کاهش دما در برخی نقاط کشور

کاهش دما در برخی نقاط کشور
به گزارش فارس، فریبا گودرزی در رابطه با شرایط جوی کشور در چند روز آینده،‌گفت: از بعدازظهر امروز تا ظهر یکشنبه به دلیل وزش بادهای گرم در سواحل دریای خزر، دمای هوا بین ۵ تا ۱۰ درجه در این نواحی افزایش می‌یابد.

کارشناس سازمان هواشناسی در ادامه افزود: طی سه روز آینده در ابتدا بارش باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد و احتمالاً تگرگ و در ادامه در بعضی نقاط مستعد بارش برف برای مناطق شمال غرب، شمال، غرب و دامنه‌های زاگرس پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و اختلال در تردد جاده‌ای طی روز یکشنبه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، گیلان، مازندران، ایلام و خوزستان پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: طی روز دوشنبه نیز آب گرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها و اختلال در تردد جاده‌‌ها در استان‌های گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، خراسان شمالی و شمال استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان دور از انتظار نخواهد بود.

گودرزی همچنین از کاهش شدید دمای هوا در روزهای دوشنبه و صبح سه شنبه در نیمه شمالی کشور خبر داد و گفت: دمای هوا در نیمه شمالی کشور بین ۱۵ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد و  ۵ تا ۱۰ درجه در سایر نقاط کشور کاهش می‌یابد.

به گفته این کارشناس سازمان هواشناسی،  طی روز یکشنبه دریا خزر و در روز دوشنبه خلیج فارس به سبب افزایش سرعت وزش باد، مواج خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مسافرت‌های نوروزی و تردد در جاده‌ها توصیه می‌شود تا حد امکان از توقف در  حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود.

vibre.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *