالای ۱۳۰۰ دلار ماند

قیمت طلا بالای ۱۳۰۰ دلار ماند
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در ساعات ابتدایی معاملات سه شنبه بازار سنگاپور ۱۳۰۸ دلار در مقایسه با ۱۳۰۶ دلار در روز گذشته، معامله شد. در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر با ۰٫۲ درصد افزایش قیمت، به ۱۳۰۸ دلار رسید.

ادامه خواندن “قیمت طلا بالای ۱۳۰۰ دلار ماند”

ورود روغن پالم به صنایع لبنی ممنوع شد

ورود روغن پالم به صنایع لبنی ممنوع شد
به گفته محمد فربد، مصرف روغن نباتي در توليد برخي محصولات و فرآورده‌هاي لبني مجوز وزارت بهداشت را داشته و كارخانه‌ها موظف به درج اين موضوع روي بسته بندي محصولات هستند. اين مجوز تنها براي توليد برخي از انواع پنير مانند پنير پيتزا يا پنير پروسس ارائه شده و اگر كارخانه‌اي آن را بدون مجوز در توليد اين محصولات يا ساير فرآورده‌هاي لبني استفاده كند، مرتكب تخلف شده است.

ادامه خواندن “ورود روغن پالم به صنایع لبنی ممنوع شد”

پراید در مسیر خداحافظی

پراید در مسیر خداحافظی
در ارديبهشت‌ماه سال۸۴ پيكان پس از ۴دهه مقاومت در برابر رقبا و مخالفان با دستور رئيس‌جمهور وقت و پس از انعقاد قرارداد توليد ال ۹۰با رنوي فرانسه رسماً به موزه رفت. اكنون با گذشت نزديك به يك دهه از خداحافظي پيكان، توليد پرايد توسط رقيب سنتي ايران خودرو همچنان ادامه دارد اما زمزمه‌هاي كاهش تدريجي توليد و خروج احتمالي پرايد از چرخه توليد به گوش مي‌رسد، بااين تفاوت كه اين بار جانشينان احتمالي پرايد چيني بوده و به‌نظر نمي‌رسد به اين زودي‌ها توليد پرايد متوقف شود.

ادامه خواندن “پراید در مسیر خداحافظی”

چرا قیمت نان باید گران شود؟

چرا قیمت نان باید گران شود؟
در چند هفته اخير مسئولان اظهارنظرهاي متناقضي در مورد افزايش قيمت نان با توجيه افت كمي و كيفي آن مطرح و تلاش كرده‌اند تا بهبود كيفيت، كاهش ضايعات و ساماندهي توليد و عرضه نان را منوط به افزايش چندباره قيمت‌ها كنند؛ رويكردي كه در چند سال گذشته قادر به ساماندهي بازار نان نبوده است. با اجراي مرحله نخست هدفمندي يارانه‌ها در آذر‌ماه۸۹، ساماندهي بازار گندم، آرد ونان نيز از سال۹۰ با افزايش قيمت‌ها و پرداخت يارانه نقدي ۴هزار و ۵۰۰توماني كليد خورد.

ادامه خواندن “چرا قیمت نان باید گران شود؟”

نگاه واقع بینانه به آمارهای اشتغال

نگاه واقع بینانه به آمارهای اشتغال
به گزارش مهر، مجيد نداف در نخستين جلسه كميته تخصصي اشتغال در كارگروه اشتغال معاونت ساماندهي امور جوانان اظهار كرد كه بنا به بيانات مقام معظم رهبري و در جهت افزايش نرخ جمعيت در ابتدا مي‌بايست مقدمات اشتغال و در ادامه ازدواج و فرزندآوري جوانان مهيا شود.

ادامه خواندن “نگاه واقع بینانه به آمارهای اشتغال”

راه‌های شناسایی اسکناس جعلی

راه‌های شناسایی اسکناس جعلی
به گزارش ایسنا، علی کرامتی در همایش ستاد پیشگیری جعل اسناد و مدارک به ویژگی های امنیتی تولید کاغذ در کارخانه تکاب با اشاره به سه ویژگی امنیتی اسکناس گفت: مواردی که با چشم غیرمسلح قابل دیدن است، شماری تنها با چشم مسلح امکان شناسایی دارند و برخی دیگر هم فقط با ماشین مخصوص امکان شناسایی دارند .

ادامه خواندن “راه‌های شناسایی اسکناس جعلی”

عرضه ۴۷ هزار خودروی چینی طی ۶ماه

عرضه ۴۷ هزار خودروی چینی طی ۶ماه
آمار رسمي واردات خودرو طي ۶ماهه نخست امسال در حالي از صدرنشيني ۲برند خودروساز كره‌اي (هيونداي با واردات ۲۴هزار و ۹۹۱ دستگاه و كياموتورز با واردات ۹هزار و ۳۳۹دستگاه) و رتبه‌هاي سوم، هفتم و دهم ۳برند چيني (جيلي، گريت‌وال و ‌ام‌جي) با مجموع واردات و فروش ۷هزارو ۲۲۱خودروحكايت دارد.

ادامه خواندن “عرضه ۴۷ هزار خودروی چینی طی ۶ماه”

احتمال بازگشت سونامی قیمت‌ها

احتمال بازگشت سونامی قیمت‌ها
همچنین یکی دیگر از مواردی که در بسته خروج از رکود دولت مشاهده نمی‌شود موضوع هماهنگی سیاست‌های پولی، مالی و تجاری است.

ادامه خواندن “احتمال بازگشت سونامی قیمت‌ها”

نرخ‌ شکنی سود بانکی

نرخ‌ شکنی سود بانکی
شوراي هماهنگي بانك‌هاي دولتي و كانون بانك‎ها و مؤسسات اعتباري در نامه‌اي مشترك به بانك مركزي، ضمن هشدار نسبت به نرخ‌شكني مؤسسات بدون مجوز، خواستار نظارت جدي اين بانك بر اجراي نرخ سود ۲۲درصد شدند.

ادامه خواندن “نرخ‌ شکنی سود بانکی”

بزودی ارز آرام می‌گیرد

بزودی ارز آرام می‌گیرد
به گزارش همشهري، ولي‌الله سيف در حاشيه چهارمين همايش سياست‌هاي پولي و چالش‌هاي بانكداري و توليد در جمع خبرنگاران افزود: بانك مركزي بازار را به دقت زيرنظر دارد و فكر مي‌كند كه در آينده نزديك بازار به آرامش قبلي بازگردد. روز گذشته قيمت دلار در بازار آزاد اندكي كاهش يافت و به ۳هزار و ۵۵۰تومان رسيد. همين موضوع موجب شد تا بهاي سكه بهار آزادي نيز به ۹۹۲هزار تومان كاهش يابد.

ادامه خواندن “بزودی ارز آرام می‌گیرد”