کف زن بین‌المللی خود را به کری می‌زد – ویبره

کف زن بین‌المللی خود را به کری می‌زد
سرهنگ عبدالرضا خیرخواهان فرمانده انتظامی شهرستان کرج اظهار داشت: ۲۲اسفند‌ماه سال‌جاری مأموران کلانتری ۲۶ماهدشت حین گشت‌زنی در بلوار اصلی شهر به یک سرنشین خودروی زانتیای بژ مشکوک شدند که با استعلام شماره پلاک آن متوجه شدند خودرو سه روز قبل در شهریار سرقت شده است.

وی اظهار داشت: مأموران به راننده خودروی مذکور دستور ایست دادند ولی وی متواری شد. با این حال بعد از یک عملیات تعقیب و گریز و اعزام نیروهای کمکی، راننده به ناچار خودرو را متوقف کرد و خود به سمت تپه‌های ماهدشت متواری شد.

وی افزود: مأموران به تعقیب راننده ادامه دادند اما وی ناگهان با استفاده از یک قبضه سلاح اقدام به تیراندازی به سوی مأموران کرد. به این ترتیب درگیری مسلحانه شروع شد تا اینکه با اصابت یک گلوله به پای مرد مسلح وی دستگیر شد. سرهنگ خیرخواهان گفت: پس از انتقال متهم به بیمارستان و آغاز بازجویی مشخص شد این فرد به نام مجتبی یکی از اراذل و اوباش سابقه‌دار کرج و برادر دوقلوی متهم دیگری ملقب به دالتون است که چندی پیش توسط مأموران نیروی انتظامی دستگیر شده بود.

وی اضافه کرد: این دو برادر که به برادران دالتون معروفند از اراذل و اوباش شاخص و شناسنامه‌دار هستند که به‌علت پرونده‌های متعدد کیفری مدت‌ها در زندان به سر می‌بردند اما مجتبی به تازگی و با قید وثیقه از زندان آزاد شده بود که سه روز قبل از دستگیری اقدام به سرقت خودروی زانتیای یکی از کارخانه‌داران صفادشت و همینطور سرقت به‌عنف دو مغازه در محدوده محمد شهر به ارزش ۳۲میلیون تومان کرده بود. رئیس پلیس کرج در ادامه از دستگیری یک کف‌زن بین‌المللی در کرج خبر داد و گفت:

این پیر‌مرد کف‌زن که با شگرد‌های ویژه در کشورهای اروپایی و ایران اقدام به کف‌زنی از شهروندان و مشتریان بانک‌ها می‌کرد، از سوی مأموران انتظامی کرج دستگیر شد. وی ادامه داد: این متهم با مراجعه به بانک‌ها و انجام حرکات افراد ناشنوا، خود را فردی کر و لال جا می‌زد و اقدام به کف‌زنی از مشتریان بانک می‌کرد.

این فرد که از مجرمان طایفه فیوج است با نزدیک شدن به مشتریان بانک و به قصد تعویض تراول چک‌های خود با پول نقد آنها، هنگام شمردن پول نقد تعدادی از اسکناس‌ها را به‌صورت کف زنی سرقت می‌کرد که بعد از دستگیری به تعداد زیادی سرقت به همین شیوه در بانک‌های تهران و کرج اعتراف کرد.سرهنگ خیرخواهان تصریح کرد: وی علاوه بر این دارای سوابق متعدد کیفری در کشورهای هلند، یونان و ترکیه نیز هست و به زبان‌های مختلف دنیا از قبیل انگلیسی، استانبولی و. . . مسلط است.

Vibre.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *