دزدان , ریل راه‌آهن می دزدیدند

دزدان ریل راه‌آهن می دزدیدند
چند روز قبل مأموران پلیس آگاهی استان لرستان در راستای طرح مبارزه با مالخران راهی بازار اجناس دست دوم در شهرستان دورود شدند و به بررسی مغازه‌ها پرداختند. زمانی که مأموران سرگرم بررسی یک مغازه ضایعات آهن بودند، چشمشان به چند قطعه ریل راه‌آهن افتاد که در گوشه‌ای از مغازه بود. مأموران که به ماجرا مشکوک شده بودند، صاحب مغازه را بازداشت کردند و به بازجویی از او دست زدند.

این مرد که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت به همدستی با ۴نوجوان سارق اعتراف کرد و مدعی شد ریل‌ها را آنها دزدیده‌اند. وی گفت: چند روز پیش ۴ پسر نوجوان نزد من آمدند گفتند که تعدادی ریل راه‌آهن برای فروش دارند. از آنجا که به تازگی ورشکسته شده بودم و به‌دنبال راهی برای جمع‌آوری سرمایه از دست رفته‌ام می‌گشتم، ریل‌ها را از آنها خریدم و چون می‌دانستم که آنها مسروقه هستند، به سارقان گفتم که حاضرم هر چقدر ریل دارند، از آنها بخرم.

پسران نوجوان چندبار دیگر هم برایم ریل آوردند و آنها را خریدم. پس از خرید، تمامی ریل‌ها را به همراه دیگر ضایعات جمع‌آوری شده به کارخانه ذوب‌آهن ‌فروختم. با اعترافات این مرد، مأموران مخفیگاه سارقان نوجوان را شناسایی و هر ۴عضو باند را دستگیر کردند. متهمان بعد از انتقال به اداره آگاهی به سرقت ریل‌های راه‌آهن اعتراف کردند و گفتند: ما شبانه راهی ایستگاه راه‌آهن می‌شدیم و ریل‌هایی را که برای تعمیر جدا کرده بودند، به سرقت می‌بردیم. به غیر از ریل‌راه‌آهن، گاهی وقت‌ها دست به سرقت کابل‌های برق نیز می‌زدیم و آنها را به مالخران می‌فروختیم تا هزینه خرید مواد را تأمین کنیم. سرهنگ دالوند، رئیس پلیس آگاهی استان لرستان با بیان این خبر گفت: بعد از اعتراف سارقان، برای آنها و مرد مالخر قرار قانونی صادر شد و پرونده متهمان در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

vibre.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *