برنامه مصرف آب – ویبره

برنامه مصرف آب – درمانگری

برنامه مصرف آب
سیصد میلی لیتر (تقریبا اندکی بیشتر از یک لیوان) آب را باید بلافاصله پس از بلند شدن از رخت خواب مصرف کنید. این اقدام به افزایش آب موجود در داخل سلول های دیواره دستگاه گوارش و ضمنا درست مواد زاید از دستگاه گوارش کمک می کند.

سیصد میلی لیتر آب را باید حدودا نیم ساعت قبل از صرف صبحانه بنوشید. نوشیدن این وعده از آب برای شما اطمینان حاصل می کند که آب موجود در سلول های بدن به طور صحیح افزایش یافته و هنگامی که صبحانه را صرف نمودید، سلول های دیواره دستگاه گوارش می توانند مواد مغذی را به طور کامل جذب کنند. لطفا توجه داشته باشید که همراه با صرف صبحانه و یا بلافاصله پس از آن اصلا نباید آب بنوشید.
دوره بعدی نوشیدن آب، یک ساعت قبل از صرف نهار است. در این زمان باید سیصد میلی لیتر آب بنوشید. آب نباید در هنگام صرف نهار و یا بلافاصله پس از آن نوشیده شود. یک فاصله دو ساعت و نیم پس از صرف نهار برای اطمینان از عبور مواد غذایی از دستگاه گوارش لازم می باشد و شما با عدم نوشیدن آب در این دوره زمانی موجب می شود تا غلظت شیره معده کاهش نیافته و از این رو عمل هضم با سرعت انجام شود و تلاش و کوشش کمتری برای هضم مواد غذایی صرف گردد. این وضعیت ضمنا موجب می شود تا احساس سنگینی سر دل، ناراحتی و نفخی که پس از صرف نهار به وجود می آید، از بین برود.
سیصد میلی لیتر آب را دو ساعت و نیم پس از صرف نهار بنوشید.
میزان نوشیدن آب از این زمان تا هنگام صرف شام را براساس نیاز خود تنظیم کنید.
دوباره، سیصدمیلی لیتر آب را در فاصله یک ساعت مانده به زمان صرف شام مصرف کنید.
با وجود این، در هنگام صرف شام و یا بلافاصله پس از آن اصلا نباید آب بنوشید. دو ساعت و نیم پس از صرف شام و قبل از رفتن به رختخواب دوباره سیصد میلی لیتر آب بنوشید.
برنامه ایکه در بالا برای نوشیدن آب ارائه گردید، فقط برای دستیابی به فواید نوشیدن آب در جهت حفظ سلامتی بدن طراحی شده است. افرادی که از مشکلات کلیوی رنج می برند، باید میزان افزایش آب رژیم غذایی خود را زیر نظر دقیق پزشک معالج خود طراحی نمایند. همواره توجه داشته باشید که وقتی آب مصرف می شود، مقدار معادل با آن باید از طریق ادرار دفع شود. اگر این حالت رخ ندادف فقط به این معناست که آب در بدن شما تجمع یافته و دفع نمی گردد.
از این رو توصیه می گردد که همواره قبل از استفاده از رژیم آب درمانی به پزشک خود مراجعه کرده و زیر نظر او بوده و آزمایشات و ارزیابی های لازم را انجام دهید و فقط پس از اینکه پزشک به شما اطمینان کامل داد، رژیم آب درمانی را آغاز کنید. لطفا توجه داشته باشید که اطلاعات ارائه شده در بالا فقط برای آگاهی شما آورده شده اند و نظر پزشک بر تمامی این مطالب ارجحیت دارد. همواره پزشک خود را از آنچه می خواهید انجام دهید، آگاه نمایید.

Vibre.ir

برنامه مصرف آب – Vibre.ir – درمانگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *