ایران نسل جدید سانتریفیوژها را به کار گرفته است – ویبره

ایران نسل جدید سانتریفیوژها را به کار گرفته است – ایران و جهان

ایران نسل جدید سانتریفیوژها را به کار گرفته است
گزارش مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره ایران که جمعه شب در اختیار اعضای این آژانس قرار گرفت از نظر خوانندگان می‌گذرد.

ادامه خواندن “ایران نسل جدید سانتریفیوژها را به کار گرفته است – ویبره”

رییس‌جمهور به مجلس می‌رود

رییس‌جمهور به مجلس می‌رود
به گزارش ایسنا، مجلس شورای اسلامی در طی سه روز در دو نوبت صبح و بعداز ظهر صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت یازدهم را مورد بررسی قرار می‌دهد.

ادامه خواندن “رییس‌جمهور به مجلس می‌رود”

روحانی: مشکلات متعدد است

روحانی: مشکلات متعدد است
به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی طی سخنانی در اجلاس خبرگان رهبری انتخابات ۲۴ خرداد را تجلی مردم سالاری دینی دانست و گفت: پس از این انتخابات باشکوه، موجی از شادی سراسر جامعه را فراگرفت که در این بین نباید تدبیر مقام معظم رهبری در برگزاری این انتخابات و همچنین نقش و حضور آگاهانه مردم را نادیده گرفت.

ادامه خواندن “روحانی: مشکلات متعدد است”

آوازی برای بچه های شین‌آباد

آوازی برای بچه های شین‌آباد
اول آنکه آغاز سال تحصیلی کشور دل‌های حساس را به یاد دختران آسیب‌دیده در حادثه آتش‌سوزی مدرسه شین‌آباد در شهر پیرانشهر انداخت.

ادامه خواندن “آوازی برای بچه های شین‌آباد”

گره کار ازدواج جوانان کجاست!

گره کار ازدواج جوانان کجاست!گره کار ازدواج جوانان کجاست!
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، عصر امروز در نهمین مناظره تلوزیونی شاهد بررسی علل اصلی بالا رفتن سن ازدواج جوانان میان مسئولان و کارشناسان مربوطه اعم از حسین باهر جامعه شناس، مهری سویزی رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان، محمد عباسی وزیر ورزش و جوانان دولت دهم، علی مطهری نماینده مردم تهران و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام ولی الله نقی پورفر عضو هیات علمی دانشگاه قم بودیم که مشروح آن به شرح زیر است.

ادامه خواندن “گره کار ازدواج جوانان کجاست!”

مصادره‌ مشاهیر ایران

مصادره‌ مشاهیر ایران
غلامعلی حدادعادل نیز معتقد است که ما نمی‌توانیم کشورهای دیگر را از بالیدن به بزرگانی چون نظامی، مولانا و… که در حوزه فرهنگی ایران قرار دارند، منع کنیم.

ادامه خواندن “مصادره‌ مشاهیر ایران”

یک روز نبود که منتظر او نباشم

یک روز نبود که منتظر او نباشم
مادر شهید مجید ابوطالبی با بیان خاطراتی از روابط عاطفی خود و فرزندش به فارس گفت: وقتی مجید از بیرون به منزل می‌آمد از همان ابتدا مرا صدا می‌زد تا همدیگر را ملاقات کنیم و اگر به منزل می‌آمد و می‌دید که در خانه نیستم جلوی در حیاط می‌ایستاد تا مرا ببیند. وقتی که سر کوچه مرا می‌دید از خوشحالی بال در می‌آورد؛ اگر هم وسیله‌ خرید در دست داشتم آن را از دستم می‌گرفت.

ادامه خواندن “یک روز نبود که منتظر او نباشم”

قدرتمند‌ترین توفان تاریخ بشر

قدرتمند‌ترین توفان تاریخ بشر
براساس گزارش دیسکاوری، توفان هایان که سرعت باد در آن در شدید‌ترین حالت به ۳۷۸ کیلومتر بر ساعت نیز رسیده است،‌متناسب با نوع ابزار سنجشی که برای محاسبه شدت آن به کار می‌گیریم می‌تواند قدرتمند‌ترین توفان تاریخ بشر به شمار رود.

ادامه خواندن “قدرتمند‌ترین توفان تاریخ بشر”

بررسی آلودگی هوای اهواز

بررسی آلودگی هوای اهواز
به گزارش ایسنا، در این جلسه که با توجه به پیامدهای بارندگی اخیر در خوزستان برسلامت شهروندان آن استان تشکیل شد، مقرر شد تمهیدات فوری برای مقابله با پدیده بیماری و تنگی نفس در اهواز درنظر گرفته شود و با هماهنگی‌های لازم و کمک بخش‌های مختلف «نوع آلودگی»، «منشأ آلودگی» و «علت بیماری» تعیین شود.

