سایتی با ۳۰۰ میلیون کاربر

سایتی با 300 میلیون کاربر
پژوهش‌های انجام شده توسط مرکز تحقیقات پیو نشان می‌دهد که در میان شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام از لحاظ محبوبیت در میان افراد بزرگسال آمریکا از توییتر پیشی گرفته است. گزارش پیو بیان می‌کند که ۲۶ درصد از بزرگسالان آنلاین در آمریکا در سال ۲۰۱۴ از اینستاگرام استفاده کردند. این آمار در سال ۲۰۱۳، ۱۷ درصد و در سال ۲۰۱۲، ۱۳ درصد بوده است. درحالی‌که تنها ۲۳ درصد از افراد بزرگسال آنلاین در آمریکا، کاربر توییتر در سال ۲۰۱۴ بودند.

ادامه خواندن “سایتی با ۳۰۰ میلیون کاربر”

۸۰ درصد کاربران علاقمند به استفاده از سرویس‌های پردازش ابری – ویبره

80 درصد کاربران علاقمند به استفاده از سرویس‌های پردازش ابری
کارشناسان امنیتی مرکز Gemalto مطالعه جدیدی را در گستره جهانی انجام داده‌اند که نتایج حاصل از آن نشان می‌دهد تعداد کاربرانی که تمایل به استفاده از سرویس‌های شخصی مبتنی بر فضای پردازش ابری دارند از جمله سرویس‌های پشتیبان و به‌اشتراک‌گذاری اطلاعات به میزان زیاد افزایش یافته است.

ادامه خواندن “۸۰ درصد کاربران علاقمند به استفاده از سرویس‌های پردازش ابری – ویبره”

رادار با قابلیت شناسایی جنگنده‌های رادار گریز – ویبره

رادار با قابلیت شناسایی جنگنده‌های رادار گریز
در این مطلب با دو سامانه راداری که در کشورمان مورد استفاده قرار می‌گیرد آشنا می‌شوید.

ادامه خواندن “رادار با قابلیت شناسایی جنگنده‌های رادار گریز – ویبره”

فرود کپسول باری دراگون در اقیانوس آرام – ویبره

فرود کپسول باری دراگون در اقیانوس آرام
به گزارش ایسنا، کپسول باری خصوصی دراگون در سومین سفر به ایستگاه فضایی بین المللی و دومین مأموریت رسمی انتقال تجهیزات، توسط موشک فالکون ۹ از پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال فلوریدا به فضا پرتاب و روز یکشنبه سوم مارس (۱۳ اسفند) به ISS ملحق شد.

ادامه خواندن “فرود کپسول باری دراگون در اقیانوس آرام – ویبره”

این دارو را به شوهرتان بدهید تا به شما خیانت نکند

این دارو را به شوهرتان بدهید تا به شما خیانت نکند
ایسنا نوشت: نتیجه تحقیقات ژاپنی‌ها حاکی از آن است که نوعی دارو می‌تواند مانع از اغواشدن مردان توسط برخی زنان شود.

ادامه خواندن “این دارو را به شوهرتان بدهید تا به شما خیانت نکند”

سریع‌ترین ابررایانه‌های جهان

سریع‌ترین ابررایانه‌های جهان
براساس گزارش Top500، این ابررایانه با داشتن سرعتی برابر ۳۳٫۸۶ پتافلاب به عنوان قدرتمند‌ترین و سریع‌ترین ابررایانه جهان معرفی شد. این لیست جدید در ۱۷ ژوئن ۲۰۱۳ و در افتتاحیه کنفرانس بین‌المللی ابررایانش در لیپزیگ آلمان ارائه شد.

ادامه خواندن “سریع‌ترین ابررایانه‌های جهان”

نجات سی‌دی خش‌دار با خمیر دندان

نجات سی‌دی خش‌دار با خمیر دندان
توصیه مجله آلمانی پی سی ولت این است که خمیردندان را با پارچه‌ای لطیف روی سطح دیسک بمالید. با این کار سطح خش‌ها کمتر و خطا در خوانش داده‌های روی دیسک کاهش می‌یابد. البته اگر خش‌ها خیلی عمیق یا در کل لایه گسترانده شده باشد، خمیردندان دردی را دوا نخواهد کرد. اگر هم دیسک خیلی قدیمی باشد، ممکن است این روش جواب ندهد چون شاید دیگر تاریخ مصرف دیسک گذشته باشد.

