رکورد مبادلات سکه در بورس کالا شکسته شد – ویبره

رکورد مبادلات سکه در بورس کالا شکسته شد
به گزارش همشهری،با آغازبهمن ماه امسال معاملات آتی سکه در بورس کالا با رشد چشمگیری مواجه شد؛ به طوری که فقط در ۱۰ روز نخست این ماه ارزش معاملات سکه ۱۲۲ درصد رشد کرد،این شرایط ادامه داشت و در نهایت رکورد ارزش معاملات آتی سکه در بهمن ماه امسال شکسته شد؛ به طوری که سرمایه گذاران در بهمن ماه امسال ۲۹۲هزارو۹۱۵ قرارداد به ارزش چهارهزارو۶۴۹ریال معادل۳٫۸میلیارد دلار(با احتساب هر دلار ۱۲۲۶تومان) منعقد کردند.

این بالاترین میزان مبادلات سکه در بورس کالا از زمان آغاز معاملات آتی تاکنون است. آمار ها همچنین نشان می دهد که ارزش معاملات آتی سکه در ۱۱ماه نخست امسال به ۳۳ هزارو۲۰۶ میلیارد تومان، معادل ۲۷ میلیارد دلار(با احتساب هر دلار ۱۲۲۶ تومان) رسیده است. در ۱۲ماه سال گذشته سرمایه گذاران با خرید۱۳ هزارو۱۰۰ میلیارد تومان سکه، رکورد تازه ای به ثبت رسانده بودند اما در شش‌ماهه اول سال جاری این رکورد در بورس کالا شکست و سرمایه گذاران فقط در طول شش‌ماه بیش از کل معاملات سال ۹۰ سکه خریدند.

با ادامه روند کنونی به نظر می رسد ارزش معاملات آتی سکه در بورس کالا تا پایان سال از مرز ۳۷‌هزار میلیارد تومان هم عبور کند. بدون شک با درنظرگرفتن ارزش معاملات رینگ فلزی و نفت و پتروشیمی در بورس کالا به نظر می رسد امسال ارزش کل معاملات بورس کالا از مرز ۷۰ هزار میلیارد تومان هم عبور کند و رتبه نخست بازار سرمایه ایران در سال ۹۲ به بورس کالا تعلق بگیرد.

Vibre.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *