وزارت نفت از همین امروز صادرات نفت به اروپا را متوقف کند – ویبره

وزارت نفت از همین امروز صادرات نفت به اروپا را متوقف کند – ایران و جهان

وزارت نفت از همین امروز صادرات نفت به اروپا را متوقف کند
 عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران‌بزرگ گفت: انتظار داریم وزارت نفت کشورمان از همین امروز صادرات نفت به اروپا را متوقف کند.

محمدرضا کاشفی عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران‌بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، پیرامون تحریم نفت ایران توسط اتحادیه اروپا گفت: اتحادیه اروپا تنها خریدار کمتر از یک پنجم نفت ایران بود و ایران تنها ۱۸ درصد از نفت صادراتی خود را به اروپا صادر می‌کرد.

وی افزود: با توجه به وخامت اوضاع اقتصادی اروپا این تحریم قیمت جهانی نفت را بالا خواهد برد و وضعیت اقتصاد اروپا را با معضل بزرگ‌تری روبه‌رو خواهد کرد ضمن اینکه با توجه به این شرایط می‌توان گفت که اکنون آنها خود را تحریم کردند.

کاشفی گفت: مناسب بود پیش از اینکه اتحادیه اروپا نفت کشورمان را تحریم کند ما خود صدور نفت را متوقف می‌کردیم و انتظار داریم وزارت نفت از همین امروز صادرات نفت به اروپا را متوقف کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: نکته جالب توجه پیرامون کشورهای سردمدار تحریم ایران، این است که کشورهای تحریم‌کننده ایران را تحریم می‌کردند اما همواره مبادلات خود را افزایش می‌دادند که این حقیقت با توجه به تراز سالانه تجاری کشورها کاملاً قابل مشاهده است و با توجه به این نکته می‌توان دریافت که تمام این موارد تنها به لحاظ روانی قابل ارزیابی است.

وزارت نفت از همین امروز صادرات نفت به اروپا را متوقف کند – Vibre.ir – اخبار ایران و جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *