فواید خوردن میوه خشک – ویبره

فواید خوردن میوه خشک – سلامت خانواده

فواید خوردن میوه خشک
بنا به تحقیقاتی که در دانشگاه مینه سوتا انجام شده میوه خشک درعین حال ریسک ابتلا به سرطان وبیماریهای قلبی را کاهش می دهد و به متابولیسم بدن کمک می کند.

پیش از این در برخی از کشورها میوه خشک جزو رژیم غذایی معرفی شده بود اما پس از برگزاری کنگره جهانی خشکبار و میوه خشک مصرف آن درتمامی کشورها به مسئولان بهداشت توصیه شده است .به گفته دانلی گالاهر از دانشگاه مینه سوتا که نظارت بر این تحقیقات را بر عهده داشته ، میوه های خشک دارای مقدار زیادی پلی فنول هستند که برای جلوگیری از بیماریهای قلبی مفید است و ارزش غذایی فراوان آن اخیرا موردتوجه قرار گرفته است .علاوه بر این میوه های خشک بنا به مکانیزمی که هنوز کشف نشده به شکل موثری مانع تکثیر سلولهای سرطانی در بدن می شوند .

در بخش دیگری از این تحقیق خاطر نشان شده آب میوه های پاکتی که عمدتا توسط خانواده ها برای بچه های مدرسه ای خریداری میشوند دارای مقدار زیادی شکر بوده و می تواند برای آینده این کودکان در صورت مصرف فراوان مشکلاتی ایجاد کند . این آب میوه ها همچنین برای کسانی که دارای بیماری قند و یا مشکل اضافه وزن هستند اصلا توصیه نمی شود . گالاهر توصیه می کند استفاده از آب معدنی بجای آب میوه های پاکتی میتواند بهترین گزینه برای دانش آموزان باشد . او دراین گزارش همچنین خواهان افزایش مالیات بر شکر برای کاهش مصرف آن در بین مردم شده است و همچنین تاکید کرده آب میوه پاکتی از برنامه غذایی مردم حذف شود .

منبع : khabaronline.ir
Vibre.ir

فواید خوردن میوه خشک – سلامت خانواده- ویبره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *