نرخ تورم در اردیبهشت ماه

نرخ تورم در اردیبهشت ماه
ایسنا نوشت: شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران دراردیبهشت ماه ۱۳۹۲ به عدد۱۶۳/۷ رسید و نرخ تورم در دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه ۱۳۹۲ نسبت به دوازده ماه منتهی به اردیبهشت ماه ۱۳۹۱ معادل ۳۴ درصد است.

شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در سال ۱۳۹۱ نسبت به سال ۱۳۹۰ (نرخ تورم سال ۱۳۹۱) معادل ۳۰٫۵ درصد افزایش داشته است.

خلاصه نتایج بدست آمده از شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران بر اساس سال پایه ۱۰۰=۱۳۹۰ به گونه ای است که شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی در مناطق شهری ایران در سال ۱۳۹۱ نسبت به سال ۱۳۹۰ (نرخ تورم سال ۱۳۹۱) معادل ۳۰٫۵ درصد افزایش داشته است.

این در حالی است مرکز آمار نرخ تورم در اردیبهشت ماه را ۳۱ درصد اعلام کرده بود، طبق اعلام مرکز آمار ایران شاخص کل در اردیبهشت‌ماه سال جاری با رشد بیش از یک درصدی به ۱۵۶٫۷ درصد افزایش یافته است.

این در حالی است که شاخص کل یعنی تورم نقطه به نقطه در اردیبهشت ماه با کاهش نسبت به ماه قبل به ۳۸٫۷درصد رسید.

بنا براین گزارش نرخ تورم ار دیبهشت ماه نیز با تغییر ۱٫۲ درصدی به ۳۱ افزایش یافت این در حالی است که این نرخ در فروردین ۲۹٫۸ و در اسفند سال گذشته ۳۱٫۵ درصد بوده است.

اما تورم گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها و دخانیات در اردیبهشت سال جاری از ۴۷٫۸ در ماه گذشته به ۴۹٫۶ درصد افزایش یافته است.

همچنین تورم گروه غیر خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها و دخانیات در ماه گذشته نیز با افزایش ۱٫۵ درصدی نسبت به فروردین ماه به ۲۴٫۵درصد افزایش یافته است.

طبق این گزارش شاخص گروه کالاهای غیرخوراکی و خدمات نیز با افزایش نسبت به ماه قبل به ۱۹۵٫۶رسیده است.

همچنین شاخص گروه کالاهای غیرخوراکی و خدمات مصرفی خانوار شهری با رشد نسبت به ماه قبل به ۱۴۳٫۳ افزایش یافت.

vibre.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *