سهمیه المپیک برای تکواندوی ایران

سهمیه المپیک برای تکواندوی ایران
به گزارش سایت فدراسیون تکواندو، رقابت‌های کسب سهمیه المپیک نوجوانان فروردین ماه در چین تایپه برگزار شد و تکواندوکاران دختر و پسر به مدت ۲ روز به رقابت پرداختند که در نهایت نفرات اول تا هشتم اوزان مختلف موفق شدند جواز حضور در المپیک را کسب کنند.

در این مسابقات ۶ تکواندوکار از کشورمان حضور داشتند که مهسا جدی و محمد اصلانی، دو تکواندوکاری بودند که جواز حضور در بازی‌های المپیک تابستانی را به خود اختصاص دادند.

دراین بین دانیال صالحی مهر، هوگوپوش وزن چهارم المپیک که در رده هشتم این وزن قرار گرفته بود از حضور در نانجینگ بازماند، اما با انصراف یکی از تکواندوکاران حاضر در این وزن توانست سهمیه المپیک را کسب کند تا تعداد تکواندوکاران تیم ایران در این پیکارها ۳ نفر شود.

محمدرضا زوار، سرمربی تیم تکواندوی نوجوانان در این خصوص به سایت فدراسیون تکواندو گفت: در مسابقات کسب سهمیه که در چین تایپه برگزار شد، صالحی مهر توانست نفر هشتم وزن ۴ المپیک باشد، اما به دلیل این که کشور میزبان برای حضور در این وزن اعلام آمادگی کرده بود، آخرین نفر وزن چهارم از کسب سهمیه بازماند. اما طی اعلامی که به ما شده است، یک تکواندوکار در این وزن انصراف داده است و به همین دلیل بازیکن ما بار دیگر بین نفرات اول تا هشتم قرار گرفت و بدین ترتیب سهمیه المپیک را کسب کرد.

رقابت‌های المپیک نوجوانان ۲۶ تا ۳۰ مردادماه به میزبانی نانجینگ چین برگزار خواهد شد.

 vibre.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *