ثبت بین‌المللی اختراعات رکورد زد

ثبت بین‌المللی اختراعات رکورد زد
شبکه خبری او ار اف اتریش گزارش داد، سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) امروز در ژنو اعلام کرد ۲۰۵ هزار و ۳۰۰ گواهی ثبت اختراع دریافت کرده که ۱۰ هزار و ۹۰۰ مورد یا به عبارتی ۵٫۱ درصد نسبت به سال ۲۰۱۲ بیشتر بوده است.

بیشترین ثبت اختراعات دوباره متعلق به آمریکا بود با رقم ۵۷ هزار و ۲۳۹ پیشنهاد ثبت حق اختراع که یک درصد نسبت به سهم ۵۶ درصدی سال گذشته این کشور از ثبت اختراعات بین‌المللی بیشتر بود.

رتبه دوم در اختیار ژاپن قرار گرفت، جایگاه سوم هم به چین رسید و به این ترتیب این کشور آلمان را پشت سر گذاشت.

بنا به اعلام وایپو، در میان شرکت‌ها، کنسرسیوم الکترونیکی ژاپنی پاناسونیک با ثبت ۲۸۸۱ مورد، بیشترین ثبت اختراعات را داشت.

پس از آن شرکت ارتباطاتی چینی ZTE قرار گرفت. بر اساس این گزارش، بیشتر ثبت اختراعات در حوزه ساخت دستگاه‌های الکترونیکی بود، به طوری که حدود ۸۰ درصد ثبت حق اختراعات را به خود تخصیص دادند. در رتبه دوم، شاخه فناوری رایانه‌ای و اختراعات در حوزه ارتباطات دیجیتال قرار گرفت.

وایپو بر مبنای معاهده همکاری بین‌المللی در حوزه ثبت اختراعات (PCT) مسئول ثبت اختراعات است. این معاهده به مخترعان و شرکت‌ها امکان می‌دهد ایده‌های خود را به صورت بین‌المللی حفاظت کنند و در صورت نقض حقوق‌شان می‌توانند در محاکم داخلی طرح شکایت کنند.

vibre.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *