قصد رفتن ندارم مگر اینکه برکنارم کنند

قصد رفتن ندارم مگر اینکه برکنارم کنند
به گزارش ایسنا، محمد رویانیان که این روزها به خاطر ناکامی پرسپولیس در قهرمانی در جام حذفی زیر فشار است برای فصل آینده وعده می‌دهد که پرسپولیسی قدرتمند و طوفنده به هواداران هدیه کند.

او درباره وضعیت یحیی گل‌محمدی گفت: گل‌محمدی در شرایط بسیار سخت پرسپولیس را تحویل گرفت و اگر پرسپولیس را قهرمان می‌کرد اکنون به او لقب امپراتور می‌دادند. او مربی محجوب و بامنشی است اما متاسفانه فشارهای زیادی به او وارد شد.

رسانه‌ها فشار زیادی آوردند تا او را برکنار کنیم اما به او دست نزدم و حتی برای حمایت از سرمربی تیم به تمرین‌ رفتم، یحیی را در آغوش گرفتم و به او روحیه دادم. از او خواستم که استعفا ندهد اما بامداد امروز (۱۸ اردیبهشت) ساعت ۳ بدون هماهنگی با من استعفا داد.

وی افزود: البته هنوز به طور کامل با استعفای او موافقت نکرده‌ام. او در کنار سه گزینه دیگر نامزدهای مربی‌گری در پرسپولیس هستند. ما دو گزینه داخلی و یک گزینه خارجی داریم و ظرف سه چهار، روز آینده با کاری شبانه‌روزی و بدون اینکه بخوابم تکلیف سرمربی را مشخص می‌کنم. هرچند عجله نخواهم کرد اما نباید تیم را معطل نگه دارم تا تجربه تلخ سال گذشته تکرار شود.

رویانیان درباره جایگاه کمیته فنی در باشگاه پرسپولیس گفت: می‌خواهم شجاعانه بگویم که سال آینده به کمیته فنی قدرت دخالت خواهم داد. در فوتبال ایران این طور باب شده که مربی نمی‌پذیرد که در کمیته فنی پاسخگو باشد. حتی ضعیف‌ترین مربیان ایرانی هم چنین چیزی را قبول نمی‌کنند اما من اگر مربی بزرگی برای پرسپولیس بیاورم به او خواهم گفت که کارم فوتبال نیست و فوتبال را به عده‌ای کارشناس سپرده‌ام و شما باید در کمیته فنی پاسخگو باشید.

وی با انتقاد از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس گفت: من یک برادری را به کمیته آوردم، بعد که گل‌محمدی را انتخاب کردیم با من تماس گرفت و خیلی رک و صریح گفت تو باید من را سرمربی تیم می‌گذاشتی و از آن روز به بعد مدام علیه ما مصاحبه می‌کند. ما بیش از ۱۰۰ پیشکسوت داریم. نباید این طور باشد که یک نفر را که انتخاب می‌کنیم صدای ۹۹ نفر دیگر دربیاید. پییشکسوت ما باید حدود و ثغور و شان خود را بشناسد. مشکل ما این است که پیشکسوت‌ ما فرهنگ تعامل ندارد، هم‌افزایی ندارد و آن وقت ما توقع داریم که بچه فوتبالیست ما تربیت شود! پیشکسوتان باید بپذیرند که دیگر امروز روز آن‌ها نیست. روز جوانان مملکت است. باید بگویم پیشکسوتان بزرگ‌ترین مشکل ما هستند.

رویانیان درباره نیمکت‌نشینی مهدی مهدوی‌کیا همزمان با حضور گل‌محمدی با وجود عملکرد بسیار خوبش در نیم فصل نخست گفت: اساسا افراد در سیستم‌ها نباید خیلی توقع منحصر به فردی داشته باشند. مهدوی‌کیا در نیم فصل اول قهرمان پرسپولیس بود. او در نیم فصل نخست نقش یک رهبر شایسته را ایفا کرد. اما در نیم فصل دوم این اتفاق نیفتاد. این اشکال از سوی سرمربی ما بوده یا هر کس دیگر، نباید اتفاق می‌افتاد. در دو ماه گذشته سنگینی خداحافظی مهدوی‌کیا روی تیم ما سایه انداخت. نه مهدوی‌کیا و نه هیچ کس دیگری نباید اجازه می‌دادند این اتفاق می‌افتاد و این بی‌سیاستی کادر فنی ما بود. من قبول دارم که کادر فنی ما نباید می‌گذاشت که بحث خداحافظی مهدوی‌کیا برایش به یک چالش تبدیل شود.

وی افزود: همین پیشکسوتان که این روزها مصاحبه می‌کنند و می‌گویند دل‌شان برای مهدوی‌کیا سوخته در این مدت هیچ کدام‌شام با گل‌محمدی تماس نگرفته‌اند. متاسفانه ما خوب حرف می‌زنیم اما حرف‌مان تا عمل‌مان فاصله زیاد دارد. رسانه‌های ما هم قدرت تحمل ندارند. کریم باقری و علی دایی خداحافظی کردند، برای کدام‌شان مراسم خداحافظی گرفتند. چقدر به بحث خداحافظی مهدوی‌کیا پرداختند؟ و دیدید که چگونه چند روز قبل و بعد از فینال جام حذفی خداحافظی مهدوی کیا همه چیز را تحت‌الشعاع خود قرار داد. من و برادرم از قدیم عاشق مهدوی‌کیا بوده‌ایم ولی باید درست و متعادل رفتار کنیم. این اشتباه گل‌محمدی بود که به مهدوی‌کیا زمان کمی برای بازی داد. او می‌توانست ۱۵ دقیقه حداقل به مهدوی‌کیا بازی بدهد اما آقای پیشکسوت، کارشناس یا رسانه، اینقدر تند نروید. کدام اسطوره ما به صورت درست و حسابی از فوتبال خداحافظی کرد؟

رویانیان درباره خداحافظی علی کریمی هم گفت: خوب نیست که کریمی این طور از فوتبال خداحافظی کند. کریمی نگاه خوبی نسبت به من ندارد. البته ایرادی هم متوجه او نیست. او مثل بچه من است و رابطه قلبی با او دارم و هر کاری که بلد باشم برای او انجام می‌دهم. همان شبی که اعلام کرد از فوتبال خداحافظی کرده بیش از ۱۰ بار با او تماس گرفتم اما دو، سه موبایلی که از او داشتم خاموش بود. امیدوارم که او خداحافظی نکند.

وی در پایان بحث رفتنش از پرسپولیس را شایعه عنوان کرد و گفت: شایعه‌ای مطرح است که رویانیان می‌رود و این مسئله در روحیه بازیکنان فعلی ما و بازیکنانی که قصد جذب‌شان را داریم تاثیر می‌گذارد. اما باید بگویم من قصد رفتن ندارم مگر اینکه برکنارم کنند. اما قطعا اگر از پرسپولیس بروم پول را دست خودم نگه می‌دارم تا به بازیکنان باز هم پول بدهم!

vibre.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *