شما دچار نقص فنی شده اید – ویبره

شما دچار نقص فنی شده اید – روانشناسی فردی

شما دچار نقص فنی شده اید
آگاهی از خویشتن ، می تواند انسان را به سمت اصلاح کاستی ها راهنمایی کند ؛ پس بهتر است هرچند وقت یک بار موتور”چگونه بودنمان “را چک کنیم ، تا ندانسته ها و ناخواسته ها ، مانع شکوفائی قابلیت ها و خلاقیت هایمان نگردد .
تا به حال  شده در کلاس درس یا یک جلسه ی عمومی سوالی برایتان پیش آمده باشد ، ولی رویتان نشده باشد آنرا بپرسید ؟  شاید هم  ترسیده اید سوالتان احمقانه و پیش پا افتاده باشد !

ادامه خواندن “شما دچار نقص فنی شده اید – ویبره”

ارتباط مثبت‌اندیشی و اعتماد‌به‌نفس – ویبره

ارتباط مثبت‌اندیشی و اعتماد‌به‌نفس – روانشناسی فردی

ارتباط مثبت‌اندیشی و اعتماد‌به‌نفس 
افرادی که اعتماد‌به‌نفس ضعیفی دارند به طور مداوم، با خود افکار منفی را مرور می‌کنند.
درحالی که با جایگزینی مثبت‌نگری به جای افکار منفی می‌توان از اعتماد‌به نفس بیشتری برخوردار شد و موفقیت‌های بسیار بیشتری را در زندگی رقم زد.

ادامه خواندن “ارتباط مثبت‌اندیشی و اعتماد‌به‌نفس – ویبره”

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس – ویبره

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس – روانشناسی فردی

نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس 
اعتماد به نفس یک کلید حیاتی برای موفقیت در هر قدمی از زندگی است. افراد دارای اعتماد به نفس بالا بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. آنها راحتتر از دیگران به اهداف خود دست پیدا می کنند. در مقابل افراد با اعتماد به نفس پایین اغلب در پایان کار بازنده هستند. شما هم اگر می خوهید زندگی موفقی داشته باشید باید اعتماد به نفس خود را بالا ببرید. در این مقاله نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس ارائه می شود.

ادامه خواندن “نکاتی برای افزایش اعتماد به نفس – ویبره”

خود‌باوری؛ فاصلهٔ خواستن تا توانستن – ویبره

خود‌باوری؛ فاصلهٔ خواستن تا توانستن – روانشناسی فردی

خود‌باوری؛ فاصلهٔ خواستن تا توانستن 
علل بسیاری از رفتارهای آسیب‌زای یک کود‌ک و د‌انش‌آموز د‌ر خانه و یا د‌ر مد‌رسه مخصوصاً افت تحصیلی آنان، ریشه د‌ر کمبود‌ و یا ضعف عاملی است به نام خود‌باوری.
فاصله خواستن تا توانستن تنها یک گام است و این گام فقط و زمانی طی می‌شود‌ که ما د‌ر باورمان قد‌رت برد‌اشتن این گام را بیابیم.

ادامه خواندن “خود‌باوری؛ فاصلهٔ خواستن تا توانستن – ویبره”

اعتمادبه نفس؛ کلید سلامت روانی – ویبره

اعتمادبه نفس؛ کلید سلامت روانی – روانشناسی فردی

اعتمادبه نفس؛ کلید سلامت روانی 
این که شما چه نظری نسبت به خودتان دارید، به نحوه تفکر، احساس و عمل شما مربوط می شود.
وقتی که اعتمادبه نفس بالا باشد احتمالا:
۱) رضایت خاطر از زندگی دارید.
۲) روابط سالم و قوی برقرار می کنید.

ادامه خواندن “اعتمادبه نفس؛ کلید سلامت روانی – ویبره”

نـمی‌تــوانــم وجود ندارد – ویبره

نـمی‌تــوانــم وجود ندارد – روانشناسی فردی

نـمی‌تــوانــم وجود ندارد
«نمی‌توانم در این دنیای خاکی با ما زندگی می‌کرد و در زندگی همه ما حضور داشت. متاسفانه هر جا که می‌رفتیم نام او را می‌شنیدیم. اینک ما “نمی‌توانم” را در جایگاه ابدی‌اش به خاک سپرده‌ایم.»

ادامه خواندن “نـمی‌تــوانــم وجود ندارد – ویبره”

وسواسی‌ها بخوانند – ویبره

وسواسی‌ها بخوانند – روانشناسی فردی

وسواسی‌ها بخوانند
شاهین رفیعی محقق ایرانی دانشگاه ویل کورنل با آزمایش بر روی موشها دریافت جاندارانی که مغز آنها از مولکولی به نام Slitrk5 برخوردار نیست رفتار انسانهایی را از خود نشان می دهند که به اختلال رفتاری مبتلا بوده و به اندازه افراطی به بهداشت فردی خود توجه کرده و اضطراب زیادی را تحمل می کنند.

ادامه خواندن “وسواسی‌ها بخوانند – ویبره”

فرار نکنیم و انتخاب کنیم – ویبره

فرار نکنیم و انتخاب کنیم – روانشناسی فردی

فرار نکنیم و انتخاب کنیم
“خیلی خوشحال بودم از اینکه چنین اتفاقی داشت در زندگی من رخ می داد. سر از پا نمی شناختم و عجله داشتم زودتر به آن برسم. احساس تازگی و نشاط می کردم. این شرایط جدید تمام وجود مرا به خودش جلب کرده بود. این تغییر برایم یک تنوع جالب محسوب می شد، تنوعی که می توانست کسال های قبلی مرا از بین برده و مرا از حالت یکنواختی و روزمرگی رها سازد. تمام اینها باعث می شد که با عجله و شتاب خود را برای رسیدن به شرایط جدید آماده کنم و…”

ادامه خواندن “فرار نکنیم و انتخاب کنیم – ویبره”

فرار نکنیم و انتخاب کنیم – ویبره

فرار نکنیم و انتخاب کنیم – روانشناسی فردی

فرار نکنیم و انتخاب کنیم
“خیلی خوشحال بودم از اینکه چنین اتفاقی داشت در زندگی من رخ می داد. سر از پا نمی شناختم و عجله داشتم زودتر به آن برسم. احساس تازگی و نشاط می کردم. این شرایط جدید تمام وجود مرا به خودش جلب کرده بود. این تغییر برایم یک تنوع جالب محسوب می شد، تنوعی که می توانست کسال های قبلی مرا از بین برده و مرا از حالت یکنواختی و روزمرگی رها سازد. تمام اینها باعث می شد که با عجله و شتاب خود را برای رسیدن به شرایط جدید آماده کنم و…”

ادامه خواندن “فرار نکنیم و انتخاب کنیم – ویبره”

ادب تاج عزت و بزرگی – ویبره

ادب تاج عزت و بزرگی – روانشناسی فردی

ادب تاج عزت و بزرگی 
 ادب کارنامه کامیابی و موفقیت است که انسان را به اوج سربلندی و بلندای مجد و سعادت سوق می‌دهد.
می‌شود هزاران سخن زیبا در مورد ادب نوشت و با آب و تاب زیادی این موضوع را بیان کرد. ادب را جایگاه رفیعی در قاموس انسانیت است که حکایت از اهمیت بسیار آن در راستای ساختار ابعاد درونی و بیداری روحی انسان دارد. ادب در حقیقت رشد و شکوفایی شخصیت یک فرد است.

ادامه خواندن “ادب تاج عزت و بزرگی – ویبره”

چطور گفتگوی کوتاه و سودمند داشته باشیم – ویبره

چطور گفتگوی کوتاه و سودمند داشته باشیم – روانشناسی فردی

چطور گفتگوی کوتاه و سودمند داشته باشیم 
بر اساس مکتوبات “دبرا فاین” نویسنده کتاب “هنر مکالمات کوتاه” توانایی برقراری ارتباط با دیگران از طریق گفتگوهای کوتاه می تواند شما را به جاهای بالایی برساند. “فاین” در گذشته یک مهندس خجالتی بوده و در سمینارها و همایش ها داخل دستشویی پنهان می شده تا با دیگران برخوردی نداشته باشد و مجبور نشود که با آنها صحبت کند. در حال حاضر او یک سخنران حرفه ای است و معتقد است که قابلیت برقراری ارتباط با دیگران یک امر کاملاً اکتسابی است…