ادامه خواندن “نجات سی‌دی خش‌دار با خمیر دندان”

آی‌فون جدید ۶ روز دیگر رونمایی می‌شود

آی‌فون جدید ۶ روز دیگر رونمایی می‌شود
براساس گزارش تلگراف، اپل از خبرنگاران دعوت کرده تا در روز ۱۰ سپتامبر در کنفرانسی در دفتر مرکزی این شرکت در کوپرتینوی کالیفرنیا و یا در برلین در کنفرانس خبری ویژه اروپایی‌ها شرکت کنند.

ادامه خواندن “آی‌فون جدید ۶ روز دیگر رونمایی می‌شود”

پرداخت غرامت ۲۹۰ میلیون دلاری به اپل

پرداخت غرامت ۲۹۰ میلیون دلاری به اپل
براساس گزارش فاکس‌نیوز، این حکم از میان ۲۶ محصولی که هیات‌منصفه قبلی آنها را به دلیل شباهت به محصولات اپل زیر سوال برده بود، تنها ۱۳ محصول را تایید کرد از این رو خسارت ۱٫۰۵ میلیارد دلاری اپل به ۲۹۰ میلیون دلار تخفیف پیدا کرد. سامسونگ برای این حکم جدید درخواست تجدید‌نظر کرده‌است.

ادامه خواندن “پرداخت غرامت ۲۹۰ میلیون دلاری به اپل”

پول مجازی بیت‌کوین بیمه می‌شود

پول مجازی بیت‌کوین بیمه می‌شود
براساس گزارش BBC، شرکت Elliptic Vault از مخازنی ویژه برای نگهداری از کلید‌های رمزنویسی‌شده پول مجازی بیت‌کوین روی سرور‌هایی آفلاین در مکان‌هایی محافظت‌شده استفاده می‌کند. به گفته رئیس این مجموعه، این اولین باری است که شرکتی مالکان بیت‌کوین را در برابر خسارت و سرقت بیمه می‌کند.

ادامه خواندن “پول مجازی بیت‌کوین بیمه می‌شود”

توصیه گوگل به کاربران عینکش

توصیه گوگل به کاربران عینکش
براساس گزارش NBC، این اولین باری نیست که گوگل کتابچه راهنمایی را برای عینک خود عرضه کرده‌است، اما اولین‌باری است که چنین کتابچه‌ای از جانب گوگل منتشر شده که در آن به‌جز راهکارهای اولیه و تبلیغاتی، نکاتی را درباره اینکه کاربران چه‌کارهایی را باید یا نباید با این تکنولوژی انجام دهند یادآور شده‌است.

ادامه خواندن “توصیه گوگل به کاربران عینکش”

زندگی دیجیتال

زندگی دیجیتال
خبرگزاری آلمان از مونیخ گزارش داد، هنگامی که او مشغول دویدن در پارک است یا به سمت خودروی خود می‌رود، ساعت مچی‌اش تعداد گام‌هایی را که برداشته است، می‌شمارد.

ادامه خواندن “زندگی دیجیتال”

شارژ گوشی‌های هوشمند بدون کابل برق

شارژ گوشی‌های هوشمند بدون کابل برق
خبرگزاری آلمان از هامبورگ گزارش داد، به نظر می‌رسد جهش عظیم فناوری در پیش است. اما دانشمندان می‌گویند این فقط استفاده‌ای از یک فناوری موجود است.

ادامه خواندن “شارژ گوشی‌های هوشمند بدون کابل برق”

شکافتن قلب از فاصله ۴۰۰ کیلومتری

شکافتن قلب از فاصله ۴۰۰ کیلومتری
مهران انوری، جراح ایرانی بیمارستان سن جوزف در همیلتون کانادا زمانی که ابزار جراحی را برای شکافتن بدن بیمار برمی‌دارد، از دست‌های خودش استفاده نمی‌کند، در حقیقت او اصلا در اتاق جراحی حضور ندارد و از فاصله ۴۰۰ کیلومتری روی بیماران جراحی انجام می‌دهد.

ادامه خواندن “شکافتن قلب از فاصله ۴۰۰ کیلومتری”

ابررایانه دانشگاه امیرکبیر

ابررایانه دانشگاه امیرکبیر
به گزارش مهر، دکتر احمد معتمدی در افتتاحیه هفتمین نظام اداری الکترونیکی با ابراز تاسف از اینکه در ایران تلفن همراه را وسیله‌ای برای تبادل صوت می‌شناسند، افزود: این در حالی است که در بسیاری از کشورها تلفن همراه وسیله‌ای برای تبادل اطلاعات در بستر اینترنت محسوب می‌شود.

ادامه خواندن “ابررایانه دانشگاه امیرکبیر”