ده خودروی که باید دید /عکس

ده خودروی که باید دید /عکس
اگر قرار باشد خودروهای جالب تاریخی را ببینید، آیا به سراغ فورد مدل تی می‌روید یا خودروهای افسانه ای فراری را برمی‌گزینید. در اینجا لیستی از ده خودرو که با نظرسنجی فراهم شده را می‌بینید. این خودروها تنها برای دیدن انتخاب شده‌اند و شاید اگر نظرسنجی برای داشتن یا سواری با خودروها بود، نتیجه دیگری حاصل می‌آمد.

ده خودروی که باید دید /عکس

 

۱۰٫ هلی کورن
این خودرو در واقع یک مدل سیتروئن است که با وجود یک موتور چهار سیلندر دارای یک پروانه بزرگ ملخی نیز می‌باشد. نیروی موتور مستقیماً به ملخ جلو وارد می‌شود تا عملکردی شبیه به یک هواپیما داشته باشد. لازم به گفتن نیست که چنین ایده ای فاقد کارایی و راندمان مطلوب می‌باشد. این خودرو را در موزه Lane Motor خواهید یافت.

ده خودروی که باید دید /عکس

۹٫ URSaab
این خودروی عجیب و غریب ساب توسط تعدادی از مهندسان هواپیما ساخته شد که اطلاعات کمی از خودرو داشتند. بنابراین طراحی آن با الگوهای آئرودینامیک دقیق انجام شده است. البته ساب ۹۲ از روی این خودرو ساخته شد. برای دیدن این خودرو باید به موزه ساب Bilmuseum بروید.

ده خودروی که باید دید /عکس

۸٫ Auto Avio Costruzioni 815

با وجودی که نام این خودرو احتمالاً هیچ گاه به گوش شما نخورده اما این اولین خودرویی است که توسط انزو فراری طراحی و تولید شده است. شراکت با آلفارومئو باعث شد تا وی مجاز به استفاده از نام فراری برای این خودرو نباشد. بنابراین او از نام Auto Avio Costruzioni برای تولید خودرو و قطعات هواپیما استفاده می‌کرد. این خودرو هم در کلکسیون Righini موجود است.

ده خودروی که باید دید /عکس

۷٫ خودروی توربینی کرایسلر
ایده خودروهای توربینی با وجود معایب و مزایای آن‌ها به کنار گذاشته شد. کرایسلر ۵۵ دستگاه از این خودروی توربینی را ساخت. اما در عوض مصرف سوخت بالای آن‌ها راهکاری پیدا نشد و در نهایت این ایده منسوخ گشت. بیشتر این خودروها از بین رفته‌اند و تنها تعداد معدودی برجای مانده‌اند. موزه حمل و نقل سنت لوئیس یکی از جاهایی است که می‌توان این خودرو را دید.

ده خودروی که باید دید /عکس

۶٫ پورشه شانزده سیلندر ۹۱۷
در حالی که موتورهای باکسر ۱۲ سیلندر پورشه یکی از بزرگ‌ترین موتورهای زمان خود بودند، این نمونه ۱۶ سیلندر با سیلندرهای بیشتر و همان ساختار تخت یا باکسر خود قادر بود ۹۰۰ اسب بخار نیرو تولید کند. این خودرو اکنون در موزه پورشه قرار دارد.

ده خودروی که باید دید /عکس

۵٫ خودروی Dymaxion
این ایده ای از یک خودروی مسافرتی دیفرانسیل جلو و موتور عقب است که دارای سه چرخ می‌باشد. گنجایش این خودرو، یازده سرنشین است. می‌توانید این خودرو را در موزه ملی خودرو در Reno ببینید.

ده خودروی که باید دید /عکس

۴٫ مک لارن MP4/8
این یک خودروی فرمول یک شگفت‌انگیز با پیروزی‌های فراوان است اما شهرت آن به دلیل آیرتون سنا، راننده فقید آن است که اولین دور را با آن در پیست Donington در سال ۱۹۹۳ زد. این خودرو اکنون در کلکسیون گرندپری Donington قرار دارد.

ده خودروی که باید دید /عکس

۳٫ گالف GT40
قهرمان لمانز این خودروی قهرمان مسابقات ۲۴ ساعته استقامت لمانز در موزه هنری فورد قرار دارد و نام GT40 به اندازه کافی گویای همه چیز است و توجیه کننده اینکه باید حتماً آن را دید.

ده خودروی که باید دید /عکس

۲٫ لانچیا Stratos Zero
این خودروی عجیب و اسپرت، نگاهی به آینده داشت و شکل گوه ای آن بسیار معروف شد. طراحی برتونه به صورت یک خودروی مفهومی تبدیل به یک اعجاز طراحی در سالهای ۱۹۷۰ شد. تا همین اواخر این خودرو در موزه هنر آتلانتا قرار داشت و اکنون به جای ناشناخته ای منتقل شده است.

ده خودروی که باید دید /عکس

۱٫ بوگاتی تایپ ۵۷
اگر با شنیدن نام بوگاتی به یاد خودروی ویرون با ۱۶ سیلندر می‌افتید، باید پدربزرگ آن را نیز ببینید. ۷۱۰ دستگاه از این خودروی ۸ سیلندر بین سال‌های ۱۹۳۴ تا ۱۹۴۰ ساخته شد. تازه اگر برای دیدن فورد GT40 به موزه فورد رفته باشید، این بوگاتی را آنجا هم ملاقات می‌کنید.

ده خودروی که باید دید /عکس

منبع خبر : jalopnik.com
vibre.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *