استقبال از داروی ایدز در ایران – ویبره

استقبال از داروی ایدز در ایران – ایدز

استقبال از داروی ایدز در ایران
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در مدت کوتاهی که از اعلام دستیابی ایران به داروی تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر ایدز می‌ گذرد، تماس‌های متعددی از کشورهای مختلف داشته ‌ایم که خواستار اطلاعات بیشتر و تهیه ی این دارو هستند.

ادامه خواندن استقبال از داروی ایدز در ایران – ویبره

نجات نوزادان از ایدز – ویبره

نجات نوزادان از ایدز – ایدز

نجات نوزادان از ایدز
خون آلوده به ایدز
درباره بیماری ایدز آنقدر مطلب نوشته شده که همه افراد کمابیش اطلاعات کافی از این بیماری را در ذهن خود دارند. مقابله با ایدز که از آن با عنوان “طاعون جدید” نام می‌ برند، از زمان ورود به حیطه علم پزشکی، ذهن دانشمندان را به خود مشغول کرده است.

ادامه خواندن نجات نوزادان از ایدز – ویبره

داروهای ضدایدز – ويبره

داروهای ضدایدز – ایدز

داروهای ضدایدز
طرح تحقیقاتی تولید داروی خوراکی ضدایدز موسوم به آیمود توسط گروهی از دانشمندان کشور آغاز شد. به گفته دکتر مینو محرز: اکنون داروی آیمود به صورت تزریقی استفاده می شود و تولید داروی خوراکی آیمود به خاطر دوره زمانی طولانی مدت درمان، موجب رفاه حال بیماران خواهد شد.

ادامه خواندن داروهای ضدایدز – ويبره

پرسش و پاسخ درباره ایدز – ويبره

پرسش و پاسخ درباره ایدز – ایدز

پرسش و پاسخ درباره ایدز
– سلام، دخترجوانی هستم که مبتلا به HIV هستم و خانواده ام هم خبر ندارند. به نظر من، مهم نیست که دنبال دلیل این بیماری بگردیم؛ مهم این است که این بیماری در من به وجود آمده. کابوس های فراوانی می بینم و استرس و اضطراب دارم؛ حتی غذا هم به زور می خورم یعنی اشتها ندارم . هیچ دارویی هم برای این بیماری مصرف نکرده ام . حدود ۴سال از ابتلای من می گذرد و هنوز هیچ علائمی هم در من پیدا نشده است . مشکل من اضطراب همیشگی و کم خوابی و کم اشتهایی و نا امیدی است …

ادامه خواندن پرسش و پاسخ درباره ایدز – ويبره

ایدز و رفتارهای پرخطر – ویبره

ایدز و رفتارهای پرخطر – ایدز

ایدز و رفتارهای پرخطر
در قسمت قبل به مطلب اپیدمی ایدز  پرداختیم . اینک در ادامه می خوانیم…

دکتر مسعود پزشکیان، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گروه‌های پرخطر را شامل زنان روسپی، معتادان، جوانان با رفتارهای کنترل‌ نشده، ساکنان پادگان‌ها، رانندگان ترانزیت و افراد بیکار می‌داند و می‌گوید:

ادامه خواندن ایدز و رفتارهای پرخطر – ویبره

داروی جدید ایدز – ويبره

داروی جدید ایدز – ایدز

داروی جدید ایدز
به گزارش آسوشیتدپرس، شرکت مِرک که سازنده داروی جدید ایسنترس (Isentress) است می ‌گوید :از این پس این دارو در داروخانه‌ها به فروش خواهد رسید.

ادامه خواندن داروی جدید ایدز – ويبره

کنترل ایدز قبل از ازدواج – ویبره

کنترل ایدز قبل از ازدواج – ایدز

کنترل ایدز قبل از ازدواج
آزمایش ایدز
همان‌ طور که می ‌دانید قبل از ازدواج انجام برخی آزمایش‌ ها اجباری است و شما با ارایه ی جواب این آزمایش‌ ها می ‌توانید ازدواج کنید.

ادامه خواندن کنترل ایدز قبل از ازدواج – ویبره

ایدز و محرومیت از حقوق اجتماعی – ويبره

ایدز و محرومیت از حقوق اجتماعی – ایدز

ایدز و محرومیت از حقوق اجتماعی
بدنامی بیماری ایدز باعث پایمال شدن حقوق اجتماعی افراد آلوده به ویروس می‌ شود. افراد جامعه، فرد آلوده را طرد می‌كنند و در نتیجه او از فعالیت‌های اجتماعی و اشتغال محروم می‌ماند. به او حتی در مراكز ارائه خدمات بهداشتی و درمانی نیز بی‌توجهی می ‌شود. بنابراین ایدز، به همان اندازه كه یك مشكل بهداشتی است، معضل اجتماعی نیز هست.

ادامه خواندن ایدز و محرومیت از حقوق اجتماعی – ويبره

داروی جدید ضد ‌ایدز تایید شد – ویبره

داروی جدید ضد ‌ایدز تایید شد – ایدز

داروی جدید ضد ‌ایدز تایید شد
داروی جدید ایدز

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) یک قرص جدید ضد ایدز را  مورد تأیید قرار داد که می تواند گزینه جدیدی برای بیمارانی باشد که به سایر درمان‌ها پاسخ نداده‌اند.

ادامه خواندن داروی جدید ضد ‌ایدز تایید شد – ویبره