ادامه خواندن “چطور گفتگوی کوتاه و سودمند داشته باشیم – ویبره”

آینده نگری عاملی برای تعیین سرنوشت – ویبره

آینده نگری عاملی برای تعیین سرنوشت – روانشناسی فردی

 
. لابد می گین کو تا آینده حالا هر وقت وقتش شد یه فکری به حال آینده مون می کنیم!!
اما نه این طوری که شما فکر می کنین نیست، اگر آینده نگری رو نخواین قبول کنین هر کاری که قصد داشته باشین انجام بدین به طور حتم شکست می خورین!!راستشو بگین حالا نمی خواین بدونین چه طوری می تونین یه روحیه آینده نگری داشته باشین؟ چی شد؟ بابا فکر کردن بسه دیگه! شاید دیگه وقتی برات باقی نمونه! حتما با خودتون می گین ما که چیزی از عمرمون باقی نمونده اما نه هر وقت که بخوای می تونی ماهی رو از آب بگیری…

ادامه خواندن “آینده نگری عاملی برای تعیین سرنوشت – ویبره”

هنرمندانه زندگی کن – ویبره

هنرمندانه زندگی کن – روانشناسی فردی

هنرمندانه زندگی کن 
زمانی که با واژۀ هنر، روبه‌رو می‌شویم، مفهوم زیبایی به ذهن انسان خطور می‌کند. این زیبایی، به مبدأ و منشأ اصلی خود بر می‌گردد، یعنی خداوندی که خود، هنرمند است و زیبایی‌های فراوانی را در جهان خلقت و البته در بشرِ پُر رمز و راز نهفته است…

ادامه خواندن “هنرمندانه زندگی کن – ویبره”

مهارت ابراز – ویبره

مهارت ابراز – روانشناسی فردی

مهارت ابراز 
▪ درآمد
آدمی در طول زندگی خویش، مهارت‌های زیادی را فرا می‌گیرد و بیش‌تر این مهارت‌ها برای گذران زندگی‌اش لازم‌اند. مثلاً مهارت در حرفه‌ی کاری جزء این دسته است. اما مهارت‌هایی هم هستند که باید در عرض زندگی آموخته شوند، مثل مهارت‌های ابراز، دوست داشتن، عشق! و…
مهارت‌هایی که در طول زندگی می‌آموزیم، برای گذران زندگی‌اند و مهارت‌هایی که در عرض زندگی فرا می‌گیریم، برای کیفیت طول زندگی‌اند. از بین این مهارت‌ها، آن‌چه به بحث خواهیم نشست، پیرامون مهارت ابراز است…

ادامه خواندن “مهارت ابراز – ویبره”

مدیریت زمان، چارچوب اولیه زندگی – ویبره

مدیریت زمان، چارچوب اولیه زندگی – روانشناسی فردی

مدیریت زمان، چارچوب اولیه زندگی 
یک ضرب‌المثل قدیمی می‌گوید: این شما هستید که باید زمان را مدیریت کنید، نه زمان شما را! البته فهم چنین عبارتی بسیار ساده است اما بسیاری از مردم خواسته یا ناخواسته معکوس آن را تجربه می‌کنند. در زندگی زمان‌های بسیار کوچک و نهفته‌ای وجود دارد که به‌راحتی می‌توان از آنها در مجموعه‌ای از برنامه‌های کوتاه‌مدت استفاده کرد…

ادامه خواندن “مدیریت زمان، چارچوب اولیه زندگی – ویبره”

گفتگوی سالم در اختلافات خانوادگی – ویبره

گفتگوی سالم در اختلافات خانوادگی – روانشناسی فردی

گفتگوی سالم در اختلافات خانوادگی 
در تمام زندگی های زن و شوهری اختلافاتی از کوچک تا بزرگ وجود دارد که بعضی از این اختلافات هر چند کوچک متاسفانه به طلاق ختم می شود. آیا نمی توان با راه حلی بسیار ساده پشت این معضل جامعه، که درحال به دست آوردن رکوردهای بیشماری می باشد و پله های ترقی! را یکی یکی پشت سر می گذارد را به خاک بمالیم و دیگر شاهد پیشروی این آمار به طرف بالا نباشیم.

ادامه خواندن “گفتگوی سالم در اختلافات خانوادگی – ویبره”