سایتی با ۳۰۰ میلیون کاربر

سایتی با 300 میلیون کاربر
پژوهش‌های انجام شده توسط مرکز تحقیقات پیو نشان می‌دهد که در میان شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام از لحاظ محبوبیت در میان افراد بزرگسال آمریکا از توییتر پیشی گرفته است. گزارش پیو بیان می‌کند که ۲۶ درصد از بزرگسالان آنلاین در آمریکا در سال ۲۰۱۴ از اینستاگرام استفاده کردند. این آمار در سال ۲۰۱۳، ۱۷ درصد و در سال ۲۰۱۲، ۱۳ درصد بوده است. درحالی‌که تنها ۲۳ درصد از افراد بزرگسال آنلاین در آمریکا، کاربر توییتر در سال ۲۰۱۴ بودند.

ادامه مطلب …

شکستن قفل آیفون – ویبره

شکستن قفل آیفون – اخبار فناوری

شکستن قفل آیفون
تیم Chronic Dev اعلام کرد که موفق شده است قفل‌شکن (jailbreak) جدیدی را برای آیفون ۴S و آی‌پد ۲ که هر دو دارای پردازنده دو هسته‌ای A۵ هستند، ایجاد کند.

ادامه مطلب …

میلیون‌ها شناسه اپل در خطر هک شدن قرار گرفت – ویبره

میلیون‌ها شناسه اپل در خطر هک شدن قرار گرفت
به گزارش فارس به نقل از اسلش گیر تنها یک روز پس از تغییر سیستم لاگین شرکت اپل و تبدیل آن به یک سیستم لاگین دو مرحله ای مشخص شده که آسیب پذیری امنیتی در این سیستم به هکرها امکان می داده به سادگی و با سواستفاده از ایمیل کاربران به اطلاعات شخصی آنان دسترسی پیدا کنند

ادامه مطلب …

یک شخصیت مجازی با احساسات طبیعی – ویبره

یک شخصیت مجازی با احساسات طبیعی
به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از شبکه تلویزیونی بی بی سی، این شخصیت مجازی که نامش زویی (Zoe) اعلام شده به گونه‌ای طراحی شده است که هرچه کاربر بخواهد می‌گوید که این می‌تواند راهی جدید برای تعامل و ارتباط انسان با رایانه باشد.

ادامه مطلب …

بزرگترین حمله سایبری تاریخ اینترنت

بزرگترین حمله سایبری تاریخ اینترنت
براساس گزارش فاکس‌نیوز، گفته می‌شود این مرد بزرگترین حمله سایبری اینترنت را از یک زیرزمین بزرگ مدیریت کرده و مالک  خودروی ونی با قابلیت هک کردن هرشبکه‌ای در کشور بوده‌ است. این مظنون سوار بر خودروی مجهزش به اسپانیا سفر کرده‌ بود و از این خودرو به عنوان دفتر رایانه‌ای سیار استفاده می‌کرده‌است،‌خودرویی که به آنتن‌های مختلف برای اسکن فرکانس‌های متفاوت مجهز بوده‌ است.

ادامه مطلب …

آموزش دیجیتال در تنگنای باورها

آموزش دیجیتال در تنگنای باورها
کامپیوتر، اینترنت و به طور کلی دنیای دیجیتال و تکنولوژی را عاملی برای افزایش و پویایی ذهن و افکار نوجوانان و جوانان دانسته‌اند. اینکه دیجیتال در دنیا و نگاه آنها چه جایگاهی دارد به یک بحث روز اندیشمندان، محققان اینترنتی و دست اندرکاران آموزش و پروش تبدیل شده است.

ادامه مطلب …

دیسک نوری با ظرفیت ۳۰۰ گیگابایت

دیسک نوری با ظرفیت 300 گیگابایت
به گزارش ایسنا، اخیرا دو شرکت سونی و پاناسونیک بر آن شده‌اند با همکاری هم نوعی دیسک نوری که از آن به عنوان سیستم ذخیره سازی اطلاعات استفاده می‌شود را طراحی کنند.

ادامه مطلب …

جاسوسی انگلیسی از شهروندان

جاسوسی انگلیسی از شهروندان
به گزارش خبرگزاری دولتی آلمان، بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط ادوارد اسنودن، کارمند سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، کارمندان مرکز ارتباطات دولتی بریتانیا (GCHQ) از جمله به اطلاعات رادیوی سراسری شمال آلمان (NDR) و روزنامه آلمانی زود دویچه (Süddeutsche Zeitung) دسترسی داشته و می‌توانسته‌اند بخش عظیمی از اطلاعات شهروندان آلمان را در اینترنت رصد و بررسی کنند.

ادامه مطلب …

محبوب‌ترین رمز عبور کاربران ادوبی

محبوب‌ترین رمز عبور کاربران ادوبی
براساس گزارش BBC، بیش از ۱٫۹ میلیون نفر از کاربران شرکت ادوبی از این توالی ساده عددی به عنوان رمز عبور خود استفاده کرده‌اند. به گفته محققان انتخاب چنین رمز‌های عبور ساده‌ای راه را برای حمله هکرها هموار خواهد کرد.

ادامه مطلب …

واکمن‌های سونی درون بطری آب

واکمن‌های سونی درون بطری آب
براساس گزارش ایندیپندنت، شرکت سونی در تلاش برای شگفت‌زده کردن ورزشکارانی که روزانه به ورزشگاه‌ها مراجعه می‌کنند و ترغیب آنها به گوش سپردن به موسیقی در حین انجام هر نوع ورزشی، خلاقیتی جالب را به منظور افزایش فروش و تبلیغ کیفیت محصول جدید خود به‌کار گرفته‌است.

ادامه مطلب …

اینترنت بیست و پنج ساله شد

اینترنت بیست و پنج ساله شد
اینترنت بیست و پنج ساله شد. به گزارش شبکه تلویزیونی سی ان ان، بیست و پنج سال پیش دانشمند جوانی ، مقاله‌ای علمی در آزمایشگاه فیزیک اروپا ارائه کرد.

ادامه مطلب …

وقتی S5 جای خود را در دل‌ها باز کرد

وقتی S5 جای خود را در دل‌ها باز کرد
علیرغم اظهار نظرهای مختلف، گوشی Galaxy S5 سامسونگ به زودی رکورد جدیدی را از لحاظ سطح فروش در بازار محصولات الکترونیک ثبت خواهد کرد.

ادامه مطلب …

بازی “غزه را بمباران کنید”

بازی
پلی استور (Play Store) متعلق به گوگل‌ ناچار شد در پی اعتراض گسترده کاربران به بازی “غزه را بمباران کنید” (Bomb Gaza) آن را از لیست داونلودهای خود حذف کند.

ادامه مطلب …