ادامه خواندن “بررسی آلودگی هوای اهواز”

سرعت اینترنت در شان ملت ایران نیست

سرعت اینترنت در شان ملت ایران نیست
به گزارش ایرنا، محمود واعظی یکشنبه شب در برنامه گفت و گوی خبری با موضوع عملکرد یکصد روزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در دنیای کنونی، فناوری اطلاعات به عنوان زیربنای توسعه کشورها تلقی می‌شود از این رو تبدیل شدن به کشور توسعه یافته، بدون زیرساخت‌های قوی در حوزه فناوری اطلاعات امکانپذیر نیست.

ادامه خواندن “سرعت اینترنت در شان ملت ایران نیست”

ثبت‌نام آرم طرح ترافیک تا ۳۰ آذر

ثبت‌نام آرم طرح ترافیک تا ۳۰ آذر
به گزارش همشهری آنلاین، غلامحسین زمان آبادی در این باره افزود: ثبت نام آرم طرح ترافیک از سوم آذر آغاز و قرار بود تا بیست و سه آذر ادامه داشته باشد ولی برای رفاه حال شهروندان تا ۳۰ مدت زمان ثبت نام را تمدید کردیم.

ادامه خواندن “ثبت‌نام آرم طرح ترافیک تا ۳۰ آذر”

مدیریت نادرست منابع آب در بروز ریزگردها

مدیریت نادرست منابع آب در بروز ریزگردها

هنوز مسئولان به شیوه آزمون و خطا با آن مقابله می‌کنند. مناظرات و میزگردهای تلویزیونی مسئولان دلیلی بر این مدعاست. مسئولانی که تمام داشته‌هایشان منوط به گزارش‌ها و مطالبی است که زیردستان آنها برایشان تهیه می‌کنند تا با دست پر در میزگردها و نشست‌ها حاضر شوند.

ادامه خواندن “مدیریت نادرست منابع آب در بروز ریزگردها”

جولان ۱۰۰ هزار خودروی فرسوده در پایتخت

جولان ۱۰۰ هزار خودروی فرسوده در پایتخت
عرضه خودروهای پرمصرف و ادامه تردد خودرو‌های فرسوده‌ای که به گفته سیدحسین هاشمی، استاندار تهران سهمی ۶۰درصدی در آلودگی هوا دارند، هر روز نفس ساکنین این کلانشهر را تنگ‌تر می‌کند؛ خودروهایی که تعداد آنها پیش از این ۷۰هزار دستگاه اعلام می‌شد و با مصوبه اخیر دولت مبنی بر کاهش سن فرسودگی از ۲۵ به ۲۰سال، کاهش قدرت خرید مردم و کندی اجرای طرح جایگزینی، تعداد آنها در تهران از مرز ۱۰۰هزار دستگاه نیز فراتر رفته است.

ادامه خواندن “جولان ۱۰۰ هزار خودروی فرسوده در پایتخت”

تأمین آب در تابستان آینده

تأمین آب در تابستان آینده
به‌گزارش ایسنا، حمیدرضا تشیعی، با اشاره به تداوم خشکسالی‌های اخیر در کشور و رشد روزافزون جمعیت و توسعه شهرها، گفت: در حال حاضر ۵۱۷شهر در معرض تنش آبی قرار دارند و حدود ۵۴مترمکعب در ثانیه کمبود آب در کشور داریم البته با وجود این چالش‌ها، ضمن اعمال مدیریت مصرف و تقاضای آب و کنترل تولید و مصرف، در هیچ‌یک از شهرها قطعی و نوبت‌بندی آب نداشته‌ایم.

ادامه خواندن “تأمین آب در تابستان آینده”

خرید قطعات هواپیما آزاد شد

خرید قطعات هواپیما آزاد شد
به گزارش همشهری، پس از لغو تحریم ۱۴شرکت پتروشیمی و فعال شدن دوباره خطوط کشتیرانی، اخباری مبنی بر آزاد شدن خرید قطعات هواپیما منتشر شده است. حمید غوابش، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به آزادی خرید قطعات هواپیما، افزود: قطعا تسهیلات تعمیر و نگهداری و واردات قطعات هواپیما به ایران به موضوع افزایش سطح ایمنی پروازها کمک فراوانی می‌کند.

ادامه خواندن “خرید قطعات هواپیما آزاد شد”