انرژی الکترومغناطیسی(۱) – ویبره

انرژی الکترومغناطیسی(۱) – درمانگری

انرژی الکترومغناطیسی(1)
محدوده طیف انرژی الکترومغناطیسی شامل بلندترین امواج انرژی، یعنی اشعه رادیویی، تا کوتاهترین این امواج یا اشعه کیهانی است.

بین این دو اشعه مادون قرمز، نور قابل رویت، اشعه ایکس و اشعه گاما قرار دارند. این طیف کامل دارای شانزده یا هفده اکتاو است وهمه انوع انرژی الکترومغناطیسی با سرعتی تقریبا معادل ۱۸۶۰۰۰ مایل در ثانیه حرکت می کنند.
با شروع از بلندترین امواج انرژی به سمت کوتاهترین آنها در این مقیاس درجه بندی اجازه دهید بعضی از خواص این دسته امواج و چگونگی کاربرد علمی آنها در پزشکی را با هم مرور کنیم.
بلندترین امواج الکترومغناطیسی یا همان امواج رادیویی عبارتند از امواج مخابراتی تجاری، باند طول موج کوتاه و رادیو اف، ام، امواج تلویزیونی و امواج را دارد.
امواج رادیویی جهت ارتباطات بی سیم ورای اقیانوسی و تماس کشتی ساحل مورد استفاده قرار می گیرند. این امواج در صنعت برای بالا بردن درجه حرارت فلزات به منظور سخت کردن فلزات نیز کاربرد دارند.
امواج مخابراتی تجاری می توانند از کره یونی برگشت خورده و به دور زمین حرکت کنند.
باندهای کوتاه موج جهت مخابرات دور برد مورد استفاده پلیس، کشتی ها و گاه افراد غیرحرفه ای قرار می گیرند. در دیاترمی یا کاربرد جریانات الکتریکی برای تولید گرما در بافتهای عمقی بدن، از همین امواج الکترومغناطیس استفاده می شود. در دیاترمی الکترودهایی را در قسمتهای ویژه ای از بدن جای می دهند. حرارت در واقع در همین الکترودها تولید می گردد. این روش درمانی برای معالجه روماتیسم، تورم مفاصل و نور آلژی بکار می رود.
بر خلاف امواج مخابراتی تجاری امواج رادیو اف، ام، امواج تلویزیونی و امواج رادار از کره یونی عبور کرده و دیگر انعکاس نمی یابندف بلکه خط سیر مستقیمی را دنبال می کنند. از این رو کنترل مسیر این امواج الزامی است.

Vibre.ir

انرژی الکترومغناطیسی(۱) – Vibre.ir – درمانگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *