آتش‌سوزی در بازار تهران

آتش‌سوزی در بازار تهران
سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات این خبر گفت: وقوع آتش‌سوزی در یک مجتمع تجاری سه طبقه قدیمی در ساعت ۶:۱۲ صبح روز پنجشنبه ( ۹ خرداد) به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد که با توجه به موقعیت محل و شدت حادثه پنج ایستگاه حریق یک گروه نجات، یک گروه هزمت، دو نرده‌بان، یک بالابر و دو خودرو حامی تجهیزات تنفسی از سوی ستاد فرماندهی به محل حادثه واقع در بازار تهران اعزام شد.

وی محل دقیق حادثه را خیابان خیام چهارراه گلوبندک اعلام کرد و افزود: آتش‌نشانان پس از حضور در محل مشاهده کرده‌اند که در طبقه سوم این ساختمان که دارای سقف شیروانی با ستون‌های چوبی بود، حریق گسترده‌ای به مساحت حدود ۱۰۰۰ مترمربع به وقوع پیوسته که شعله آتش در حال سرایت به اماکن مجاور و مغازه‌های این پاساژ بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه به علت حجم بالای شعله‌های آتش دسترسی به کانون حریق برای آتش‌نشانان سخت شده بود گفت: آتش‌نشانان پس از قطع‌برق و گاز محل عملیات اطفاء حریق را از چند جهت به طور همزمان آغاز کرده و در مرحله اول موفق به مهار آن شدند.

وی با اشاره به وجود حدود ۴۰ باب مغازه در طبقه سوم این مجتمع تجاری گفت: آتش‌نشانان مانع از سرایت آتش از سقف شیروانی این پاساژ به اجناس داخل مغازه‌ها شدند.

ملکی اضافه‌کرد: آتش‌نشانان پس از مدتی شعله‌های آتش در سقف این مجتمع تجاری را به طور کامل اطفاء کردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه این حادثه با توجه به زمان وقوع آن از میان شهروندان مورد مصدوم و فوتی نداشت، گفت: تنها چند آتش‌نشان دچار دودزدگی شدند و یکی از آتش‌نشانان نیز از ناحیه کمر دچار آسیب‌دیدگی و به مراکز درمانی منتقل شد.

ملکی با اشاره به قراردادن تعداد زیادی از اجناس این مغازه‌ها در راه‌پله‌ها و فضاهای عمومی اظهارکرد: چینش غیراستاندارد این اجناس قطعا می‌توانست میزان خسارت را بالا ببرد که خوشبختانه در این مورد آتش‌نشانان مانع از آن شدند.

وی با اشاره به سیم‌کشی فرسوده و غیراستاندارد این ساختمان اظهارکرد: پیش از این نیز کارشناسان سازمان آتش‌نشانی با مراجعه به این محل توصیه‌های ایمنی لازم را به مالکان و صاحبان صنوف ارائه داده بودند.

به گفته ملکی علت این حادثه از سوی کارشناسان سازمان آتش‌نشانی تحت بررسی است.

vibre.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *